Skocz do zawartości
zrio

Rusel......

Polecane posty

Zostałem oszukany przez użytkownika 'rusel', a oto moja historia:

 

Poszukiwałem serwera dedykowanego, więc napisałem do paru osób na tym forum, czy nie mają jakiejś dobrej oferty. Napisałem również do rusel'a. Napisał, że na moje potrzeby starczy mi serwerek o konfiguracji 2x P3 1,00Ghz; 2GB ram; 80GB sata. Rozmowa odbyła się w piątek, bądź sobotę. Pieniądze przelałem w sobotę po południu (łącznie 600 PLN), a serwer miał być już przez niego skonfigurowany i gotowy we wtorek wieczorem. Jest wtorek wieczór, serwera 'ni ma', brak kontaktu z rusel'em. Jest środa wieczór (coś koło 10 lutego), rusel niemrawo odezwał się do mnie i napisał, że zaraz wszystko zrobi. Zalogowałem się na serwer i zobaczyłem, że jest to zupełnie inna konfiguracja... No nic, czwartek, nadal nic nie jest gotowe, ale można się zalogować via ssh. Powgrywałem na serwer wszystkie pliki, oraz bazy danych, których rusel nie potrafił nawet wgrać bez krzaczków. Od tamtej pory już się nie logował na serwer, chociaż miał go jeszcze skonfigurować. Jakoś sobie poradziłem ze wszystkich (sam wszystko zrobiłem) i wszystko działało ok.......

 

Jest 1 marca, około 19:30. Wchodzę na swoją stronę i patrze, że serwer is offline. No dobra loguję się via ssh, ale tu zonk, serwer nie odpowiada, pinguję IP serwera, jednak nie odpowiada (myślę, że mają problem z łączami i to wina serwerowni). No dobra, mija godzina, dwie, próbuję skontaktować się z ruselem, jednak brak kontaktu z nim do dzisiaj... Serwer już działa, ale nie ma na nim plików moich stron, nie mogę się zalogować na roota, bo hasła są zmienione, FTP nie działa. Jak wchodzę na http://IPserwera to wyświetla się phpinfo() informujące o wersji PHP4, a miałem PHP5.... Gdy się wchodzi na stronę http://IPserwa/~user to pojawia się "dupaa nie ma ma ;)"....

 

Straciłem 600 PLN, mnóstwo nerwów + brak odwiedzin mojej strony, przez co straciłem dość znaczną sumę pieniędzy z reklam... Serwis po przenosinach na serwer rusela się nie rozwinął, dopiero pod koniec lutego zaczęło się coś dziać, ale 1 marca serwer już padł.......

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy w takiej sytuacji mogę zgłosić się na policję i powiedzieć o popełnieniu przestępstwa podatkowego (czy jak to się nazywa)...

 

 

Pozdrawiam i nadal oczekuję odpowiedzi od szanownego rusela....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem opisać swoją historie zrobienia mnie w balona

 

jakis czas temu napisałem na tym forum ze szykam dedyka i dostałem odrazu od rusela wiadomosc pm ze może się tym zająć bo ma prywatny serwer i za okazyjna cene 70 zł jest wstanie mi załatrwić serwer ktore pociągnie forum.

 

Zarzadał odrazu wplaty bo jak twierdził niemiał w ogole pieniędzy

wiec sie zgodziłem zaplaciłem 70 zł a ten wział utworzył mi jakis reseler na swoim koncie

jednak niechciał mi pomoc skopiowac bazy danych !

jak sie okazało dobrze że sam nieprobowałem kopiowac bo strony i dostepu do panela niebyło po 3 dniach !

 

jestem oburzony nieprofesionalizmem rusela !

 

70 zł to niedużo ale jak mnie oszukał napewno znajdzie sie ktos jeszcze na wieksza skale !

 

musimy zaprzestać takiej nieuczciwej działalnosci tego uzytkownika

jak ma godnosc to mam nadzieje ze zwroci nam pieniądze

bo pewnie probował wcisnac nam na jakims dedyku z serwerowni firm ktore go zatrudniły

takze prosze uważac kogo zatrudniacie zeby nieporobił wam niechcianych kont dla swoich przyjacioł

 

to na tyle zapraszam do dyskusji razem uda nam sie cos z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

oj oj oj ale czy to forum to jakiś prywatny komunikator ?

A jeżeli już chcesz przestrzec innych to napisz to krócej zwięźlej i podaj jakieś dowody, byś mógł mu udowodnić to wyłudzenie a nie przestępstwo podatkowe.

Po następne to to forum nosi nazwę: Opinie o firmach hostingowych

ps. masz jakąś umowę na ten serwer czy wpłaciłeś pieniądze użytkownikowi ruselowi na konto jako darowizna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. masz jakąś umowę na ten serwer czy wpłaciłeś pieniądze użytkownikowi ruselowi na konto jako darowizna ?

No niestety nie, wpłaciłem kasę na konto, które podał... Teraz wiem, że źle postąpiłem, ale nie spodziewałem się tego po tak znanym użytkowniku tego fora. Okazuję się, że nie jestem pierwszy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

No to zrobiłeś mu prezent, jak nie masz żadnego dowodu zakupu, zostają Ci rozmowy na gg/mail/etc.

W sumie z dobrym prawnikiem może wygrasz sprawę o wyłudzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zlecanie komu kolwiek wykonanie objętnie jakiej usługi bez żadnej pisemnej umowy i przelewanie pieniedzy jest niczym innym jak głupstwem oraz bezmyślnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ?adnej sprawy o wy?udzenie z nich nikt nie wygra, bo równie dobrze mo?e rusel powiedzie?, ?e nie wie, za co to jest ten przelew. A rozmowy gg nie mog? by? dowodem w s?dzie, poniewa? po drugiej stronie nie musia? siedzie? on, czyli nie ma pewno?ci, ?e to tak naprawd? on tyczy si? to równie? nagra? o s?abej rozdzielczo?ci i jako?ci jak i nagra? z dyktafonów magnetofonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest przelew idz na policje

 

Na prawdę to wystarczy, czy to ironia?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest przelew idz na policje

 

Na prawdę to wystarczy, czy to ironia?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

 

 

nie ma szans aby to wystarczyło. chyba że sie przyzna do winy a jak pójdzie w zaparte to nic mu nie zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie przelewu , kopie wiadomosci e-mail , dodatkowo pomogą wiadomosci przesyłane przez forum , na gg bym nie liczyl bo z tego co kojarze nie są one zapisywane na serwerze [ przynajmniej kiedys tak bylo ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak z umową sprawa wyglądałaby klarownie ;) a tak trzeba chyba policji przynieść dysk aby zabezpieczyli dowody. A raczej policja to leniwe stworzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzenie przelewu , kopie wiadomosci e-mail , dodatkowo pomogą wiadomosci przesyłane przez forum , na gg bym nie liczyl bo z tego co kojarze nie są one zapisywane na serwerze [ przynajmniej kiedys tak bylo ]

 

fujara to, że ktoś pisał emaila to nie znaczy, że tak naprawę pisał go rusel. A na przelew, który rusel dostał może powiedzieć, że nie wie, za co to jest nic nie uzgadniał i dowidzenia żadnej kary nie poniesie

A rozmowa przez gg nie jest też żadnym dowodem, bo nie wiadomo czy to tak naprawdę on pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A rozmowa przez gg nie jest też żadnym dowodem, bo nie wiadomo czy to tak naprawdę on pisał

 

Ogólnie wiadomo że jest wiele osób które włamują się na gg.

 

PS. Ale nie róbmy z niego kryminalisty, może jest w szpitalu ? Może złamał obie ręce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz powiedziec ze przelales pieniadze przypadkowo na czyjes konto i zadasz ich zwrotu

 

wiecej info szukaj pod haslem "bezpodstawne wzbogacenie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u niego wykupiłem kawałek miejsca na jego prywatnym dedyku i...

na początku był uczynny etc.

obiecał mi rubiego i railsa i się nie doczekałem.

nie odpowiada na wiadomości ode mnie od dłuższego czasu a jak napisałem z innego gg to tylko dostałem informację że rusela nie ma będzie za 1-2h<nie odpisał>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, uffff miałem kupić u niego dedyka ale nie odpisywał mi przez kilka dni więc to mi się zaczynało robić dziwne tak więc poszukałem jakaś inną ofertę i znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

administrowal u mnie przez 2 miesiace ale jak byl pad serwera a nie mialem z nim kontaktu przez jakis tydzien

pozmienialem hasla i mu grzecznie podziekowalem

oczywiscie przez 2 miesiace nie mial czasu spolszczyc DA (zaplacilem mu jakies dodatkowe 20pln) ani porozdzielac domen na inne IP

gosciu sobie w kulki leci i tyle

 

 

oj oj oj ale czy to forum to jakiś prywatny komunikator ?
nie ale skoro oszukuje ludzi z forum to moznaby ich ostrzec...

 

 

aha

wiec wsyzscy maja siedziec cicho a gosciu ma naciagac innych?

 

 

 

 

ps. nie wiem dlaczego ale rusel mial nicka "Ios" jak do mnie pisal... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na policji to może niewiele wskórasz... choć 600PLN to nie jest już tak bardzo mało.. no i skoro proceder się powtarza i zgłosi się więcej poszkodowanych, to może się z tego coś urodzić..

 

a co do załatwiania takich spraw na tym forum.. to wydaje mi się, że ...dobrze, że tutaj piszecie o tym.. w końcu rusel jakby nie było jest już osobą tutaj dość znaną.. "warto" "pochwalić się" takim obrotem interesów z nim, jeśli tak naprawdę jest... (a słyszałem sam o utrudnionym z nim kontakcie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ale ty masz 15 lat więc nie możesz złożyć sprawy do sądu.

http://www.fotka.pl/profil/zrio/O_mnie.html ciekawa stronka ;)

 

 

Osoba nie pełnoletnia posiadająca pełną czynność prawną może założyć sprawę w sądzie bez wiedzy i zgody rodziców. Normalnie pełną czynność prawną się nabywa w wieku 18 lat, ale można to przyspieszyć np. przez sąd stosuje się to bardzo często w przypadku rozwodu, gdy dziecko nie chce się widywać np. z ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma jakieś dane Rusela proszę przesłać na PW.
Poszukaj dobrze na forum to znajdziesz link do jego CV wraz z wszystkimi danymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

To google znalazło przy zapytaniu "zrio" no i widzimy, że usunąłeś ten "profil".

Czyżbyś się czegoś wstydził ? W sumie to po twoich postach można było wynieść te 15/16 lat . EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×