Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Adam Szendzielorz

extranet -> demo nowego softu - OCENCIE !

Polecane posty

Gość adamszendzielorz

Witam,

 

Zupelnie nieoficjalnie zapraszam do oceny nowego

softu do zarzadzania serwerem:

 

http://extranet.progreso.pl

 

l: demo

h: demo

 

Zaznacze, ze soft jeszcze nie jest skonczony, moze

brakowac kilku rzeczy (teksty, grafika, wersja angielska

totalnie nieskonczona, etc). Pozatym kilku uzytkownikow

jednoczesnie moze sobie "przeszkadzac" w swoich sesjach;)

 

Tak czy inaczej - prosze o Wasza ocene. Wyglad, ergonomia,

mozliwosci, dostepnosc, poziom trudnosci obslugi.

pozdr.

 

Adam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że panel przypadł mi do gustu - jest prosty, czytelny, bez zbędnych bajerów. Nagłówki w menu z góry sugerują, co się zobaczy po jego rozwinięciu - sądzę, że nawet osoba nieprzyzwyczajona do obsługi takiego oprogramowania poradzi sobie z nim.

Good work :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Good work :(

 

Dzieki :)

 

Jeszcze informacja dla innych -> to oczywiscie soft do obslugi serwera wirtualnego, nie dedykowanego. :)

 

Pelne mozliwosci bedzie mozna zobaczyc dopiero uzytkujac go na prawdziwym koncie, no ale jakies demo musi byc:)

 

Czekam na inne opinie.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wspaniała praca b.dobrze się w nim czyta :( łatwa obsługa

gratz dobra robota :) i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar

Jedyne do czego mogę się przyczepić to wygląd formularza do logowania. ;]

A co do samego panelu - zrobiony tak jak lubię, mało grafiki, pomimo to ładny wygląd, no i oczywiście bardzo czytelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ladny, przejrzysty, strasznie mi sie podoba...

Kawal dobrej roboty.

 

Ale daj do przetestowania pelna, dzialajaca wersje (zakladanie userow itd.).

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Rzeczywiscie panel jest super. Graficznie bardzo przyjemny, duza funkcjonalnosc.

Nawet jest prosty system billingowy, mysle ze jego rozbudowanie to dobry pomysl (praktyczny system ma panel h-sphere firmy psoft) :(

 

Ogolnie tak jak przdmowcy "kawal dobrej roboty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no przyznam, ze mi sie ten system tez bardzo podoba

chodzi mi o grafike i konstrukcje strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ale daj do przetestowania pelna, dzialajaca wersje (zakladanie userow itd.).

 

To jest dzialajaca i pelna wersja - aczkolwiek bardzo mozliwe ze nie dziala czesc funkcji (choc hm.. powinna:) jezeli nie dziala to bedzie dzialac do 2-3 dni, kiedy panel i wersja demo bedzie gotowa w 100% :(

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Nawet jest prosty system billingowy, mysle ze jego rozbudowanie to dobry pomysl (praktyczny system ma panel h-sphere firmy psoft)  :(

 

Hm, mozesz rozwinac ??

To, co tam jest to lista wszystkich wystawionych faktur dla uzytkownika (pro formy, zwykle) z mozliwoscia wyswietlenia (pdf), wystawienia duplikatu i oplacania (via ecard lub drukowanie przelewow / wplaty). Co jeszcze by moglo dojsc ? ;-)

 

"Po drugiej stronie" dziala oczywiscie system administracyjny dla samej firmy hostingowej, ktory zarzadza kontami (moga byc rozsiane na dowolnej liczbie serwerow i dostepne z jednego miejsca) wysyla monity etc + system ksiegowy ktory automatycznie generuje / drukuje faktury, umozliwia ich wystawianie, podglad etc etc :) Generalnie full obsluga firmy hostingowej.

 

Z bajerow ktorych tam nie widac to backup - mozliwosc przywracania / sciagania plikow, czy przywracanie calych baz lub pojedynczych tabel w bazie sql :) To mysle najwiekszy i najbardziej przydatny bajer w tym wszystkim - klient w koncu widzi, ze ma backup pod reka, a nie ze podobno gdziestam jest robiony :)

 

Dzieki za komentaze i czekam na wiecej :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Jako, ze wczoraj mialem "kiepski dzien" troche nie pomyslalem, zapomnialem ze jest to czesc kliencka i w niej co do systemu bilingowego nic wiecej nie potrzeba.

 

Ja mam wlasnie teraz pytanko co do tego co jest "po drugiej stronie", mysle ze wszyscy tutaj chcieliby sie cos wiecej na ten temat dowiedziec.

 

Czy panel pojawi sie jako komercyjny produkt?

Oprocz dema, bardzo interesowalyby mnie informacje co do obslugiwanych dystrybucji (zakladam, ze panel dziala na linuksie, moze blednie) i jakie beda w pelni wspierane. Jakie sa plany co do dalszego rozwoju panelu?

 

Moze zarzucam pytaniami, na ktore jeszcze nie ma jednoznacznej odpowiedzi ale naprawde bardzo mi sie ten panel podoba i mam nadzieje, ze zostanie wykorzystywany w Polsce. Fajnie byloby miec cos "swojego".

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
bardzo interesowalyby mnie informacje co do obslugiwanych dystrybucji (zakladam, ze panel dziala na linuksie, moze blednie)
Może FreeBSD? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crossplatform - extranet posiada wlasny subjezyk do komunikacji z serwerem; na dobra sprawe mozliwosci ogranicza tylko "jajko" tego softu; testowany jest na linuxie, ale migracja na bsd nie jest problemem

 

od strony administracyjnej priorytetem jest wlasny "silnik" do load balancingu obciazenia serwerow www, takie wlasne rozwiazanie klastrujace na uzytek serwerow obslugujacych _bardzo_ duzy ruch;

 

plany rozwojowe to m.in. aplikacja windowsowa / x'owa do obslugi tego bez udzialu przegladarki + masa aplikacji wspomagajacych prace isp: billing, obsluga platnosci, system ksiegowy, monitorujacy (zintegrowany z np. ups'ami i obsluga z poziomu telefonu komorkowego), helpdesk i modul organizacyjny porzadkujacy prace staff'u technicznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie napisalismy, iz trafi to do publicznej sprzedazy - jezeli juz, to chcielibysmy, aby bylo to na zasadzie wylacznosci dla jednej firmy - zapraszamy do wspolpracy i czekamy na konkretne oferty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie z takim panelem mogli byście spokojnie zacząć jego dystrybucje na zasadach takich jak np. jest rozprowadzany directadmin czy cpanel. Niczego mu nie brakuje a jest dość szybki i przyjazny w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ?:( Wierz mi - nie jest szybki - komunikuje sie z obciazonym, testowym serwerem - dopiero za dni kilka przeprowadzimy migracje na nowa platforme, uruchomimy klastrowania i wtedy bedzie szybki.

 

Ciesze sie, ze sie podoba - lechata to nasza dume :) A powaznie to jest to kupa pracy, ktorej nie chcemy zmarnowac. Przyszloscia panelu rzadzi chlodna ekonomia i polityka jakosci, na razie uwazamy, ze oprogramowanie to nie jest gotowe do sprzedazy.

 

A teraz wszyscy wstajemy od komputerow i smigamy trzymac kciuki za Malysza, za 15 min sie zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z cpenelem na serwerze na którym mam konto (webd.pl) jest wręcz zabójczo szybki nawet jeśli łaczy się z obciążonym serwerem. A wkład pracy widacna każdym kroku. Jedyne co powinno się znajdować w panelu i czego nie mogliśmy przetestować (i na razie nie wyczytałem czy istnieje) to jakiś poziom resellerski w panelu, bo dla wielu to podstawa egzystencji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
W porównaniu z cpenelem na serwerze na którym mam konto (webd.pl) jest wręcz zabójczo szybki nawet jeśli łaczy się z obciążonym serwerem.

 

Jak juz rash wspomnial komunikuje sie toto z max obciazonym testowym serwerem ktory w dodatku znajduje sie z 10tys km od samego panelu.. Wszystkie pliki / ustawienia domen / kont itp itd (ogolnie dane) sa pobierane ze zdalnego serwera :( W dodatku system na serwerze klienckim (czyli koncowka panelu) jest jeszcze w wersji niezdemonizowanej, wiec kazde polecenie to niejako odpalanie calego systemu od poczatku, a to opoznia wykonywane kazdego polecenia o jakies 0,3sek :)

 

Aha - wszystkie operacje wykonywane sa oczywiscie "real-time".

 

A wkład pracy widacna każdym kroku. Jedyne co powinno się znajdować w panelu i czego nie mogliśmy przetestować (i na razie nie wyczytałem czy istnieje) to jakiś poziom resellerski w panelu, bo dla wielu to podstawa egzystencji :)

 

To jest panel dla koncowego uzytkownika serwera wirtualnego. Panel dla.. nazwijmy to prosciej - wlasciciela serwera, do zarzadzania serwerami wirtualnymi (wysylanie powiadomien, blokady, roznego rodzaju statystyki), baza klientow, systemem billingowym (wystawianie faktur, duplikatow, korekt) bedzie gotowy w pelni dopiero za 2-3 miesiace. Prace trwaja :)

pozdr.

 

Adam

 

Wysłany Pią Lut 11, 2005 10:17 pm:

 

Jedyne co powinno się znajdować w panelu i czego nie mogliśmy przetestować (i na razie nie wyczytałem czy istnieje) to jakiś poziom resellerski w panelu, bo dla wielu to podstawa egzystencji :)

 

A wlasnie - jezeli mozesz to rozwin co masz na mysli pod "poziom resellerski" :) A przede wszystkim czy traktujesz ten soft jako soft do zarzadzania serwerem dedykowanym, czy wirtualnym bo to bardzo duza roznica;)

 

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Sądziłem po prostu że aplikacja z takim potencjałem nie pozostanie jedynie jako system do zarządzania serwerem wirtualnym, lecz zostanie rozbudowany o moduł zarządzania owymi serwerami. Jednak nie chodziło mi tutaj o jednolevelowy system administracji wirtualkami, lecz o możliwość zdefiniowania w nim sub-zarządców którzy w ramach swoich uprawnień (i dość niezależny sposó:( mogli by dodawać serwery wirtualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze odnośnie dystrybucji: sądzę, że lepiej zarobicie na sprzedaży wielokrotnej (dla wielu firm). Licencjonowanie i zabezpieczenie aplikacji może nie będzie proste, ale opłaci się.

 

Bez względu na przyszłe prognozy cenowe, również zgłaszam chęć na kupno. POPIERAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla autorow

i tak jak przedmowcy zachecam do dystrybujci :)

Wkoncu rodzimy Pozadny projekt

 

Jak cena n poziomie innych np DA czy cPanel to Bardzo rozsadny zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten panel to czasem nie przerobiony vhcs.

Skoro to autorski panel to dlaczego soc wlasciwie takiego samego mozna znalezc w demo darmowego panelu administracyjnego?

 

http://vhcs.net/new/modules/wfchannel/inde...x.php?pagenum=7

 

Hmmmm.

A do dzisiaj myslalem, ze wasz panel to panel autorski i nawet mam u was z tego powodu konto:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×