Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ranma_man

Proszę o opinie: VPS vs. low-end Serwer

Polecane posty

Witam, od dawna nurtowalo mnie to pytanie, czy lepiej inwestowac w vps'a czy moze low-end serwer. Jestem w tym temacie kompletnie zielony i licze na pomoc tutejszych fachowcow. :)

 

Zalozmy, ze mamy 5 serwisow polsko i angielsko jezycznych o tematyce niekomercyjnej, zadnych downloadow czy molochow typu phpbb by przemo, same zoptymalizowane skrypty php, grafika tez malo zajmuje, razem zuzywaja teraz okolo 200 GB transferu miesiecznie i zuzycie wolno rosnie, ale chcialbym otworzyc niedlugo jakies nowe serwisy. Niestety, poki co nie stac mnie na kupno dobrego serwera i jeszcze zeby byl full managed (zarabiam na stronach poprzez platne reklamy).

 

Co polecacie:

- kupno jednego wypasionego lub kilku kont shared

- kupno vps'a

- kupno taniego unmanaged serwera (administratora mam za darmo jakby co :) )

- Sprobowac uciulac kase na jakis wypasiony serwer.

 

Osobiscie sklaniam sie ku drugiej lub ewentualnie trzeciej opcji. Tylko ze z vpsami obawiam sie, o ramy, duzo ofert ma gwarantowane 128. Na ile cos takiego starcza? W ogole moze ktos by zrobil jakies zestawienie ramy vs procesor, bo nie wiem co jest wazniejsze. Duzo serwerow ponizej 100$ miesiecznie ma 512MB RAM a procki to athlony lub celerony powyzej 2Ghz. Ktory z tych parametrow jest waskim gardlem?

 

I ostatnie pytanko. Co sadzicie o pomysle kupna low-end serwera zamiast vps'a? Zalozmy procesor ponizej lub okolo 1Ghz, 512 MB RAM (albo podpakowane do 1GB), z jednym dyskiem, unmanaged, bez oferowanych backupow, transfer do 500/1000GB na miesiac, cena ponizej 50$ na miesiac. Czy takie cos by mi starczylo na moje serwisy czy w ogole nie warto w takie niepewne starocie inwestowac pieniedzy, a nie daj Boze jak bedzie awaria... ?

 

ps. Nie jestem zainteresowany ta oferta ze wzgledu na datacenter itd., ale co myslicie o pierwszym serwerze z listy (ile on moze rzeczywiscie zuzyc swoja czesc lacza?):

http://www.webhostingtalk.com/showthread.p...threadid=383351

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.servint.com polecam. ale z drugiej strony low-end dedic to zawsze dedyk ktory mozna rozbudowac choc troszeczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, od dawna nurtowalo mnie to pytanie, czy lepiej inwestowac w vps'a czy moze low-end serwer.

Jezeli masz kogos do administracji serwerem to imho wlasny serwer.

- kupno jednego wypasionego lub kilku kont shared

I tak moga Cie wywalic z serwera pod pozorem zbyt duzego obciazania systemu (jezeli generujesz 200B to jednak troche jest to odczuwalne dla zasobow serwera).

- Sprobowac uciulac kase na jakis wypasiony serwer.

To oczywiscie jest najlepsze wyjscie :)

Duzo serwerow ponizej 100$ miesiecznie ma 512MB RAM a procki to athlony lub celerony powyzej 2Ghz. Ktory z tych parametrow jest waskim gardlem?

RAM.

Chociaz Tobie mogloby wystarczyc 512MB. Trudno powiedziec. Byc moze bedziesz musial dolozyc jeszcze 512 (zeby miec 1GB).

Athlon+1GB RAMu - bardzo dobry serwerek :)

I ostatnie pytanko. Co sadzicie o pomysle kupna low-end serwera zamiast vps'a? Zalozmy procesor ponizej lub okolo 1Ghz, 512 MB RAM (albo podpakowane do 1GB), z jednym dyskiem, unmanaged, bez oferowanych backupow, transfer do 500/1000GB na miesiac, cena ponizej 50$ na miesiac. Czy takie cos by mi starczylo na moje serwisy czy w ogole nie warto w takie niepewne starocie inwestowac pieniedzy, a nie daj Boze jak bedzie awaria... ?

Predkosc procesora nie jest najwazniejsza. Sam kiedys uzywalem Durona 1GHz i dalo sie wytrzymac :) Wazniejszy jest RAM.

Jednak nie patrz sie tylko na cene i parametry serwera- czasami warto dolozyc z $20 i wybrac oferte lepszego DataCenter.

ps. Nie jestem zainteresowany ta oferta ze wzgledu na datacenter itd., ale co myslicie o pierwszym serwerze z listy (ile on moze rzeczywiscie zuzyc swoja czesc lacza?):http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?threadid=383351

To naprawde w duzej mierze zalezy od tego, w jaki sposob napisane sa skrypty generujace strony. Oprocz optymalizacji nie mozna zapominac o cache'waniu wynikow.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×