Skocz do zawartości
peace-b

[opinia] Rejestracja domen w Domeny.pl

Polecane posty

Ktoś poprosił mnie o zasięgnięcie opinii o tej firmie ponieważ pragnie zakupić parę domen globalnych a rzekomo ceny tam są "bardzo atrakcyjne". Faktycznie wchodząc na stronę znalazłam informacje iż rejestracja domeny COM wynosi 9.89zł, przedłużenie 29.99zł. Wszystko fajnie ale bardzo chaotyczna ta stronka. Nie zaglądałam jeszcze do regulaminu ale jak znam życie jest tam parę kruczków.

 

Czy ktoś miał może doświadczenia z tą firmą? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co prawda doświadczeń z ww. firmą ale pamiętam iż byłam zainteresowana ich ofertą jakiś rok temu (w ramach ówczesnej promocji). Z oferty jednak nie skorzystałam ponieważ szybko w regulaminie znalazłam nieścisłości i haczyki. Uznałam wtedy tą firmę za nierzetelną i omijałam szerokim łukiem ich kolejne oferty (firma wtedy przynajmniej funkcjonowała na 2 różnych domenach). Nie wiem, być może coś się zmieniło w ich usługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo mogę znaleźć opinie o tej firmie.. tylko pare negatywów o hostingu. Nie wiem czy to dobry czy zły znak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Tutaj masz kilka opinii odnośnie rejestracji domen w tej firmie, miłej lektury i pamietaj że to co wygląda tanio, wcale tanie nie musi być ;P

 

http://groups.google.pl/group/pl.comp.www/...0a73a0e8eb23d59

 

http://groups.google.pl/group/pl.regionaln...5f54342dbbde454

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=8054

 

http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?p=78...ghlight=#781365

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak powiedziała Baernash że lepiej omijać szerokim łukiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tam domenę, i wszystko zostało zalatwione szybko, i dobrze. Żadnych problemów. Panel wporządku i wogóle. Od tej strony mogę polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Godzio przy domenach problemy zawsze zaczynają się przy ich transferach.

W końcu jakie problemy mogą być przy rejestracji? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko chcialem dorzucic swoje 3 grosze, zeby inni sie nie nacieli:

kupilem kilka domen, bo ceny w promocji byly niezle, a cen poza promocja sie dopatrzyc nie moglem. Na tej ich stronce to sa promocje na promocjach i trudno sie polapac. W regulaminie stoi, ze przez kolejne 2 lata musze oplacac domeny wedlug normalnych cen, a te sa calkiem "ciekawe"- 100 zl nawet za .info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza firma w Polsce.

Doczekała się nawet własnego artykułu w gazecie wyborczej. Oczywiście niepochlebnego.

 

Ich regulamin w 80% jest sprzeczny z obowiązującymi przepisami i prawami konsumenta. Dodatkowo używanie takich praktyk jak ukrywanie cen za przedłużenie domeny, czy też jak się często zdażało przesyłanie faktur za 3000zł za niezamawiane usługi. ehh więcej o tym macie na forum PiO ja osobiście radzę omijać ich ajk najszerszym łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pojawił się też pierwszy wyrok:

 

Sygn. akt XVII AmC 265/07

 

WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

Dnia 26 marca 2008r.

Sąd Okręgowy w Warszawie - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

w składzie:

Przewodniczący: SSO Bogdan Gierzyński

Protokolant: asystent sędziego Adam Zaborski

po rozpoznaniu w dniu 26 marca 2008r. w Warszawie na rozprawie

sprawy z powództwa Dariusza Kowalczuka

przeciwko "Domeny.pl" Sp. z o.o. w Krakowie

o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone

 

I. Uznaje za niedozwolone i zakazuje stosowania przez "Domeny.pl" Sp. z o.o. w Krakowie w obrocie z konsumentami postanowień wzorca umowy o treści:

1. "Kwota opłaty za usługę jest wnoszona za cały okres i nie podlega zwrotowi, nawet jeżeli Abonent wcześniej z niej zrezygnuje."

2. "Domeny.pl" sp. z o.o. zastrzega sobie prawo dokonania zmian niniejszego regulaminu. Zmiany te obowiązują od chwili udostępnienia nowej wersji Regulaminu na stronie www.domeny.pl."

 

II. Nakazuje pobranie kasie Sądu Okręgowego w Warszawie od "Domeny.pl" Sp. z o.o. w Krakowie kwotę 600 zł (sześćset złotych) tytułem opłaty stałej od pozwu, od której uiszczenia powód był zwolniony z mocy prawa.

 

III. Zarządza publikację prawomocnego wyroku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym na koszt pozwanego.

 

SSO Bogdan Gierzyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

domeny.pl to cwaniaki, wszedzie sa ukryte haczyki ...

moim zdaniem maja zarobek bo ledwie na niego wyrabiaja , wlasnie dzieki tym wałkom ...

nc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W firmie Domeny.pl zarejestrowalem dwie domeny, do dzis sam nie wiem dlaczego to zrobilem, moze dlatego ze bylo to na poczatku ich promocji, malo bylo negatywnych opinii na ich temat, jedno jest pewne, zaluje tego:)

 

Po dluzszej korespondencji z uslugodawca, udalo mi sie zrezygnowac z promocji, to byl jedyny epizod zwiazany z ta firma, ktory mile wspominam.

 

Druga domena (firmowa) raczej zostanie w Domeny.pl, nie mam sil ponownie wszystko przechodzic, a raczej nie przeszkadza mi to ze musze ja oplacac przez 3 lata (tzn juz 2) .

 

 

Jesli chodzi o warunki techniczne nie bylo problemow, natomiast obsluga, podejscie do klienta, panel administracyjny budzi wiele zastrzezen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Witam,

Obecnie siedze za granica (co rowniez pozdrawiam cale wht )

Mam pytanie, czy znajda sie ludzie ktorzy chcili by troszke zaszkodzic firmie domeny.pl ? pod koniec sierpnia ja juz bede w pl i bede mogl juz cala swoja uywage skupic na tej firmie, mam nadzieje ze ktos bedzie zainteresowany wspopraca

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Obecnie siedze za granica (co rowniez pozdrawiam cale wht )

Mam pytanie, czy znajda sie ludzie ktorzy chcili by troszke zaszkodzic firmie domeny.pl ? pod koniec sierpnia ja juz bede w pl i bede mogl juz cala swoja uywage skupic na tej firmie, mam nadzieje ze ktos bedzie zainteresowany wspopraca

 

pozdrawiam

 

No widzę, że szybko działasz. Brawo! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rufik ja bym został poza krajem i pier... domeny.pl i cały ten szajs krajowy heh...

(sorry za nastrój, ale 3 dni temu wróciłem z Liverpoolu : ) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i suprise, nie zwrocilem uwagi na to ze chcac przetransferowac domene musze dodatkowo wplacic kwote 99zl netto ... inaczej nie otrzymam authcode ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym to skomentował "Życie".

Ale pomijając ten offtopic, wydaje mi się że lepiej zapłacić 99 zl i mieć spokój z tą firmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony za tą kasę pewnie dostaniesz przedłużenie (to już chyba bez haczyków), a przeniesiesz się za free po wypełnieniu warunków (bo po 2 latach CHYBA można u nich zrezygnować bez żadnych problemów). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony za tą kasę pewnie dostaniesz przedłużenie (to już chyba bez haczyków), a przeniesiesz się za free po wypełnieniu warunków (bo po 2 latach CHYBA można u nich zrezygnować bez żadnych problemów). :)

 

o ile mi wiadomo za free raczej moze byc ciezko sie przeniesc:)

3) Transfery domen globalnych (.com, .net, .org, .biz, .info) zarejestrowanych w Domeny.pl sp. z o.o. do innych Rejestratorów domen są płatne, zgodnie z aktualnym cennikiem.

 

4) Przeniesienie domeny zagranicznej jest możliwie za jednorazową opłatą, naliczaną zgodnie z aktualnym cennikiem. Jako transfer domeny, rodzący obowiązek uiszczenia w/w opłat rozumie się także zmianę w Rejestrze danych bilingowych, w tym danych Rejestratora nazwy domeny.

 

mimo ze moja domenka nie jest w promocji, jednak obowiazuje ja oczywiscie regulamin ogolny, ktory niestety jest jaki jest i ten punkt przeoczylem, jako ze na domenie mi ogolnie nie zalezy, nie zamierzam kolejny raz wylozyc 99 zl netto za domene globalna (przy rejestracji 99zl netto, teraz bym jeszcze raz musial przy transferze 99zl netto i odnowienie u innego rejestratora 50-90 netto) czyli taka operacja w najlepszym wypadku w sumie kosztowala by mnie 302,56 brutto ... gdyby to byla wazna dla mnie domena, pewnie bym sie nad tym dluzej zastanowil:) tak to po prostu pozostalo wyslac wypowiedzenie umowy i papa Domeny.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
o ile mi wiadomo za free raczej moze byc ciezko sie przeniesc:)

 

 

mimo ze moja domenka nie jest w promocji, jednak obowiazuje ja oczywiscie regulamin ogolny, ktory niestety jest jaki jest i ten punkt przeoczylem, jako ze na domenie mi ogolnie nie zalezy, nie zamierzam kolejny raz wylozyc 99 zl netto za domene globalna (przy rejestracji 99zl netto, teraz bym jeszcze raz musial przy transferze 99zl netto i odnowienie u innego rejestratora 50-90 netto) czyli taka operacja w najlepszym wypadku w sumie kosztowala by mnie 302,56 brutto ... gdyby to byla wazna dla mnie domena, pewnie bym sie nad tym dluzej zastanowil:) tak to po prostu pozostalo wyslac wypowiedzenie umowy i papa Domeny.pl

 

 

nie boisz sie ze ta durna firma doda Cie do krd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×