Skocz do zawartości
mrtn

Nowy Wymiar Vps'a

Polecane posty

Co ma transfer do tego?

 

W dedyku za 1000zł bez problemu można mieć te 2TB lub więcej [mówię oczywiście o niemieckiej serwerowni] mając zatem 1400zł zysku na jednej maszynie i licząc, że koszt administratora dla niej to około 400zł (przy większej ilości serwerów) to zostaje jeszcze 1000zł zysku z jednej maszyny. Firmy hostingowe naprawdę zarabiają tak wielkie pieniądze, że taka oferta byłaby dla nich nieatrakcyjna?

 

PS. Ja zużywam 50GB transferu ;)

Rozumiesz to tak, jak firmy hostingowe i serwerownie zagraniczne chca zebys rozumial, lecz prawda na temat serwerow, lacz jest zupelnie inna... inaczej sie wylicza transfer (170GB to 1mbps) a przeplywnosc sie kupuje w mbps, a nie w GB( przewaznie),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz dedyka na 100mb z gwarantowanym transferem 2TB to jaki zakup przepływności cię interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAX: "Do kalkulacji możecie przyjąć 256MB ramu, 10GB dysku i 150GB transferu - większości osób takich jak ja w zupełności wystarczy."

 

Wczoraj pojawiła się nowa oferta platform KEI i tak jakby jest to produkt o którym dyskutujecie

http://www.kei.pl/?stronka=luna#1

 

Przy założeniu, że zużywasz 20% zasobów i 150GB transferu (opłacasza za rok z góry) otrzymujesz:

Powierzchnia - 40 GB

Transfer - 150 GB

Obciążenie - 20 % obciążenia maszyny referencyjnej

Bazy danych - bez ograniczeń

 

Do zapłaty: 4020 zł netto / rok

 

Czyli tak jak napisał Szirok - 150 zł za miesiąc to MAŁO. Jednak z drugiej strony masz spokojną głowę a serwery w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dwóch lat płacę $50 miesięcznie za VPSa - mam dostęp do roota, choć go NIE POTRZEBUJĘ - jedyne, czego potrzebuję to gwarancja zasobów dla moich serwisów - nic więcej.

 

Dlatego BARDZO oczekuję oferty hostingu według pomysłu przedstawionego w pierwszym poście, czyli gwarantowane zasoby serwera (ram, cpu) bez dostępu do roota gdzie administracja (aktualizacje softu itp.) będzie po stronie serwerowni (automat robiący to samo na wielu serwerach [VPS])

 

Do kalkulacji możecie przyjąć 256MB ramu, 10GB dysku i 150GB transferu - większości osób takich jak ja w zupełności wystarczy.

 

Przyjmując, że na jeden serwer za 1000zł miesięcznie wejdzie 16 takich kont płacących po 150zł miesięcznie, co daje 1400zł na administrację jednym fizycznym serwerem - to mało?

 

Podkreślę raz jeszcze - ja też czekam na taką usługę!

 

ale przy wspoldzielonym hostingu ciezko jest zagwarantowac zasoby serwera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego mówimy tu o specyficznej domianie VPS a nie shared hosting

 

z tym ze zawsze VPS bedzie dzialal wolniej niz shared-serwer

 

dajac niewiele w zamian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kupisz dedyka na 100mb z gwarantowanym transferem 2TB to jaki zakup przepływności cię interesuje?

 

ceny transferu wynikaja z ceny przeplywnosci (mbps) i nie ma inaczej, bo to z przeplywnosci bierze sie transfer, takze "bajki na dobranoc" o gwarantowanych 2TB za 500pln na miesiac to sobie mozna wsadzic...

najtansze lacza z tego co widzialem bez zadnych gwarancji SLA itp, sprzedawal leaseweb za 10Euro za 1mbps wtedy masz 2000GB za 450 pln ale bez gwarancji jakosci. Generalnie w Polsce TPSA sprzedaje swoje lacza za 160-180 pln( to jest bardzo tanio) za 1mbps ( leaseweb za 10Euro) i to z lojalka na 3lata. Normalnie inni operatorzy sprzedaja po 200-250 pln ( bez lojalek ).

przy cenie 220 pln 2TB ruchu kosztuje 2588pln netto i to jest PROFESJONALNE lacze z gwarancja SLA itp. a nie "cudak" zza granicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tą polską macie - to nie ma być usługa superwypas za niewiadomo jakie pieniądze.

 

Ja mam VPSa w stanach i w zupełności mi wystarcza - nie musicie mnie uszczęśliwiać na siłę serwerem w polsce - bo to mi nie potrzebne.

 

Cały czas w swoich kalkulacjach pod uwagę brałem serwerownię w niemczech - i wtedy ma to sens.

 

To ma być usługa dla "mas" a nie dla wysublimowanej klienteli która bez pinga na poziomie 20 nie przeżyje dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wy z tą polską macie - to nie ma być usługa superwypas za niewiadomo jakie pieniądze.

Cały czas w swoich kalkulacjach pod uwagę brałem serwerownię w niemczech - i wtedy ma to sens.

 

to zainteresuj sie jakie sa tam ceny lacz takich, ktore posiadaja gwarancje to pogadamy... Na smieciach prowadza uslugi tylko niepowazne firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wy z tą polską macie - to nie ma być usługa superwypas za niewiadomo jakie pieniądze.

 

Ja mam VPSa w stanach i w zupełności mi wystarcza - nie musicie mnie uszczęśliwiać na siłę serwerem w polsce - bo to mi nie potrzebne.

 

Cały czas w swoich kalkulacjach pod uwagę brałem serwerownię w niemczech - i wtedy ma to sens.

 

To ma być usługa dla "mas" a nie dla wysublimowanej klienteli która bez pinga na poziomie 20 nie przeżyje dnia ;)

 

to czemu np microsoft czy nvidia ma w polsce mirror'a w akmaiu ?

 

przeciez z USA tez by dobrze dzialalo ?

 

chodzi o to ze moze chodzic, a moze chodzic swietnie

typowy klient po 1,5s zaczyna sie irytowac ze strona powoli sie laduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co wy porównujecie? Zwykły klient który ma małą stronkę do microsoftu czy nvidii? Żadna większa firma nie będzie się bawiła w vpsy tylko będzie miała serwer w jednej ze sprawdzonych polskich firm albo wystarczające możliwości by mieć maszynę u siebie. Mały klient nie potrzebuje super kosztownych gwarancji. Na rynku zagranicznym jest pełno gotowych ofert o których mowa. Na rynku polskim jak widać kei potrafi się dopasować więc też jest już oferta. Nie potrafisz administrować, cos skopałes - masz albo przywrócenie systemu albo wsparcie techiczne usługodawcy. W czym jest tak naprawdę problem?

PS. Ostatnio były testy że po 4 sek zaczyna się irytacja i najprawdopodobniej wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Ostatnio były testy że po 4 sek zaczyna się irytacja i najprawdopodobniej wyjście.

 

te testy ktore widzialem mowily ze 0,8s to granica przy ktorej mowi sie ze cos laduje sie bardzo szybko

po 1,5s czlowiek zaczyna sie zastanawiac czemu tak powoli

 

dzisiaj gdy do domu bezproblemowo kupuje sie lacze 3 czy wiecej mbit zmieniaja sie powoli kryteria oceny szybkosci

 

dzisiaj przegladarka dluzej parsuje strone niz laduje z serwera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×