Skocz do zawartości
Rowerzysta

Vps, Shell Czy Dedyk... ?

Polecane posty

Witam

Potrzebuje konto shell lub vps, jakis tani dedyk lub coś innego co by pozwoliło mi na uruchomienie na serwerze jednego programu emisyjnego oraz serwera shoutcast, ale nadającego tylko na jeden slot.

Chiałbym się dowiedzieć jaki serwer/konto pozwoli mi na uruchomienie tego co chce i gdzie to dostane, tanio :P

Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe konto shell zdecydowanie wykluczone.

Może wystarczy po prostu serwer/konto streaming?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z sucharem jak chcesz tanio jak jakos i dobry support to provps a jak niska cena i support taki sobie to niemcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje konto shell lub vps, jakis tani dedyk lub coś innego co by pozwoliło mi na uruchomienie na serwerze jednego programu emisyjnego oraz serwera shoutcast, ale nadającego tylko na jeden slot.

Chiałbym się dowiedzieć jaki serwer/konto pozwoli mi na uruchomienie tego co chce i gdzie to dostane, tanio :P

My niedługo będziemy mieli taką ofertę. Ew. może mógłbym Ci zaproponować coś już teraz jeśli określisz zapotrzebowanie na CPU/RAM i łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Potrzebuje konto shell lub vps, jakis tani dedyk lub coś innego co by pozwoliło mi na uruchomienie na serwerze jednego programu emisyjnego oraz serwera shoutcast, ale nadającego tylko na jeden slot.

Chiałbym się dowiedzieć jaki serwer/konto pozwoli mi na uruchomienie tego co chce i gdzie to dostane, tanio :P

Pozdrawiam :P

Nie wiem czy przypadkiem nie uda Ci się tego zrobić na www.dreamhost.com. Wyślij najlepiej do nich zapytanie, czy istnieje możliwość uruchomienia tej usługi. Dają tak wysokie limity to może i zezwalają na coś takiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykłe konto shell zdecydowanie wykluczone.

Może wystarczy po prostu serwer/konto streaming?

 

Dlaczego zwykłe konto shell nie wystarczy ?

Zwykły serwer streamin nie wystarczy :P

 

My niedługo będziemy mieli taką ofertę. Ew. może mógłbym Ci zaproponować coś już teraz jeśli określisz zapotrzebowanie na CPU/RAM i łącze.

Dzisiaj postaram się napisać dokładniej jakie parametry.

 

 

Nie wiem czy przypadkiem nie uda Ci się tego zrobić na www.dreamhost.com. Wyślij najlepiej do nich zapytanie, czy istnieje możliwość uruchomienia tej usługi. Dają tak wysokie limity to może i zezwalają na coś takiego :P

 

Nie bardzo mi leży kontakt po angielsku... wolałbym coś w PL :P

 

Poźniej napisze szczegółowo co tam ma stać i jakie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle konto SSH nie wystarczy z tego względu że nie będziesz miał na nim praw root-a ("administratora" inaczej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakies konto shoutcast powinno mysle wystarczyc :P VPS/Dedyk dopiero wtedy gdy pakiet shoutcast bedzie nie wystarczajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykle konto SSH nie wystarczy z tego względu że nie będziesz miał na nim praw root-a ("administratora" inaczej)

A po co root do shoutcasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakies konto shoutcast powinno mysle wystarczyc :P VPS/Dedyk dopiero wtedy gdy pakiet shoutcast bedzie nie wystarczajacy.

 

Już jest niewystarczający :P

 

A po co root do shoutcasta?

 

Oprucz shoutcasta ma tam być jeszcze zwykły program emisyjny, z tego co sie pomału dowiaduje to na shellu chyba nie da sie go normalnie obsługiwać, to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co root do shoutcasta?

 

Tzn wydaje mi się że na zwykłym shellu bez root-a nie postawisz samodzielnie shoutcasta (a tak zinterpretowałem wstępnie wypowiedz Rowerzysty)

 

Już jest niewystarczający :P

Oprucz shoutcasta ma tam być jeszcze zwykły program emisyjny, z tego co sie pomału dowiaduje to na shellu chyba nie da sie go normalnie obsługiwać, to prawda ?

 

Oprócz jeśli już :P

 

Odnośne tego programu emisyjnego ZaraRadio to jest on wyłącznie w wersji na WinGrozę (chyba że coś przegapiłem), i tego raczej nie odpalisz na SSH. Ale zapewne są podobne odpowiedniki na linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zararadio to nie jestem pewien czy akurat tego programu będe używał. Ale na pewno program, który wybiore będzie również w wersji na windowsa. w związku z czym chyba będe szukał VPS z tym systemem i zdalnym pulpitem.

Jeszcze jedno na VPS bede mógł uruchomić własny program?

Możecie jakieś polecić ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jest niewystarczający :P

Oprucz shoutcasta ma tam być jeszcze zwykły program emisyjny, z tego co sie pomału dowiaduje to na shellu chyba nie da sie go normalnie obsługiwać, to prawda ?

Nie widze najmniejszego powodu, dla którego program do streamingu audio miałby wymagać roota. Jeśli by tak było, to znaczy że jest do niczego i należy trzymać się od niego z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś bawiłem się kiedyś testowanym shellem z cPanelu ale był on mocno ograniczony :P z tego tytułu mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie odpalisz shoutcasta na "typowym" shellu bo jest on zazwyczaj obcięty przez administratora. Jeżeli dogadał byś się z adminem jakiegoś shella to fizycznie jest to możliwe. Według mnie lepiej kupić VPS, jakie wymagania ma ta aplikacja o której mówisz?: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadnych wymagań nie znalazłem. Moge powiedzieć tylko tyle, że chce tam uruchomić:

 

Program emisyjny - ZaraRadio z tego co wiem, jest tylko wersja pod windowsa,

Program transmitujżcy - Oddcastv3 standalone,

1 Serwer shoutcast i do tego jeden skrypt php.

 

Teraz pytanie, gdzie dostane jakiś w miare tani VPS na którym będe mógł to wszystko uruchomić i bezproblemowo obsługiwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.provps.pl polski support na pewno pomoga a cenna tez nie jest jakaś taka duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.provps.pl polski support na pewno pomoga a cenna tez nie jest jakaś taka duża

 

Instalacja nowego systemu (obecnie dostępne dystrybucje: Debian, Ubuntu, Fedora, CentOS, Slackware, OpenSuse, Gentoo)

 

Więc chyba nie dla mnie :) Czy może się mysle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alez czemu tam ci chętnie pomoga jak chcesz to odezwij sie na gg to ci powiem wszystko jak mi sie z nimi układa współpraca

 

ps.

gg 6054015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Widows hosting widzialem, ale niestety za drogo.

A flexserwers niestety chyba eż odpadają. Jako iż jestem totalnym noobem w dziedzinie  takich serwerów to nie wiem czy bym sobie poradził bez polskiego supportu :/

 

Cos jeszcze ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te w AMM są najtańsze jakie miałam okazje widzieć, tańszych raczej nie znajdziesz - tu są ale droższe:

 

http://www.xserwer.pl/resellers.htm

http://hostedwindows.pl/VPSHosting/CennikV...verHosting.aspx

 

Poszukaj więcej w Google. Serwery z Windows to zdecydowana mniejszość. Nie wiem jak wiele firm w Polsce je oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, no rzeczywiście w pl jest ogromy problem ze znalezieniem VPS pod windowsem.

Jeden pan z polski zaoferował mi takiego VPS'a ale w niemieckiej wersji językowej. I w dodatku odnosze wrażenie, ze te serwery on kupuje po prostu gdzies w DE i sprzedaje drożej...

W takiej sytuacji nie pozostalo mi chyba nic innego niż zaopatrzyć się w serwer za granicą... Tylko, że wtedy juz po polsku mieć go nie będe.

Żeby uruchomic te wszystkie programy i później tylko nimi operować, musze dużo rzeczy tam ustawiać? Bo nie wiem czy sobie poradze, trzeba byc troche pro w tej dzedzinie, czy wystarczy znać się na swoim XPku ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tani VPS i jeszcze z windowsem? Zapomnij, jeżeli ktoś będzie udostępniał ten ^@#%@ system to nie zrobi tego za darmo ( licencja + wymagania systemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×