Skocz do zawartości
necik

Ile Wynosi Srednie Wynagrodzenie Dla Administratora Serwera?

Polecane posty

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się ile wynosi średnie wynagrodzenie dla administratora?

Interesuje mnie początkowa konfiguracja + zabezpieczenie oraz stała miesięczna opieka nad serwerem.

 

PS. Bardzo proszę bez komentarzy typu "w gimnazjum zrobią to za doładowanie gsm"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Chciałbym dowiedzieć się ile wynosi średnie wynagrodzenie dla administratora?

Interesuje mnie początkowa konfiguracja + zabezpieczenie oraz stała miesięczna opieka nad serwerem.

 

PS. Bardzo proszę bez komentarzy typu "w gimnazjum zrobią to za doładowanie gsm"

 

No, ale jak Ci tu nie udzielac takich odpowiedzi? Skoro nawet sam nie oszacowales jakiego zakresu tej administracji i opieki oczekujesz? Przez osobe z jakim doswiadczeniem?

 

Wiesz, ze mozna dlubac przy serwerze 3 godziny w tygodniu, godzine dziennie, 8h dziennie, a nawet wiecej i jeszcze nie zrobic wszystkiego dobrze?

 

Odpowiem tak... srednio rozgarniety informatyk, jesli ma choc troche wiecej doswiadczenia niz to wyniesione ze studiow, nie ma obecnie wiekszego problemu ze znalezieniem pracy na etat w okolicach 2.5-3 tys. zl. Lepsi wiecej, czasem duzo duzo wiecej. Znam przyklad banku, ktory mniej wiecej tyle oferuje na start, po studiach, wraz z kompletem dodatkowych swiadczen, nienormowanym czasem pracy i darmowymi szkoleniami i ma problemy ze znalezieniem chetnych do pracy ;-).

 

Wiec oszacuj ile czasowo zaangazowania potrzebujesz i oczekujesz i wyciagnij sobie proporcje.

Studenci dorabiajacy sobie po godzinach moga miec stawki ciut nizsze. Gimnazjalistow pominmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy fujara, ale za taką cenę nie można oferować supportu na poziomie,

a już na pewno nie o parametrach(mam tu na myśli szczególnie "godziny pracy technika wliczone w abonament") jak w ulotce z gwarantowanym czasem reakcji wynoszącym od 15 do 30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile wart jest dobry administrator?

Tyle ile ceni swój cenny czas

Tzn że jeżeli na prawdę zna się na rzeczy i wie co robi to z pewnością ma swój cennik i targował się raczej nie będzie:)

:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że duże znaczenie tutaj ma czynnik praca zdalna /praca na miejscu.

 

Cennik CXC wygląda okazyjnie, czy w porównywalnych cenach (399 zł.) znajdę dobrego admina do pracy zdalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

necik, a jaki normalny informatyk ktory zna sie na platformach hostingowych bedzie ci pracowal za 10pln/h?

hmmm... napisz do rusela :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
necik, a jaki normalny informatyk ktory zna sie na platformach hostingowych bedzie ci pracowal za 10pln/h?

hmmm... napisz do rusela :rolleyes:

 

 

Moim zdaniem do rozmowy o cenach najpierw potrzebna jest rozmowa o wymaganiach i usługach jakimi trzeba się zaopierkować.

Jakoś nie wierzę w uniwersalne cenniki.

 

Zamieściłem swoją ofertę w dziale Praca, w razie zainteresowania chętnie podyskutuję na priv.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem do rozmowy o cenach najpierw potrzebna jest rozmowa o wymaganiach i usługach jakimi trzeba się zaopierkować.
pod podanym wczesniej linkiem masz opisane co masz za 99pln

20h pracy technika przy pakiecie za 99pln netto co daje 5pln za h pracy

chcialbym zobaczyc informatyka ktory bedzie pracowal za taka stawke xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda swojej oferty w dziale praca nie zamieściłem,

ale też chętnie biorę czyjeś serwery pod opiekę. :rolleyes:

Jakby co to PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20h pracy technika przy pakiecie za 99pln netto co daje 5pln za h pracy

chcialbym zobaczyc informatyka ktory bedzie pracowal za taka stawke xD

 

Tylko zauważ ze prawie każdy 'informatyk' - własciwie mowimy tu stricte o administratorach - posiada conajmniej kilka serwerów pod swoją opieką, wszystko zalezy od organizacji pracy

 

Cennik CXC wygląda okazyjnie, czy w porównywalnych cenach (399 zł.) znajdę dobrego admina do pracy zdalnej?

 

Freelancera po takiej cenie szczerze watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freelancera po takiej cenie szczerze wątpię...

Dlaczego? Ja zarządzam maszynami od 300 zł,

tyle że nie oferuję w tej cenie gruszek na wierzbie,

bo to jest sprzeczne z chęcią zachowania jakiegokolwiek standardu obsługi.

Wychodzę z założenia, że lepiej jest mieć mniej maszyn i żeby ludzie byli zadowoleni,

niż obiecywać nie wiadomo co i później zbierać ciężkie baty.

Notabene, życie bardzo szybko weryfikuje jak to jest z tym czasem reakcji

i 24 godzinnym supportem podanym w ulotce.

No offence fujara, życzę Ci i Twojej firmie jak najlepiej,

ale to co podaliście w ulotce jest mało realne.

No, gdyby to było na zasadzie jak w Hetzner.

Oferują tam maszyny managed na Red Hat'ie 9 bodajże i

na każdej jest "kropla w krople" to samo w plikach konfiguracyjnych,

a i panel ten sam.

Kopiuj -> wklej; praktycznie zero indywidualności.

Jakiekolwiek modyfikacje "szablonu" są koszmarnie drogie z tego co pamiętam.

Kilku speców od Red Hat'a, Zabbix i CFEngine - cała ekipa managed ;)

Inaczej to ja tego, po takich cenach... nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYTAT

20h pracy technika przy pakiecie za 99pln netto co daje 5pln za h pracy

chcialbym zobaczyc informatyka ktory bedzie pracowal za taka stawke xD

 

 

Tylko zauważ ze prawie każdy 'informatyk' - własciwie mowimy tu stricte o administratorach - posiada conajmniej kilka serwerów pod swoją opieką, wszystko zalezy od organizacji pracy

to macie takich informatykow co potrafia naprawiac kilka padnietych systemow na raz?

jestem pod wrazeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to macie takich informatykow co potrafia naprawiac kilka padnietych systemow na raz?

jestem pod wrazeniem ;)

 

Jak dobry informatyk to sobie zmajstruje parę dokręcanych rączek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z naszego zawodu hipermarketu , jak chce się dobrze robić to nie łapie się 10ciu firm na raz a 2-3 i faktycznie im poświęca czas.

A ktoś kto twierdzi że można mieć prawdziwego informatyka za 3.00zł/h

(tak widziałem taką ofertę , wymagano jeszcze obsługi wózka widłowego w czasie wolnym)

to chyba nie ma pojęcia na czym to polega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to macie takich informatykow co potrafia naprawiac kilka padnietych systemow na raz?

jestem pod wrazeniem

 

Widze ze praca w zespole czy praca w firmie to pojęcia dla Ciebie obce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze praca w zespole czy praca w firmie to pojęcia dla Ciebie obce

 

Tu nie chodzi o prace w zespole. Przeliczajac ceny na roboczogodzine widac, ze po prostu to nie moze byc oferta, ktora zda egzamin w sytuacjach kryzysowych. Zespol pomoze gdy nagle zdarzy sie problem na dwoch-trzech maszynach jednoczesnie, w danym krotkim momencie - mozna zadzwonic i razem dzialac. Ale nie zmieni to faktu, ze roboczogodzina wyniesie tyle samo. Wiec zeby sfinansowac takiego admina, musi on miec pod opieka odpowiednio wiecej maszyn, czyli prawdopodobienstwo awaryjnych sytuacji rosnie (bo pamietajmy, ze awaria to nei tylko kwestia naglego restartu ktorejs uslug, ale czesto takze potrzeba wielogodzinnych wnikliwych analiz tego co sie dzieje na maszynie).

 

Coz, rozne sa podejscia. Ale tez jak ktos napisal juz - rozne oczekiwania. To samo z reszta napisalem w swoim pierwszym watku. Tak wiec oferta taka moze byc dobra i niedobra - zalezy od punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze praca w zespole czy praca w firmie to pojęcia dla Ciebie obce
a co to ma do rzeczy?

jasno jest napisane w pakiecie za 99pln netto

Ilość godzin pracy technika wliczone w Administracji 20
czy to praca w zespole czy zdalna jest to praca w jasno okreslonej godzinowo wysokosci

nie wiem jak tobie fujaro ale mi w przeliczeniu na wynagrodzenie liczac czy to praca w zespole czy firmie czy stojac na glowie z palcem w d*** zawsze wychodzi 5pln/h

 

watpie (a raczej mam nadzieje ;)) ze twoi informatycy pracuja za taka stwake wiec albo bedziesz kantowal liczac roboczogodziny albo walisz lepszy owerselling niz ci w SD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×