Skocz do zawartości

Polecane posty

ktos ma jakies dobre doswiadczenia z kolokacja serwerow w warszawie?

za dawnych dobrych czasow mielismy sporo do czyniena z ceti, ale okazali sie nieco uparci pomimo zostawianych tma przez nas porzadnych pln-ow. Jakies rekomendacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warszawe wspominam dla ogolnej [pryznam swojej wygody :>] poznan moze byc jak najbardziej. ale jednakinteresuje mnie czy ktos ma jakies osobiste doswiadczenia, moze polecic odradzic etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTS ma dobre datacentrer. Stoi tam serwer netnova.

Datacenter w wawie

Łacza do 100mbit na jedną maszynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home.pl o ile wiem tez tam ma serwery. 100 Mbit na maszyne brzmi jakbys mowil o wydzielonym pasmie 100 Mbit dla jedej maszyny. Mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe ze czegos takiego wlasciwie nie ma*.

 

*nie mowie o agencjach typu NASA, czy im podobne, bo tam wszystko mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to predzej uplink na switch o przepustowosci do 100 mbitow ;)

jak na polske * jaralbym * sie serwerownai ktorama calkowite take lacze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys widzialem oferte serwerow dedykowanych GTS ktore tomialy transfer zaczynający sie od 64kb/s. Wiec nieduzo. A kase za to chcieli ogromną.

 

Wojt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie GTS sa drodzy, ale jesli chcecie utrzymywać serwer na łączu najlepszej jakości to tylko tam - home.pl i netnova.pl mówią same za siebie. Zaś co do przepustowości to nie ma w tym ściemy. GTS to wielki koncern. Datacenter w Warszawie wchodzi bezposrednio do WIX'a - co to jest 100Mbps przy tamtych przepustowościach. Zresztą samo home.pl zużywa ok 100Mbps a inne firmy tez w GTS stoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WDC swojego czasu robilo duzo szumu wokol siebie, ale wystarczy spojrzec na dzial "Aktualnosci" i od razu nasuwa sie podejrzenie, ze to data center istnieje chyba juz tylko wirtualnie... Najswiezsze informacje z 21 marca 2002 r.

 

Ich ceny nawet trudno komentowac, bo sa po prostu wyssane z palca. Przyklad: Pentium 3 1Ghz, 1GB RAM, 2x73GB SCSI, pasmo 256kbps (czyli maks. transfer 65GB/m-c) za jedyne 5300zl/m-c !!!!

 

Oczywiscie datacenter GTSu to co innego...

 

Z tanich rozwiazan, to interesujaca oferta wydaje sie byc w Czechach, w Pradze. Firma Casablanca.cz oferuje kolokacje serwera za ok. 300zl/m-c z pasmem 6Mbps. Lacza maja bezposrednio do Telii (1Gbps) i kilku innych providerow, wiec z Polski polaczenie bardzo przyzwoite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, niestety

na calym swiecie technologia idzie ostro do przodu i dzieki temu lacza i serwery tanieja a u nas .... TPSA podwyzsza ceny i blokuje konkurencje (slynne historie z przed 6-8 m-cy gdy TPSA zablokowala 90% ruchu idacego do niej z sieci POL 34) i .... i dzieki temu uslugi kolokacyjne swiadczone z polski bardzo poszly w gore ale .... multum firm wynioslo swe serwery zagranice, gdzie za lepsze lacza i serwery placi wielokrotnie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tanich rozwiazan, to interesujaca oferta wydaje sie byc w Czechach, w Pradze. Firma Casablanca.cz oferuje kolokacje serwera za ok. 300zl/m-c z pasmem 6Mbps.

 

Wybacz, ale Ty chyba nie wiesz co piszesz. Jestes kolejna osoba ktora przeczytala cennik z ich strony i wypisuje dziwne rzeczy. Ja bym proponowal abys dowiedzial sie o czyms takim jak "limity".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Polecam zdecydowanie GTS. Nasze serwery stoją u nich już od 3 lat (łącznie 4 maszyny) i mogę byc tylko zadowolony. Nawet gdy przydarzy się jakaś awaria (może ze 2 razy przez ten czas) to reakcja bardzo szybka, ogólnie - bardzo dobre Data Center. Jest tam Home, jest NetNova, jesteśmy my i nie pozostaje nic innego jak polecić.

Cenowo - niestety są dośc drodzy, ale... jakość idealna.

 

Co do WDC - bardzo wysokie ceny, o jakości nie wypowiadam się bo nie znam, przeglądalismy dawno temu ofertę, ale ceny... odstraszyły.

 

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje,

 

Obsluga klienta jest dosc inponujaca, odpowiedz na pierwsze zapytanie nadeszla ciagu 15 minut i byla bardzo wyczerpujaca, cennik rowniez wyglada ciekawie.

 

Mam nadzieje ze do konca roku uda nam sie podlaczyc tam testowa maszyne, na pewno bedzie w dobrym towarzystwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
cennik rowniez wyglada ciekawie.
Jest podany gdzieś na jakiejś stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Energis ponoć tez ma DC.

 

tak, Energis tez ma swoje DC i to nawet calkiem dobre

 

http://www.energis.pl/energis.php?section=...8b50a35a4b0659e

 

prawie dwa lata temu mialem propozycje przeniesienia do nich swoich serwerow jednak .... po uslyszeniu ceny grzecznie podziekowalem :)

 

koszty serwerow dedykowanych sa "dosyc duze". Wiec zostaje kolokacja.

Zeby wstawic swoj serwer to musimy wiedziec, ze placimy (jak wszedzie) za miejsce w szafie ... wiec najlepiej jest kupic "nalesnika" czyli serwer 1U ... jednak ciezko o taki skladak, wiec zostaja maszyny markowe ... najtansze w tamtych czasach byly platformy serwerowe Opimusa ktore kosztowaly w podstawowej wersji ok. 11-13 tys zl (do tego oczywiscie dochodzily spore oplaty za lacze).

Tak wiec duzo taniej wtedy bylo dla mnie trzymac serwery na Pol34 a obecnie to juz tylko zagranica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W byłym budynku polkomtelu ktoś po nich przejął całkiem niezłą serwerownie i można tam trzymać szafy za pół darmo podobno - znajomy ma u nich cała szafe z trafikiem i prądem i płaci grosze. Niestety nie mam bezpośderniego kontaktu do wynajmujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo przegapiłem, albo nikt nie wspomniał o ATM. Miesiąc temu jak szukałem DC do mojego projektu dali mi lepszą ofertę od GTS'a. Bardzo profesjonalne podejście no i jakby nie patrzeć - mają lepsze łącza niż GTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×