Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nosalski

Kto ma dydyka na OVH.PL? Niech podzieli się opinią!

Polecane posty

Kto ma dydyka na OVH.PL? Niech podzieli się opinią! będe bardzo wdzięczny ponieważ chce tam kupić sobie dydyka właśnie 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie wszedłem na forum zadać to pytanie i mogę się w takim razie pod nim tylko podpisać :)

 

Ich oferta jest bardzo kusząca.

 

Ja wiem tylko, że szybko odpisali mi na maila :) Ale podejrzewam, że ze względu na cenę, kontakt z ludźmi z datacenter jest bardzo utrudniony i opóźniony, ale tylko zgaduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Serwer podczas ostatnich dni byl niedostepny przez zaledwie 3 minuty.

 

Ciekaw jestem jak z support`em klienta. Jutro bede mial mozliwosc sprawdzenia rowniez tej 'czesci' oferty.

 

Pozdrawiam,

Pawel Danielewski

Fastom.pl

 

Wysłany Sro Kwi 27, 2005 4:52 pm:

 

Reinstalacja systemu na wskazana wersje rowna sie cenie 435 zl.

 

Taka odpowiedz otrzymalem po przeslaniu zapytania dotyczacego zmiany systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam serwa od paru dni. Sprzet dobry, transfer i pingi tez. Mam jednak wiele rzeczy na nie:

 

- brak rzeczywistej pomocy technicznej 24/7/365 - na maile odnosnie zakupu odpisuja szybko, z problemami jak odpisza to dobrze; telefon, niby czynny od niedawna codziennie od 9 do 17, nie moge sie dodzwonic np. dzisiaj

 

- system wgrywaja w francuskiej wersji jezykowej - dla mnie nie dobrze bo nie znam tego jezyka. Wszystkie komunikaty po francusku, powinni instalowac wersje angielska lub przynajmniej informowac o jezyku systemu;

 

- stare systemy operacyjne - niezgodne z wiekszoscia oprogramowania...

 

- brak zarejestrowanej up2date o ile sie nie myle...

 

 

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ciekawe informacje i dobra krytyka nad ktora mozna popracowac.

 

Co do sieci. Jestemy na linx, amsix i decix. Mamy na przyklad peering

tam z dialog.pl. I nie tylko. Siec w Paryzu bedzie zmieniana z lecz 2Gbps

à 10Gbps (pod Cisco 6509 z sup720). Z tym nie ma problemow. 10Mbps

albo 20Mbps albo wiecej do zaden problem. Razem nasze laca do Internet

to jest dzisiaj 14Gbps i co miesiac wiecej. 6Gbps uzywane.

 

Pomoc techniczna. Servery dedykowanie nie potrzebuja pomocy technicznej

jako takiej. Dlaczego ? Jezeli server sie zawiesi, to jest w ofercie reboot hard.

Wchodzi sie na manager, click, i jest off/on zrobiny. Jezeli cos klient zepsul

w /etc/ naprzyklad, i server nie moze boot skonczy (no ping) to moze reboot

zrobic na "mode rescue". W tem wypadku server boot robi i klient ma ssh

do naprawienia servera. Itd itd. Wszystko jest zautomatyzowane (mosi byc

poniewaz mamy 5000 serverow w nasze serverowni w Paryzu).

 

Jezeli klient chce zebyc Ovh cos zrobil na server, to jest to plante. Narazie

ceny nie sa dobre na polskie wanunki ale za kilka tygodni ekipa w polsce bedzie

tez mogla pracowac nad tym i beda lepsze ceny na to.

 

Mamy 4 rozna web interface:

- redhat 7.2 (ovh) z release. Ovh proponuje release i nie nalezy robic update

- core 1 z cobalt (bleuquartz)

- core 2 z plesk (30 domena w cenie)

- debian z ssh

 

Wybor sie robi przy zamowieniu.

 

Ma kazdym server jest:

- rtm (RealTimeMonitoring) ktory daj informacje o server (load, disque) ale

tez bedy, backdoor itd

- monitoring 24/7, jezeli server nie pinguje to ekipa w paryzu to wie i robi

co trzeba zeby server pingowal w max 4h. jezeli problem hardware to zmana

hardware, jezeli problem software to mode rescue i klient sam sobie naprawia.

- mrtg/rrd

- spoof/hack/backdoor/scan sa monitorowane przez netflow (cisco)

- zapominam duzo rzeczy.

 

Na rynku polskim, to sie powoli rozkreca. 20 servrow na miesiac. We francji

400 serwow na miesiac idzie. Cyfry mowia za siebie. Jestemy we franji n°1

i to tez daje grarawcje ze jutro sie firma nie zwinie.

 

Jezeli cos nie idzie albo trzeba poleprzyc oferte, to napiszcie mi na oles@ovh.com

Pracujemy nad tym zeby klient mogl sprobowac server prze 2 dni za kikla groszy.

.pl beda za kilka dni, w dobrej cenie ale bardzo automatycznia (zmania dns, itd)

zmowinie bedzie tak jak we francji, 24/7, i server za 1h po zaplacie.

 

Pracujemy, rozwijamy. Dobra krytyka na to tez pozwala.

 

Pozdrawiam

Octave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam kilka serwerow na laczach OVH i od kilku dni mam lagi na laczach niby mam serwery na 15mb ale szybko robia sie lagi :/ z pomocy OVH dowiedzialem sie ze niema lagow i wszystko jest ok. Uwazam ze od kilku dni OVH limituje wszystkie lacza bez powiadomienia klientow o dzialaniach.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 mozliwosci:

 

1. Nie masz czegos ze sprzetem? Wnioskuje, ze masz tego Celerona z oferty SuperPlan. Z dyskiem IDE i plyta glowna z jakims dziwacznym kontrolerem w komplecie to nie jest raczej sprzet ktory przy peaku dla takiego lacza bedzie trzymal sie dobrze..

 

2. Jesli masz TPNet to moze zaczeli kroic Francje na routerach. Sprawdz gdzie sa straty pakietow i jak wygladaja pingi.

 

3. Albo.. moze masz po prostu stalych odwiedzajacych z Chello Ultra na pokladzie? :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moglaby przyciac... tak rpzeciez zrobila jakis czas temu i to wcale nie tyczy zagranicy tylko Polski. Chociaz toria o blokowaniu ruchu to chyba absurd- ja mam rowniez kilka serwerow u nich i nie widze poki co mozliwosci azeby tpsa blokowala ruch - wszystko dziala jak nalezy. Teraz walcze z ovh w temacie dostosowania oferty do moich potrzeb:) Ogolnie w ovh mam pewnosc, ze nikt mi sie nie czepi za to, ze maszyna zzera 98% dostepnej przepustowosci (mam 15 mbps). Pozatym mam swiadomosc ze moge wykorzystac faktycznie te lacze- nie jest dzielone z nikim bezposrednio;) Ja tam polecam ovh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posiadam kilka serwerow na laczach OVH i od kilku dni mam lagi na laczach niby mam serwery na 15mb ale szybko robia sie lagi :/ z pomocy OVH dowiedzialem sie ze niema lagow i wszystko jest ok. Uwazam ze od kilku dni OVH limituje wszystkie lacza bez powiadomienia klientow o dzialaniach.

Pozdrawiam

 

tez mam servery w ovh od 4 wrzesnia u mnie tez wystepuja lagi na serewrze maszyny pinguja dosc dobrze lecz ram maja bardzo wysoki co doprowadza do zwiekszenia lagu wczesniej co 2 dni byl brak pinaga do maszyny i niestety rebot twary z panela dministracyjnego cos ovh zminilo pogramowo na maszynach maja wkoncu swoje napisane jadro do linuxa wiec i maja pewne swoje kruczki nie podoba mi sie to i rozgladam sie za innymi ofertami

Nie polecam ovh jak na razie chyba ze cos sie zminia :|

co do pomocy hmm zapomnij o pomocy musisz zdac sie na swoje umiejetnosci w linuxie :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam pare serverów z OVH , co prawda pomoc z ich strony jest naprawde do DU** . Prawdą też jest to że servery zaczeły się pierdo*** !!!

 

Ale da się to troszke ograniczyć co prawda nie do takiego stanu jak to było przedtem, ale da się pracować na serverze !! :twisted:

 

Pozdrawiam ...

 

P.S. Trzeba szukać innych serverów :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie zadbales o serwery to sie zaczely psuc. Zalatw sobie administratora.

 

patrick: Własnie o to mi chodziło.. :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Hmm mylicie pojecia ty BlackAngel , kupiles server dedykowany ROOT czyli administracja musi dbac tylko o siec, prad etc. Oni niemaja w swoich kompetencjach administracje twoim serverem.

Od tego sa servery managed wtedy administracja dokonuje prac na twojej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w OVH.pl bywają problemy z remote rebootem (często przez to przestój wzrasta np. do 24h), poza tym support działa tylko w godzinach 9-17 od pon. do pt., co jest bez sensu, jeżeli np. komuś wieczorem padnie serwer! Bywają ponadto problemy z routingiem, a ostatnio w ciągu dnia serwer (FreeBSD) sam z siebie dwa razy się zresetował, co raczej nie było winą oprogramowania.

 

Najbardziej denerwuje konieczność płacenia o jakieś 2400 zł rocznie więcej za pojedynczą operację zwiększenia RAM-u z 512 MB do 1 GB... Ogólnie jest nieporządny manager, wygląda jakby zrobiony na kolanie (typografia, fragmenty po francusku ni stąd ni zowąd, wiele opcji nie działa prawidłowo itd.). Fakt, że Francuzi mają najtańsze łącza w Europie, ale nie tylko rurka się liczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam co do serverów w OVH mam jzż po problemie servery racują oki stabilnie !!!

 

Co trzeba zrobić ??? Wystarczy na nowo zainstalowac system za pomocą debootstrap z trybu rescue !!!

 

I możemy dalej się cieszyć serverkiem :D

 

Pozdrawiam BlackAngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam co do serverów w OVH mam jzż po problemie servery racują oki stabilnie !!!

 

Co trzeba zrobić ??? Wystarczy na nowo zainstalowac system za pomocą debootstrap z trybu rescue !!!

 

I możemy dalej się cieszyć serverkiem :D

 

Mam nadzieję, że to tylko Twój prywatny serwer i nie sprzedajesz nikomu żadnych usług na nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam innym na problem z łączem i pamięcią w firmie OVH !!!

 

Debootstrap jest rozwiązaniem :D

 

Pozdrawiam

 

P.S. A co mam na serverku to chyba moja sprawa no nie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam innym na problem z łączem i pamięcią w firmie OVH !!!

 

Debootstrap jest rozwiązaniem :D

 

Debootstrap to program przywracający system w debianie czy czesc panela administracyjnego w ovh.pl? Czy debootstrap jest dostępny też w innych dystrybucjach?

 

wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×