Skocz do zawartości
Taifun

Serw Domowy

Polecane posty

witam.

Czy taki serwer uciągnie duże forum phpbb by przemo [ www.forum.serialowo.com ] i dwa, trzy także duże fora phpbb np. www.theocforum.pl i www.neptune.serialowo.com i kilka cmsików, oraz portale wszystkie oparte na sql. Łącznie na obecnym hostingu zżerają z 200 GB/miech [troche bezpieczenstwa to 200Gb bo i tak mało ale niech bedzie 200GB transfer/ miech!!!].

Ok dane techniczne serwera:

Procesor: Athlon 3200+ Venice

Ram: 512 MB RAM CL4, 667 Mhz, GoodRAM

Obudowa: Porządna z firmy Chieftec, idealna do rozbudowy gdyby coś trzeba było dokupić, wiatraczki itd.

HDD: 80GB, SATA2, Bufor chyba 8 MB

 

I do tego łącze 6 MB/s z Telekomuny albo Dialogu.

 

nie ma to jak domowy serwerek na pirackim systemie windows xp ;].

OK no to zainstaluje linuxa Debian.

Jest jeszcze problem z prądem bo mam niepewną linię ale uptime na miech wyniósłby w tym miesiącu [burze itd] z 95%-90%. I jak z szybkością byłoby?

 

I kolejne pytanie:

Ile kosztowałoby utrzymanie serwera dedykowanego w jakiejś serwerowni blisko Wadowic, Bielska Białej? Może w Bielsku jest jakaś serwerownia, co?

A jak nie to ile wyniosłoby utrzymanie serwera w Krakowie nie najlepszej ale porzadnej serwerowni [nie za drogo, zeby bylo :lol:] łącze 10 MB/s, prąd wiadomo, no a serwer bym sam kupił i przywiózł do serwerowni.

Z góry dziękuje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I do tego łącze 6 MB/s z Telekomuny albo Dialogu.

 

6MB/s uploadu czy downloadu? Jak download to po co CI takie łącze, najbardziej liczy się upload :lol:

 

CO do "serwera" to procek i dysk oki, ale wydaje mi się że 512mb na takie serwisy bedzie za mało.

 

 

Najlepiej niech ktoś inny się wypowie bo ja może źle coś mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

512MB na forum przema + 2 fora phpbb?

 

I jeszcze windows? ;) (joke)

 

Fajne uptime 90% ... Uptime powinno wynosić w góre od 99%.

 

Z szybkościa było by tak jak byś skonfigurował serwer.

 

To już nie serwer dedykowany ale kolokacja.

Mówie Ci że Cię nie stać;

 

Za samo utrzymanie w porzadnej serwerowni zapłacisz około ~300zł i dostaniesz 1MBita za free...

 

10Mbitów nie zabardzo się orientuje w kolokacji ale na pewno powyżej 1500zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 MB upload jeśli takowe usługi oferuje Telekomuna.

 

Takie lacze jest bardzo drogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś serwerownia w Bielsku-Białej? Wadowicach? Kęty?

Pewnie nie ma ale co do Bielska ktoś wie czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok pochwalę się. Host by Muchakk a drugi serw pobieralnia.org dedyk , trzeci xxl-web.com , czwarty linuxpl.com , piąty boo.pl , szósty poo.pl, siódmy tajne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 Mitów z TP ma 256 Kbitów uploadu, z Dialogu 512 kb uploadu. Takie łącze nie wyciągnie 200 GB transferu hostingowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale Taifun raczej nie myślał o łączu za 2 tyś złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Sebak - 6 Mbit z TP ma 512 Kbitów upload.

 

 

Zgadza się, zmieniło się ostatnio, poprzednio było 256. No ale co z tego jak ta przepustowość to czyta fikcja?

W końcu nie jest gwarantowana, a wielu użytkowników narzeka że ma o wiele mniej niż deklarowany upload.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje gwarantowana nie jest, to jest max ile można wycisnąć, niemniej jednak, ja mając w domu właśnie takie łącze, nie narzekam, zwykle lecę raczej tymi górnymi wartościami, przynajmniej jeżeli chodzi o upload, z downloadem czasami bywa nieco gorzej.

Nie zmienia to jednak faktu, że na takim łączu, nawet zakładając, że byłyby to wartości gwarantowane, nie postawi się takiego serwera jakiego potrzebuje Taifun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uptime 90 % ? lol co ta ma byc to juz moj serwer sieciowy ma lepsze bo w granicy 99 - 98 % :> . Chociaz ostanio przez 4 miesiace ma po 100 % :> ...

ja tam DSLa mam zakupionego od tp dsl 6 i wszytko smiga. Z rok temu dorobilem sie zasilania awaryjego co trzyma cos 6 godzin :> ( tak pisze na ulotce ) ostanio bez pradu bylo z 3 godziny to serwer sieci dzialal . To cos mi sie zdaje ze ja mam lepsze lacze domowe niz co niektorzy tutaj uslugo lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Sebak - 6 Mbit z TP ma 512 Kbitów upload.

Szkoda, że przed wysłaniem posta nie zadałeś sobie trudu, zeby policzyć ile da się wysłać po łączu 0,5 mbit/s przez miesiąc. Jest to około 150 GB przy założeniu, że wysyca się łącze cały czas w 100%. W przypadku ruchu hostingowego na takim łączu można więc wyciągnać nie więćej niż 50-75 GB miesięcznie.

 

To zalezy czy mowa tu o ADSL czy DSL dla firm.

Nie ma DSL-a dla firm 6 mbit/s

 

Ale 6Mbit to chyba 2tys miesięcznie o ile mnie pamiec nie myli.

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że przed wysłaniem posta nie zadałeś sobie trudu, zeby policzyć ile da się wysłać po łączu 0,5 mbit/s przez miesiąc. Jest to około 150 GB przy założeniu, że wysyca się łącze cały czas w 100%. W przypadku ruchu hostingowego na takim łączu można więc wyciągnać nie więćej niż 50-75 GB miesięcznie.

Nie ma DSL-a dla firm 6 mbit/s

?

 

Szkoda, że nie zadałeś sobie trudu i nie przeczytałeś mojego kolejnego posta:

 

Nie zmienia to jednak faktu, że na takim łączu, nawet zakładając, że byłyby to wartości gwarantowane, nie postawi się takiego serwera jakiego potrzebuje Taifun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma DSL-a dla firm 6 mbit/s

?

Hmm to nie była oferta standardowa, tylko dla dużych korporacji z łączem synchronicznym Z tego co widzę, nie mają tego w regularnej ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie zadałeś sobie trudu i nie przeczytałeś mojego kolejnego posta:

A co to ma do rzeczy? Odniosłem się do błędnych informacji na temat oferty TPSA których udzieliłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@T, poczytaj dokładnie to co napisałem, nigdzie nie podałem żadnych błędnych informacji, 6 Mbit dsl nie padł z moich ust. Zdaje się, że w swojej wypowiedzi odnosisz się do tego co pisał BOSS ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aktualnie okolice lublina mieszkam Taifun . Teraz bedzie zmiana na DSL 15000 co za 700 zł . Chce dodac ze nie jest to zadna siec za xxxxxxxx ludzi . Poprostu wieksza grupa 30 osob . Srednio oplata to 35 zł kazdy placi. No chyba ze cos padnie wtedy wiecej ;] Ale ludzie lubia placic za dzialajacego neta. Teraz na wakacje opocz zmiany sieci jeszcze przymiarka jest na lepszy serwer . Chociaz i ten nie ma co pogardzic nie jest to zaden celeron 400 Mhz z 64 ram który ma dzialac ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×