Skocz do zawartości
Mateusz Sojda

Pytanie O Vps4less.de

Polecane posty

109$ AMD64-X2-4200-160-GB-HDD-2048-MB-RAM - AMD64 X2 4200, 2 x 2.2 GHz 160 GB HDD 2048 MB RAM 100Mbps unmetered bandwidth

 

Cena taka sobie.

Za 100mbps unmetered? Pokaz mi tansza oferte na rynku :)

(Oczywiscie o ile nie stosuja chamskiego overselling'u ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już dawno rozszerzyło :) Umowa jest trzymiesięczna i dwa tygodnie wcześniej tra zgłosić rezygnacje ;)

 

if I understood Maurice correctly, you are also interested in dedicated server offers. Here are the servers we currently have available:
We can offer you the following configurations:

System 1
Intel Pentium IV 3.0 GHz
- (HyperThreading 800 FSB 1 MB Cache)
- 1024 MB DDR-RAM
- 160 GB HDD
- 100 mbit uplink port
- trafic flat
Recurring 63.00 Euro / month + 19% VAT = 74.97 Euro / month
Setup: 50 Euro + 19% VAT =59.50

System 2
- AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8GHz, Dual Core
- 2048 MB RAM DDR2
- 160GB HDD
- 100 mbit Uplink port
- traffic flat

Recurring: 120.00 Euro / month + 19% VAT = 142,80 Euro /month.
Setup: 50 Euro + 19% VAT = 59.50

The systems come with Linux preinstalled.

Contract: 3 month, extends automatically if not cancelled with a two week notice
towards the end of the contract period.No IRC or bouncers are allowed. All services
on the server must be legal Germany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile realnie da się wyciągnąć na takim sprzęcie miesięcznie? Na pewno nie te 100Mbps ;)
Czy ludziom na tym forum naprawde tak trudno zrozumiec, ze serwerow nie wykorzystuje sie tylko i wylacznie do hostowania stron www? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm.. nie orientuje sie ktos, którą opcję płatniczą musze wybrac, by zaplacic przelewem z multibanku ?

do wyboru jest Moneybookers, PayPal, Credit Card, E-Gold i PayPal Subscriptions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.. nie orientuje sie ktos, którą opcję płatniczą musze wybrac, by zaplacic przelewem z multibanku ?

do wyboru jest Moneybookers, PayPal, Credit Card, E-Gold i PayPal Subscriptions

Nie wiem czy czytanie ze zrozumieniem jest takie trudne, ale tam nie ma mozliwosci zaplaty przelewem (pomine juz sensownosc takiej operacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedynie co mozesz zrobic przelew na moneybookers albo platnosc elektroniczna na moneybookers :> a potem dalej placic moneybookersem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tam vpsa minimal na openvz. Niemoge postawic swapa, bo wywala mi cos takiego:

vps:~# losetup /dev/loop0 /root/swap.img

/dev/loop0: Permission denied

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem o nich najtańszego VPSa na Xen i oto moje spostrzeżenia:

- Strona jest do kitu. Ofertą nie jest zbyt jasna jeśli chodzi o łącza w technologii Xen.

- Support odpowiada w miarę szybko na proste pytania. Na trudne po prostu odpowiada (ale już nie szybko :))

- Panel HyperVM jest strasznie nieintuicyjny i mało dopracowany. Ponadto nie do końca bezpieczny. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego VPSa to nie jest oferta dla Ciebie

- Po zainstalowaniu systemu z obrazu musisz najpierw go naprawić (robiąc obejścia błędów tworzonych przez ich system). Oni sami tego nie naprawią bo jak twierdzą oni używają obrazów od lxlabs więc jak lxlabs to poprawi to wtedy będzie dobrze.

- Jeśli trafisz na dom0 z Fedorą 7 (mój serwer początkowo był na dom0 z CentOS ale później przenieśli) to będziesz poniższe problemy (których vps4less nie usunie bo to lxlabs wg nich jest za to odpowiedzialne):

* system przy starcie tworzy zupełnie na nowo zawartość katalogu /dev/ (zresztą z błędami) a tam nie ma xvc0

* konsola Xena jest ustawiona właśnie na xvc0 więc dopóki sam sobie nie naprawisz systemu (ale pamiętaj, że /dev/ jest psuty po każdym restarcie) to nie masz dostępu do konsoli

* część obrazów przez nich oferowana nie posiada SSH więc musisz je najpierw zainstalować przez konsole (ale ta nie działa, dopóki się nie zalogujesz i nie poprawisz paru rzeczy)

- Nie podali żadnej możliwości logowania do HypeVM przez HTTPS dopiero po zapytaniu dostałem specjalny adres (nie wiem jak miałbym się domyśleć, że taki jest..). Po jego użyciu mam HTTPS ale (uwaga!) na domyślnym certyfikacie selfsigned stworzonym przez lxlabs dla domeny lxlabs.com (czyli prawdopodobnie każdy kto zakupi hypervm ma taki przykładowy certyfikat). Bardzo ułatwia to fishing.

 

Oczywiście wszystkie problemy zgłosiłem supportowi. Zapewnili mnie, że część zostanie poprawiona jednak spławili mnie jeśli chodzi o problem z plikami /dev/ (powodujący też niemożliwość korzystania z konsoli).

 

Podsumowując: Chcesz się bawić i naprawiać błędy w instalacji oraz szukać obejść do nich? To jest VPS dla Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie najtańszego VPS-a w vps4less do nauki i zabawy. W piątek VPS padł - wyłączył się bez możliwości włączenia go w panelu (wyrzucał jakiś error, że konto jest nieaktywne). Stało się tak po przywróceniu systemu z obrazu iso. Ticket do supportu - po 36 godzinach otrzymuję odpowiedź łamanym angielskim: "czasem tak się zdarza", z pytaniem czy chcę żeby mi ręcznie zrestartowali VPSa. Hmm, no nie miałem innego wyjścia, więc poprosiłem o taką opcję - po kolejnych 24 godzinach serwer został przywrócony do żywych. Podsumowując - weekend z niedziałającym serwerem, support działa w żółwim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A spytałeś czy maja zamiar to poprawić skoro czasem się zdarza? Pewnie odpowiedź brzmiała (by) "niestety używamy oprogramowania od lxlabs.com więc nie możemy nic zrobić"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oni mają tam taki burdel ale nie wiem nie zapłaciłem za vpsa za ten miesiąc i nadal działa. Wysłałem im maila że rezygnuje ale w panelu jest niby nie opłacony. I właśnie nie wiem czy to ich zaniedbanie bo można sie spodziewać dużo po takich firmach ( w jednej firmie polskiej mam konto od 1 nie opłacone i działa nadal,taka promocja zapłać za rok i zapomnij na całe życie), oni mają tam jakiś regulamin z minimalnym okresem abonamentu i czasu zerwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Jeśli trafisz na dom0 z Fedorą 7 (mój serwer początkowo był na dom0 z CentOS ale później przenieśli) to będziesz poniższe problemy (których vps4less nie usunie bo to lxlabs wg nich jest za to odpowiedzialne):

 

o ile mi wiadomo w nowej wersji hyperVM jest opcja naprawy tego bledu bez posrednio z poziomu panelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za dziwna firma. Ktoś tam w ogóle żyje ?

 

Jeśli chodzi o transfer to można w zasadzie non-stop uzyskać 10 Mbps Full Duplex lub 20 Mbps Half Duplex.

 

Ktoś ma tam dedyka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche odkopie temat, ale widze ze są tutak wypwiedzi na temat Vps4less.de i przyłącze się do tego ze VPSy dzialaja jak trzeba. Doba jak wiemy doba ma 24 godzinyprz 80 % doby wyciskam z VPSa 10 MAX łącza 10Mbit i zero awari jak wlaczyli miserwer poinstalowalem to co trzeba tak serwer dziala w 100 % dobrze. Praktycznie caly czas jade na prawie MAX pamieci ram juz nie tej gwarantowanej tylko tej maksymalne :) Posiadam plan Standard i jak pisalem praktycznie caly czas jade na 480 - 440 MB pamieci wiec sporo tego co mam gwarantowane i nic nikt mnie nigdzie nie upomina. Suport dziala dobrze, na pytania odpowiadaja od 30 minut do 3 godzin ( MAX to co czekalem ) jedyna moze drobna wada to trzeba do nich pisac prostymi angielskimi zdaniami :) zadne tam niewiadomo jakie cuda i oni tez odpowiadaja prostymi angielskimi zdaniami wiec ogolnie da rade sie dogadac, oco komu co chodzi. Ogolnie to polecam VPSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - oni nie przejmują się za bardzo utrzymaniem porządku na serwerach. Jak trafisz na takiego hosta, gdzie jest ktoś (albo najgorzej więcej niż jeden) zużywający VPS jak Ty, to masz problem. W przypadku VPS-a, z którym ja miałem do czynienia niedawno, pingi były wysokie jak do USA, przepustowość jaką się dało uzyskać była marniutka (2Mbit?) a I/O było tak zapchane, że nie dało się używać Vima w domyślnych ustawieniach bo on co jakiś czas zapisuje informacje do pliku swap a nieraz oczekiwanie na I/O zajmowało dłużej niż ten interwał co powodowało efekt lawinowy i kompletne zablokowanie programu. Support nie dba też o bezpieczeństwo (ot choćby kwestia używania SSL w panelu) a sieć jest raczej niestabilna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale za taką kasę niema co wymagać... dodatkowo może ktoś wie jak placilem przez moneybookers, to czy oni sami wysyłają maila z przypomieniem i jakiś linkiem do zapłaty by zapłacić za nastepny miesiąc / miesiące za serwer VPS czy samemu trzeba sie ich pytać, lub coś jakieś dodatkowe "zawody" robić jesli chodzi o opłatę za serwer ? .. bo niechiał bym stracić VPSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale za taką kasę niema co wymagać... dodatkowo może ktoś wie jak placilem przez moneybookers, to czy oni sami wysyłają maila z przypomieniem i jakiś linkiem do zapłaty by zapłacić za nastepny miesiąc / miesiące za serwer VPS czy samemu trzeba sie ich pytać, lub coś jakieś dodatkowe "zawody" robić jesli chodzi o opłatę za serwer ? .. bo niechiał bym stracić VPSa.

 

Tak wysyłają za każdym razem maila z przypomnieniem do panelu, w którym wybierasz formę płatności : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem o nich najtańszego VPSa na Xen i oto moje spostrzeżenia:

- Strona jest do kitu. Ofertą nie jest zbyt jasna jeśli chodzi o łącza w technologii Xen.

 

Trochę teraz ją poprawili chyba ;p

- Support odpowiada w miarę szybko na proste pytania. Na trudne po prostu odpowiada (ale już nie szybko ;))

- Panel HyperVM jest strasznie nieintuicyjny i mało dopracowany. Ponadto nie do końca bezpieczny. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego VPSa to nie jest oferta dla Ciebie

HyperVM może i jest nieintuicyjny (nie wiedziałem, jak ustawić e-mail do powiadomień monitora portów [trzeba go dać w contact information]), ale za Lxadmin bardzo mi się podoba... Bardziej niż Cpanel.

- Po zainstalowaniu systemu z obrazu musisz najpierw go naprawić (robiąc obejścia błędów tworzonych przez ich system). Oni sami tego nie naprawią bo jak twierdzą oni używają obrazów od lxlabs więc jak lxlabs to poprawi to wtedy będzie dobrze.

 

???

Ja nic nie naprawiałem i jakoś działa ;-)

 

- Jeśli trafisz na dom0 z Fedorą 7 (mój serwer początkowo był na dom0 z CentOS ale później przenieśli) to będziesz poniższe problemy (których vps4less nie usunie bo to lxlabs wg nich jest za to odpowiedzialne):

* system przy starcie tworzy zupełnie na nowo zawartość katalogu /dev/ (zresztą z błędami) a tam nie ma xvc0

* konsola Xena jest ustawiona właśnie na xvc0 więc dopóki sam sobie nie naprawisz systemu (ale pamiętaj, że /dev/ jest psuty po każdym restarcie) to nie masz dostępu do konsoli

* część obrazów przez nich oferowana nie posiada SSH więc musisz je najpierw zainstalować przez konsole (ale ta nie działa, dopóki się nie zalogujesz i nie poprawisz paru rzeczy)

 

Uuu, z tym brakiem SSH to rzeczywiście D-N-O !

 

- Nie podali żadnej możliwości logowania do HypeVM przez HTTPS dopiero po zapytaniu dostałem specjalny adres (nie wiem jak miałbym się domyśleć, że taki jest..). Po jego użyciu mam HTTPS ale (uwaga!) na domyślnym certyfikacie selfsigned stworzonym przez lxlabs dla domeny lxlabs.com (czyli prawdopodobnie każdy kto zakupi hypervm ma taki przykładowy certyfikat). Bardzo ułatwia to fishing.

 

Otworzyłeś mi oczy... wcześniej logowałem się przez http do hypervm nawet na to nie zwracając uwagi! BTW, aby korzystać z https trzeba po prostu dać https:// i numer portu 8887

 

Oczywiście wszystkie problemy zgłosiłem supportowi. Zapewnili mnie, że część zostanie poprawiona jednak spławili mnie jeśli chodzi o problem z plikami /dev/ (powodujący też niemożliwość korzystania z konsoli).

 

Podsumowując: Chcesz się bawić i naprawiać błędy w instalacji oraz szukać obejść do nich? To jest VPS dla Ciebie!

 

Ja na razie więc mam szczęście... bo wszystko chodzi w miarę OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakoś w panelu widzę napis Centos Dev Fix ;) Nie klikałem bo zainstalowany jest Debian.

Generalnie VPSy są fajne, szczególnie do zabawy. Do tej pory problemów nie było więc mam nadzieję, że nie będzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie tak jak napisał Mes.

VPS wyłącznie dla zabawy :- )) lub do testowanie środowiska (nie mes?).

Łącza są dobre, Procesory również, dyski nie wait`ują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moc procesora to VPS4Less paradoskalnie daje jej często więcej w najniższych pakietach niż HE w najwyższych.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze się zgodzić z Patrykiem.

Ja dostałem 2x 1,3 GHz na Core 2 Duo (L2 4mb) ;), a to jest prawie najmniejszy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×