Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sewek13

Prosze o pomoc- serwery dedykowane i transfery ipingi itp

Polecane posty

szanowni forumowicze,

 

Prosze o pomoc w sprawie:

 

Mam swoj własny smallbiznes internetowy 100-150 visitors dziennie i calkeim niezle pieniadze z tego.

 

Chcialem teraz zrobic nowy biznes, bo widze gigantyczne pieniadzee z 10 razy wieksze niz dotychczas. Obrót 125.000 EURO miesiecznie docelowo.

 

probelm jest ze troche sie porywam z motyką na słonce jak sie zacząłem zglebiac w temat- bo webamater którego wynajlem do tworzenai strony robi to super ale nie ma pojecia o tych sprawach - sprawy typu traffic bardzo duzy i gledzi o pingach wciaz. A u mnie strona jak sie nie otwierala szybko tak sie nie otwiera.

Aha jak sie ma do tego no-cache w kodzie ??? czy to ma znaczenie aby to dawac czy nie dawać??

 

Chce zrobic serwis zduza iloscia zdjec. I tak sa zoptymalizowane wiec nie jest niby duzo ale visitors bedzie od zaj..... Tzn ma byc.

 

I mam problem z obliczeniem- gdyz sie na tym nie znam jaki serwer i za jaka cene bylby odpowiedni dla takiego przedsiewziecia.

 

I tak.

 

Zalozenai sa takie ze ma byc to serwis miedzynarodowy- głownie dla Niemcow i USA-manow. Cos pomiedzy kontynentami ale cala Europa tez i USA głównie z wiadomych wzgledow - duzo internautow.

 

Teraz liczby:

 

Strona ma 168KB razy 6 stron 1 MB pluss falki czyli drugie jakies 2 MB- a moze i wiecej. Sam nie weim juz jak to liczyc bo jak licze to coraz bardziej mi transfer rosnie.

 

20.000 visitors dziennie ile to bedzie transferu i jaki serwer dla takiej ilosci i za jaka cene.

 

600.000 miesiecznie - strona jest statyczna w sumie - sama grafika zajmuje najwiecej- zdjecia

 

2)50.000 viistors dziennie

3) 100.000 visitors dziennie 3mln miesiecznie

 

Ile to bedzie transferu miesiecznie dla takich liczb?? Czy ja dobrze licze wg mnie 1200 GB to za malo to co kupilem teraz. ( 20 tys)

Jaki sewrer powinien to wytrzymac i przy jakim polaczeniu ?? Dal roznych tych trzech wariantow?

Jkai RAM jaki dysk??

Jakie pingi i gdzie taki sewrer najlepiej kupic ?? Polska odpada ale z polski te zmoga ludzie w przyszlosci wchodzic- pierwotnie polskie IP zamierzalismy zablokowac.

 

Takie transfery kosztuja gigantyczne pieniadze.

 

Co jest wazne dla takiej strony o takich parametrach.

 

Bardzo prosze o jakas rade i rozsadne podanie choc parametrow jesli juz nie miejsca gdzei mozna by ewentualnie wykupic taki sewrer dedykwoany. ten co mam niby mzoe wystarczyc ale obawiam sie ze 20.000 visitors to zmoe byc zamalo i 50.000 dziennei to bedzie minimum.

 

 

bardzo prosze o jakas rade w skrocie - sucha informacje co do mniimalnych wymogów sprzetowych, pingowych ( czy ten ping ma zanzcenie jakies wielkie przy tej stronie). Ile osob mzoe byc rownoczesnie na takiej stronie maksymalnie i ajk to sie am do danych paarmetrow serwera.???

 

 

Dziekuje za uwage i abrdzo prosze o jakas odpowiezd fachowcaalbo doswiadczonego webmastera.

 

Po prostu skala przedsiewziecia jest 1000 razy wieksza niz ten bzines co mam teraz ale tylko jesli chodzi o trafffic. Musi byc duzo visitors bo konwersja visitors an klient moze byc mala bardzo. 200-1 czy nawet 1-500

 

Dziekuje za uwage i bardzo prosze o jakas odpowiezd fachowca albo doswiadczonego webmastera.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

 

Seweryn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie albo sie nie wyszykuje...

 

same problemy z tym są..

 

Karty kredytowe to juz dziś koszmar.... wg allpay.pl jest gorzezj niz 2 lata temu....Bardzo ryzykowny biznes

 

Nie masz konta w USA i nie robis z tam bzinesu to dupa nikt ci nie przyjmie kart albo masz jakies rollovery i 10-15% marzy i widmo zamkniecia interesu.

 

Szukam tez takiego drugiego allpay.pl gzdie w REAL-TIME jest autoryzacja ( bo w allpay tez jest realtime przez polcard ale oni jeszce kilka godzin sprawdzaja zeby miec 100% pewnosci czy ktos nie oszukuje czy nie am fraud).

 

W moim przypadku to nie wyda, gdyz transakcja musi byc real time. W kilka sekund.

 

Poza tym wypelnielem do firmy w uSA 20 papierów a w allpay.pl ani 1 sztuki - powtarzam ani jednej. Tylko ze oni sa za mali na wieksze przedsiewziecia. Niestety.

 

Prosze o pomoc- chce znac paarmetry serwerow pingow i polaczen jakie sa mnimalne dla takeij liczby visitors. RAM pingi Procesor serwera itp. To co najwazniejsze. Niezbedne minimum- ewentualnie wasze doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

no ja mam taki serwer co potrzebujesz. Jest bez limit traffic w europie pin jest bardzo niski, mozesz wybrac CPU Celeron 2,0 2,8 3,0 lub P4 2,4 3,0 3,2

RAM jest tez do wybrania 256 MB do 4096 MB

HDD 2x 40GB R1 2 x 80GB R1 2x160GB R1

Linux Suse 9 lub Debian + Panle Plesk 7. Jak masz zainteresowanie Napisz do mnie email. support@secumap.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×