Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kenders

Brak nowych (autorskich) i niezawodnych hostingów na rynku!

Polecane posty

C_PANEL? Ile jeszcze tanich i nieskutecznych hostingow C-Panelowych lub innych na gotowych rozwiazaniach? Patrząc na oferty firm, które już istnieja lub które są na rynku nowe, widzę, że brakuje nowych ciekawych ofert na rynku z nowymi autorskimi rozwiazaniami. Z tego co wiem, to moze kilka takich hostingow na rynku istnieje. Maja wlasne rozwiazania typu: wlasny panel administracyjny, wlasny webmail, wlasne procesy rejestracji, cmsy, sklepy internetowe. Jak to jest, ze moga powstawac hostingi, ktore sa oparte na C-panel i mowic szumnie, ze konkuruja z wielkimi hostingami, ktore maja wlasne rozwiazania? Czy sa jakies naprawde ciekawe, nowe, autorskie hostingi, przy ktorych bede wiedziec, ze sa autorskie i jak cos sie wydarzy, to programista w tej firemce od razu to poprawi a zastoj w pracy serwera bedzie trwac 30 min. a nie tydzien? pomijajac oczywiscie tutaj niezbedna prace admina. Brakuje mi naprawde intuicyjnego, fajnego panelu adm., ktory bylby dla mnie przyjazny i niezawodny no i ciekawych ofert cenowych oczywiscie do tych autorskich pomyslow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C_PANEL? Ile jeszcze tanich i nieskutecznych hostingow C-Panelowych lub innych na gotowych rozwiazaniach?

Duzo.

Dopoki sa ludzie kupujacy takie uslugi, dopoty beda powstawaly takie firmy.

Jak to jest, ze moga powstawac hostingi, ktore sa oparte na C-panel i mowic szumnie, ze konkuruja z wielkimi hostingami, ktore maja wlasne rozwiazania?

Tez mnie to zawsze zastanawialo :D

Brakuje mi naprawde intuicyjnego, fajnego panelu adm., ktory bylby dla mnie przyjazny i niezawodny no i ciekawych ofert cenowych oczywiscie do tych autorskich pomyslow:)

Pracujemy nad tym :D

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracujemy nad tym :D

 

Pracujecie? Tzn? Mozna zobaczyc jakies efekty? Moze bedziecie mieli juz kleinta w mojej osobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat wiem, ze cPanel jest jaki jest, ma rozne bugi etc. Jednak takie degradowanie cPanelu do roli najgorszego rozwiazania z mozliwych uwazam ze lekko przesadzone.

 

Nie sadze, aby rozwiazania typu DirectAdmin, Ensim, Plesk etc. byly czyms zlym. Nie wiem tez, po co kazda firma mialaby zatrudniac programiste do napisania panelu, kiedy na rynku sa gotowce. Tak patrzac, to w ogole najlepiej napisac wlasny OS i cale oprogramowane do niego.

 

Nie chodzi mi o jaka taka krytyke, ale po prostu podejscie @kendersa jest dla mnie zbyt skrajne. Niestety to fakt, ze zaczyna byc kojarzony z dzieciakami z "hostingiem".

 

Ja juz chyba zbytnio przyzwyczailem sie do tych popularnych paneli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ece

Widzisz, opieranie swojej platformy hostingowej na jakims systemie operacyjnym (zalozmy Linux), ktory ma otwarty kod zrodlowy i tysiace ludzi na swiecie go tworza/tetsuja/poprawiaja, nie jest niczym zlym. Nie ma potrzeby pisania wlasnego systemu, wystarczy tylko lekko przerobic to co juz jest.

Instalacja na swojej platformie oprogramowania, o maksymalnym zasiegu razenia, pisanego przez pare(nascie) osob, jest nie do konca odpowiedzialna.

Jaka ma sie gwarancje, ze producent cPanela zareaguje na kazdy bug jaki wyjdzie? Ze bedzie supportowal swoj produkt za pol roku? Jak mozna oprzec caly swoj na biznes na jakims malym, zamknietym oprogramowaniu pisanym przez mala firme?

 

A jesli chodzi o Twoje pytanie dot. zatrudnienia programisty w firmie hostingowej - to jest to rzecza naturalna - normalna firma hostingowa nie sklada sie z jednego admina co sobie klika w cPanelu.

 

@kenders

pracujemy, bo obecnie panel ma zbyt malo funkcji oraz przypomina oprogramowanie dla geekow :D Trzeba dorobic ikonki, pokolorowac go, dorobic automagiczne konfiguratory, flashki z helpami co jak zrobic itd.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Brakuje mi naprawde intuicyjnego, fajnego panelu adm., ktory bylby dla mnie przyjazny i niezawodny

 

http://extranet.progreso.pl

l: demo

p: demo

 

Nie skonczony ale tak 95% jest:)

10 miesiecy pracy 2 programistow, grafika i hm. "koordynatora" :D

Lada dzien ruszamy z caloscia. (firma dziala na rynku juz 5 lat ale rusza z zupelnie nowa oferta, stronami, panelem etc etc etc :D

 

Co o tym sadzisz? ;-)

Zgadzam sie z Toba co do "cpanelowcow" - takich firm jest niestety na peczki ale bardzo szybko sie "rotuja" :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o Twoje pytanie dot. zatrudnienia programisty w firmie hostingowej - to jest to rzecza naturalna - normalna firma hostingowa nie sklada sie z jednego admina co sobie klika w cPanelu
Ja tego wcale nie powiedzialem, ze jest 1 admin, co "sobie klika". Jednak koniecznosc zatrudnienia programisty, gdy ma sie dobrego administrator i nieautorski panel... Moze po prostu mam nikle pojecie o pracy takiego czlowieka, ale powiedz mi prosze, po co w firmie programista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Kwestia wiary w to, ze tak bedzie. Ja szczerze mowiac bardziej wierze w support ze strony cPanel Inc. niz pojedynczego czlowieka zatrudnionego w firmie, ale to juz subiektywna sprawa.

 

Tez tak uwazam. CPanel jest i IMO bedzie jeszcze dluuuugo dla mnie stabilnym rozwiazaniem. Co nie znaczy oczywiscie, ze go uzywam - strasznie nie lubie gotowych rozwiazan dla mas.

 

Sadze, ze nie ma sie co brac za ten biznes nie majac samemu pojecia o nim. Tzn. samo zatrudnienie programisty, czy admina - na krotka mete jest OK ale na dluzsza nie wrozy nic dobrego! Kazdy ma swoje rozwiazania i sposoby - czy w administracji, czy (tu bardziej) w programowaniu. Po stracie jednego czlowieka, ktory zajmowal sie firmowym panelem, czy administracja serwerow nastepuje czarna dziura podczas ktorej nowy czlowiek uczy sie wszystkiego od nowa, albo przerabia wszystko "po swojemu", cierpia jedynie klienci, bo jak cos trzeba poprawiac to trwa to kilka godzin, a nie minut :D

 

Dlatego IMO sami wlasciciele firmy hostingowej powinni znac sie na szczegolach technicznych, administracji, programowaniu. Nie mowie ze musza byc w tym najlepsi - bo zawsze znajdzie sie ktos lepszy od nich i warto takiego zatrudnic:) Ale musza wiedziec co w trawie piszczy. Im wiecej wiedza, tym lepiej.

 

Zeby nie byc goloslownym - bardzo prosty przyklad: home.pl.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia wiary w to, ze tak bedzie. Ja szczerze mowiac bardziej wierze w support ze strony cPanel Inc. niz pojedynczego czlowieka zatrudnionego w firmie, ale to juz subiektywna sprawa.

Tyle, ze zawsze mozesz sobie zatrudnic drugiego czlowieka, pierwszego zwolnic itd. Zawsze bedziesz wlascicielem danego rozwiazania i bedziesz mogl z nim zrobic co chcesz.

ale powiedz mi prosze, po co w firmie programista?

Bo imho nie ma dostepnych rozwiazan, ktore spelniaja wszystkie oczekiwania i potrzeby firmy hostingowej. Stad np. chyba wszystkie firmy z czolowki top100 maja wlasnych programistow.

Tzn. samo zatrudnienie programisty, czy admina - na krotka mete jest OK ale na dluzsza nie wrozy nic dobrego!

Znam firmy gdzie wlasciciele nie sa programistami/adminami. Do jakosci i stabilnosci ich uslug wiekszosc malych firm w Polsce nigdy nie dojdzie.

Po stracie jednego czlowieka, ktory zajmowal sie firmowym panelem, czy administracja serwerow nastepuje czarna dziura podczas ktorej nowy czlowiek uczy sie wszystkiego od nowa, albo przerabia wszystko "po swojemu", cierpia jedynie klienci, bo jak cos trzeba poprawiac to trwa to kilka godzin, a nie minut

W wiekszych firmach zespoly administratorow/programistow skladaja sie z wiecej niz jednej osoby.

 

Jesli chodzi o cPanel - jesli to to bedzie z otwartym kodem zrodlowym, kazdy bedzie mogl wziasc sobie, przerobic, poprawic, itd., to bardzo mozliwe, ze sam z tego bede korzystal :D

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

Witam,

 

W wiekszych firmach zespoly administratorow/programistow skladaja sie z wiecej niz jednej osoby.

 

Chodzilo mi tu bardziej o programistow w firmie hostingowej. Tych w malo ktorej firmie hostingowej jest kilku, czasem nie ma wcale (vide setki cpanelowcow:)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzilo mi tu bardziej o programistow w firmie hostingowej. Tych w malo ktorej firmie hostingowej jest kilku, czasem nie ma wcale (vide setki cpanelowcow:)

Sam nie jestes (jeszcze :D ) za duzy, a miales dwoch programistow :D

 

Powiedz mi po prostu, dlaczego sam nie korzystasz z cPanela? Nie lubisz? To powiedz dlaczego nie lubisz "rozwiazan dla mas"?

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Sam nie jestes (jeszcze :D ) za duzy, a miales dwoch programistow :D
A tego czy jestem duzy, czy maly nie wiesz :)

Co dla Ciebie jest wyznacznikiem wielkosci? :D To, ile moj pojazd ma do setki? ;-) Czy ilosc klientow / obroty ? :)

Biorac pod uwage srednia jaka dostrzegam (aczkolwiek nie wszystko widze) na rynku hostingu w .pl osobiscie nieskromnie umiescilbym sie raczej na tej wyzszej polce (do najwyzszej dopiero sie przymierzam 8)

 

Powiedz mi po prostu, dlaczego sam nie korzystasz z cPanela? Nie lubisz? To powiedz dlaczego nie lubisz "rozwiazan dla mas"?

 

Nie lubie CPanela, bo jest tworem dla glupawych amerykanow;-) Polaczenie dedykowanego za 99$ i CPanela to dokonala kwintesencja amatorszczyzny :)

 

A tak troche powazniej.. Zaden z gotowcow (z paneli) nie spelnia moich oczekiwan. Zaden nie posiada "z drugiej strony" odpowiedniego systemu billingowego (przedluzanie waznosci kont, wysylanie powiadomien, wystawianie i "hurtowe" drukowanie pro form, faktur vat, faktur/not korygujacych, generowanie roznego rodzaju raportow, statystyk). Zaden nie zapewni mi tez takiej elastycznosci i dopasowania do mojej konfiguracji wszystkich uzywanych przezemnie rozwiazan (sklep internetowy, rozbudowany antyspam) etc etc - szczegolow jest baaaardzo duzo.

 

Moj nowy panel widziales - widziales tez CPanela - zrob teraz sobie diff CPanel Extranet i bedziesz wiedzial o czym mowie :) Dodaj sobie jeszcze jedna z najwazniejszych rzeczy.. Moj panel stoi na jednym serwerze i moze obslugiwac dowolna liczbe serwerow klienckich (tak je sobie nazywamy roboczo).

 

Majac wjazd administatora mozesz sobie np. jednym klikiem przenosic konta miedzy serwerami (np. w celu zrownowazenia obciazenia) etc.

 

Pozatym wszystkie gotowce zwyczajnie mi sie nie podobaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tego czy jestem duzy, czy maly nie wiesz :D

uh, mam nadzieje, ze nie urazilem :D

Mam o Tobie dobre zdanie bo m.in. moj byly grafik mial u Ciebie konto i strasznie zachwalal.

Co dla Ciebie jest wyznacznikiem wielkosci? :D

top100 * cena za pakiet

ale ostatnio (w ramach przygotowywania sie z wyjsciem uslugami na zachod) zaczynam polskie firmy porownywac do duzych zachodnich. I wtedy praktycznie kazda firma jest mala :D

Biorac pod uwage srednia jaka dostrzegam (aczkolwiek nie wszystko widze) na rynku hostingu w .pl osobiscie nieskromnie umiescilbym sie raczej na tej wyzszej polce (do najwyzszej dopiero sie przymierzam 8)

Jestes na wyszej polce, bedziesz jeszcze wyzej :) Wierze, ze z wlasnym panelem, z wiedza, z doswiadczeniem bedziesz duzo wyzej niz jestes teraz. :) Zawodolony? :)

[ciach Twoje przemyslenia o cPanelu]

No ja wlasnie to samo uwazam - po prostu poprosilem Cie o wypowiedz, zebys ladnie Ece'mu odpowiedzial na jego watpliwosci :) Dziekuje :)

Zgadzam sie z prawie wszystkim co przed chwila napisales :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
top100 * cena za pakiet
Generalnie sie zgodze ale top100 to nie wszystko:) Hostuje kilkaset wirtualek z domena nazwa.civ.pl a to minimum podwaja moje obroty :D No i mam wrazenie, ze top100 ostatnio cos sie ociaga, bo trzymam wiecej domen niz wynika ze statystyk :D

 

Zawodolony? :D

 

Slicznie pogilales moje ego, dzieki :D

 

Zgadzam sie z prawie wszystkim co przed chwila napisales :)

 

Aaa to ok, bo myslalem, ze jestes zwolennikiem gotowcow :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo imho nie ma dostepnych rozwiazan, ktore spelniaja wszystkie oczekiwania i potrzeby firmy hostingowej. Stad np. chyba wszystkie firmy z czolowki top100 maja wlasnych programistow

Szczerze mowiac ta odpowiedz niewiele wyjasnia zagadnienie "po co firmie programista". Wytlumaczenie ze firmy z czolowki top100 ich zatrudniaja do mnie nie trafia.

 

Ja rozumiem, ze sa zalety z posiadania takiego pracownika i ze w pewnych okolicznosciach jest on wrecz niezbedny, ale chcialbym zebys mi pokazal, ze jego posiadania jest _niezbedne_. Ja po prostu uwazam, ze bez takowego mozna sie obejsc oferujac hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wedlug wspolczesnych zasad marketingu i sprzedazy to:

 

najpierw badamy potrzeby klienta i staramy sie dopasowac do jego potrzeb a nie jak to kiedys bywalo ... robimy cos po naszemu (np. piszemy wlasny panel) i szukamy na sile klientow (bo moze sie ktos znajdzie).

 

 

Dla mnie nie ma problemu zeby napisac wlasne sklepy (takie juz mamy), zeby napisac wlasne systemy statystyk (takie tez juz mamy) czy zeby napisac wlasny panel do zarzadzania kontami (tego nie mamy i nie planujemy).

 

Klienci chca cPanela i go otrzymuja.

 

Co do bugow ... fakt, zdazaja sie i w cPanelu i praktycznie w kazdym innym sofcie. z tym, ze w cPanelu sa szybciej wykrywane bo z cPanela korzysta pare milionow webmasterow, programistow i administratorow na calym swiecie a z autorskiego oprogramowania tylko klienci danej firmy. I to moze spowodowac to, ze autorskie oprogramowanie moze miec bledy i to nawet sporo ale nim ktos je odkryje czy naglosni to moze minac pare miesiecy.

 

Jesli moi klienci (mowie o wiekszosci a nie o pojedynczym kliencie) beda chcieli Plesk, Ensim, Confix, DirecAdmina to wtedy sie dopasujemy do wiekszosci klientow. Jesli beda oczekiwali od nas autorskiego panelu to tez moglibysmy taki napisac. Ale narazie oczekuja od nas cPanela z fantastico (i to najlepiej po polsku) i taki panel od nas dostaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ja po prostu uwazam, ze bez takowego mozna sie obejsc oferujac hosting.
Uzywajac CPanela i innych gotowcow - jak najbardziej. Ale szczytow nie osiagniesz. Ja uwazam ze jeden programista na etat wystarczy. Ew. drugi/trzeci na czas pisania swojego softu (panel, billing). No ale ktos go musi pozniej upgrade'owac, etc:) Pozatym panel i billing to nie wszystko - ja u siebie mam pelno poprawek i zmian w qmailu, apaczu, qmail-scannerze, spamassassinie i praktycznie kazdym sofcie ktorego uzywam...

 

Z ciekawosci - czego uzywasz do billingu / wysylania powiadomien etc i ilu masz klientow ?

 

Wysłany Czw Mar 03, 2005 1:14 pm:

 

a nie jak to kiedys bywalo ... robimy cos po naszemu (np. piszemy wlasny panel) i szukamy na sile klientow (bo moze sie ktos znajdzie).

 

Nautralnie. 5 lat doswiadczenia i kilka tys klientow w moim wypadku mowi wyraznie - zadnego CPanela!

 

Klienci chca cPanela i go otrzymuja.

 

Widocznie masz poprostu taka grupe klientow..

A co do bugow w CPanelu to byla i bedzie ich masa: http://tinyurl.com/5hwq3

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Czy wszyscy tutaj aktywni autorzy tego tematu zajmuja sie oferowaniem hostingu? Jesli tak, to jak kalkulujecie ceny waszej oferty?

 

Nasza firma zdecydowala sie na "obcy" panel administarcyjny, w ten sposob mozemy gwarantowac niskie ceny. Z naszych obliczen wynika, ze wysokosc kosztow rocznych na "produkcje" i utrzymanie wlasnego panelu jest w granicach okolo 15.000 Euro. Co oznacza ze nasza ceny bylyby o prawie 15-20% wyzsze.

 

Oczywiscie istnieje mozliwosc dalszej sprzedazy wlasnego panela, zdecydowalismy sie jednak na oferowanie tylko hostingu a nie jakies egzotyczne produkty bo to nie nasz cel.

 

Znajda sie tutaj osoby, ktore beda twierdzily ze wlasny panel nie musi byc tak drogi, tak zgadza sie, tylko jakiej jakosci jest ten "tani" panel :D i czy "wybredni" klienci zaakceptuja takie rozwiazanie.

 

O jakosci uslug hostingowych nie swiadczy jakiego panela administracyjnego uzywaja klienci. Jest kilka innych waznych czynnikow i to kazdy hostingodawca powinien wiedziec.

 

My zatrudnilismy adminstratora zajmujacego sie tylko bezpieczenstwem serwerow, kosztem wlasnego panela administracyjnego.

 

Uzywamy panela confixx tylko jako panel do administracji kont przez klientow, inne czynnosci np. backup, update, monitoring, reperatura baz mysql czy zwykla administracja wykonywana jest za pomoca aplikacji (skryptow) wlasnej produkcji.

 

Zaden panel administracyjny jednak nie jest w stanie zastapic zwyklego czlowieka czyli administratora, ktory nie tylko mysli, ale rowniez rozwiazuje rozne problemy, ktorych panel nawet wlasnej produkcji, nie moze rozwiazac.

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzywajac CPanela i innych gotowcow - jak najbardziej.
Jestem ciekawe czy @ertcap mysli tak samo. Dla mnie po prostu ta dyskusja traktuje o pewnych standardach hostingowych, czy standardach jakosci, dlatego tez jestem ciekaw, czy obecni tu za taki standard uwazaja zatrudnienie programisty.
Z ciekawosci - czego uzywasz do billingu / wysylania powiadomien etc i ilu masz klientow ?
W moim przypadku akurat trudno w ogole mowic o klientach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Dla mnie po prostu ta dyskusja traktuje o pewnych standardach hostingowych, czy standardach jakosci, dlatego tez jestem ciekaw, czy obecni tu za taki standard uwazaja zatrudnienie programisty.

 

Moim zdaniem programista i swoje autorskie oprogramowanie = jakosc duzo wyzsza, niz uzywanie gotowcow.. Dlaczego? Bo dopasowujac soft indywidualnie do swoich potrzeb, usuwajac z niego zbedne kawalki, przerabiajac, czy "tuningujac" jestes w stanie zapewnic mu duzo wyzsza wydajnosc i mozliwosci niz uzywanie czegos, co pisane jest dla mas i stad niestety musi byc w pewnym stopniu ograniczone :D

 

Ja wogole nie wyobrazam sobie administratora, ktory jednoczesnie nie jest przynajmniej w podstawowym stopniu programista. Jedno z drugim bardzo mocno sie wiaze! Administrator ktory potrafi tylko instalowac / reinstalowac / upgrade'owac system za pomoca gotowych paczek (rpm, deb czy inne), czy nie daj boze za pomoca myszki w cpanelu to tylko namiastka administratora.

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzywajac CPanela i innych gotowcow - jak najbardziej.
Jestem ciekawe czy @ertcap mysli tak samo.

Ja mysle tak, ze:

1. mozna bawic sie w hosting uzywajac cPanela

2. jezeli chce sie budowac powazna firme hostingowa, dzialajaca nie tylko w Polsce to, moim_subiektywnym_zdaniem, nie powinno sie uzywac tego typu gotowcow, lecz zainwestowac we wlasny soft.

 

Nie chce moimi postami obrazac zadnyc cPanelowcow bron Boze - ktos tego uzywa, jest mu z tym dobrze - ok, jego sprawa. I wszystko bedzie ok, dopoki ten ktos nie zacznie sie porownywac do home.pl :D

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Nie chce moimi postami obrazac zadnyc cPanelowcow bron Boze - ktos tego uzywa, jest mu z tym dobrze - ok, jego sprawa. I wszystko bedzie ok, dopoki ten ktos nie zacznie sie porownywac do home.pl :D

 

Dokladnie!

Caly cymes polega na tym, ze autorski soft to calkiem spore pieniadze. A tam, gdzie sa pieniadze jest tez stabilnosc, bezpieczenstwo, pewnosc jutra, a w przypadku firm dzialajacych juz kilka lat - gwarancja, ze firma sie rozwija i brnie caly czas do przodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze wymijajace odpowiedzi dotyczace niezbednosci zatrudniania programisty, ale w porzadku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze wymijajace odpowiedzi dotyczace niezbednosci zatrudniania programisty, ale w porzadku :D

Wyobraz sobie home.pl bez programistow, czyli korzystajace np. z:

*cpanel

*jakis projekt opensource do obslugi klientow (terminy waznosci kont)

*--------------||---------------- trouble ticket

*livechat

*fakturki wystawiane recznie (wklepywanie recznie danych klientow do programu fakturujacego)

*itd. itd. itd.

 

Przy ich ilosci klientow, jakos nie moge sobie tego wyobrazic.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiamy o tym, czy home.pl mogloby sie obejsc bez programistow, czy nie. Ja przedstawilem swoja opinie, ze programista w firmie nie jest _niezbedny_. Mam dziwne wrazenie, ze nie mogac tego pogladu obalic, kluczysz caly czas wokol sprawy, zamiast po prostu zostawic ja w spokoju.

Przy ich ilosci klientow, jakos nie moge sobie tego wyobrazic.
I znowu jestesmy obok tematu. Ja moge przyznac, co oczywiste, ze przy pewnej skali dzialania, zatrudnienie programisty jest wskazane i ekonomicznie uzasadnione. Nie ma to jednak wplywu na moja opinie, ze zatrudnienie przez firme hostingowa programisty nie jest niezbedne.

 

Jesli chcesz powiedziec, ze osiagniecie pewnego poziomu jakosci uslug jest niemozliwe, jesli nie zatrudni sie programisty, to nie bede sie spieral. Nie dlatego, ze jest to technicznie niemozliwe, a dlatego, ze byloby bardziej oplaca sie wtedy kogos takiego zatrudnic.

 

Celem firmy nie jest jednak podnoszenie jakosci uslug. To jest jedynie srodek do osiagnieca celu, jakim jest jak najwyzszy zysk. Jako przyklad:

W przemówieniu w Institute of Directors, Gerald Ratner, szef sieci sklepów jubilerskich Ratner (2400 sklepów na całym świecie) powiedział:  

W moich sklepach z tanią biżuterią ludzie dostają biżuterię, na którą pozwolić sobie może przeciętny człowiek, np. tanią zabawkę w postaci kolczyków za 99 pensów, które nie przetrwają dłużej niż kanapka z krewetkami od Marksa& Spencera. [...] 

Moje sklepy sprzedały ćwierć miliona podrabianych starych książek z pozaginanymi rogami, pokrytych autentycznym kurzem, które odpowiadały najgorszym z możliwych gustów. [...]  

Ludzie pytają, jak mogę sprzedawać po tak niskich cenach. Dlatego, że jest to zupełny chłam. Sklepy Ratnera nigdy nie wygrają nagrody za wzory produktów i w ogóle, nie są one w najlepszym guście.  

Ale te sklepy, z których każdy się tak naśmiewa, zarabiają więcej pieniędzy z metra kwadratowego powierzchni niż jakikolwiek inny sklep detaliczny w Europie, ponieważ dajemy klientom to, czego chcą.

Swoja droga, przez takie wlasnie oswiadczenia, mowienie o swoich produktach wprost, ze to chlam, przedsiebiorstwo tego pana upadlo. Ale to juz zupelnie poza tematem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×