Skocz do zawartości
bsm1960

Padło Całe Gts Energis A Wraz Z Nim......

Polecane posty

owwwww, home.pl padlooooooooooo,

progresooooooo padlo, what a shame:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owwwww, home.pl padlooooooooooo,

progresooooooo padlo, what a shame:P

 

IQ.pl rulez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yyy, nie wiem czemu ale połowa serwisów mi nie działa :| pingi to tragedia. Mam osiedlówkę, ale chyba łącza neostrady to są. Serwisy które mają serwery za granicą działają mi wyśmienicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
home.pl dziala :)

Nie wszedzie;)

Na kablówce (czyt. jakies dsl od tepsy:P) nie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
home.pl dziala :)

Nie wszedzie;)

Na kablówce (czyt. jakies dsl od tepsy:P) nie dziala.

 

Pewnie zaraz zacznie, jak się nowe trasy rozpropagują. U mnie nie działało przez chwile, później ruszyła strona główna home.pl, ale nie działały strony klientów. Minutę później ruszyły strony klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już działa :) .W takich momentach wiem za co płacę kupując hosting w firmie a nie krzaku,a kapitał,sprzęt i ludzie robią swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

Od ok. godziny 22:20 do 23:05 byla globalna awaria GTSu - nie dzialalo *wszystko* co korzysta z ich lacz - niezalezne jak / czym bylo wpiete - jeszcze nie znamy szczegolow ale wysypalo sie cos z konfigiem BGP na szkieletowych routerach GTSowych :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

ufff internet robi się bardziej groźny niż dotychczasowe używki.

Chwilowa awaria jednego operatora sieje popłoch na forach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba w dzisiejszych czasach wszystko musi dzialać na 99,99% :) a tak w ogóle ciekawe z wykresów widzę 5 minutowy skok pingu do 1700ms i wtedy wszystko padło bam :)

 

podłączyli multimo i się internet skończył :) jak u Griswolda w "Witaj Święty Mikołaju" z prądem. hyh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podłączyli multimo i się internet skończył :) jak u Griswolda w "Witaj Święty Mikołaju" z prądem. hyh :)

 

Multimo jak multimo ale neo bez limitów to dopiero będzie fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieee... wg. mnie NEO bez limitów nie za bardzo wszystkim zaszkodzi, tylko 7% użytkowników przekraczało limity, a chwilowy skok związany z "archiwizowaniem internetu" miejmy nadzieję, że TPSA wytrzyma :) Choć czasem juz dziś widać pewne ich zwisy :)

 

Co do łącz GTS, chwilowa awaria może zdarzyć się wszystkim, nawet dość łatwo całej światowej sieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Popłoch jest, ale bardziej ciekawy moim zdaniem był ostatni atak na root DNS'y. Co prawda mało skuteczny (tylko 2 przestały odpowiadać - DDOS) ale to mogło sparaliżować internet, tym razem na całym świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ten atak mógł być groźny jednak odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu zaradzili temu nieszczęściu.

A coraz częściej słychać o tworzeniu wielkich sieci botnet już może nie sam spam wysyłany z nich jest zagrożeniem jak właśnie różnego typu ataki ddos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Ten atak mógł być groźny jednak odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu zaradzili temu nieszczęściu.

Problem w tym, że na ataki ddos nie ma skutecznej obrony bo jak się bronić przed zapchaniem całej sieci szkieletowej największych operatorów ? Nawet jeśli urządzenia (routery) wytrzymają napór informacji to może braknąć fizycznie przepustowości.

 

Obecnie znane mi firmy specjalizujące się w obronie przed atakami typu DDOS tworzą ogromne sieci nadmiarowe aby taki atak "przetrzymać". Najwięksi mają dedykowane kilkanaście Gb co przy botnetach ogólnoświatowych może nie wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieee... wg. mnie NEO bez limitów nie za bardzo wszystkim zaszkodzi, tylko 7% użytkowników przekraczało limity, a chwilowy skok związany z "archiwizowaniem internetu" miejmy nadzieję, że TPSA wytrzyma :) Choć czasem juz dziś widać pewne ich zwisy :)

 

eee mylisz się.. Tpnet to też idioci :) i te ich smieszne statystyki.

 

ok. 7% przekraczalo limit, ale dlaczego tylko tyle? bo wszyscy sie mobilizowali do tego by nie przekroczyc tego limitu.. Dam przyklad z sasiada sciagal non toper na 6mbit 10-ego kazdego meisiaca zostawial sobie 2GB i juz nic nie sciagal do konca miesiaca i czekal z utesknieniem az bedzie nowy miesiac..

 

w tej chwili ma juz sciagniete 110GB i jak tu nie czekac na przeciazenia? taka jest logika.. myslsiz ze on jest jedyny? polowa uzytkownikow teraz bedzie sciagala wiecej niz wczesniej .. wielki blad, ze tpsa zniosla limitu.. ogromny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
ok. 7% przekraczalo limit, ale dlaczego tylko tyle? bo wszyscy sie mobilizowali do tego by nie przekroczyc tego limitu.. Dam przyklad z sasiada sciagal non toper na 6mbit 10-ego kazdego meisiaca zostawial sobie 2GB i juz nic nie sciagal do konca miesiaca i czekal z utesknieniem az bedzie nowy miesiac..

 

Masz racje.. Ja raz przekroczylem limit - 32kbit downloadu to nieciekawa sprawa, nawet SSH potrafi ostro przyciac :-)

 

polowa uzytkownikow teraz bedzie sciagala wiecej niz wczesniej ..

 

Owszem, bo nie beda sie ograniczac. Ale bez przesady - jednak znaczna wiekszosc uzytkownikow Neostrad to tzw. "numby", sugeruje to chociazby wysoka liczba uzytkownikow neostrad o najnizszych predkosciach (kupiona byleby byl staly Internet, nie do sciagania) - sam znam ogrom ludzi ktorzy maja Neostrady i robia pewnie transfery na poziomie kilkuset MB (tu sie allegro zobaczy, tu na skypie pogada i nic wiecej).

 

Pozatym podejrzewam ze TPSA w *jakis* sposob bedzie teraz darzyc do uwalenia tych nalogowych ssaczy co teraz na laczu >=6Mbit zaczna robic transfery liczone juz w TB, nie GB.. :) W jaki? Niedlugo sie pewnie dowiemy, pomyslowosc TPSA nie zna granic i to juz nie raz udowodnili.. :)

 

wielki blad, ze tpsa zniosla limitu.. ogromny..

 

To nie blad, to postep. Tylko razem z takimi promocjami dla end-userow powinny isc obnizki cen lacz operatorskich. I fakt - ich ceny rowniez spadaja, ale w wolniejszym tempie.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee mylisz się.. Tpnet to też idioci :) i te ich smieszne statystyki.

 

ok. 7% przekraczalo limit, ale dlaczego tylko tyle? bo wszyscy sie mobilizowali do tego by nie przekroczyc tego limitu..

 

... masz rację spora częśc uzytkowników tak właśnie postępuje (lub postępowała bo teraz nie musi) i w tym sensie mogłem się mylić. Osobiście zawsze uśmiechałem się na pomstowanie userów NEO na limity, wiedziałem co może się dziać gdy tych już nie będzie. Jednak TP zostało niejako "zmuszone" do zniesienia limitów przez działania konkurencji oraz duży nacisk UKE (notabene uważam, mimo bdb opini o tym urzędzie internautów, ze robi on również wiele złego). tak nagminne ściaganie wszystkiego co popadnie jest kwestią trudną, a sam uważam, że po prostu przeważającej liczbie osób po pewnym czasie się znudzi :) Ile to można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak nagminne ściaganie wszystkiego co popadnie jest kwestią trudną, a sam uważam, że po prostu przeważającej liczbie osób po pewnym czasie się znudzi :) Ile to można...

 

Ludzie są zdolni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ludzie są zdolni.

 

Nie trzeba byc zdolnym. U mnie np. leci przez 12h / dobe radio internetowe w jakosci 128kbit. Samo radio zjada ok 700MB / dzien. * 25 dni = ponad 17GB na same radyjko. A gdzie reszta? :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

110GB, Po co mu tyle danych. Gość zdąży to chociaż posłuchać/oglądnąć. Czy ściąga dla samej zasady. Ja w zasadzie najwięcej wyciągam na radiu online.

 

Poza tym nikt TPSA nie kazał zdejmować limitów. To jest wynik konkurencji tylko że użytkownicy na tym stracą bo najpierw rozbudowuje się infrastrukturę a oni zamierzają to zrobić latem. Jak sieć się całkiem zapcha.

 

Jestem Ciekawy jak chodzi to multimo, I czy GTS to wytrzyma. Ja w dialogu nie narzekam ale oni mają własny kabel i światłowody. A multimo chyba korzysta z TPSA i wymaga jakiegoś instalatora no i ciekawe jak to działa pod Linuxem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×