Skocz do zawartości
yogi

[szukam] Serwerów Z Dużym Transferem.

Polecane posty

IBM x330 to rzeczywiście nie jest maszyna nowa, parę lat już ma - ale wiesz co? Przez nasze ręce przewinęło się tych IBM'ów już ze czterdzieści i nigdy żaden nie zaliczył awarii... Oczywiście, jest kwestia dysków - to jest mechanika - dyski co jakiś czas wymienić trzeba, nawet SCSI można zajechać i nie są one wieczne. Nie jest to także demon wydajności - przyznaję. Z perspektywy kilkudziesięciu klientów korzystajacyhc z naszych dedyków mogę jednak powiedzieć, że w 80% przypadków taka maszyna wydajnością jest wystarczająca. Oczywiście mogę też zaproponować nowszej generacji sprzęty, ale to już inna cena jest: za 700 zł np. IBM x336 z Xeonem 3,2 Ghz, albo za 950 zł dwoma takimi Xeonami i 2 GB RAM ECC... A jak jeszcze szukasz czegoś nowocześniejszego, to może coś na procach dwu- lub cztero-rdzeniowych, jak np. Fujitsu-Siemens na dwóch czterordzeniowych Xeonach 2,33 Ghz, 4 GB RAM, ale wtedy cena jest już naprawdę niebagatelna - jakieś 2200 zł netto miesięcznie...

 

Ale wracając na ziemię - faktycznie przepraszam, bo popełniłem błąd, jak podawałem cenę IBM'a x330, moja cena była przy tranfiku 300 GB, za trafik 750 mbit/s to by było 700 zł. Pytanie tylko, czy taka maszyna taki trafik uciągnie. Jeśli to np. jest ściągnie dużych plików, a nie dłubanie po bazach danych, to na pewno uciągnie. Jeśli jest to intensywne mielenie po bazach przez tysiące użytkowników - tutaj trzeba niestety znacznie większej wydajności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten IBM ma juz z 5 lat :P

Dziekuje ale sie nie skusze :)

co z tego, ze ma pare lat? W serwerach hostingowych glowna role gra : stabilnosc, duzo pamieci RAM, szybkie I/O oraz szybkie dyski Twarde... Zatem dobry markowy serwer na dobrych dyskach scsi, bedzie mial podobna wydajnosc ( a moze i ciut wyzsza) co nowa maszyna (zwykly PC), ale prawdopodobnie bedzie stabilniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Woyteck, "stary" IBM ma bardziej logiczną konfigurację, niż ten twój "core quattro" na SATA z 2GB ramu :P I to jest wciąż maszyna o bardzo dobrych parametrach (i niskim poborze mocy).

 

A może ja czegoś nie wiem, może procesory działają wolniej z biegiem lat, albo dyski się wolniej kręcą albo pamięciom się bardziej nie chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×