Skocz do zawartości
Gość pzebracki

[pomoc] Serwer Dedykowany

Polecane posty

Gość RuFiK
Ja mam w netdirekt i nie narzekam, ale przenoszę się do hetznera w najbliższym miesiącu.

 

 

a ktorego dedyka bierzesz w hetz... ?

 

noi mam pytanie dot woich www, widze ze wszytkie stoja na jednym dedyku, teraz obecnie jaki osprzet ile ramu itd ? i czy bardzo dedyk jest obciazony ? pod wzgledem ramu i proca, noi łacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Boże... to głównie zależy co trzymasz na dedyku, a nie jakiego masz...

 

 

wiem, ale chyba zapytac zawsze mozna ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U hetznera będzie podstawowy pakiet. Teraz mam P4 1.6 / 512MB ramu, obciążenie jest w granicach 25%, ale bardzo duża część serwisów jest odczytywana z cache kasowanego raz na dobę, więc baza danych raczej się nudzi.

 

Całość to na dobę około 6.000 wizyt, 45.000 odsłon i 8-9GB ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
U hetznera będzie podstawowy pakiet. Teraz mam P4 1.6 / 512MB ramu, obciążenie jest w granicach 25%, ale bardzo duża część serwisów jest odczytywana z cache kasowanego raz na dobę, więc baza danych raczej się nudzi.

 

Całość to na dobę około 6.000 wizyt, 45.000 odsłon i 8-9GB ruchu.

 

hmm wydawalo mi sie ze przy tylu odwiedzinach jako caly server ( ram, proc ) nie bedzie sie nudzic, beda w miare obiciazone (ok 60 % ? )

 

noi zapewne nie masz komunikatow typu ( server zajety , albo za duzo polaczen , takie podobne komunikatyfrom phpbb2 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał napisanych różnych rozwiązań cachujących content to pewnie load by wzrósł do tych 60% w szczycie. Maszynka jest bardzo cienka jak na dzisiejsze warunki, ale praktycznie się nudzi + połowa ramu cały czas wolna...

 

Żeby było ściślej parę statystyk:

 

Apache:

 

Server uptime: 12 days 7 hours 45 minutes 32 seconds

Total accesses: 7908982 - Total Traffic: 57.4 GB

CPU Usage: u128.95 s388.61 cu8.57 cs18 - .0511% CPU load

7.43 requests/sec - 56.5 kB/second - 7.6 kB/request

 

MySQL:

 

Statystyki zapytań: Od rozpoczęcia jego pracy, do serwera zostało wysłanych 6 098 420 zapytań.

Sumarycznie: 6098K

Na godzinę: 20,59K

Na minutę: 343,16

Na sekundę: 5,72

 

To są statystyki CAŁOŚCIOWE, należy pamiętać, że przez dużą część doby ruch jest praktycznie żaden więc w szczycie to wygląda inaczej. Jak chcesz mogę zrobić restart apache/mysql jutro w godzinach szczytu i podesłać dane jak powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

shive, no jasne, jestem bardzo ciekaw, aha i mam pytanie jezeli wrzoce forum phpbb lib przema, to musze cos grzebac w plikach forum ? zeby server dosc na dobrych obrotach pracowal ? czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive zostaw przema w spokoju :P

ja u siebie mam kilka for by przemo i jest ok :P

tylko trzeba kilka rzeczy wylaczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, to tak jakbyś powiedział "Zostaw Obliviona w spokoju, mam na starym geforce i jest OK, tylko trzeba wszystkie detale wyłączyć".

 

Rufik, zresetowałem apacza i staty mysql, wieczorem dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shive, no jasne, jestem bardzo ciekaw, aha i mam pytanie jezeli wrzoce forum phpbb lib przema, to musze cos grzebac w plikach forum ? zeby server dosc na dobrych obrotach pracowal ? czy nie ?

 

radze ci zebys wykupil jednak u posrednika dedyka - przynajmniej zrobia ci tuning bazy, apacha i calego systemu

bez tego pare zle napisanych aplikacji ci bedzie wieszac serva w konsekwencji bedziesz musial kupic cos wiekszego i tak w kolko macieju

 

tak jak pisal ktos w tym watku lepszy wolniejszy sprzecior ale dobrze ustawiony z cacheowniem i dobrymi skryptami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

oki shive czekam :P , co do przema, nawet sam autor pisze ze jego modyfikacja moze obciazac baze itd ... , takze ja sobie z tego wlasnie zdaje sprawe, no nie wiem narazie forum mi stoi na platnym hostingu a juz zauwazylem errory typu " too many conetctions " i to mnie zaczyna nie pokoic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radze ci zebys wykupil jednak u posrednika dedyka - przynajmniej zrobia ci tuning bazy, apacha i calego systemu

 

Chyba śnisz. Musiałby wziąć gościa, który najpierw zrobi porządny konfig maszyny a później dokona audytu oprogramowania/baz itp. i się nimi zajmie. To go będzie kosztowało parę kafli więc raczej kiepski pomysł.

 

Kluczem jest w tym przypadku korzystanie z własnych rozwiązań, a nie dziesięciu syfiastych CMSów/przemów itp. każde do czego innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

shive a co myslisz o IPB, nie wiem czygo testowales , oczywiscie pominmy fakt ze to jest platny skrypt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie lepszy niż przemo :P Nie powiem ci nic o nim, bo nie korzystam z niego. Może spróbuj uderzyć do admina tego forum i spytaj jak im to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

tu jest tylu userow ze zanim znajde tego konkretnego .... , mozesz mi podac nika glownego admina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

hehe nie mogłem sie powstrzymac, ale mialem dosc ciekawa rozmowe na gg, powiem w skrocie kolega uwaza ze dyk pod www powinien kosztowac w granicach 600 - 800 zl,, shive mam nadzieje ze nie masz nic za zle, ale pokazalem typowi na jakim procu i ramie , jakie www sa postawione itd ( to co Shive pokazal ) hmm typ zamilkł , i ciagle uwaza ze server pod www, musi byc n xeonach , miec 2 gb ramu i kosztowc powyzec 1k , bez sensu :|

 

a na koniec mi napisal

 

Patryk (13:50)

mmoze mi powiesz czy masz teraz jakiegos dedyka ?

Patryk (13:50)

jaka konfoguracja ?

od mastera o dedyka (13:51)

to tak jakbym podał pin do mojej karty kredytowej

od mastera o dedyka (13:51)

o takich rzeczach sie nie rozmawia

Patryk (13:51)

lololol

Patryk (13:51)

no to powodzenia stary masz wpizdu pojecia haha

od mastera o dedyka (13:52)

lol, szkoda, że nie widzisz kumpli za moimi plecami w pracy

od mastera o dedyka (13:52)

narqa

Patryk (13:52)

full profesjonalizm , zapodam ten tekst na forum o dedykach

Patryk (13:52)

cu

 

jak chcialem sie dowiedziec pare jak dla mne bardzo waznych rzeczy a trafilem na takie za przeproszeniem z dupy amatora, albo typowe dziecko NEO, myslem ze gadam z kims odpowiedzialenym heh a z rozmowy wynikalo ze typ nawet nie wie co to wdc :| + wypytywanie sie gdzie kto wiecej bierze swoje dedyki, chodzilo mu o lokalizacje ( niemcy etc .. ) czarna magia lol takze ostrzegam wszytkich przed tego typu jeleniami ...

 

pozdraiwam noi wracajny do tematu :P

 

maila do głowego admina , czekam na odp :P

 

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ja ci mogę sam uczciwie powiedzieć, że moja maszynka to pod względem

 

- prędkości

- bezpieczeństwa

- awaryjności

 

... zabawka dla przedszkolaków. Taki desktop może mi paść w każdej chwili (np. dysk) i pech :] Gdybym sobie składał maszynkę np. do kolokacji to na pewno bym nie robił takiego komputera, jak mam w netdirekt.

 

Mocna konfiguracja, która naprawdę wiele może zaoferować byłaby np. 2x P3 1.4 GHz, 2GB DDR ECC, 2x36GB SCSI w raidzie (mi by wystarczyły 36G) + rzeczy typu podwójny zasilacz itp. Do tego dedykowane łącze i jest cód, miód i orzeszki.

 

Jeśli twojego kumpla stać na maszynki za kilkanaście tysięcy to tylko pozazdrościć. Tyle, że ja płacę za swojego dedyka 35 euro miesięcznie, więc cudów nie oczekuję. Moje witryny to czysto prywatne hobby więc nie będę stawiał serwerowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

własnie do mnie napisal przedstwiciel firmy http://www.unitedcolo.de/

 

aoferowal mi cos takeigo

 

zdalny reset , ale brak panela )

 

- Intel Intel Pentium IV 3,2

- 2 GB DDR 400 Arbeitsspeicher

- 200GB HDD / 7200rpm / Oder 2 * 80 GB ( nach wunsch )

inkl. 2000 Gig Traffic Monatlich 280zl brutto

 

bardzo prosze o komentarze w miare mozliwe wyczerpujace tematt :P

 

co do samej konfiguracji to hmm nieczgo sobie, jest good :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo ładna konfiguracja. Niech Ci zrobią soft RAID1 dla względnego bezpiezeństwa na dwóch 80 GB dyskach i będzie fajnie. Panel możesz sobie wrzucić własnoręcznie - jest pełno darmowych rozwiązań - ISPConfig, VHCS, Webmin etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
taa pewnie nazywa się smek bądz inny gad ...

 

 

dokładnie smek :> hehe skad wiedziales :> mozna o jakeis info :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

smek chce mnie na wała zrobic ? naciagnac albo cus ?

 

50zl instalacja to dla serwera ktory mam juz aktywny,

Stoi online.

za kazdy dzien teraz ja za niego place

juz wiem czemu 50 zl a nie np: 200 instalcja server juz stoi,

 

Łukasz od unitedcolo.de (14:39)

bo akurat serwer jest bez klienta.

Łukasz od unitedcolo.de (14:39)

a ja mam go oplaconego z gory za kilkanasice miesicy,

Patryk (14:40)

ehhto jet twoj dedyk ,

 

lol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×