Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kabona

Jaki Hosting Najlepszy Pod Serwis Z Duza Iloscia Plikow Audio/video?

Polecane posty

"If we cannot host your Website due to high bandwidth we will refund the entire hosting fee. ..."

 

Cena: £99.99 per year rok czyli okolo 550 zl?

 

co o tym sadzicie?

Sam sobie odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zmieniam serwerownie ze względu na sprzęt.... moj obecny nie daje rady już z ruchem na serwerze(okolo 700GB miesięcznie). Na dodatek kupuje, a raczej kupiłem już serwer z windows 2003 server 64 bit i pleskiem :P Niestety standardowo dostałem bardzo mało transferu co skutkowało tym że musiałem dokupić "troszkę" do 2000GB tak na zapas :P

 

muchakk:

 

czyli hetzner nie sprawdzil sie przy 700 GB ruchu miesiecznie?

ile kosztuje Cie miesiecznie ta nowa maszyna + dokupienie 2000 GB ruchu?

 

pozdrawiam serdecznie

 

Sam sobie odpowiedz...

 

p:

 

racja, szkoda marnowac czas na pozniejsze przenoszenie calosci w inne miejsce - moj blad :)

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hetzner sprawdził się jak najbardziej pod względem łącza tylko ja mam tą najsłabszą maszyne a jak dla mnie to i tak dużo uciągneła... mam 3GB baz danych (większość to fora) więc 1GB ramu to strasznie mało....

 

Co do ceny to prawie 1200zł :P miesięcznie, sam transfer ponad 400zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hetzner sprawdził się jak najbardziej pod względem łącza tylko ja mam tą najsłabszą maszyne a jak dla mnie to i tak dużo uciągneła... mam 3GB baz danych (większość to fora) więc 1GB ramu to strasznie mało....

 

Co do ceny to prawie 1200zł :P miesięcznie, sam transfer ponad 400zł :P

 

muchakk:

 

czyli jesli wybralbym oferte hetzner ale z lepsza maszyna, to pod wzgledem transferu nie mozna im nic zarzucic?

 

ps. mozesz mi podac link do oferty firmy, z ktorej obecnie korzystasz?

ps2. nie znacie innych ofert, np z USA?

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest dostosowana indywidualnie... dokupiony ram :) dokupiony windows i plesk :)

 

 

Co do hetznera to bardzo dobra serwerownia :P czasami jak miałem bardzo duży ruch to potrafiłem wykorzystać 60mbps łącza :P tak cały czas leciało leciało... ąz mi serwer padł :) pozniej biedak się przez godzine włanczał. Dobrze że moj pośrednik udostępnia Panel rebootu bo bym musiał co chwilke dzwonić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do USA: http://layeredtech.com/

Również korzystam, i jestem zadowolony, tam podczas konfiguracji możesz sobie ustawić jaki transfer Ci potrzebny ; ).

Niemniej jednak pamiętaj, że miedzy Hetznerem a Layeredtechem jest jakieś 100 ms :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde ... jak znajde cos ciekawego w necie bez ograniczen transferu mieszczace sie w moim budzecie to pojawia sie zawsze jedno ale ... "jesli nie bedziemy w stanie sprostac Twoim potrzebom, zwrocimy Ci wszystkie pieniadze". fajnie, ale nie widzi mi sie przenoszenie po roku kilku czy kilkudziesiecu gb plikow muldimedialnych z jednego miejsca na drugie.

 

czy sa jakies firmy hostingowe, ktore w swojej ofercie nie boja sie napisac "zostaniesz z nami na zawsze", albo "1000000000% zadowolenia" etc.

 

tak na marginesie, jak wyglada sprawa hostingu dla takich gigantow jak onet.pl, albo wp.pl?

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak na marginesie, jak wyglada sprawa hostingu dla takich gigantow jak onet.pl, albo wp.pl?

 

Posiadaja wlasna infrastrukture - serwerownie , lacza , serwery

 

 

czy sa jakies firmy hostingowe, ktore w swojej ofercie nie boja sie napisac "zostaniesz z nami na zawsze", albo "1000000000% zadowolenia" etc.

 

Polecalbym podpisanie umowy na dluzszy okres czasu [ pol roku/rok ]

 

Mysle, ze powinienes szukac czegos z nielimitowanym transferem ze switchem 100MBITów [ jesli jest napisane 100/10 oznacza to tyle , ze w przypadku duzego wykorzystania lacza zostajesz przepiety na 10MBITów ]

 

 

Edit: kodowanie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posiadaja wlasna infrastrukture - serwerownie , łącza , serwery
Juz nie przesadzaj, wlasnych lacz to oni nie maja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz nie przesadzaj, wlasnych lacz to oni nie maja :P

 

hm, moze w moim przypadku zamiast bawic sie w dedyki lepiej postawic wlasny serwer i zalatwic jakies lacze?

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, moze w moim przypadku zamiast bawic sie w dedyki lepiej postawic wlasny serwer i zalatwic jakies lacze?
Chyba nie porownujesz sie do wp/onet'u? :P

Co najwyzej mozesz pomyslec o jakiejs kolokacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie porownujesz sie do wp/onet'u? :P

Co najwyzej mozesz pomyslec o jakiejs kolokacji...

 

P:

 

hehe, narazie nie, ale w przyszlosci?

mam naprawde wielkie przeczucie, ze to wypali, a jesli wypali, to bedzie mi potrzebne cos wiecej, niz 1000 GB transferu w miesiacu. mowiac w skrocie szukam takiego rozwiazania, aby miec problem transferu z glowy :P

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, narazie nie, ale w przyszlosci?

mam naprawde wielkie przeczucie, ze to wypali

Kazdemu sie tak wydaje :P

 

a jesli wypali, to bedzie mi potrzebne cos wiecej, niz 1000 GB transferu w miesiacu. mowiac w skrocie szukam takiego rozwiazania, aby miec problem transferu z glowy :P
Chyba sam nie masz pojecia o jakim ruchu tutaj mowimy... I o jakich pieniadzach :)

 

Jezeli zaczniesz generowac ruch na poziomie 40-50TB miesiecznie to wroc tutaj z tym pytaniem... Do tego czasu pozostan przy serwerach dedykowanych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, moze w moim przypadku zamiast bawic sie w dedyki lepiej postawic wlasny serwer i zalatwic jakies lacze?

 

Raczej serwera nie postawisz w pokoju gdzie temperatura w lecie siega 30-35 stopni :P , myśle ze na pierwsze dwa lata serwer dedykowany powinien spełnić Twoje wymagania .

 

Powinieneś póki co myśleć o czymś w Niemczech [ ew. Holandia/Francja ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwek W niemczech czyli Hetznet.de to najoptymalniejsz oferta dla ciebie i podzwglendem serwera i transferu zawsze morzesz dokupić za nietakie straszne pieniądze

Polecam

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za opinie:)

caly czas zbieram informacje o roznych ofertach, wiec jesli znalezliscie cos godnego polecenia, bede bardzo wdzieczny za newsa.

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy tak na ten Hetzner... jasne, przy budzecie up to 500 zlotych super sprawa, ale majac 2000 mozna spokojnie siegnac po cos z gornej pulki (polki??) jak np. http://www.hosteurope.de/produkte/Server-MAX-MAX3 Za najslabszy serv zaplacisz 240 euro, ale ten serwer to juz uciagnie bardzo duzo... Dyski SAS, 4 giga ramu i mega procek... no i 10TB transferu... to o 9 wiecej od Hetznera. Hostuje sie u nich min. ogame. Pozdrawiam.

ps. Serwery Della maja... mniam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wybierz zagraniczną ofertę. Dostaniesz lepszy serwer z lepszymi parametrami niż w tej samej cenie dostałbyś w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie wybierz zagraniczna oferte. Dostaniesz lepszy serwer z lepszymi parametrami niż w tej samej cenie dostalbys w polsce.

 

ten post wiele wnosi do tematu :)

 

a ja proponuję jednak rozwiązania typu hetzner czy nawet netdirekt ..

przecież w miarę rozwijania się serwisu możesz dokładać kolejne serwery ..

 

lepiej mieć chyba kilka troche słabszych maszyn niz jedna wypasiona.

Taka opcja jest chyba bardziej ekonomiczna i elastyczna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 2000 netto miesiecznie moge Ci zaproponowac 2 serwery :

1.

Fujitsu Siemens Primergy L200 (1U)

2,5GB RAM ECC Reg.

2xPIII 1400 MHz 512 kb cache

3xHDD SCSI (1x 36GB 10K RPM, 2x18GB 10K RPM)

2.

Fujitsu Siemens Primergy L200 (1U)

3GB RAM ECC Reg.

2xPIII 1400 MHz 512 kb cache

3xHDD SCSI (1x 36GB 10K RPM, 2x18GB 10K RPM)

 

łacze dedykowane na oba serwery 15 mbps

 

Serwery kolokowane w serwerowni w Gdańsku, na łączu z bezposrednim nielimitowanym stykiem z TPSA (niskie pingi). Serwerownia posiada nadmiarowy system klimatyzacyjny, prad z 2 niezaleznych podstacji transformatorowych, agregat pradotworczy, Zasilacze awaryjne APC, serwery sa trzymane w profesjonalnej szafie teleinformatycznej firmy SUN Microsystems.

 

za doplata 199 pln netto miesiecznie doloze jeszcze:

 

compaq proliant 360 (1U)

1,5 GB RAM ECC Reg.

2xPIII 1000MHz

2xHDD SCSI ( 2x18GB 10K RPM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem co wy tak na ten Hetzner... jasne, przy budzecie up to 500 zlotych super sprawa, ale majac 2000 mozna spokojnie siegnac po cos z gornej pulki (polki??) jak np. http://www.hosteurope.de/produkte/Server-MAX-MAX3 Za najslabszy serv zaplacisz 240 euro, ale ten serwer to juz uciagnie bardzo duzo... Dyski SAS, 4 giga ramu i mega procek... no i 10TB transferu... to o 9 wiecej od Hetznera. Hostuje sie u nich min. ogame.

Hetzner daje 1 TB na 100 mbit/s, a potem masz 10 mbit/s unmetered, czyli możesz spokojnie zrobić jeszcze koło 2-3 TB (zależy od specyfiki ruchu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ciagu najblizszych 6 miesiecy mam zamiar odpalic serwis internetowy, na ktorym chcialbym umieszczac pliki multimedialne. zdaje sobie sprawe z tego, ze powolanie do zycia takiej strony, wiaze sie z ogromnymi nakladami finansowymi, a takze z odpowiednio dobranym hostingiem. od ponad 2 miesiecy czytam oferty rodzimych jak i zagranicznych isp i mowiac krotko - stoje w miejscu. co bedzie dla mnie dobre? serwer wirtualny? reseller? dedyk?

na jakie koszta musze sie przygotowac?

dysponuje budzetem w wysokosci 2 000 PLN miesiecznie na hosting, czy to wystarczy?

Jeśli Twój system nie wymaga umieszczenia wszystkiego na jednej maszynce to polecam rozlokowanie całości na kilku słabszych. Ma to kilka zalet, począwszy od tego, że koszty rosną Ci w miarę rozwoju przedsięwzięcia, a skończywszy na tym, że przypadku awarii któregoś z serwerów nie masz off-line całego serwisu tylko jego niewielką część. Absolutnie odradzam obecnie hosting plików na serwerach w Polsce -- łącza u nas są póki co nadal bardzo drogie, a w przypadku hostingu plików różnica pingów na poziomie 10 czy 20 ms nie ma najmniejszego znaczenia. Z serwerowni mogę polecić ovh.pl i hetzner.de. W hetzner najciekawszy byłby dla Ciebie chyba najtańszy serwer, gdzie za 49 euro/mies. dostajesz 1000 GB transferu na 100 mbit/s, a potem 10 mbit/s unmetered, czyli razem możesz osiągnąć 3-4 TB. Sprzęt nie jest bardzo mocny, więc do hostingu plików jak znalazł, 2x160 GB dysku też powinno wystarczyć. Mógłbyś dokupywać kolejne takie serwery wraz ze wzrostem obciążenia. No, ale to tylko jeden z pomysłów, nie podałes niestety zbyt konkretnych danych.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×