Skocz do zawartości

Polecane posty

... Znalezione w necie ...

 

Witam,

 

Znalazłem w sieci fajny darmowy serwer wirtualny.

 

http://new.pipni.cz/vregistrace.phtml

 

Do wyboru 3 dystrybucje: Slackware, Gentoo, Debian. Nie polecam brac Slackware z PHP MySQL, bo zazwyczaj Mail nie dochodzi.

 

VPS ma takie parametry::

 

- 333 mHz Procesor

- 128 mb RAM

- 2 GB Pojemności

- 10 GB Transferu

- Łącze 7 mbit/s

 

Jak się zarejestrujecie, przyjdzie wam mail z hasłem, trzeba aktywowac:

 

https://vserver.pipni.cz/

 

Jeśli chcecie SSH i FTP musicie aktywowa wszystko w Panelu Admina (link wyżej) Zakładka Sluzby.

 

Do FTP musicie sobie jeszcze zrobic usera . W PA Zakładka FTP. Jeśli chchecie żeby user miał do wszytskiego prawo na FTP w UID i GID wpisujemy 0.

 

 

Z SSH łączycie się za pomocą Putty (wsyztskie dane w e-mailu są) Ale usera podajecie root.

 

Próbowałem ściągac tam pliki z FTP metodą wget i jechało 2-3 mb/s. Myślałem że tam można by postawic niezły ftp, Ale Transfer 10 GB więc nici.

 

VPS fajny, tylko ten transfer. jak już mówiłem, można na tym posatwi fajny FTP. Ja nawet postawiłem Shoutcasta i seedowalem klientem rTorrent

 

... koniec cytatu ...

 

Udanych testow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stare;)

dziala jakby chcialo jak nie moglo. Jak ktos chce sie pouczyc konsolki:P - moze brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Trzeba było przeglądnąć forum bo to zostało dawno znalezione :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na podstawowym sofcie, bez zadnego uzywania (tylko sobie stalo, moze z 5 razy musial mnie obsluzyc jak sie bawilem) wieszal sie kompletnie (wymagal restartu z panelu) z 1-2 razy dziennie ;D Przez podstawowy soft rozumiem apache2 + php4 (bez zadnych dodatkow, baz, serwerow dns i poczty itp :P tylko te 2 rzeczy z debianowych paczek ). Ogólnie tylko mogę polecić każdemu :P Jak na darmowe usługi i tak jest dobrze.

 

Tak w ogóle to czy to nie przypadkiem 3 temat na WHT o tych VPSach ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce poczuć świat shella to może i to mu pomoże, ale nie polecam na jakieś poważne zamiary, uptime tego servera jest masakryczny, jakieś 70% ? :) Jedno co mnie rozśmieszyło to brak naliczana danych wyjściowych z servera na niektórych portach, ale to juz naprawili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie sam myślałem, że to świetna oferta jednak rejestrowałem się tam już parę razy i emaile nie dochodzą... może ktoś miał by chwilkę zarejestrować dla mnie jeden serverek?

 

Dzięki za pomoc

Rysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Właśnie sam myślałem, że to świetna oferta jednak rejestrowałem się tam już parę razy i emaile nie dochodzą... może ktoś miał by chwilkę zarejestrować dla mnie jeden serverek?

 

Dzięki za pomoc

Rysiu

 

Do nikogo nie przychodzą, ten VPS został tymczasowo wyłaczony z oferty. Pisałem juz do adminow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć ze ich darmowe VPS'y już działają :P

 

Mail dochodzi szybko (rejestrowałem się dziś 2 razy bo wersja z Debianem nie działa :P).

 

VPS na slackware z apache działa nawet nawet (jak na cos za darmo to super)

Kiedyś vps wysypywał mi się po 15 minutach, a dziś ma już Uptime ponad 7 godzin.

 

pozdrawiam Rez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sie rzucili chyba.. :P

 

Not Found

 

The requested URL /vregistrace.phtml was not found on this server.

 

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mam jedno pyatnie loguje sie przez ssh podaje login haslo do serwera a wed ssh wywali mi acces denied proszę o pomoc.

 

Gdzie jest to haslo do ssh bo naprawde bez ssh nic nie zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haslo do SSH powinienes ustalac przy rejestracji, czyli w mailu ktory dostales, ewentualnie w panelu uzytkownika.

 

Pipni (albo pipini jak co po niektorzy pisza) nadaje sie do zabawy i stawiania pierwszych krokow w administrowaniu serwerami. Goraco polecam kazdemu kto zamierza kupic serwer (dedykowany lub virtualny), lub chce sie pobawic linuxem, a nigdy nie mial z nim doczynienia.

 

Oczywiscie, uptime i inne parametry nie sa imponujace ale hej.. TO JEST ZA DARMO!

 

Swoja droga, ciekawe kiedy to zlikwiduja, bo wiekszosc dzieciakow out there rejestruje po 50 kont na falszywe dane i stawia serwery shoutcast, do gier, sesje irc itp... tak wiec korzystajcie poki mozna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@koton - no właśnie na razie nie można testować, bo zablokowali :P

 

Ma ktoś odstąpić konto takowe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie znalazłem nigdzie tego hasła ludzie kto ma tego vpsa niech pomoże gdzie jest to hasełko prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, uptime i inne parametry nie sa imponujace ale hej.. TO JEST ZA DARMO!

 

Swoja droga, ciekawe kiedy to zlikwiduja, bo wiekszosc dzieciakow out there rejestruje po 50 kont na falszywe dane i stawia serwery shoutcast, do gier, sesje irc itp... tak wiec korzystajcie poki mozna :P

Hmm nie znałam tej strony, może się pobawię w wolnej chwili :P Skoro jednak cieszy się ona taką popularnością to faktycznie nie ma co się spodziewać że pozostanie długo w sieci... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to bylo juz... po za tym tan serwer nawet za free nie nadaje sie do pracy uptime gorsze niz moj PC domowy ... dane VPS tez nie sa niewiadomo jakie. Jak dla mnie VPSy dobry do nauki jesli komus zal wydywac kase na nauke a by chcial sie troche pouczyc a nie chce mu sie VPSa ani dedyka kupowac to cos zawsze tam ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verde na boga (sam wybierz którego)... szanuj swój język ojczysty...

A Ty zaczynaj zdanie z wielkiej litery i kończ kropką. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie czepiaj sie Buszmen. weź sobie lepiej VPs w Pipni i pocwicz swoje umiejetnosci w konsoli. Bo wedle mnie do niczego innego sie ten pseudo serwer nie nadaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×