Skocz do zawartości
bald

Rozmowa na temat nowej promocji Iq

Polecane posty

Ta promocja wogóle nie jest odczuwalna bo płacąc z góry za rok nie odczujesz że płacisz miesięcznie 99gr. Powinni napisać że zamiast 19.50zł miesięcznie będzie się płacić 10.40zł. Mozna więc powiedziec iz jest to promocja jak w wielu innych firmach czyli 50% przy płatnosci z góry = nie ma się czym ekscytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna więc powiedziec iz jest to promocja jak w wielu innych firmach czyli 50% przy płatnosci z góry

 

 

dokladnie to samo napisalem powyzej

 

nie ma się czym ekscytować.

 

a z tym sie nie moge zgodzic, jesli firma krzak robi promocje to faktycznie nie ma sie czym ekscytowac, lecz jesli jedna z lepszych na rynku firm robi _rozsadna_ promocje to jest juz powod do "ekscytacji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat cały jest stosunkowo bez sensu... skoro firma o tej renomie decyduje się na jakiś krok, to znaczy, że ten krok został dokładnie przeanalizowany i można firmie zaufać.

 

Wyciąganie neteasy w tym temacie już ociera się o śmieszność... bądźcie poważni i nie porównujcie ze sobą jakichś wannabe-hostingów do profesjonalnych rozwiązań z wieloletnim zapleczem doświadczeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porcję jadu i uznanie, Shive :P. To dla zaszczyt, że mnie tak nie cierpisz, ocierając się o śmieszność puszczając takie posty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze iq ma tutaj duze lobby fanow.. darmowe konta wam dali czy cos? niewazne zreszta, ja poszukalem troche w internecie i chociazby ich wspolpraca z firma pt. logomedia, ktora zebrala dane setek tysiecy ludzi ktorzy chcieli zarobic a potem uciekla przekresla ich dla mnie. testuje neteasy, insane i dreamhosta bo boss mi ich polecil. jak bedzie za slabo wezme vpsa, np w provps. iq pozostawie "profesjonalistom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

rzeczywi?cie.. dyskusja znowu zesz?a na nieodpowiedni tor..

 

acer-travel chyba kiedy? zrozumie, ?e tak naprawd? to czy tak, czy siak, te promocje to s? do?? podobne "chwyty"... a czy ka?? p?aci? za ca?y rok.. czy po miesi?cu, ale przez kolejny rok.. to naprawd? robi ró?nic? w specyficznych przypadkach.. ale jest to zgo?a podobna zagrywka... NIKT nei da za par? z?otych nic drugiej osobie, skoro ta rzecz kosztuje kilkadziesi?t / kilkaset z?otych.... spróbuj kiedy? zerwa? jak?? umow?, o której mówisz.. heh.. krew ci? zaleje gdy zobaczysz kwoty kary, której nie doczyta?e? drobnym druczkiem w umowie...

..ja ju? (i pewnie nie tylko ja) wyroslem z napalania si? na bzdury w stylu "telefon za 1 PLN", bo wyd?wi?k takich w?asnie napale?ców tutaj czu?...

 

a do tego wy?ej odpowiem: poczytaj troch?, zobacz o co chodzi z tym IQ.. a nie lizn??e? jeden, dwa tematy i próbujesz podwa?a? to, ?e polecamy IQ i bronimy ich promocji (cho? ja osobi?cie uwa?am tego typu promocje za podejrzane.. jestem sceptyczny co do zagrywek typu nazwa.pl / home.pl...).. zobaczymy, czy IQ da rad?...

 

je?li masz co? ciekawego o jakiej? aferze i jakiej? logomedii, to nie wspominaj o tym w dwóch s?owach, tylko napisz, co znalaz?e?, albo podaj link.. i lepiej, ?eby to mia?o sens..

 

mówisz o provps.. jednocze?nie skaml?c na IQ... i nawet nie wiesz jak si? teraz wydurniasz.. ale nie b?d? ci? informowa?, mo?e zechcesz sam do tego doj??..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za iq.pl bo kiedyś czytałem o ich podejściu do serwerów i przypadków działania na wypadek awarii itd. i zrobiło to na mnie duże wrażenie. Jeśli miałbym jakąś ultra ważną stronę na której wykluczone by było abym kiedykolwiek stracił jakieś dane na wypadek awarii i zdarzeń losowych w serwerowni to lokowałbym ją w iq.

 

No i do niedawna miałem argument, że jako jedyna firma nie stosuje promocji aby nałapać się klientów :P Czasami promocja to jednak zła reklama :P

 

P.S. Sponsi na litość boską stosuj pełną edycję a nie szybką bo oczopląsów dostanę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, wystarczy napisać opinię nieprzychylną konkretnemu operatorowi i już na człowieku wieszają psy :] Taki jest poziom tego forum.

 

Patryk, może napisz do administracji żeby ci zainstalowali specjalny mod do kasowania wszystkich postów, w których ktoś mówi coś przeciw neteasy. To będzie w końcu sprawiedliwe i obiektywne, bo przecież jeśli ktoś dotyka neteasy to albo jest idiotą albo się nie zna, w końcu to najlepsza firma pod słońcem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BOSS... heh.. zgadzam się z Tobą z tymi promocjami.. a za edity sorry, myślałem, że zdążę zanim ktoś coś zacznie pisać.. przepraszam

 

shive daj spokój.. trzymaj fason : ) o każdym musi byc choć przez chwilę głośno.. a co tam.. lepiej, żeby ludzie zaufali neteasy i patrykowi niż krzaczuchom wakacyjnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IQ.pl to firma z tradycjami i nie ma co tutaj się kłócić. Promocja jak promocja - myślę, ze targetowi IQ.pl i tak nie zależy na kilkunastu złotych oszczędności tylko na hostingu. Sponsi, tak swoją drogą, jeśli sugerujesz, że ProVPS ma coś wspólnego z IQ to sie mylisz.. :P

 

Shive: mów sobie co chcesz, przeciwko komukolwiek. Byle to miało jakikolwiek poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie każda wypowiedź nieprzychylna neteasy jest na niskim poziomie - rozumiem, twoja firma i masz gdzieś uczciwość, interesuje cię tylko czysty zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nie tylko ja zauważam niski poziom Twoich wypowiedzi i argumentacji (jeśli w ogóle ją dołączysz w danej wypowiedzi), ale wiem, że nie skłoni Cię to do jakichkolwiek rozmyślań. Rozumiem, że sobie upatrzyleś moją osobę, jako wroga i nie ma problemu, wyżyj się. Dla mnie to tyle w tym temacie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym sie nie moge zgodzic, jesli firma krzak robi promocje to faktycznie nie ma sie czym ekscytowac, lecz jesli jedna z lepszych na rynku firm robi _rozsadna_ promocje to jest juz powod do "ekscytacji"

Jak dla mnie nie ma się czym ekscytować chociażby dlatego że ta "promocja" jest wypisz wymaluj kopią OSRRRRRREJ PROMOCJI z HOME (z tą różnicą że ta w Home jest atrakcyjniejsza). Może IQ chce naśladować strategię marketingową Home w celu pozyskania takiej liczby klientów jaką Home może sie aktualnie poszczycić? Dla mnie byłoby się czym ekscytować gdyby można było wykupić abonament na pół roku a po pół roku zrezygnować. Jednak jak widać po innych firmach trudno sobie pozwolić na taka promocję. Masternet wypuscił limitowaną serię kont za 9zł na Allegro i już ledwo po miesiącu serwery dostały zadyszki z powodu ataków DDoS (czyt. inwazji przemasów).

 

Wyciąganie neteasy w tym temacie już ociera się o śmieszność... bądźcie poważni i nie porównujcie ze sobą jakichś wannabe-hostingów do profesjonalnych rozwiązań z wieloletnim zapleczem doświadczeń...

Dłuższy staż na rynku wcale nie musi oznaczać wpływu na jakość usług - co najwyżej to że dana firma się "wycwaniła" i zdobywa rynek tylko przeszłą renomą "naciagając" swoich nowych klientów płacących właśnie tylko za to że ta firma jest na rynku od xx lat. Wiele razy słyszałam "ta nowa firma jest tania ale ja wolę dać 3 razy więcej ale iść do tej starej firmy bo oni są pewniejsi" i to z takich klientów "tradycjonalistów" takie firmy mają największy zysk (już nie liczę ich stałych klientów którzy płacą więcej z kazdym rokiem i nie obejmują ich rzadne promocje).

 

Co do NetEasy to przynajmniej mają stałe ceny i bez względu na wybór sposobu rozliczenia (czy będzie on miesięczny, kwartalny, pół roczy czy roczny) cena nie ulega zmianie - co najwyżej leci w dół. W innch firmach jak Kei czy Progreso standardem jest podwyższanie ceny adonamentu dla klientów chcących wykupić usługę na krótszy okres czasu. Jak dla mnie jest dyskryminowanie tej grupy klientów nie mających na tyle zaufania do firmy aby wiązać się w długoterminowe umowy. Ja np. wolę opłacać usługę za krótsze odstępy czasu ponieważ wtedy mam pewność że w razie gdyby zaczęły się problemy to w każdej chwili się przeniosę i nie będę na tym stratna. Oczywiście że można się wpakować w usługę na rok z góry, tylko że co jesli po 2 miesiącach zaczną się problemy i jakość usługi nagle spadnie? Pozostanie wtedy co najwyżej starać się o zwrot pieniędzy za resztę okresu, co jednak w praktyce jest bardzo trudne a częściej niemożliwe ponieważ firma zawsze znajdzie jakiś dobry powód aby nie musieć płacić.

 

Jeśli firma byłaby dobra to nie bałaby sie klientów krótkoterminowych bo wiedziałaby że jesli klienci Ci będą zadowoleni to będą przedłużać umowy o kolejny okres czasu. Dla mnie więc takie super promocje z umowami długoterminowymi to nic innego jak "łapanie" (naiwnych?) klientów którym wydaje się że trafili na super promocję.

 

Chłopaki walnijcie sobie nawzajem DDOSy i będzie gitez : )

hehe

Najpierw musieliby zrobić Ostrrrrrrą Promocję aby przemasy mogły wyemigrować z krzaków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W innch firmach jak Kei czy Progreso standardem jest podwyższanie ceny adonamentu dla klientów chcących wykupić usługę na krótszy okres czasu. Jak dla mnie jest dyskryminowanie tej grupy klientów nie mających na tyle zaufania do firmy aby wiązać się w długoterminowe umowy.

Bo to są poważne firmy z ofertą dla firm i klientów biznesowych. To co nazywasz "dyskryminacją" jest dla mnie odsiewem dzieciaków z przemami, gimnazjalnych stron phpnuke i innych klientów którzy chcą mieć konto za 1zł a zarzynać serwer jak dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo to są poważne firmy z ofertą dla firm i klientów biznesowych. To co nazywasz "dyskryminacją" jest dla mnie odsiewem dzieciaków z przemami, gimnazjalnych stron phpnuke i innych klientów którzy chcą mieć konto za 1zł a zarzynać serwer jak dedyka.

Więc klienci mający ochotę płacić abonament raz na 6 miesiecy są niepoważni? Uczciwe byłoby 50% za pół roku czyli np. 150zł 6mies / 300zł 12 mies. Gimanzjaliści i dzieciaki z przemami i tak by sobie nie pozwoliły na hosting za 300zł/rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymień chociaż jedną firmę, która kupuje hosting na pół roku czy jeszcze lepiej co miesiąc przedłuża. Firmy kupują hosting minimum na rok. Standardem są umowy 2 letnie.

 

Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć. Czy np. samochód ciężarowy kupują nastolatki aby dojeżdżać do szkoły? nie, bo to produkt przeznaczony dla biznesu i producent nie zachęca takich do kupna bo wie, że jak ktoś jest zainteresowany kupnem ich sprzętu to zna się na rzeczy i wie do czego ich produkt służy.

 

Reasumując klienci wspomniani przez Ciebie nie są niepoważni tylko stanowią całkowicie inną grupę targetową, którą firmy takie jak iq kei progreso itd. nie są szczególnie zainteresowane.

 

I proszę nie podawaj tu argumentu "uczciwości" takiej oferty, że trzeba na rok bo to nijak ma się do rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się składa, że nie tylko ja zauważam niski poziom Twoich wypowiedzi i argumentacji (jeśli w ogóle ją dołączysz w danej wypowiedzi), ale wiem, że nie skłoni Cię to do jakichkolwiek rozmyślań. Rozumiem, że sobie upatrzyleś moją osobę, jako wroga i nie ma problemu, wyżyj się. Dla mnie to tyle w tym temacie :P.

 

Witam w fanclubie shive :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Wymień chociaż jedną firmę... [...]

może być moja? Znając rynek hostingowy w .pl błędem jest wiązanie są na dłużej z hostingodawcą :P A już tych firm od 1999 to już trochę przeżyłem (mój pierwszy hosting w 1999: alphanet sosnowiec; pamiętam, że musiałem odsyłać stertę podpisanych umów na hosting :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wymień chociaż jedną firmę, która kupuje hosting na pół roku czy jeszcze lepiej co miesiąc przedłuża. Firmy kupują hosting minimum na rok. Standardem są umowy 2 letnie.

 

Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć. Czy np. samochód ciężarowy kupują nastolatki aby dojeżdżać do szkoły? nie, bo to produkt przeznaczony dla biznesu i producent nie zachęca takich do kupna bo wie, że jak ktoś jest zainteresowany kupnem ich sprzętu to zna się na rzeczy i wie do czego ich produkt służy.

 

Reasumując klienci wspomniani przez Ciebie nie są niepoważni tylko stanowią całkowicie inną grupę targetową, którą firmy takie jak iq kei progreso itd. nie są szczególnie zainteresowane.

 

I proszę nie podawaj tu argumentu "uczciwości" takiej oferty, że trzeba na rok bo to nijak ma się do rzeczywistości.

Np. ja kupuję hosting kwartalnie lub w abonamencie 6 miesięcznym max - i to zarówno prywatnie jak i dla stron firmowych. Dokładnie to samo radzę wszystkim klientą.

 

Błędem jest pakowanie się w umowy długoterminowe chociażby ze względu na dynamicznie zmieniający się rynek. Wspomniane promocje tylko świadczą o owym dynamizmie. Co innego to wykupić domenę na kilka lat i mieć spokój ale nie hosting. Wpakuje się ktoś w jakąś firmę na 2 lata a w miedzy czasie przejdą mu koło nosa lepsze atrakcyjniejsze tańsze oferty.

 

"Poważne" firmy wykupujace hosting na parę lat z góry to chyba jakiś margines stawiający wizytówki na które zagląda paru klientów na miesiąc i gdzie nikt nie interesuje się tym czy serwery działaja szybko, czy maja pady itd. Poważna firma się rozwija i hosting musi zmieniać sie razem z nią a nie że jak dzisiaj wystarcza im konto 1GB z 5GB transferu na miesiąc to za 3 miesiące nie będą potrzebować kilka razy tyle.

 

Co do porównania o nastolatkach to jest ono głupie bo powodem dla którego nastolatek nie kupuje ciężarówki nie jest bynajmniej brak wiedzy o przeznaczeniu produktu. Zresztą o czym my tu rozmawiamy skoro ja też jestem głupia bo przecież kupuję hosting "na raty" więc jestem za niepoważną klientką dla takich firm jak Kei czy Progreso więc lepiej przeniosę się na jakieś krzaki bo zapewne one są odpowiednie dla mojej "grupy targetowej" :P

 

Znając rynek hostingowy w .pl błędem jest wiązanie są na dłużej z hostingodawcą :P

Dokładnie, potwierdzam negatywnymi doświadczeniami własnymi z wiązania się w takie umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje w firmach krzakach to racja może i warto "na wszelki wypadek" mieć krótki okres zobowiązań. Co do IQ mogę nawet zapłacić za parę lat bo wiem czego się po nich spodziewać.

 

I nie przesadzaj, że ten rynek zmienia się aż tak szybko. Jak ktoś ciągle szuka korzystniejszych ofert i tak dalej no to cóż takie podejście. W firmach o obrotach xxxxx zł nie patrzą na takie "promocje", dla nich liczy się stabilność usług hostingowych a priorytetem nie jest cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np. ja kupuję hosting kwartalnie lub w abonamencie 6 miesięcznym max - i to zarówno prywatnie jak i dla stron firmowych. Dokładnie to samo radzę wszystkim klientą.

 

wez pod uwage taki drobiazg ze nie kazdy ma serwis ktorego kopie na inny hosting mozna przeniesc w pare minut i na tym konczy sie przeprowadzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ale lepiej zawsze brać taką możliwość pod uwagę bo czasem ze strony firmy hostingowej może nas spotkać bardzo nie miłe rozczarowanie i przeprowadzka jest konieczna (choć każdemu chyba zależy aby takich konieczności uniknąć bo to nie przyjemność skakać z serwera na serwer).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×