Skocz do zawartości
zrio

Rusel......

Polecane posty

Tak było za IV RP :P

Tak, a teraz znów przecież mamy III RP. To jest możliwe tylko w tym kraju, za kilka lat znów będą rozbiory, "2 wojna światowa reaktywcja" a jako rodzynek: ponowny chrzest Polski!

 

Nie no żartuje, nie wiem co oni sobie myślą że jak wych.. kogoś na parę zł to nie muszą się nim zajmować? :|

Tyle tylko iż takich osób jest całkiem sporo... szkoda tylko, że pewnie większość z nich to niepełnoletni (o czym już ktoś wyżej wspomniał) którzy z rodzicami na policje/milicje (jak kto woli) nie pójdą, bo w większości przypadków chcieli zapewne kręcić swe biznesy "na lewo" i nie mają żądnych umów/faktur itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że ten człowiek ma coś z głową. Na PiO po otworzeniu wątku, próbował się chyba dwa razy brobić (coś napisał, domniemam że właśnie jakieś argumenty typu "co wy gadacie"), ale zobaczył, że nie ma szans - ludzie wyłapali przekręt i zedytował oba posty (usunął treść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I weź tu tłumacz kilka razy jedno i to samo...
Moze cos przegapilem, ale gdzie cos tlumaczyles? Chociaz raz?

 

Może lepiej niech ktoś usunie moje posty bo zaraz będzie wojna na lepsze argumenty, a na zakończenie i tak wszystko wyląduje w koszu.
Jakie znowu lepsze argumenty? Zadalem proste pytanie dlaczego wklejajac naglowek pogrubiles pola From: i Reply-To:, ktore tak naprawde o niczym nie swiadcza, jednoczesnie powodujac iz osoby niezaznajomione z protokolem SMTP (czyli jak podejrzewam wieksza czesc uzytkownikow tego forum) mogly pomyslec iz ta wiadomosc faktycznie zostala wyslana z pogrubionego przez Ciebie adresu. Rownie dobrze mogles pogrubic pole Subject:...

...pytam wiec dlaczego zaznaczyles akurat te dwa pola? Tylko prosze, nie pisz mi tu, ze to jakas wojna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ciężko kogoś skazać jak oszukuje na kilkaset złotych. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko kogoś skazać jak oszukuje na kilkaset złotych. Taka prawda.

 

Szczerze to jak by ciężko było skazać kogoś jak oszukuje na kilka set złoty to ludzie by zaczęli oszukiwać na 20-200 zł ludzi i mieli by to w dupie... po prostu Policja ma wszystko w dupie nic nie robi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem adres IP, który znajduje się w nagłówku tej wiadomości

jako właściwy dla osoby wysyłającej via PHP mail z serwera unmetered.pl.

Ostatnio zarejestrowały się z niego dwie nowe osoby na forum,

jedna 12.12, druga dzisiaj, więc miejcie się Panowie na baczności

i z dystansem podchodźcie do ofert, które dostajecie na PW. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Ciężko kogoś skazać jak oszukuje na kilkaset złotych. Taka prawda.

od skazywania to jest sąd, a ja się pytam co robią w tym czasie organy ścigania :P bo kurcze nie bardzo rozumiem, zgłoszenie jest, policja świadków wzywa a podejrzanego to co? Też przesłuchali a ten dalej swoje? :PNieźle dzieciak ma zryty beret :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli policja przesłuchuje "podejrzanego" jako świadka (jak w większości tego typu przypadkach) to spisuje zeznania i puszcza osobnika, a następnie czekamy sobie z ~2-3 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie nadziwić jak rusel albo inny naciągacz znajduje frajerów na zakup dedyka, przeciez taka transakcja to niesie za sobą dodatkowe koszty jakie będą zaprzepaszczone po zniknięciu firmy. Trzeba wynająć admina do konfiguracji, przeniesc konta klientow na serwer, byc moze zrobic wlasne DNSy itd. nie warto oszczedzac kilkadziesąt zlotych miesięcznie na serwerze.

 

Zakup dedyka powinien byc potwierdzony pisemną umową i fakturą. Jeśli mnie taki rusel wystawil na 200 zl lub wiecej napewno oddalbym sprawe do sądu a umowa lub faktura jest wiążąca. Gostek z unmetered.pl nawet sie nie postarał bo w kontakcie wpisal kod pocztowy nie pasujacy do miasta. Jest to przejaw daleko idącej głupoty lub ignorancji.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ednet, tak ale zwróć uwagę na to, że każda osoba odsprzedająca konta hostingowe.. w każdym razie mająca klientów na swojej maszynie raczej zdaje sobie z tego sprawę, stąd ofiarami naciągacza padają zwykle dzieci.. bądź osoby kompletnie nie znające branży, potrzebujące maszyny pod jakiś projekt.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dlatego ja jak widze jakiś ciekawie wyglądający hosting to piewsze co robie to nie patrze w ceny tylko w kontakt czy są dane a potem na WTH :D I jak na WTH nie ma nic albo są złe opinie to odpuszczam sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×