Skocz do zawartości
Prohost

DC, SLA, fail-over i inne

Polecane posty

Tanie niemieckie serwerownie - troche lipa.

Czy przypadkiem te z USA nie są jeszcze tańsze? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanie niemieckie serwerownie - troche lipa.

Bo 150 ms nie ma jak do prohostu? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przypadkiem te z USA nie są jeszcze tańsze? ;)
Nie.

 

Bo 150 ms nie ma jak do prohostu? ;>
Zalezy jakie masz lacze... Niektorzy maja wiele mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patlap:~# ping prohost.pl

PING prohost.pl (75.126.90.207) 56(84) bytes of data.

64 bytes from nameserverus2.com (75.126.90.207): icmp_seq=1 ttl=53 time=1.23 ms

64 bytes from nameserverus2.com (75.126.90.207): icmp_seq=2 ttl=53 time=1.30 ms

64 bytes from nameserverus2.com (75.126.90.207): icmp_seq=3 ttl=53 time=1.22 ms

64 bytes from nameserverus2.com (75.126.90.207): icmp_seq=4 ttl=53 time=1.29 ms

 

 

Ja chwilowo mam bardzo ładne pingi do USA, ale to już tak poza tematem ;). Co do niemieckich serwerowni to wszystko jest właściwie loterią - podobnie jest z amerykańskimi, holenderskimi czy polskimi - przy podstawowym SLA czy wręcz jego braku niestety z obsługą jest różnie. Jeśli chodzi o samMasternet - to IMHO przydałby się chyba jakiś komunikat po całej operacji, mniej lakoniczny niż dotychczasowy. Ale może jestem skrzywiony przez marketoidy : )...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za serwery w usa płacimy ponad 2-3 razy wiecej niż najdroższe serwery w hetzner ale dostajemy SLA na wszystko.

Awaria kontrolera sas i jednego dysku kosztowała nas tylko 30 minut downtime. Patrząc na poziom hetznera to bym tego nawet kijem nie dotknął - taka jest prawda.

No i głównie oferta serwerów w usa jest skierowana do międzynarodowych klientów.

Dla klientów polskich będzie nowa oferta na dual quad core xeonkach, 4gb ramu, raid1 15k rpm sas della (na tym też nie oszczędzamy bo jakość kosztuje) stojących w gdańsku już od lipca.

 

p.s. sorry za offtop ale musiałem sprawe naprostować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o samMasternet - to IMHO przydałby się chyba jakiś komunikat po całej operacji, mniej lakoniczny niż dotychczasowy. Ale może jestem skrzywiony przez marketoidy : )...
"prawie jak nauczyciel" eh ;)

na wszystko przyjdzie odpowiedni czas...

 

EDIT:

@prohost ja tam dobrze wiem co miałeś na myśli "chwaląc" się ;) a zwłaszcza jakie to są "be" niemieckie serwerownie - widzisz ja uważam zupełnie inaczej, ale ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@prohost ja tam dobrze wiem co miałeś na myśli "chwaląc" się ;) a zwłaszcza jakie to są "be" niemieckie serwerownie - widzisz ja uważam zupełnie inaczej, ale ok :P

 

Twój wybór twoje problemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twój wybór Twoje problemy ;)

Piszesz tak jakbyś chciał wykazać zdecydowaną wyższość serwerów za oceanem i jeszcze dalej niż za granicą - ale chyba sam napisałeś... zależy kto do jakiej grupy odbiorców oferuje usługi.

Zresztą do ostatniej sytuacji dowtime samego serwera WWW przez ostatnie ponad 70 dni był na poziomie ~1,5godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za serwery w usa płacimy ponad 2-3 razy wiecej niż najdroższe serwery w hetzner ale dostajemy SLA na wszystko.

Awaria kontrolera sas i jednego dysku kosztowała nas tylko 30 minut downtime. Patrząc na poziom hetznera to bym tego nawet kijem nie dotknął - taka jest prawda.

I to da Ci lepszą dostępność niż np. wykupienie dwóch fizycznych serwerow w hetzner i zmiana wpisów dns w przypadku awarii? ;>

Dla klientów polskich będzie nowa oferta na dual quad core xeonkach, 4gb ramu, raid1 15k rpm sas della (na tym też nie oszczędzamy bo jakość kosztuje) stojących w gdańsku już od lipca.

No cóż, osobiście uważam, ze lepiej kupic kilka słabyszch maszyn niż jedną bardzo mocną. Niższa cena, mniejsza wydajność, minimalne ryzyko awarii całości. W powyższej konfiguracji szczególnie zabawnie wyglada "dual quad core" w zestawieniu z 4 GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I to da Ci lepszą dostępność niż np. wykupienie dwóch fizycznych serwerow w hetzner i zmiana wpisów dns w przypadku awarii? ;>

 

No cóż, osobiście uważam, ze lepiej kupic kilka słabyszch maszyn niż jedną bardzo mocną. Niższa cena, mniejsza wydajność, minimalne ryzyko awarii całości.

 

W terorii mozesz miec racje, ale jak wyobrazasz sobie takie rozwiazanie w praktyce ?

Pomijam juz fakt, ze wzrost prawdopodobienstwa wystapienia awarii jest wprost proporcjonalny do wzrostu ilosci serwerow.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W terorii mozesz miec racje, ale jak wyobrazasz sobie takie rozwiazanie w praktyce ?
Zwykly fail-over?

 

Pomijam juz fakt, ze wzrost prawdopodobienstwa wystapienia awarii jest wprost proporcjonalny do wzrostu ilosci serwerow.
Awarii pojedynczego noda - tak.

Awarii calego systemu - wrecz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykly fail-over?

 

Napisz moze konkretnie jak to ma dzialac w przypadku hostingu.

"Nasza firma" ma 1 fizyczny serwer na ktrorym sa wszystkie uslugi: WWW , poczta , SQL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz moze konkretnie jak to ma dzialac w przypadku hostingu.

"Nasza firma" ma 1 fizyczny serwer na ktrorym sa wszystkie uslugi: WWW , poczta , SQL

Skoro ma 1 fizyczny serwer to sie chyba nie ma miedzy czym przelaczac? ;)

 

A tak na powaznie:

- wersja "mala firma" - 2x serwer hostingowy + NAS, wszystkie dane klientow i poczta znajduja sie w NAS'ie,

- wersja "uboga mala firma 1" - 2x serwer hostingowy (na backup'owym NAS),

- wersja "uboga mala firma 2" - 2x serwer hostingowy, dane synchronizowane via rsync.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wpisów dnsów to nawet kilka godzin. Nie mówiąc o utracie danych bo synchronizacji co 5 minut się nie zrobi w normalnych warunkach - wiec przyjmujemy, że raz dziennie.

Dysków nie przeniesiesz bo hetzner nie pracuje w nocy nawet jak masz raida i ci dysk padnie. Wiecej problemow z takim niby failover niż zysku. Jak się ma 30 min downtime do kilku godzin potrzebnych na zmiane dnsów?

Jeśli ktoś chciałby być bardzo do przodu to tylko klaster z replikacją mysql i serwerów plikowych NAS też replikowanych (co już nam daje 4 serwery na zapleczu + replikator mysql) do tego serwery klienckie - do tego trzeba też pełnego supportu po stronie dc. Coś czego nie ma w serwerowniach dla mas. Można tak ale jest to już podniesienie cen o kilkaset % i kto by to kupił?

 

Pozatym ceny w hetzner są też takie tanie bo wszystko lata na amd i sata. Jaki jest sens mieć dyski sata w serwerze? hetzner nawet nie oferuje serwerów z tym co my mamy - więc dyskusja jest bezsensu. U nas dyski pewnie więcej kosztują niż cały ich serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiana wpisów dnsów to nawet kilka godzin. Nie mówiąc o utracie danych bo synchronizacji co 5 minut się nie zrobi w normalnych warunkach - wiec przyjmujemy, że raz dziennie.

Dysków nie przeniesiesz bo hetzner nie pracuje w nocy nawet jak masz raida i ci dysk padnie. Wiecej problemow z takim niby failover niż zysku. Jak się ma 30 min downtime do kilku godzin potrzebnych na zmiane dnsów?

Jeśli ktoś chciałby być bardzo do przodu to tylko klaster z replikacją mysql i serwerów plikowych NAS też replikowanych (co już nam daje 4 serwery na zapleczu + replikator mysql) do tego serwery klienckie - do tego trzeba też pełnego supportu po stronie dc. Coś czego nie ma w serwerowniach dla mas. Można tak ale jest to już podniesienie cen o kilkaset % i kto by to kupił?

Takie bzdury wypisujesz, ze mi sie tego nawet komentowac juz nie chce.

 

Pozatym ceny w hetzner są też takie tanie bo wszystko lata na amd i sata. Jaki jest sens mieć dyski sata w serwerze? hetzner nawet nie oferuje serwerów z tym co my mamy - więc dyskusja jest bezsensu. U nas dyski pewnie więcej kosztują niż cały ich serwer.
Czyli jednym slowem... Jestescie za***isci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie bzdury wypisujesz, ze mi sie tego nawet komentowac juz nie chce.

 

Czyli jednym slowem... Jestescie za***isci?

 

Poprostu twoje opcje są bezsensu. Albo wszystko działa na jednym serwerze z wolnymi dyskami sata co nam daje totalną lipę a nie serwer albo dane klientów na pojedyńczym serwerze NAS który jeśli padnie to i tak będzie wszystko leżało. Myśl trochę. Tani failover który wychodzi drogo i nic nie daje a jak padnie to hetzner za miesiąc cos z tym zrobi (gratuluje naiwności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro ma 1 fizyczny serwer to sie chyba nie ma miedzy czym przelaczac? ;)

 

Nie no wiadomo ze jest ten drugi w rezerwie ;)

 

A tak na powaznie:

- wersja "mala firma" - 2x serwer hostingowy + NAS, wszystkie dane klientow i poczta znajduja sie w NAS'ie,

- wersja "uboga mala firma 1" - 2x serwer hostingowy (na backup'owym NAS),

- wersja "uboga mala firma 2" - 2x serwer hostingowy, dane synchronizowane via rsync.

 

Teroretycznie jest ok, ale jak by sie zaglebic w temat to jest mnustwo problemow (aktualizacja danych miedzy serwerami, 1 NAS tez moze zawiesc, cena) i moze dlatego prawe nikt w hostingu takich rozwiazn nie stosuje. Osobiscie nie widze specjalnej przewagi tych rozwiazan nad jednym porzadnym serwerem. Oczywiscie mowa o malej firmie z ograniczonym budzetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Prohost proszę Cię - skończy lub idź chwalić się do swojego tematu i tam wypisuj sobie za przeproszeniem takie pierdoły.

 

Nie wiem dlaczego to robisz ale praktycznie wszędzie gdzie się wypowiadasz próbujesz usilnie udowodnić, że Twój hosting za oceanów jest nalepszy, a wszędzie indziej czegoś brakuje. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprostu twoje opcje są bezsensu. Albo wszystko działa na jednym serwerze z wolnymi dyskami sata co nam daje totalną lipę a nie serwer albo dane klientów na pojedyńczym serwerze NAS który jeśli padnie to i tak będzie wszystko leżało. Myśl trochę. Tani failover który wychodzi drogo i nic nie daje.
Jasne, ze z proponowanymi opcjami beda problemy, ale nie wiem czy zauwazyles mowimy tu o firmie z jednym serwerem i prostym fail-overem... Jezeli chcesz do tego dorzucic 5 serwerow to sorry, ale rownie dobrze mozesz zaproponowac zbudowanie wlasnego DC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Prohost proszę Cię - skończy lub idź chwalić się do swojego tematu i tam wypisuj sobie za przeproszeniem takie pierdoły.

 

Nie wiem dlaczego to robisz ale praktycznie wszędzie gdzie się wypowiadasz próbujesz usilnie udowodnić, że Twój hosting za oceanów jest nalepszy, a wszędzie indziej czegoś brakuje. :|

 

O co ci chodzi - dc porównuję tylko ;)

 

Jasne, ze z proponowanymi opcjami beda problemy, ale nie wiem czy zauwazyles mowimy tu o firmie z jednym serwerem i prostym fail-overem... Jezeli chcesz do tego dorzucic 5 serwerow to sorry, ale rownie dobrze mozesz zaproponowac zbudowanie wlasnego DC...

 

To mamy 2 definicje failover. Bo albo się robi failover który nie ma prawa zawodzić albo sobie poprostu wydajemy pieniądze na zabawki które nic nie dają. Z tego co podałeś żadna opcja nie jest odpowiednio wydajna lub bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teroretycznie jest ok, ale jak by sie zaglebic w temat to jest mnustwo problemow (aktualizacja danych miedzy serwerami, 1 NAS tez moze zawiesc, cena)
Jasne, ale w przypadku duzej awarii 95% klientow nawet nie zwroci uwagi na fakt, ze maja baze z przed paru godzin, a reszta prawdopodobnie i tak bedzie wolala jakiekolwiek dane (chociazby zeby na forum wyjasnic, ze jest awaria i niektorych postow nie ma) niz gdyby hosting mial byc przez pare dni w ogole niedostepny..

 

i moze dlatego prawe nikt w hostingu takich rozwiazn nie stosuje. Osobiscie nie widze specjalnej przewagi tych rozwiazan nad jednym porzadnym serwerem. Oczywiscie mowa o malej firmie z ograniczonym budzetem.
Raczej nie stosuja ze wzgledu na fakt, ze taki fail-over jest tak naprawde bardzo rzadko 'uzywany' i wiekszosci uslugodawcow sie wydaje, ze skoro dotychczas wszystko dzialalo to im to tak naprawde nie jest potrzebne (tym bardziej, ze w przypadku "naszej firmy" koszty dzierzawy wzroslyby dwukrotnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O co Ci chodzi - dc porównuję tylko ;)

No i właśnie o to chodzi, nie wiem skąd masz takie zdanie ale niestety prawda jest zupełnie inna i mówię to z własnej X-letniej praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Prohost, Adrian ma racje, zobacz sobie w jakim temacie robisz off-topic.

Poza tym nie ma co porównywać hostingu zza oceanu do chociażby tego w Niemczech, możesz mieć lepsze maszyny itd. itp. ale tych 100 ms różnicy nijak nie zrekompensujesz, bo to już jest czas odczuwalny. Różnice PL <>DE nie są już tak widoczne podczas używania.

I chociażbyś bajerował nie wiadomo jakimi rozwiązaniami technicznymi, to i tak wybrałbym firmę Adriana ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×