Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
paffko

wniosek o nip

Polecane posty

Czy wniosek o nim trzeba składać w US w miejscu swojego stałego zamieszakania, czy można to zrobić w dowolnym mieście? Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat.

 

Chce robić strony na podstawie umowy o dzieło. Do tego potrzebuje NIP.

We wniosku o NIP-3 jest rubryka: "Dane podmiotu, za pośrednictwem którego przekazywany jest formularz", a więc dane (NIP i nazwa) pracodawcy.

Problem w tym, że nie mam pracodawcy, ponieważ do zawarcia umowy potrzebuje właśnie NIP...

 

Prosiłbym o łopatologicze wyjeśnienie mi jak mogę dostać NIP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wniosku o NIP-3 jest rubryka: "Dane podmiotu, za pośrednictwem którego przekazywany jest formularz", a więc dane (NIP i nazwa) pracodawcy.

 

Z tego co pamiętam to co Ciebie nie dotyczy zostawiasz puste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem jak to jest - w skarbówce wyraźnie zaznaczyli, że jeśli chce NIP to musze mieć nazwe i pieczatke pracodawcy (w polu 69 formularza NIP-3 dla ścisłości ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie nie wiem jak to jest - w skarbówce wyraźnie zaznaczyli, że jeśli chce NIP to musze mieć nazwe i pieczatke pracodawcy (w polu 69 formularza NIP-3 dla ścisłości :) )

 

No to masz pecha. To trochę zależy od urzędu. Ja np. zostawiłem to puste, ale za to chcieli jakieś oświadczenie, w jakim celu wyrabiam NIP ;) Przy NIP-3 urząd zależy od wpisanego miejsca zamieszkania, które nie musi pokrywać się z miejscem zameldowania, toteż zawsze masz pewien wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedź - pójdę do drugiego urzędu i może tak uda mi się to jakoś załatwić. Pokombinuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×