Skocz do zawartości
niko

Zapotrzebowanie Na Serwery Vps

Polecane posty

Witam,

analizując polski rynek nie znalazłem firmy świadczącej usługi typu vps mającej swoje serwery w Polsce. Tutaj pojawia się pytanie, jakie jest zapotrzebowanie rynku na tego typu usługi?

 

Myślimy nad wprowadzeniem tego typu oferty do spectrum naszych usług,

proponowane parametry to:

Gwarantowana pamięć ram: 384 MB DDR2,

Przestrzeń dyskowa: 15 GB,

System operacyjny: Windows Server Standard (2k3),

Zarządzanie: Hspc,

Łącze: 2 Mbps,

Adresy IP: 5,

Pomoc w języku polskim,

Serwer kolokowany w Polsce, połączenie z kilkoma operatorami.

 

Ile według Was taki vps powinien kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to po co?

Win2K3 to straszny shit za przeproszeniem.

Używałem go na studiach i nie polecam.

Owszem, można sobie "wyklikać" to i owo,

ale za wysoką cenę. Wydajność generalnie żadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz win2k3 w ofercie pojawiłyby się vpsy o identycznych parametrach, tylko,że na platformie linuxowej (centos/redhat/fedora).

 

A dlaczego win2k3?

Dla zastosowań rozwiązań MS (np.dot.net,asp,exchange,usługi sieciowe ms).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS na nielimitowane 2mbit? hmm..

 

129zl, jeżeli jest bezpośredni styk z TPsa (tzn pingi do 25ms) - 159zl

 

lepiej by było wprowadzić z limitem transferu, no ale polskie realia wiadomo. (np.: 500GB za 179zl (z tpsa) - wychodzi niecale 2mbit, ale atrakcyjniej by bylo gdyby serv nie siadal w godzinach szczytowych)

 

i koniecznie linux... jakis debian by tez sie tam przydal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
lepiej by było wprowadzić z limitem transferu, no ale polskie realia wiadomo. (np.: 500GB za 179zl (z tpsa) - wychodzi niecale 2mbit, ale atrakcyjniej by bylo gdyby serv nie siadal w godzinach szczytowych)

 

500GB to ok. 3Mbit w szczycie. Gdzie kupisz 3Mbit za 179 pln ? :-) A gdzie koszt utrzymania serwera, supportu.. a gdzie zarobek ? ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na polskie warunki min. 200zł,

zależy, gdzie dane maszyny miałbyby byc umieszczane, ilu klientów per serwer etc.

No i pomysł z win w standardzie jesy chybiony, nie lepiej standardowo debian + win za dopłatą?

polzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim VPS powinien być wygodniejszy i tańszy od dedyka.

CO jest zazwyczaj spełnione przez update podstawowej konfiguracji.

No własnie i tu jest problem ...

Kupując dedyka decydujemy się na pełną administrację i już trudno - najwyżej kogoś się wynajmuje do tego. Przy VPS'ach część użytkowników oczekuje że dostanie coś "gotowego" - oczywiście nie można przewidzieć pełnych wymagań i zapewnić darmowego doinstalowywania. Ale dobrym rozwiązaniem byłoby zoptymaliwoanie 2-3 zestawów konfiguracji w ramach których aktualizacje odybwały by się po stronie administratorów.

np VPS nazwijmy go: "Mój Serwis".

Konfiguracja odpowiadałby temu co oferują standardowe hostingi z opcjami ustawionymi podobnie (łatwe przenosiny). APACHE, MYSQL, PHP z wraz modułami zazwyczaj instalowanymi i oprócz shella jakiś "normalny" (zdaniem użyszkodników) Panel admnistracyjny.

Zopatymalizowany w kierunku dobrej i wydajnej wpsółpracy skryptów z bazą danych.

zalety: Łatwe przeniesienie z innych hostingów, roszerzenie grupy potencjalnych użytkowników o osoby dotychczas kożystające ze zwykłych hostingów.

wady: Potrzebzby na pewno więcej pamięci - większość opcji włączonych - więc potencjalnie wolniejsze działania, "nowy użytkownik" częśćiej trujący d..ę od starych wyjadaczy.

 

Łącze o przepustowości min 10Mbit, ale z ograniczonym transferem - 100GB na miesiąc spokojnie wystarczy.

 

możliwość roszerzenia o: pamięć, dodatkowe IP itp.

 

Home wygania zasobożernych ludzi więc trochę klinetów jest na rynku. Nie wszyscy to wymagający dedyka, czy dzieciaki z rozpasionym phpbb. Część to porostu serwisy którym dobry VPS by się przydał - a skro mają ruch i obciżąnie które wymaga VPS'a to i duża szansa, że ceny pomiędzy 100-200 zł/ miesiać będą dla nich akceptowalne.

 

Uważam, że w Polsce brak dobrej oferty VPSów. Więc jak ktoś zrobi "wygodne VPSy" to bedzię miał szansę zgarnać kawałek ryneku. Po za tym przy skryptach mocno obciążjących serer i dobrej virtualizacji/podziałowi to klient bedzie miał problem (wolniejsze działanie) a nie Administrator (jedno konto zjada zasoby 20 innych)

 

 

 

 

P.S. VPS z Windowsem to wcale nie jest zły pomysł!. Technologie .net czy MSQL to dobre narzędzia - odpowiednio użyte ;). Gwarantowany RAM 384 może być z mało. Proponuję 512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
500GB to ok. 3Mbit w szczycie. Gdzie kupisz 3Mbit za 179 pln ? :-) A gdzie koszt utrzymania serwera, supportu.. a gdzie zarobek ? ;)

pozdr.

 

chodzilo mi ze to srednio tyle wychodzi, nie wszczycie.. ja mam 500GB tranferu i w szczycie mam 5-8mbit.. zalezy co sie robi na tych serwerach.

 

A serwerydedykowane.pl maja 800GB za 299zl.. VPS powinien byc tanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
A serwerydedykowane.pl maja 800GB za 299zl.. VPS powinien byc tanszy

 

serwerydedykowane.pl nie maja polskich laczy z tpnetem tylko lacza zagraniczne. Pozatym licza na ostry overselling ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślimy o cenie 260pln netto za vps-linux i 272pln netto za vps-windows, wstępnie miała to być konfiguracja z łączem 2 Mbps, ale może faktycznie zmodyfikujemy rozliczanie ze względu na wygenerowany ruch.

 

Cena jest niewiele niższa od serwerydedykowane.pl - prawda, ale różnic jest kilka... Najważniejsze, to podejście do klienta, serwery wpięte do polskich łącz, profesjonalny sprzęt i bardzo niski overselling. Styk z tpnet realizowany poprzez atmana i crowleya, w planie mamy podłączenie bezpośrednie.

 

Oprogramowanie do zarządzania, które możemy zaproponować to hspcomplete + plesk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Myślimy o cenie 260pln netto za vps-linux i 272pln netto za vps-windows, wstępnie miała to być konfiguracja z łączem 2 Mbps, ale może faktycznie zmodyfikujemy rozliczanie ze względu na wygenerowany ruch.

 

Cena jest niewiele niższa od serwerydedykowane.pl

 

Moj apel do Was - nie sugerujcie sie wogole cenami z serwerydedykowane.pl! Nie bede publicznie pisal co o ich ofercie sadze, bo to konkurencja i nie wypada. Ale nie popelniajcie szkolnego bledu i nie walczcie cena! To sie szybko msci. Powalczcie jakoscia, a ta bedzie tylko jak ceny beda normalne ;) Niska cena = zawsze niska jakosc (bo z pustego i Salomon nie naleje...).

 

260 netto za lacze 2Mbit, utrzymanie serwera, supportu tech, BOKu, telefonow i zusow.. i bez oversellingu. To sie nie uda ;) Mimo wszystko zycze powodzenia!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie TPsa dawno byśmy mieli niższe ceny na wszystko..

 

Ja od ponad roku mam kolokacje w jednej z firm na łaczu TORMAN (PIONIER), mają bezpośredni styk z TPnet (chyba jako jedyni razem z TASK) co bardzo mi pasuje. Pasmo mam tylko 10mbit (100 po PIONIER) ale kokosow też nie place. Szczerze mowiąc taniej nigdzie nie znajdę.

 

A VPS za ~310zl, jesli nie bedzie mocno zaladowany, to na pewno ktos wezmie. Chociaz ludzie biora serwery w polsce by miec dobre polaczenia do polskich operatorow.. polaczenia z tpnetu an zachod wygladaja co raz gorzej.. moze to bedzie dobra alternatywa..

 

a takie pytanie przy okazji.

Gdziekolwiek piszę w sprawie awarii, czy to gts energis, atman, pionier, futuro, chello to admini odpisuja i zaraz awaria jest naprawiana, albo przynajmiej dostaje jakies info.. A czy ktos zna jakis email do tpnetu? bo blueline to mozna zapomniec tam roboty siedza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie są serwery dedykowane, tylko nasz własny sprzęt, kolokowany w naszym dc, co jest bardzo istotne.

 

Jak już pisałem wyżej, zarządzanie usługami odbywa się z poziomu hspcomplete, użytkownik otrzymuje również możliwość dostępu do pleska, natomiast cała platforma działa na virtuozzo.

 

Nasza firma - nie jest nowa, na rynku istniejemy już kilka lat, teraz zamierzamy poszerzyć naszą ofertę. Koszty zusu i utrzymania działu it mamy już aktualnie;)

 

Co do oversellingu - nie mówię, że go nie będzie, mówię tylko, że będzie minimalny i de facto będzie tyczył się jedynie łącz i to głównie światowych.

 

Co do cen - nie sugerujemy się cenami sd, pod uwagę bierzemy ceny światowych operatorów usług vps oraz nasze założenia (koszty,zyski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ... virtuozzo więc koszt takiego VPSa z pewnoscia bedzie wysoki , skąd wnioskuje? swsoft.com - licencja na 10 VPSów 2k euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, gdzie na stronie swsoft.com znalazłeś cennik virtuozzo?

 

Co do samych kosztów - mamy to wszystko wyliczone, pytaniem jest nie nasz koszt, a zainteresowanie rynku usługami tego typu i proponowane ceny, które użytkownicy są skłonni zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dm ma taką cenę, ale dwie uwagi, po pierwsze to jest paczka (plesk dla lin + plesk dla win) + vpsy dla windows, po drugie dm jest drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt, dm ma taką cenę, ale dwie uwagi, po pierwsze to jest paczka (plesk dla lin + plesk dla win) + vpsy dla windows, po drugie dm jest drogie :)

a, że tak zapytam - dlaczego na waszej stronie nie ma REGON'u tylko NIP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Po prostu nie ma, nie uważamy żeby był tam konieczny. Ktoś chce poznać nasz regon to zapraszam. Strona jest tylko informatorem o firmie. Równie dobrze można zapytać dlaczego na stronie nie ma nr konta bankowego? Po prostu nie ma.

 

Nip - też niepotrzebnie jest umieszczony na stronie.

 

@fujara - jako, że tworzymy dc współpracujemy bezpośrednio z swsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się, żeby operatorzy telekomunikacyjni (a takim statusem szczyci się 'BJ Studio szara.net") byli zobligowani do podawania takich danych (jak NIP czy REGON) na stronie firmowej. W każdym razie na stronach innych operatorów telekomunikacyjnych nie zauważyłem takich informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×