Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kabona

Jaki Hosting Najlepszy Pod Serwis Z Duza Iloscia Plikow Audio/video?

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

w ciagu najblizszych 6 miesiecy mam zamiar odpalic serwis internetowy, na ktorym chcialbym umieszczac pliki multimedialne. zdaje sobie sprawe z tego, ze powolanie do zycia takiej strony, wiaze sie z ogromnymi nakladami finansowymi, a takze z odpowiednio dobranym hostingiem. od ponad 2 miesiecy czytam oferty rodzimych jak i zagranicznych isp i mowiac krotko - stoje w miejscu. co bedzie dla mnie dobre? serwer wirtualny? reseller? dedyk?

na jakie koszta musze sie przygotowac?

dysponuje budzetem w wysokosci 2 000 PLN miesiecznie na hosting, czy to wystarczy?

 

Ps. mam juz grafika, programiste i administratora.

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet spokojnie wystarczy, a co do PL, to jednak bym się wstrzymał z racji tego, że u nas sporo kosztuje transfer. A specyfika Twojego serwisu właśnie na tym głownie się opiera.

Poza tym jak masz przeznaczyć 2 000 na hosting w PL, to jak na mój gust lepiej zapłacić 700 zł, mieć najlepszą z możliwych maszyn w Niemczech, a pozostałe 1300 wydać na rozwój.

Osobiście na chwilę obecną korzystam z Hetznera i Net Direct, obie serwerownie sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki BOSS, bellerofont, sonin

 

przyznam, ze mysle caly czas o jakies magicznej ofercie bez ograniczen transferu, poniewaz chcialbym w swoim serwisie umieszczac filmy do kilku kilkuset MB i boje sie, ze jak sie serwis rozkreci, to bede musial caly czas dokupywac transferu. na upartego moglbym podnies swoj budzet do 2500 PLN.

 

jest jakies rozwiazanie dla mnie?

 

pozdrawiam serdecznie

 

Budżet spokojnie wystarczy, a co do PL, to jednak bym się wstrzymał z racji tego, że u nas sporo kosztuje transfer. A specyfika Twojego serwisu właśnie na tym głownie się opiera.

Poza tym jak masz przeznaczyć 2 000 na hosting w PL, to jak na mój gust lepiej zapłacić 700 zł, mieć najlepszą z możliwych maszyn w Niemczech, a pozostałe 1300 wydać na rozwój.

Osobiście na chwilę obecną korzystam z Hetznera i Net Direct, obie serwerownie sobie chwalę.

 

dzieki za wskazowki. mozesz mi napisac, jak jest u nich z transferem?

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyć mi się jeszcze nie zdarzyło, wydaje mi się, że w Hetznerze limit wynosi 1000 GB/ miesięcznie. Niemniej jednak sądzę, że w kwestii dodatkowych GB powinieneś się bez problemu dogadać i nie będą to dla Ciebie jakieś kosmiczne koszty. Polecam napisać na BOK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przekroczyć mi się jeszcze nie zdarzyło, wydaje mi się, że w Hetznerze limit wynosi 1000 GB/ miesięcznie. Niemniej jednak sądzę, że w kwestii dodatkowych GB powinieneś się bez problemu dogadać i nie będą to dla Ciebie jakieś kosmiczne koszty. Polecam napisać na BOK

 

sonin:

 

chcialbym, aby w moim serwisie internauci mogli zamieszczac swoja amatorska tworczosc, od grafiki, po pliki mp3 i filmy. przy zalozeniu, ze bede mial miesiecznie okolo 1 000 unikalnych gosci i kazdy z nich sciagnie 2 filmy, ktore beda miec po 500 MB, to zapcha mi sie lacze i bede musial dokupywac transferu, racja?

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo, sam zakładam podobny serwis ; )

 

Secundo, 1 000 unikalnych gości owszem, ale nie miesięcznie, lecz dziennie, takie założenie pozwoli Ci na bycie powiedzmy na zerze, chyba oczywiście, że od samego początku tworzysz serwis z pasji, z nastawieniem na to, że spokojnie możesz do niego dokładać (w co wątpię :P ).

 

Co do tego, że każdy ściągnie 2 filmy, absolutnie nie. Zapewne nie każdy i nie tyle.

Co do transferu, jeżeli możesz przeznaczyć 2 000 zł na hosting miesięcznie, to sądzę, że lokując się w Niemczech nie masz się czego obawiać, nawet generując spory ruch, trudno Ci będzie dojść do aż takiego pułapu wydatków ; ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primo, sam zakładam podobny serwis ; )

 

Secundo, 1 000 unikalnych gości owszem, ale nie miesięcznie, lecz dziennie, takie założenie pozwoli Ci na bycie powiedzmy na zerze, chyba oczywiście, że od samego początku tworzysz serwis z pasji, z nastawieniem na to, że spokojnie możesz do niego dokładać (w co wątpię :P ).

 

Co do tego, że każdy ściągnie 2 filmy, absolutnie nie. Zapewne nie każdy i nie tyle.

Co do transferu, jeżeli możesz przeznaczyć 2 000 zł na hosting miesięcznie, to sądzę, że lokując się w Niemczech nie masz się czego obawiać, nawet generując spory ruch, trudno Ci będzie dojść do aż takiego pułapu wydatków ; ).

 

sonin:

 

1 000 miesiecznie to na poczatku - podalem ta sume dla zobrazowania mojego problemu :) Oczywiscie mierze wyzej, o wiele wyzej - stad moje obawy czy uciagne pod wzgledem lacza :P

z tymi filmami to moze masz racje, ale niech nawet 1 000 osob w miesiacu sciagnie plikow na 1 G, np troche muzy i kilka filmow i bede musial dokupywac transferu.

 

ps. fajnie, jakby z tych 2 tys PN zostalo troche na reklame :)

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii reklamy, jeżeli masz nie za wielki budżet, to polecam Onet boxy, tanio i skutecznie przy odpowiedniej optymalizacji :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie to moze cos z OVH :P ?

np. :

Bixeon DC L (3Tb powierzchni dyskowej, i łącze 2*50mbit chyba bez limitu) za 2300 zl miesiecznie (serwery we francji) link

lub Xeon 1x2C (500GB powierzchni i łącze 2*50mbit) za 1300 - link

 

Pozdrawiam R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy takim budżecie to moze cos z OVH :P ?

np. :

Bixeon DC L (3Tb powierzchni dyskowej, i łącze 2*50mbit chyba bez limitu) za 2300 zl miesiecznie (serwery we francji) link

lub Xeon 1x2C (500GB powierzchni i łącze 2*50mbit) za 1300 - link

 

Pozdrawiam R.

 

Rezor:

 

dzieki, juz sobie do schowka wrzucilem i pozniej sprawdze :P

 

pozdrawiam serdecznie

 

W kwestii reklamy, jeżeli masz nie za wielki budżet, to polecam Onet boxy, tanio i skutecznie przy odpowiedniej optymalizacji :) .

 

sonin:

 

myslisz, ze na Hetznerze moglbym postawic ten serwis? czy moze jednak szukac czegos innego?

 

nie sugeruj sie moim budzetem, bo jak kazdy, chcialbym kupic cos tanszego :)

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko zgodzą się za dopłatą udostępnić Ci więcej niż 1000 GB transferu miesięcznie, to bez problemu. Tak jak mówię, po szczegóły napisz na bok i zobaczymy, sam jestem ciekaw co powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozna dokupić transfer, nawet na ich stronie to pisze. Proszę:

Optional kann für 0,09 € je weiteres GB die Bandbreite dauerhaft auf 100 MBit/s festgesetzt werden.

 

 

 

 

 

Pozdro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak się chce budować markę w Polsce to i serwery powinny być u nas lokowane. Zawsze pewniej jak serwerownia na miejscu a nie jest się uzależnionym od panów za odrą. Tak jak na przypadku masternet, padnie serwer to czekaj 5dni aż naprawią a serwerownia w iq którą podałem? 4h czas naprawy. Jest róznica? jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez mozna dokupić transfer, nawet na ich stronie to pisze. Proszę:

 

 

 

 

 

 

Pozdro :P

 

muchakk:

 

czy ich strona ma jakis support angielski, czy musze szukac kogos, to zna j. niemiecki normalny i techniczny? :/

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co przepłacać? W polsce jest kilka razy drożej... jeszcze dla takich zastosowan, w ogole bez sęnsu! ROzumiem jakieś serwery gier itd. ale nie serwis z plikami :P który będzie generował naprawde duży ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie jak się chce budować markę w Polsce to i serwery powinny być u nas lokowane. Zawsze pewniej jak serwerownia na miejscu a nie jest się uzależnionym od panów za odrą. Tak jak na przypadku masternet, padnie serwer to czekaj 5dni aż naprawią a serwerownia w iq którą podałem? 4h czas naprawy. Jest róznica? jest.

 

BOSS:

 

jest roznica, ale na korzysc sasiadow przemawia transfer, ceny no i opinie z tego co widze na tym forum.

 

ps. http://hetzner.de/support_en.html <- angielski support, zaraz wysle im e-mail :P

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BOSS Widzisz przecież jaka specyfika serwisu, w PL się nie wypłaci :P. Tutaj jak będzie miał przerwę 5 dniową to nikt mu krzywdy nie zrobi.

Przykład z masternet zdaje się nietrafiony, bo bynajmniej wina nie leżała tu po stronie ociągającej się serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angielska wersja strony klik!

 

 

Co do kontaktu z nimi można pisać po angielsku, bez problemu odpowiedzą :P

 

muchakk:

 

hehe, dzieki, dzieki, wlasnie znalazlem :P

zaraz wysle im maila i zobaczymy, jak to wyglada w praktyce z tym dodatkowym transferem.

 

pozdrawiam serdecznie

 

@BOSS Widzisz przecież jaka specyfika serwisu, w PL się nie wypłaci :) . Tutaj jak będzie miał przerwę 5 dniową to nikt mu krzywdy nie zrobi.

Przykład z masternet zdaje się nietrafiony, bo bynajmniej wina nie leżała tu po stronie ociągającej się serwerowni.

 

sonin:

 

Vielen Dank für Ihre Anfrage! - poszedl mail do saportu. zobaczymy co odpisza :)

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do hetznera to bardzo ciekawa oferta, ja własnie kończę już ją uzywać tzn. przenosze się gdzie indziej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do hetznera to bardzo ciekawa oferta, ja własnie kończę już ją uzywać tzn. przenosze się gdzie indziej :P

 

muchakk:

 

znalazles cos lepszego? ja caly czas jestem otwarty na wszelkie propozycje - nie ukrywam, ze najwiekszym atutem przy rozpatrywaniu tych wszystkich ofert jest transfer. chce uniknac ciaglego doplacania za przekroczenie transferu w przyszlosci :P hm, a moze zamiast Niemiec, to USA albo UK? dla przykladu od mojego znajomego z wysp dostalem tego linka http://streamline.net/bu.php

 

The Bulk User (Reseller) Package

to co mnie zainteresowalo w ich ofercie:

NO SET UP FEE:

" ... Unlike many of our competitors we do NOT charge a set up fee. The prices you see are the prices you pay ..."

" ... UNLIMITED MB of reliable UK webspace housed on BRAND NEW SERVERS!

You receive reliable webspace based in multi-million pound servers located in the UK. ... "

" ... Un-restricted Visitor Bandwidth:

Bandwidth (data transfer) is a measure of the amount of data transferred by your Website. For example if your Website is a total of 1mb and 1000 people view it in one month the bandwidth used for that month would be 1000mb (1Gb). If we cannot host your Website due to high bandwidth we will refund the entire hosting fee. ..."

 

Cena: £99.99 per year rok czyli okolo 550 zl?

 

co o tym sadzicie?

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam serwerownie ze względu na sprzęt.... moj obecny nie daje rady już z ruchem na serwerze(okolo 700GB miesięcznie). Na dodatek kupuje, a raczej kupiłem już serwer z windows 2003 server 64 bit i pleskiem :P Niestety standardowo dostałem bardzo mało transferu co skutkowało tym że musiałem dokupić "troszkę" do 2000GB tak na zapas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×