Skocz do zawartości

Polecane posty

Opinie o netmark.pl

 

Co myślicie o firmie netmark.pl ceny maja niskie. Regon i NIP maja strona też dobrze wygląda, cpanel. FAQ Tez niezle zrobione

 

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/dodaj_opinie/180-netmark-pl/

Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/180-netmark-pl/

Dyskusje o ofercie i firmie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/34279-dyskusje-netmarkpl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć ten temat. Obecnie usługi tej firmy są na poziomie Superhost czyli serwery mają częste przymulanie. Mam tam konto, ale tylko dla testów i widzę że nic się nie zmienia. Jeśli zaś chodzi o ich stronę to widział ktoś tam regulamin? Pytam bo mimo najszczerszych chęci nie umię go tam znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 7 miesięcy SERWER MICRO parę stronek parę kont email w tym czasie była jedna przerwa kilku godzinna kontakt email,tel bez problemu nie mam sie czego przyczepić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tam konto i nie narzekam :) Ceny niskie, szybki kontakt (nawet bardzo!). Ogolnie prezentuje sie dobrze :D Polecam go wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam,

 

bo jak się pochwali i się zlecą to mi moje strony tam zaczną mulić i (na chwilę obecną świetny) bok może się przełądować robotą od maruderów.

 

Hosting jest legalny, dostałem elegancją fakturę, do tego z naklejką i logiem firmy na kopercie.

 

Nie chce włazić nikomu w du*ę, (wolę krytykować) ale widać tam robotę perfekcjonalisty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie testuje konto u nich. Po rejstracji ekspresowo otrzymałem aż 4 maile z różnymi informacjami. Ostatni - najważniejszy, informował mnie o wszystkim co zawsze jak gdzies rejstruje konto muszę szukać w panelu administracyjnym co jest na duży plus. Moje dane przenoszę z Insane.pl gdzie wszystko zawsze działało bardzo dobrze i tu moim zaskoczeniem jest duża szybkość. Niestety podczas wysyłania danych na serwer ciągle jestem informowany że "Przesyłanie danych nie powiodło się, czy chcesz kontynuować?...". Nie wiem czego jest to wina.

 

Potestuję jeszcze i napiszę tu coś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z tą firmą jakiś czas temu. Byłem pozytywnie zaskoczony poziomem usług i małą awaryjnością serwerów. Obsługa była bardzo miła choć czasami troszkę się czekało na odpowiedź. Ogólne wrażenia pozytywne więc nic mi nie pozostaje jak polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto testowe i zastanawiam się nad wykupieniem usługi w tej firmie. Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z nimi, proszę o wypisywanie opinii.

 

W tej chwili korzystam z nazwa.pl, jeśli netmark.pl by się sprawdził, to przeniósłbym wszystko. Ceny dobre, wygląda też dobrze. Więc czemu nie. Szkoda tylko, że pingów nie przepuszczają. Jak inaczej sprawdzić ich szybkość?

 

Czy ktoś znalazł na ich stronie informacje o tzw. 'parametrach bezpieczeństwa'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do kontaktu z BOKiem telefonicznie lub poprzez system zgłoszeń.

 

Pozdrawiam

Rafał Krzysztoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące zakupu domeny w firmie Netmark. Planuję większy portal, także chciałbym posiadać jak największe prawa do zakupionej domeny, także czy istnieje możliwość rejestracji domeny PL na swoją działalność, bądź też osobę fizyczną - tak aby personalia klienta ukazywały się w whois? Proszę o jak najwięcej uwag, opini na temat domen w tej firmie. Ciekawi mnie każda informacja, z racji iż domeny, w szczególności ich przedłużenie mają bardzo tanie w stosunku do konkurencji, czy przypadkiem nie ma żadnych haczyków?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z nami.

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

 

Pozdrawiam

Rafał Krzysztoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie usługi tej firmy są na poziomie Superhost czyli serwery mają częste przymulanie.

 

Potwierdzam. Przymulony jest nawet ich własny serwer do przyjmowania zamówień na hosting.

 

Dziś chciałem tam założyć konto testowe. Po kilku minutach oczekiwania na content (formularz, cennik...) dałem sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh..

 

Opinia na prawdę "wiarygodna".

Zwłaszcza, że nasz serwis utrzymywany jest na zupełnie osobnej maszynie, kolokowanej w serwerowni szara.net.

Jego obciążenie to 0.05 z ostatnich 15 minut.

 

Proszę nie pisać bzdur i nie oczerniać w ten sposób firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak aktualnie wyglada sytuacja z hostingiem w tej firmie. Interesuje mnie wszystkie plus i minusy o tej firmie? Rozwżam zakup u nich pakietu "micro" lub "mini" na poczatek pod strone HTML i Galerię(PHP z bazą MySql).

 

Jak wyglada skorzystanie z backup wykonanego przez nich czy jest płatny jak w przypadku "hekko.pl"(20zł)?

I czy nie spamują swojich użytkowników jakimiś reklamami?

Rozważam NetMark.pl, Hekko.pl, Linuxpl.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wypowiem się na temat tego hostingu. Używałem już wielu hostingów, obecnie mam dwa, szukam trzeciego (dlatego przeglądam to forum).

 

Z Netmark Serwer MIDI korzystam od kilku miesięcy, bardzo intensywnie. Może zacznę od wad  ;)

 

- każdy folder założony świeżo na FTP można przejrzeć, tak są ustawione domyślnie Chmody trzeba je zmieniać. Admin kłócił się ze mną że to normalne, ale na innych hostingach jest inaczej. A więc tutaj trzeba pamiętać by pozmieniać Chmody folderów po postawieniu strony bo może być katastrofa. 

 

- nie można łączyć się z phpAdminem z zewnątrz, tylko spod CPanela. Dla profesjonalistów to problem, programista z którym współpracuje nie miał możliwości majstrowania w projekcie, musieliśmy skorzystać ze specjalnego programiku, 

 

- moim zdaniem niezbyt mocne serwery. Powtarzam - moim zdaniem, bo nie wiem jakiego sprzętu używają inne firmy. Tutaj są Dell z jednym Xeonem Quadem. Ja mam stację z dwoma więc mnie to dziwi, myślałem że serwery to też maszyny ośmiordzeniowe. Ja w każdym razie już kilka razy przeciążyłem serwer. Raz cronem odpalanym co minutę przy ściąganiu rss z kilkunastu źródeł, to mogło być ciężkie. Innym razem ciężką templatką Wordpressa, która w stopce miała jakieś zakodowane linki. Ważyło to trochę ale.. to był tylko blog. W moich oczach więc serwery Netmarku są delikatne i nie będę stawiał tam czegoś ciężkiego. 

 

W zasadzie to tyle jeśli chodzi o wady. 

 

A teraz zalety, a tego jest sporo.

 

Powiem tak, otwórzcie sobie ofertę jakiegoś dowolnego hostingu, a teraz to:

 

http://www.netmark.pl/compare.php

 

 

 

- najważniejsza rzecz, od tego powinno się zacząć. Panel CPanel !!! Proszę Państwa, jeśli nie ma Cpanelu lub DirectAdmina hosting nie nadaje się do użytku. Przykład - nazwa.pl czy home.pl Tutaj jest bardzo rozbudowany CPanel gdzie można zrobić w zasadzie wszystko. 

 

- następna podstawowa sprawa, absolutne minimum jakie każdy hosting musi spełnić - BRAK LIMITÓW na domeny, subdomeny, bazy danych! Firmy które oferują swoim klientom 5 baz a za kolejne każą sobie płacić szukają frajerów. I niestety, w Polsce ich znajdują.... Tutaj nie macie żadnych limitów.

 

- Konta spore, transfer porządny,

 

- Darmowa domena regionalna, polska lub światowa (w zależności od opcji) utrzymywana przez cały czas,

 

- Mod Rewrite, Cron,

 

- bardzo dobre ceny domen - nie związane to jest z hostingiem, ale warto nadmienić. Szeroka oferta za dużo niższe pieniądze niż domeny na nazwa.pl Ja stamtąd przenoszę stopniowo wszystkie domenki. 

 

- CENA! 

 

Jak to wszystko przekłada się na praktykę. Mam na Netmarku około 50 domen i subdomen. Wszystkim zarządza się w profesjonalny sposób. Na hostingu o takich parametrach czuć wolność, chcesz założyć stronę to ją zakładasz a nie martwisz się o bazę czy limit domen. I to za na prawdę niewielkie pieniądze. Kurcze, przecież tutaj możecie miec konto bez limitów subdomen i baz i Cronem za 35zł za rok!  Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie musiałbym przenieść tą całą masę stuffu do home.pl, nazwa.pl czy netshock.pl Korzystałem z wszystkich, dlatego je wymieniam. Chyba by się zwyczajnie.. nie dało  :P

 

Polecam Netmark dlatego że to jest jeden z niewielu polskich hostingów nadających się do użytku i w dodatku dobrych. Nie uważam żeby home.pl czy nazwa.pl to były hostingi, to są shity. Co to za hosting bez Cpanelu/Direct Admina i z takimi ograniczeniami??? W dodatku za absurdalnie wysokie kwoty. To oferta dla frajerów. Albo taki Netshock, na pierwszy rzut oka wszystko pięknie, ale po kiego grzyba mi konto pod które można podpiąć zaledwie DWIE DOMENY i TRZY BAZY???  :P Kolejna oferta dla dzieci zakładających "słitaśny" blog o pieskach. Oferty pokroju home.pl to hostingi amatorskie i skierowane dla amatorów którzy nie znając się na rzeczy potrafią wybulić 3 stówy na  hosting o wartości hostingu darmowego.

 

Zahaczyłem tutaj o inne hostingi, ale nie sposób oceniać oferty jednej firmy nie porównując z innymi. Netmark nie jest idealny, tak jak pisałem na wstępie, na niektóre rzeczy narzekam. Trzeba wziąć jednak minusy, plusy i podzielić to przez cenę. Serwery są szybkie, stabilność w normie, ale cała reszta zdecydowanie się wyróżnia na tle innych firm hostingowych. 

 

POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w ciągu jednego roku zaszły tam wielkie zmiany. Wobec tego mam pytanie. Czy ktoś jeszcze może napisać jakieś opinie na temat tej firmy (oczywiście potwierdzone praktycznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wypowiem. Od 5 lat programuje w php, mysql, ajax i te inne pierdy. Miałem do czynienia z masą, masą firm hostingowych, zwykłe serwery, dedykowane itd. no ale może już przestane się chwalić ;p Serwery w tej firmie wykupuje od ponad roku (płacę co kwartał) i nigdy nie było problemów, wcale nie zamula! Awarii też raczej nie zauważyłem... php4, php5 i inne cuda! W razie problemów bardzo szybka pomoc! Ciekawy panel klienta, informację na maila. Co tu dużo gadać... polecam! Jedynym minusem jest to że właśnie dostałem fakturę proforma do zapłaty ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że zmieniło się tam wszystko na lepsze od czasu gdy musiałem ich opuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przenosił ktoś z Was jakieś forum na ich serwer, bo u mnie błędy w kodowaniu są, na innych serwerach śmiga wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam z tym problemu. Zawszę robię tak:

SET NAMES ‘utf8‘;

SET CHARACTER SET ‘utf8‘;

SET SESSION collation_connection = ‘utf8_unicode_ci‘;

 

i po krzakach. Na pewno nie jest to wina firmy hostingowej. Krzaki zależne są tylko od Twoich ustawień kodowania bazy danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum nie ma znaczenia bo to polecenie ustawia główne kodowanie bazy danych i kodowanie połączenia (wykonywanie poleceń) z bazą danych. Przepraszam za offtopic. W końcu ma być tu o opiniach na temat Netmark.pl. Proponuję przenieść te posty do działu Bazy Danych MySQL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj opłaciłem konto po tygodniu testowania.

 

Póki co jedynie instalowałem różne skrypty takie jak vBulletin, Joomla czy Wordpress. Wszystko szło gładko i bez żadnych problemów :P Nie trzeba było nic kombinować, przestawiać, zmieniać :P Wszystko od razu działało. Na razie nie zanotowałem przerw w działaniu witryn. Ponadto planuje przenieść domeny do tej firmy, ponieważ są najzwyczajniej w świecie tani :)

 

Z wad... hmm raczej brak. Szkoda tylko, że nie można korzystać ze skryptów:

 

<?php system('unzip file.zip'); ?>

 

Fajnie by było jakby dołączyli konta shellowe do oferty :) albo przynajmniej możliwość korzystania z powłoczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z NetMarkiem zacząłem nieco ponad rok temu i do tej pory z nimi jestem. Trzymam u nich forum dla zamkniętej grupy i kilka stron oraz pocztę. Nie zdarzyło mi się, żeby trafić na pad. Poczta też działa poprawnie.

 

Kontakt z administracją jest na dobrym poziomie (chłopaki o 8 pracują do 17, ale wieczorami też zdarzają się odp), jednak regułą jest kilka godzin na odp. Co by nie mówić o nich źle, to starają się i pomagają na każdym kroku (bez takich: u nas działa, to pana problem).

 

Z wad... hmm raczej brak. Szkoda tylko, że nie można korzystać ze skryptów:

 

<?php system('unzip file.zip'); ?>

 

I ten problem można rozwiązać - wystarczy skorzystać z Menadżera Plików w cPanelu. Sprawdzałem :-)

 

Za koleiny rok przedłużenia zaoferowali mi tańsze konto niż w ofercie, więc ich bardziej polubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tam z tą firmą? Nadal dobrze działa? Pytam, bo zaszła tam duża zmiana na lepsze od momentu kiedy ich opuszczałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×