Skocz do zawartości
°K°

[szukam] Serwer Dedykowany

Polecane posty

Witam,

 

Serwer dedykowany.

 

Minimalne wymagania:

1 GB ramu

1500 Gb transferu

System debian

Zdalny reboot

 

Mile widziane wliczone kilka minut miesięcznie supportu.

Rozliczanie miesięcznie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

netdirect.de w sumie dobrzy są, bardzo mało złych opinii (jeśli wcale :P ) miałem tam przez 3 miesiące dedyka, webperoni.de - teraz mam u nich serwer, tylko kupiony przez livenet.pl , umowa na 6 miesięcy, ale transfer ci raczej nie odpowiada ale naprawdę polecam :)

 

Tylko w tych dwóch firmach miałem serwer i naprawdę złego słowa nie mogę powiedzieć o nich. O reszcie nie będę pisał bo nie wiem jak u nich wygląda sprawa jakości usług :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Netdirekt faktycznie można polecić - od roku trzymam tam maszynkę, jednak obecnie będzie przesiadka do hetznera, ale nie ze względu na niezadowolenie. Po prostu stosunek cena/sprzęt jest znacznie korzystniejszy u hetznera.

 

Tyle, że tam dają w pakiecie 1TB ruchu, a ty chciałeś 1,5TB, więc musiałbyś może wziąć np. opcję 10mbit bez limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dziękuję za opienie, a mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat:

http://www.ovh.pl/produits/start100mpluspluslarge.xml

oraz

http://www.ovh.pl/produits/superplan2007.xml

 

Oczywiście netdirekt i inne firmy wchodzą w grę, strasznie dużo o nich opini. A o ovh.pl i ich dedykach za dużo nie jest napisane, czy za taką cenę jak ten 1 lub 2 serwer wyjdzie lepiej w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz często korzystał z supportu i potrafisz postawić serwer od "zera" na czystej dystrybucji ew. odnależć w dystrybucjach made-in-OVH to inwestuj - serwery są zmontowane z dobrych komponentów, sieć też niezła - w ciągu ostatnich 120 dni mam 100% uptime jeśli chodzi o dedyki w OVH. Ten Intel Core Duo z RAIDem to naprawdę sympatyczna i wydajna maszynka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, źle sformułowałem pytanie.

Głównie chodziło mi o porównanie tych 2 serwerów do netdirekt.

Przy okazji otrzymania kilku informacji na temat ovh, które udzielił mi Patryk. Za dużej różnicy swoim okiem nie widzę między tymi 2 serwerami, w 1 mamy 2 Gb ramu i 1 procesor a w drugim 2 procesory i 1 gb ramu ddr. Więc zależało mi na opini specjalistów których na tym forum nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Serwer dedykowany.

 

Minimalne wymagania:

1 GB ramu

1500 Gb transferu

System debian

Zdalny reboot

 

Mile widziane wliczone kilka minut miesięcznie supportu.

Rozliczanie miesięcznie.

 

Pozdrawiam

 

Mogę polecić serwer Dell PE 0850 (1 x P4 2,8 Ghz / 1MB HT, 1GB RAM, 2x160GB SATA)

Ograniczenie pasmem 10Mbps. Zdalny reboot, 2 adresy IP.

Cena netto: 610 zł na m-c

Instalacja przy umowie 12 miesięcy: 299 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę polecić serwer Dell PE 0850 (1 x P4 2,8 Ghz / 1MB HT, 1GB RAM, 2x160GB SATA)

Ograniczenie pasmem 10Mbps. Zdalny reboot, 2 adresy IP.

Cena netto: 610 zł na m-c

Instalacja przy umowie 12 miesięcy: 299 zł.

A gdzie ten serwer sie znajduje i do jakich lacz jest podpiety to juz tajemnica? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tajemnica, można wejść na stronę, ale temu spamerowi nie jest wygodnie podawać wszystkich informacji bo woli kopiuj-wklej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tajemnica, można wejść na stronę, ale temu spamerowi nie jest wygodnie podawać wszystkich informacji bo woli kopiuj-wklej.
Wiem ;)

Raczej chodzilo mi o podejscie do klienta. Bo jezeli ktos by mi przedstawil taka oferte, ktora pomija praktycznie najwazniejsza rzecz w ofertach serwerow dedykowanych, to bym go z lekka mowiac olal :P

 

Nie polecam serverowni w Holandii (LeaseWeb).
Niby czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby czemu?

Ze względu na niekompetentny, olewający z zerem profesjonalizmu support. Czasami wydaje mi się, że najpierw muszą spalić jointa zanim wezmą się do roboty...

btw, @mj, mógłbyś się przedstawić? Nie na darmo są pola Firma, Imię i Nazwisko, chcemy wiedzieć kto tak ładnie spamuje ;) Pozdr.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze względu na niekompetentny, olewający z zerem profesjonalizmu support. Czasami wydaje mi się, że najpierw muszą spalić jointa zanim wezmą się do roboty...
Chyba troche przesadzasz... Serwery w LW sa standardowo sprzedawane z supportem na zasadach best effort (czyli praktycznie bez niego), a watpie, ze masz serwery z SLA jakiegos wyzszego poziomu. Zasady na jakich dziala support LW sa doskonale znane na zachodzie i szczerze mowiac nie spotkalem sie ze zlymi opiniami na temat serwerowni czy sieci.

 

btw, @mj, mógłbyś się przedstawić? Nie na darmo są pola Firma, Imię i Nazwisko, chcemy wiedzieć kto tak ładnie spamuje :P
A gdzie Twoje nazwisko? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba troche przesadzasz... Serwery w LW sa standardowo sprzedawane z supportem na zasadach best effort (czyli praktycznie bez niego), a watpie, ze masz serwery z SLA jakiegos wyzszego poziomu. Zasady na jakich dziala support LW sa doskonale znane na zachodzie i szczerze mowiac nie spotkalem sie ze zlymi opiniami na temat serwerowni czy sieci.

 

A gdzie Twoje nazwisko? ;)

Wiesz co... chcieliśmy wykupić SLA 9 - najwyższy ( padły nam dwa dyski w raid5, wymienili... na również skopane maxtory... i tak dwa razy :)), trwało to ok 48h, chcieliśmy więc bardziej profesjonalnej obsługi, powiedzieli... że niestety, na dziś się nie da tego załatwić :| A było to rzeczywiście niecierpiące zwłoki... Tak więc no comment.

A dlaczego mam podawać swoje nazwisko?:P Nikogo ani niczego tu nie reprezentuję :) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dziękuję wszystkim za opinie i ten ciekawy wątek o serwerach.

Na pierwszy miesiąc idzie dedyk w ovh.pl a poźniej się zobaczy ;)

 

Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego mam podawać swoje nazwisko?;) Nikogo ani niczego tu nie reprezentuję :)
To skad wypelnione pole firma? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może @ruselowi chodziło o to, że nie wypowiada się na forum w imieniu firmy w której pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może @ruselowi chodziło o to, że nie wypowiada się na forum w imieniu firmy w której pracuje?

Dokładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może @ruselowi chodziło o to, że nie wypowiada się na forum w imieniu firmy w której pracuje?
W takim razie j.w. -> skad wypelnione pole firma? ;)

 

Ale juz uciekam... Wesolych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×