Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fujara

Ukrywane Refidy

Polecane posty

A ciekawe jak niby ma podać mój ref w zamówieniu skoro się opiera o ciasteczka.

 

Polecam też inne firmy jak kei, progreso, iq, proste, masternet itd. za które nie otrzymuję nic w zamian a tutaj mi wygląda na krucjatę jakbym tylko na refach żerował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

ot cała polaczkowatość: byle nie dać komuś zarobić.

 

"bo ja chce wejść bez twojego id"

 

a co, wejdziesz z jego i krzywda ci sie stanie?

 

Widziałem kiedyś za zachodnim forum sytuacje: facet polecił bardzo ciekawą ofertę, zle wkleił refa i od razu kilka postów, żeby podał prawidłowego bo ktoś chce skorzystać z oferty.

 

Ale ja zawsze mówiłem, że do zachodu nam daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Fobi ?

 

Trzeba pogadać o ustawie lustracyjnej na tym forum co najmniej, bez tego nie da się tu zorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shive, podobnie jak Normanos nie widzę nic złego w podawaniu linków z refem. Idąc tym tokiem rozumowania pod książką z Helionu na Twojej stronie powinnien być wielki napis "link sponsorowany".. nie popadajmy w skrajności, BOSS chyba nie uważa Dreamhosta za swoje główne źródło zarobku, a w regulaminie nie ma w tym momencie żadnego zakazu reklamy z refid, choć jest to pewnie warte przedyskutowania.

 

A tak już poza tematem to ostatnio na WHT obserwuje pewien przerost formy nad treścią - niekończące się dyskusje o sprawach organizacyjnych i posty w rodzaju "szukam hostingu" przeważają nad wartościowymi treściami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu nie lubię zarabiania na cudzej nieświadomości.

Normalnie nie mam co z tymi milionami robić :) Najlepiej co, mam polecać firmę xxx i potem pisać do zainteresowanych, wpisz mój kod to będę miał 10 pktów? Mi to wygląda już na żebranie.

 

Poproszę stanowisko redakcji w tej sprawie.

 

Wg mnie jak na 10 poleconych 1 jest z refem to tragedii to nie czyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książki helionu są na MOJEJ stronie i mogę na niej zarabiać bo to chyba logiczne skoro jest moja.

 

Nie powiedziałem, że będę kasował pełne linki, tylko, że mam do nich zastrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Po prostu nie lubię zarabiania na cudzej nieświadomości.

Krzywdę ci to robi? Abstrahuje od spamowania, mówię o relacji pytający-odpowiadający i kiedy ta odpowiedź jest zupełnie na miejscu. Niech sobie jest jakieś ID, tobie przecież nie ubędzie. Ale nie, nie w Polsce. Tutaj człowiek stanie na głowie, skróci urla, wyczyści cookie, zrobi wszystko byle tylko ktoś nie miał pożytku z tego. Nie mówię tego w stosunku do ciebie, tylko ogólnie. Od daaawien dawna obserwuje takie zachowania polaków i jednocześnie zupełną odwrotność tego na zachodzie. Z tej polaczkowatości ładnie wybrnęło Progreso: polecenie to jednocześnie rabat. Efekt? Posty "szukam kodu do Progreso". No niestety, w tym kraju, jak widać wyżej, inaczej nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shive: No widzisz. A forum ma to do siebie, że własnością administracji jest jedynie skrypt - a każdy użytkownik w postach może napisać sobie co mu się podoba w granicach regulaminu i są one jego własnościa, tak więc nie widzę tym bardziej problemu, zwłaszcza, że BOSS nie uprawia żadnego spamu a publikuje linki w tematach gdzie ludzie szukają hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
A tak już poza tematem to ostatnio na WHT obserwuje pewien przerost formy nad treścią - niekończące się dyskusje o sprawach organizacyjnych i posty w rodzaju "szukam hostingu" przeważają nad wartościowymi treściami..

KRYZYS na WHT widać od dawna. Z pewnością klimat tu panujący jest zupełnie odwrotny od tego z PiO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ot cała polaczkowatość: byle nie dać komuś zarobić.

 

"bo ja chce wejść bez twojego id"

 

a co, wejdziesz z jego i krzywda ci sie stanie?

 

Widziałem kiedyś za zachodnim forum sytuacje: facet polecił bardzo ciekawą ofertę, zle wkleił refa i od razu kilka postów, żeby podał prawidłowego bo ktoś chce skorzystać z oferty.

 

Ale ja zawsze mówiłem, że do zachodu nam daleko...

Ja tez tego nie rozumiem. Na zachodzie jest to coś naturalnego, ktoś poleca Ci ciekawą ofertę z której masz ochotę skorzystać - to korzystasz. Przecież nic nie tracimy na korzystaniu z czyjegoś linku referencyjnego. Co się stanie że ktoś dostanie te parę punktów w programie partnerskim? Stając się klientami tej firmy też będziemy mieli w przyszłości taką możliwość.

 

ALE jak słusznie zauważyłeś - do zachodu nam daleko.

 

Po prostu nie lubię zarabiania na cudzej nieświadomości.

 

Wydaje mi się że jeżeli ktoś jest nieświadomy w co klika to nawet jeżeli refid będzie jawnie podany w linku to ta osoba i tak nie będzie widziała czym on jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRYZYS na WHT wida? od dawna. Z pewno?ci? klimat tu panuj?cy jest zupe?nie odwrotny od tego z PiO.

 

Nie przesadzaj ... po za tym na pio rowniez odbyla sie nie jedna debata o refidach

 

Mamy 3 opcje wstawienia linku:

onet.pl

onet.pl/?dostanemiliozlotychzategoklika

onet.pl [ link z moim poleceniem onet.pl/?dostanemiliozlotychzategoklika ]

 

Prawde mówi?c by?bym wlasciwie za 3ci? opcj?... ale w ostateczno?ci mo?e równie? by? i druga [ mówie tu o swoich odczuciach ] - mysle ze refidy powinna uregulowa? administracja forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+ notatka z bilingów o ewentualnych zyskach za rejestrację.

 

To jest CENZURA i koniec kropka. Dopóki w swoich postach się nie przekracza pewnych granic (ref na każdy post bez względu na to co szuka dany klient) administracja nie powinna edytować mi refów abym przypadkiem nie miał klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Nie przesadzaj ... po za tym na pio rowniez odbyla sie nie jedna debata o refidach

Nie przesadzam, takie są moje odczucia. Poza tym mówię o całokształcie a nie j jednej dyskusji o refach.

 

onet.pl [ link z moim poleceniem onet.pl/?dostanemiliozlotychzategoklika ]

 

Prawde mówi?c by?bym wlasciwie za 3ci? opcj?... ale w ostateczno?ci mo?e równie? by? i druga [ mówie tu o swoich odczuciach ] - mysle ze refidy powinna uregulowa? administracja forum

Powiedz mi jeszcze w jakim celu ma być link BEZ refa obok tego Z? Chcesz zobaczyć ofertę - obojętne ci z jakim refem co oglądasz, chcesz dokonać zakupu - tym bardziej powinno ci zwisać czy ktoś tam cos dostaje czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie interesuje mnie co jest w tym linku, trzymam się wersji, że jego tytuł powinien być taki, jak sam odnośnik, CHYBA, że to np. jakiś strasznie długi URL do artykułu albo wyników googla itp.

 

Uprasza się o używanie linków z jawnym refidem w związku z tym, że nie ma zupełnie żadnych powodów, dla których ktoś miałby tego nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@shive piszesz :

 

"Generalnie nie interesuje mnie co jest w tym linku, trzymam si? wersji, ?e jego tytu? powinien by? taki, jak sam odno?nik"

 

a sam w podpisie masz linki jak "smieszne filmy" , "rozrywka" itp , czyzby darmowe pozycjonowanie przez podpisy pod kazdym postem , przeciez to zysk dla Ciebie.

 

czegos chyba tu nie rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie udawaj, że nie umiesz czytać :] Temat dotyczy linków REFERENCYJNYCH, a nie reklamowania własnych stron, więc z łachy swojej trzymaj się tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jak dla mnie to nie widzę problemu aby wklejać linki z refid, czy to ukryte czy nie. Ale może dla jasności należy ustalić jedną wersję.

 

Co do polecania oferty firm przez firmy hostingowe to nie widzę w tym nic złego, jeśli tego zabronimy to będą rejestrować nowych użytkowników i polecać jako zwykli użytkownicy co może wprowadzić jeszcze większe zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postuluję wersję numer 2, czyli jawny link bez dodatkowego opisu. Wygodny, nikomu nie sprawi problemu. Przejrzystość i uczciwość nikomu na złe nie wyjdzie... a z przejrzystością, a zwłaszcza uczciwością na tym forum jest kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shive, a ja postulowałbym następnym razem konsultację tego typu problemu najpierw z administracją bezpośrednio, albo na naszym wewnętrznym forum, a nie samowolkę z ostrzeżeniami i własnym kodeksem tego co dobre i złe. Myślę, że to przede wszystkim wpłynęłoby pozytywnie na klimat na forum, a nie to czy będzie widać refa w linku czy nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponował, żebyś wrzucił na luz i nie czepiał się czegoś, co nikomu nie przyniesie szkody za to uczyni krok w kierunku przejrzystości tego, w co klikamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto tu mówi o wrzucaniu na luz? :)

 

To niestety Ty zrobiłeś z tego światowy problem, a teraz się wycofujesz.. A linki BOSSa z refem to np. przy tym, jak wyglądają ostatnio posty, które ktoś wyedytował szybką edycją ("?" zamiast kodowania) to naprawdę marginalny problem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×