Skocz do zawartości
mmiskiew

[pytanie] Pytania Dwa: 1. Porada 2. Prawo

Polecane posty

Witam !

 

W sumie to mam dwa pytania, ale żeby nie zaśmiecać forum umieszczę je w jednym poście.

 

1. Mam zamiar założyć małą firmę hostingową. Czy na początek lepiej zainwestować w konto reseller i potem ew. w dedyka, czy żeby wzbudzić zaufanie od razu wziąść osobny serwer powiedzmy od ovh.pl (Start 100M wygląda obiecująco) ?

 

2.  Czy żeby prowadzić działalność resellingową muszę rejestrować firmę ? Czy ZUS'y i nasze kochane państwo będzie za wszelką cenę próbować

wziąśc to "co mu się należy" ?

 

Pozdrawiam,

mmiskiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad1. zalezy, jak masz wiedze nt. administracji to bierz dedyka od razu, badz VPS'a.

 

ad2.

MUSISZ miec legalna dzialalnosc gospodarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trochę od szaraczka, który co nieco wie:

 

1. Za resellera raczej Cię tu wyśmieją.. VPS raczej, albo od razu dedyk.. oczywiście poza tym "daj sobie spokój" :)

 

2. Oczywiście, to drugie pytanie wskazuje, żebyś naprawdę dał sobie spokój..

a może lepiej podpisz umowę jakąś ("Program Partnerski") z jakąś firmą i odsprzedawaj, polecaj (np. linkując bannery itd.) konta innej firmy..

 

 

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Wiedza ma to do siebie, że można ją nabyć :). Nie jestem laikiem jak chodzi o komputery, btw. z tego co widziałem na OVH.PL można sobie pleska preinstallować. A tam to czysta przyjemność zakładać konta dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tam to czysta przyjemność zakładać konta dla użytkowników.

1 kwietnia?

Niee?

W takim razie kiepski żart:)

PLESK na poziomie admina/resellera ( w sumie nie ma takowego) to katastrofa, jest ciezki w obsłudze, wolny itd.

Lepiej doplac te 40zł/mc za DirectAdmin - dla mnie cudowny panel;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... No cóż ... Jestem już teoretycznie przygotowany, teraz sobie tylko kosztorys muszę zrobić, sprawdzić ulgi dla studentów i spróbować... Może być ciężko przebić się przez te wszystkie konta-cud za 4 zł m-c... Ale z drugiej strony oferować coś porządniejszego, za większą kase, dla bardziej wymagających użytkowników chyba też można prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z drugiej strony oferować coś porządniejszego, za większą kase, dla bardziej wymagających użytkowników chyba też można prawda ?
Nie na 'start 100*' z OVH, korzystajac jedynie z panelu administracyjnego i bez konkretnej wiedzy administracyjnej.

Jezeli naprawde myslisz, ze dzialalnosc firmy hostingowej sprowadza sie do klikania w PLESKu czy innym panelu to moze lepiej sobie daruj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wymagający użytkownicy kupują w firmie która istnieje przynajmniej ze 3-4 lata. A tak na marginesie w jakim województwie zaczęły się ferie zimowe? Bo u mnie już się ponoć skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawdę tak nie myślę. Wiem na czym to polega. Nie mówię, że chce to otworzyć już, dziś, jutro najpóźniej. Wiem, że to wszystko wymaga czasu. Po prostu teraz będę miał go bardzo dużo, a i dodatkowy dochód jest dużą motywacją. Nie chce jak to ładnie powiedziałeś "klikać w Plesku", tylko otworzyć coś naprawdę na poziomie. Przez kupe lat zajmowałem się tworzeniem stron internetowych (www.codeworks.tk - moja grupa) i wiem czego szuka się w hostingu. Jednak nigdy nie byłem po drugiej stronie szlabanu, dlatego zawitałem tutaj, żeby się nieco o tym dowiedzieć. Nie chce robić fuszerki, żeby potem mnie postrzegano jak haa.pl. Jestem w stanie włożyć w to też trochę grosza (mogę wziąść niskoprocentową pożyczkę dla studentów chcących otworzyć działalność), ale nie chcę go zmarnować.

 

Jeśli nie OVH.PL to z czego polecasz ? Myślałem nad detykowaneserwery.pl, ale opinie mnie już odstraszyły... Zależy mi żeby była to POLSKA firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dodatkowe zajęcie. Dobre firmy oddają się temu zajęciu bezgranicznie. Zacznij szukać maszyn od takich firm jak hosteurope.de albo plusserver.de lub GTS bo o serwerydedykowane to możesz sobie poczytać na tym forum i tam niema za dobrych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm... Cóż skoro uważasz, że zwykła literówka (chociaż we wcześniejszym poscie zostało napisane poprawnie) to powód, żeby nie brać kogoś na poważnie to może rzeczywiście temat przeznaczmy do zamknięcia. Przyznałem się szczerze, że nie mam jeszcze doświadczenia w tego typu sprawach, ale cieszę się, że są na tym świecie ludzie, którzy wszystko wiedzą od urodzenia.

 

Nie oczekuję z tego kokosów. Nie oczekuję nawet, że cokolwiek z tego wyjdzie. Ale nie uważam też, że nie mam kompletnie szans. A człowiek, który nie używa polskich znaków w postach śmieje się z błędów innych jest dla mnie hipokrytą. Dlatego naprawdę możesz sobie oszczędzić takich tekstów, bo jakoś nie czuję się głupio... No chyba, że Ci ulżyło.

 

A wracając do tematu to moje pytanie jest całkiem proste... Jakie są firmy, które mają wystarczające parametry, aby mogły zapewnić sprawne działanie porządnego hostingu ? Kto się będzie tym zajmował, możesz zostawić mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czlowieku mam dedyka od kilku miechow i caly czas czegos brakuje/cos trzeba poprawic/skonfigurowac

jesli myslisz ze administracja opiera sie na panelu admina to powodzenia zycze :)

 

 

ps. dedyka mam w serwerydedykowane.pl i jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że mój pierwszy post był chyba zbyt eee... luźny :). Stąd może te wszystkie nieporozumienia... Nie chcę się bawić w hosting, tylko chce go uczynić moją pełnoetatową pracą. Z bratem (student informatyki) chcemy otworzyć firmę, która będzie świadczyć usługi na poziomie, który umożliwi nam zdobycie klientów. Tylko zanim się za to zabierzemy po prostu chciałbym sięgnąć rady u ludzi zapewne o wiele odemnie mądrzejszych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci z doświadczenia, że prowadzenie dedyka na prywatne potrzeby to czasem za dużo nerwów dla studenta :] A co dopiero dla firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Dopisać do kosztorysu 15 zł Melissa, duża paczka :P. Myślę, że gdyby każdy tak myślał, że nie ma co otwierać, bo nie jestem najlepszy/nie wiem czy wyjdzie/może być źle, to nie byłoby wielu dużych firm... Młody jestem, niejedna porażka przedemną... A może czeka mnie sukces... A wtedy normalnie dam wam panowie po darmowym koncie... A co mi tam... Nawet Sucharowi :P.

 

Heh... Nie no żarty na bok. Oczywiście ta firma jest planem przyszłościowym. Najpierw sobie chce sprawić jakiegoś małego dedyka na próbę, pobawić się w nim, poznać jak to dokładnie działa. Nic nie mam zamiaru robić na "hura!". Temat zaczął głównie po to, żeby zobaczyć ile potrzebowałbym wkładu własnego w taką inwestycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1. - nie hipokrytą ale realistą:P

po 2. - musisz znac środowisko linuksowe (unixowe) do zarzadzania serwerem, bo wiekszosc uslug dziala wlasnie pod nim.

po 3. - musisz nauczyc sie zarzadzac, konfigurowac, w razie potrzeby - naprawiac dzialanie tych uslug (serwer www, mysql, maile, ftp, panel zabezpieczenia itd). Dlaczego o tym mowie? Bo w nowej firmie, bedzie sie liczyl każdy grosik, a wiec na admina raczej Cię stac nie bedzie.

 

itd, itd, itd.

 

PS. Polskich znakow nie ma, bo mam na pc oprogramowanie ktore sobie obralo za hotkeye litery + alt;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tw. z tego co widziałem na OVH.PL można sobie pleska preinstallować. A tam to czysta przyjemność zakładać konta dla użytkowników.

I jeżeli dla Ciebie prowadzenie firmy hostingowej na tym się zaczyna i kończy to zainwestuj lepiej w działalność która wymaga mniej opieki :P

ile potrzebowałbym wkładu własnego w taką inwestycję.

biznes plan? tylko nie taki dla hostingu za 10zł/rocznie lecz taki aby przetrzymać pierwsze 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem firma hostingowa na utworzeniu takiego konta dopiero się zaczyna... To był taki nieśmieszny żarcik :P.

 

Jak chodzi o pingiwnka to działam na OpenSuse , kiedyś RedHat'y (7.2 bodajże dostałem z pierwszą książką o linuxie), więc terminal mi nie straszny :P (brat bardziej, bo jego wydział działa tylko na tym :/). Myślę, że jak się do tego porządnie przygotować to coś może z tego wyjść... Szkoda tylko, że muszę się do Helmutów (znaczy się Niemców :P ) uśmiechać... Wstyd żeby u nas nie mieli porządnych serwerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×