Skocz do zawartości
malu

Darmowe Serwery Shoutcast

Polecane posty

Przy ilu słuchaczach i w jakiej jakości dzwieku (nadawnanego 24h) miesięczny transfer wyniesie 3 TB ?

Myślę że około 1 tysiąc słuchaczy mniej więcej w jakości 48 kb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że około 1 tysiąc słuchaczy mniej więcej w jakości 48 kb/s

 

http://www.cast-control.net/ - Panel do zarzadzania stworzonym shoutcastami trzeba jednak za niego zaplacic

 

Aby z taka usluga wystartowac musisz zakupic serwer z laczem o przepustowosci min 30-40 Mbit , patrze tu na historie stacja.fm

 

48 kbps to jest okolo 2100 sluchaczy obciazajacych pelne 100 Mbit

Czyli na poczatek pewnie wystarczy Ci 30 Mbit obsluzysz okolo 600 sluchaczy.

 

Do Ciebie Zaiks , Zpav , Stoart i inne nie maja prawa sie doczepic poniewaz ty tylko swiadczysz uslugi streamingu.

Proces shoutcasta zabiera okolo 3-5 Mb pamieci wszystko zalezne od ilosci userow.

Procka do 3-5 MHz pojedynczy shout.

 

Nie wiem co ty za serwery chcesz kupic za 100-300 zl , ale nie jesli taki kupisz nie licz na powazne uruchomienie uslugi:

po pierwsze jesli nawet w ofercie masz napisane unmetered transfer to gdzies w regulaminie znajdziesz ze jesli uzytkownik przekroczy 3-6 TB w miesiacu uzytkownikowi blokowana jest przepustowosc do 10 Mbit

powiedzmy ze 6 TB przetransferowanych danych to lacze o przepustowosci okolo 20 Mbit

 

Nadawanie w aacplus jest mozliwe na linuksie przy zastosowaniu pewnego skryptu ktory krazy po sieci , jednak musisz miec kazdy utwor skompresowany do konkretnej jakosci i do konkretnego typu aac.

kolejna wada tego typu produktu jest brak crosfade.

 

Jesli chcesz powaznie wystartowac z taka usluga musisz przeznaczyc okolo 1700 zl miesiecznie na serwer 100 Mbitowy.

Jesli chcesz zarabiac na banerach , itp - nie licz na to nie dorobisz sie z tego duzych pieniedzy.

P.S nie patrz na strony ovh.fr na ich oferte wydaje sie byc tania dla lacz 100 Mbit ale nie dotyczy to zamawiajacych z Polski , dlaczego ? latwo sobie odpowiedziec infrastruktura polaczen do Polski.

 

Popatrz sobie na historie stacja.fm , bylo zaplikowane w kazdym configu intro :lol: , patrz regulamin byla mowa ze stacja.fm moze nadawac swoje reklamy w momencie odpalania streamu.

 

Wiec wychodzi na to ze mieli zamiar zarabiac na tym sprzedajac reklame , jednak chyba sie nie doczekali , firmy ktora w PL by z tym ruszyla dosc powaznie.

 

To tyle z uwag ktore mialem do przekazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jakimi aspektami powinieniem sie kierowac aby kupic serwer deydkowany pod serwery shoutcast.

Mam na mysli zalozenie usługi ktora oferowala by darmowe serwery.

Co jest wazne ram ? procesor ? łacze ? moze pering ?

I czy za reklamy ew. płatny auto pilot lub rozszerzalna usługa za dodatkowe pare groszy dalo by sie oplacic serwer ?

Nie chodzi mi tu o zadne zyski ... poniewaz brakuje takiej usługi na rynku , a hostingi stron www darmowe to norma , a shoutcast ... niestety nie.

Ktos sie zapytanie czy z Ciebie taki "brat Albert" ... dla mnie były by to cenne doswiadczenia zapoznanie sie z czyms całkiem innym :P (streamingiem)

 

Jeśli chodzi o maszynę:

 

- Mocny procesor, najlepiej dual core jeśli zamierzasz hostować też autopiloty (a raczej będziesz zamierzał), jeśli same shoutcasty to nie ma większego znaczenia

- Ram bez większego znaczenia

- Szybkość dysków bez większego znaczenia, SATA spokojnie wystarczy; przydałaby się jednak spora pojemność

- Pingi nie mają większego znaczenia, wystarczy, że weźmiesz serwer w Europie

- Duża przepustowość łącza; wcale nie musisz wykupywać od razu 100 mbit/s, ale dobrze, żebys miał pole manewru gdy będzie potrzebne więcej; możesz spokojnie zacząć od 10 mbit/s

 

W tej chwili najtańszy z serwerów "Start" w OVH wydaje się spełniać te potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili najtańszy z serwerów "Start" w OVH wydaje się spełniać te potrzeby.

 

Nie oszukujmy się, ovh to bardzo zawodna firma, a ich sewery działają nie lepiej jak firmy Krzak. Wiem, bo osobiście testowałem na nim dość duże przedsięwziecie. najlepszy serwer wysiadl (wylozyl się, ba ulegl usterkom fizycznym - niepotrzebne skreslic). A wiele nie było trzeba. jelsi serwery dedykowane, to wylacznie www.serwerydedykowane.pl - z polskich firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelsi serwery dedykowane, to wylacznie www.serwerydedykowane.pl - z polskich firm.

Rozumiem że to miał być dowcip? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

serwerydedykowane.pl - raczej nie :)

Sytuacja finansowa sie poprawila :) nie podam dokladnych szczegolow lecz finanse sa.

Nie liczni posadzaja mnie o to ze chce sie na tym dorobic.

Gdybym mial taki plan to nie robilbym tego darmowego i z malymi funduszami tylko wyskrobalbym jakis kapital i byly by to platne uslugi.

Jednak ja nie mam takich planow chce zrobic cos dla Polskich interneutów a co do zyskow chcialbym zebym wyszedl chocby na 0. Czyli zysk = strata.

Panel rozgladnol bym sie za czyms platnym jednak jakis prosty panel mysle ze udalo by mi sie napisac.

Mysle na poczatek nad jakims niemieckim serwerem ktory ucina łacze po przekroczeniu transferu do np. 10mb poniewaz mysle ze na poczatek wystraczylo by to.

 

Pozdr

 

Malu

 

Malu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

..pamiętając, ze Strato nie zapłaci się z Polski.. a jak zapłaci, to z takimi kosztami, że wychodzi 2x drożej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..pamiętając, ze Strato nie zapłaci się z Polski.. a jak zapłaci, to z takimi kosztami, że wychodzi 2x drożej...

 

wiele usługodawców niemieckich tak ma. W przypadku znajomego, który korzysta z niemieckiego serwera i ma na nim dośc duży biznes, problem to nie był. Poprosił kolegę mieszkającego w nimeczech by mu opłacał a sam przelewa odpowiednia kotę na konto tegoż kolegi. Wsyztsko się da tylko trzeba chcieć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o zgłaszanie sie osób które chcą pomóc w projekcie.

Ponieważ skrzynekę PW miałem wtedy zawalona i nie mogłem sie połapać ;).

Proszę o napisanie w czym mogą pomoc ;) sporządzę listę publiczna i będzie wiadomo kogo mamy :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Temat umarł śmiercią naturalną, czy jednak coś się dzieje?

malu123, opisz co i jak.

 

Popzdrawiam

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poprostu katorga ;/

Nijak to sie nie kalkuluje ;)

Serwerownia na 60 % - strato.de

Tylko akurat teraz nie mam pieniedzy ;/

I nikt co do panelu sie nie zglosil ;/ a ja jakos nie wiem jak sie za to wziasc ;p

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym strato to ci pomogłem chyba ^^ ;] Jak potrzebujesz pomocy wal do mnie postaram ci się pomóc :> ^^ Zresztą wiesz gdzie mnie szukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Rzeczywiście ;) kurcze :) muszę zagadać ... pewnie do jakiś stacji radiowych :) ze będzie wyświetlana reklama za XXX zl :) jezli ktoś ma znajomości lub zajmuje sie tymi sferami zapraszam na moje potulne PW :)

 

Pozdr

 

@@TEAM

 

Head admin - Malu

Admini serwerów - Malu , Jarek , theqkash (monitoring prawie 24/7/365 ;p )

Grafik - djmostek

Pozycjonowanie - Monstrual oraz zoozoolek

Moderowanie martwych stacji - Monstrual oraz zoozoolek

Skrypterzy - Szukamy

 

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tyle o nim słyszano. Zarówno o pomysłodawcy jak i samym projekcie. A szkoda, bo pomysł warto był realizacji. Taki trochę necroposting. Bo w sumie już dwa tygodnie minely od wystawienia listy - nieco fragmentarycznej. Co do panelu, trudno znaleźć dobrych progamistów za darmochę, ale za opłatą (wcale nie wysoką) mogę znaleźć nie jednego a nawet paru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pracujemy nad podobnym projektem co malu123. W chwili obecnej trwają zamknięte betatesty. Jeżeli jest ktoś chętny to zapraszam do zostawienia swojego adresu email na PM. Zgłoszenia filtruję, aby dzieciarnia nie miała dostępu do projektu przynajmniej w tej fazie.

 

 

 

Aby zaostrzyć apetyt - parę screenshotów:

 

62349463co1.th.png83218595ih5.th.png14475376df4.th.png

 

 

Ps. Poszukujemy grafika do wykonania strony głównej/loga/mat. reklamowych/poprawek w panelu admina.

 

Pozdrawiam,

Vetinari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam

 

Nie na czek tylko przelew.

 

Monstrual prosze napisz mi pw ludzi co napisali by to za pieniądze :P.

Jednak nie moge zaoferowac kokosów.

 

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malu123, wypadałoby zawiązać jakiś kontakt z wszystkimi, którzy proponowali pomoc. Jakiś kanał IRC, ew. strefa zamknięta. Kontakt gg też może być. Trudno pomagać nie mając z tobą kontaktu - poza pm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pw zostalo wyslane :unsure:

 

muszę zagadać ... pewnie do jakiś stacji radiowych ze będzie wyświetlana reklama za XXX zl jezli ktoś ma znajomości lub zajmuje sie tymi sferami zapraszam na moje potulne PW

 

Rówież patrz pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×