Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomim

Wybór Banku

Polecane posty

Witam,

 

Szukam banku który:

1. tanio i sprawnie umożliwi mi opłacanie hostingu na hosteurope - czyli generalnie ma niskie opłaty za dokonywanie przelewów zagranicznych.

2. pobiera niskie (lub nie pobiera) opłaty za przelewy przychodzące - głównie chodzi mi tu o odbieranie ew. pieniędzy z Google adSense. Na stronach Googla znanazłem informacje o przelewach EFT, Polska figuruje na liście krajów z możliością dokonywania takich przelewów - czy oznacza to, że obsługuje to każdy bank w Polsce ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

pytanie bezsensu zupełnie jak ostatnio to na PiO ("która baza (sql) lepsza do seo?" :))

 

1. Przelewy zagranicznie wszędzie są ZA drogie. Płać kartą (inteligo, mbank, ing, dowolny inny z wypukłą)

 

2. Przelewy z googla są robione z Banku Handlowego oddział Olsztyn, zwykły przelew jak każdy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż konto np. w mBanku i złóż wniosek od razu o eKarte - działa w Sieci jak wypukla Visa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załóż konto np. w mBanku i złóż wniosek od razu o eKarte - działa w Sieci jak wypukla Visa.

 

i zaplac za nia 25 zl rocznie, przy czym karta ta nic wiecej nie oferuje

to juz chyba lepiej karte inteligo , oplata 1 zl miesiecznie , a przynajmniej z bankomatu skorzystasz i w sklepie zaplacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i racja, ale jakos nie usmiecha mi sie bawic w dwa konta bankowe etc. Chociaz... zobacze jak mi eKarta wygaśnie, czyli jakoś w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i racja, ale jakos nie usmiecha mi sie bawic w dwa konta bankowe

 

ja mam 4 i jakos zyje, kazde ma inne zalety (stad potrzeba posiadania wiecej niz 1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ja mam 3 i mimo wszystko polecam inteligo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę kartą Visa Electron Inteligo , jednak wcześniej miałem mBank i nadal je utrzymuje z pewną kwotą do zakupów na allegro itp operacji.

 

@Tomim sprawdź jakie są możliwości w serwerowni bo znam różne w zależności od firmy. Od payu do pobierania z karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz chyba lepiej karte inteligo , oplata 1 zl miesiecznie , a przynajmniej z bankomatu skorzystasz i w sklepie zaplacisz

I ci konto wyczyszczą jak akurat masz kasę.

Wolę mbanku. Transakcja - doładowujemy, po skończonej - rozładowanie. Pełne bezpieczeństwo i kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w mBANKU i mogę polecić ;)

 

Dostałem za free karte ale mi się złamała :lol: I tak jej nie używałem :) Na drugi raz nie będę jej nosił w kieszeni heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ci konto wyczyszczą jak akurat masz kasę.

Wolę mbanku. Transakcja - doładowujemy, po skończonej - rozładowanie. Pełne bezpieczeństwo i kontrola.

 

 

taaak

trzymaj forse w skarpetce bedziesz calkiem bezpieczny

a moze lepiej wroc do swoich czasow... wtedy gdy waluta byly muszelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Odkąd mam karty wydaję dużo więcej. Jak kiedyś nie było kasy w portfelu to człowiek omijał sklepy czy też nie decydował się na szybkie zakupy bo nie miał pieniędzy pod ręką. A teraz kasa zawsze w portfelu i jakiś debecik itd. itp. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem. Odkąd mam karty wydaję dużo więcej.

 

nooone nie mial na mysli zalegalizowanej formy rabunku jaka jest "szal zakupowy" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaak

trzymaj forse w skarpetce bedziesz calkiem bezpieczny

a moze lepiej wroc do swoich czasow... wtedy gdy waluta byly muszelki

A co mają muszelki do bezpieczeństwa twoich pieniędzy? Podajesz gdzieś swoje dane i automatem ściągana jest kasa. Możesz nie mieć na to wpływu. Reklamacji ci w takim wypadku nie uwzględnią. Z tego co widziałem ostatnio na godaddy nie wymagają już CVV przy zakupie. Daj mi swój numer karty - zobaczymy czy dalej będziesz taki mądry.

Odkąd kilka lat temu wyparowało mi z konta (a napiętnuję sobie) PKOSA ponad 300zł, do tego płaciłem za ubezpieczenie ileś tam i bank się na mnie wypiął, już uważam baczniej na swoje pieniądze.

Za staroświeckiego też się nie uważam. Założyłem konto w mbanku po miesiącu od powstania i mam do dziś. Dla niektórych tylko bank elektroniczny bez oddziału to była dopiero ekstrawagancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co mają muszelki do bezpieczeństwa twoich pieniędzy?

 

nosisz je na szyi,

w kazdej chwili mozesz sprawdzic czy nadal je nosisz

noszenie ich daje ci poczucie wladzy,

ciagle mozesz je liczyc sprawdzajac swoj stan posiadania

wszyscy dookola widza jaki jestes nadziany

same pozytywy z muszelek

 

 

 

co do reklamacji, to skladalem je kilka razy (m.in.) "wcielo" kase - ZAWSZE zostaly rozpatrzone pozytywnie (dla mnie)

 

jak bys uwazniej poczytal to moze zwrocilbys uwage na info ze mam 4 konta

i to uwazam za rozsadne, kazde sluzy mi w innych sytuacjach

 

co do "rozdawania" numerow kart - jesli ktos nie dba o swoje bezpieczenstwo to nie ma prawa potem narzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Pomogły mi się nieco zorientować w ofertach.

jeśli przelewy z googla są rzeczywiście robione z Banku Handlowego (oddział Olsztyn) tzn ze przelewami zza granicy nie mam się co przejmować.

 

Z kartą natomiast nie jest już tak różowo.

PKO BP aby ustalić limit na karcie wypukłej dla konta FIRMOWEGO (bo takie mi potrzebne) potrzebuje badać moje wplywy na konto przez 3 MIESIACE - to je dyskfalifikuje, bo nie mogę tyle czekać.

Natomiast eKarta w mBanku jest tylko dla eKonta, a nie dla mKonta Biznes- do niego dawana jest fizyczna karta, tylko pani na mLinii nie potrafiła mi o tej karcie nic powiedzieć (co porusza kolejny problem takiego konta, czyli obsługa).

 

Chyba zdecyduję się na konto firmowe w WBK. Chociaż nie jest tak tanie jak mKonto, to przynajmniej ma fachową obsługę, która przyda się kiedy zabawę w firmę dopiero rozpoczynam i z wieloma rzeczami będę miał kontakt po raz pierwszy.

 

@Noone - zaciekawił mnie ten komentarz o bezpieczeństwie eKarty. Spróbuję się zorientować więcej w tej sprawie. Ale może ty słyszałeś o podobnych mechanizmach w innych bankach (bo jak mówiłem eKarty dla m Konta Biznes nie dostanę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
jeśli przelewy z googla są rzeczywiście...

sugerujesz, że "robie cie w bambuko"?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważaj, kolega z kartą WBK ma problemy z płatnościami elektronicznymi. Nie zawsze mu ją akceptują.

 

A po co Ci od razu limit na karcie ???

 

 

z kartami nowego typu dodaj (karta z paskiem i chipem _rownoczesnie_), niektore starsze typy terminali glupieja przy takiej karcie

 

 

co do limitu to na karcie bzwbk mozna sobie dowolne limity ustawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę: http://www.mbank.com.pl/oferta/karty/visa_charge.html

 

umożliwia płatności w Internecie,

zastosowanie - bankomaty, sklepy (honorujące kartę Visa Electron), Internet

 

Z mbankiem jest ten problem (zależy od punktu widzenia) że chętnie przyjmują studentów na praktyki i jest spora szansa trafić na taką nieobeznaną osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kartami nowego typu dodaj (karta z paskiem i chipem _rownoczesnie_), niektore starsze typy terminali glupieja przy takiej karcie

co do limitu to na karcie bzwbk mozna sobie dowolne limity ustawic

Ja miałem na myśli płatności elektroniczne. Właśnie za pomocą tej kart all1one (Nie wiem numeracje ma nową czy coś innego) :/ Kilka serwisów nie akceptowało już płatności za pomocą tej karty. Dalej znajomy nie testował bo zlikwidował konto i przeszedł do Inteligo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem na myśli płatności elektroniczne. Właśnie za pomocą tej kart all1one (Nie wiem numeracje ma nową czy coś innego) :/ Kilka serwisów nie akceptowało już płatności za pomocą tej karty. Dalej znajomy nie testował bo zlikwidował konto i przeszedł do Inteligo :lol:

 

 

a to trzeba "poinformowac" ze maja ci wydac karte z pelnym numerem (ostatnie 3 cyfry kontrolne) normalnie wiekszosc osob z tego nie korzysta wiec standardowo tych trzech cyfr nie ma ;)

 

inteligo tez mam ale paski z kodami nie sa wygodne , zdecydowanie lepsze sa tokeny lub smskody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×