Skocz do zawartości
Ignition

Czy Ktoś Wie Co Się Dzieje Z Only.pl ?

Polecane posty

Nastąpiła awaria dysków na serwerze s1. Wszystko zostało już przywrócone i działa. Za awarię bardzo przepraszamy.

 

Pozdrawiam,

Kamil Matysik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastąpiła awaria dysków na serwerze s1. Wszystko zostało już przywrócone i działa. Za awarię bardzo przepraszamy.

 

Pozdrawiam,

Kamil Matysik

 

Trzeba dodac ze była to awaria , SUPERHOST.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem powyższego stwierdzenia. Nastąpiła awaria dysków na naszym serwerze. Tyle w tej sprawie.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

 

Trwająca od wczesnych godzin porannych przerwa w dostępie do serwera była spowodowana uszkodzeniem dysków twardych na serwerze s1. Pełna sprawność została przywrócona ok. godziny 13:40.

 

W ciągu najbliższego miesiąca planowane jest przeniesienie wszystkich kont klienckich na bardziej wydajną maszynę 2-procesorową (każdy posiada 4 rdzenie) oraz RAID 5 (jedna z macierzy dyskowych o najwyższej klasie bezpieczeństwa). Niedawno mająca miejsce awaria głównego światłowodu skłoniła nas także do rozwiązania i tej sprawy, nowy serwer będzie podłączony do trzech niezależnych światłowodów co daje mu gwarancję ciągłej dostępności. Podobna konfiguracja jest już przez nas sprawdzona i z powodzeniem stosowana. Serwer s1 jest najstarszy z przez nas posiadanych i nadszedł czas na jego modernizację.

 

Dołożymy wszelkich starań aby migracja kont była jak najmniej zauważalna, niemniej już teraz prosimy o sprawdzenie czy posiadają Państwo prawidłową konfigurację poczty oraz ftp. W przypadku posiadania innej niż podana poniżej korzystanie z poczty może okazać się niemożliwe.

(..)

Zmiany te ułatwią nam przenoszenie kont, a Państwu zapewnią ciągłość działania usług.

 

Za wszelkie problemy i niedogodności serdecznie przepraszamy.

 

Pozdrawiam,

Kamil Matysik

Taki mail dostałem w sprawie awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem powyższego stwierdzenia. Nastąpiła awaria dysków na naszym serwerze. Tyle w tej sprawie.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Kamil

 

C:\tracert www.only.pl

 

Trasa śledzenia do only.pl [212.162.21.164]

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

 

1---9 ms 5 ms 5 ms 10.130.224.1

2--- * * * Upłynął limit czasu żądania.

3--- * * * Upłynął limit czasu żądania.

4---7 ms--- 5 ms -- 6 ms superhost.waw.pl-ix.pl [195.182.218.38]

5--- 6 ms--- 5 ms --5 ms 195.114.0.8

6--- 5 ms--- 5 ms --6 ms serv1.only.pl [212.162.21.164]

 

Śledzenie zakończone.

 

 

nie tylko na waszym ... ale przy okazji etin.pl takze padł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydajną maszynę 2-procesorową (każdy posiada 4 rdzenie)
serwer będzie podłączony do trzech niezależnych światłowodów

Moglbys mi podac jaki model procesora bedziecie uzywali (te cztery rdzenie na procesor)? :(

I czy serwer faktycznie bedzie mial trzy sieciowki swiatlowodowe? :(

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raid5 jest beznadziejnie wolny tak w zapisywaniu jak i przy odtwarzaniu po padzie dysku :)

Buehehehehehe dobre.. półtora roku temu mieliśmy pad dysku (scsi) w raidzie 5... nie był on w żadnym stopniu odczuwalny, szczerze, teraz nawet nie powiem ile trwała jego odbudowa... ale wg mnie raid 5 rządzi ;-) (nie wspominając o raid 10 :P)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wg mnie raid 5 rządzi ;-) (nie wspominając o raid 10 :()

A ja kiedys mialem w Leasewebie dwie maszyny o takiej samej konfiguracji (proce, ram) - przy czym jedna miala raid 1 a druga miala raid 5. I albo mialem jeden dysk uwalony w tej 5 albo faktycznie srednie to to jest... :/ Raid 1 spisywal sie duzo lepiej.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raid5 jest beznadziejnie wolny tak w zapisywaniu jak i przy odtwarzaniu po padzie dysku :)
A pff... Nawet nie wiem co tutaj napisac... Moze BZDURY?

 

Moglbys mi podac jaki model procesora bedziecie uzywali (te cztery rdzenie na procesor)? :(
Zapewne Xeon'y z serii 5300. Google Ci przestalo dzialac? :)

 

I czy serwer faktycznie bedzie mial trzy sieciowki swiatlowodowe? :(
A czy napisal, ze serwer bedzie bezposrednio wpiety w swiatlowody? Jak juz sie chcesz czepiac, to z sensem...

 

wg mnie raid 5 rządzi ;-) (nie wspominając o raid 10 :()
A co ma 5 do 10? Oprocz RAID'a w nazwie oczywiscie? Poza tym 5 > 10 :(

 

A ja kiedys mialem w Leasewebie dwie maszyny o takiej samej konfiguracji (proce, ram) - przy czym jedna miala raid 1 a druga miala raid 5. I albo mialem jeden dysk uwalony w tej 5 albo faktycznie srednie to to jest... :/ Raid 1 spisywal sie duzo lepiej.
Jakbys wiedzial na jakiej zasadzie dzialaja te RAID'y to bys wiedzial, ze to o czym piszesz w normalnych warunkach (czyt. sprawne kontrolery i dyski) jest niemozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewne Xeon'y z serii 5300. Google Ci przestal dzialac? :(

Google dziala, tak jak strona SD. Nie widze tego w ich ofercie, ale moze maja stad sie pytam - bo raczej to kogos zmylil text Quad Xeon na 2 x Dual Core Xeon na stronie SD.

A czy napisal, ze serwer bedzie bezposrednio wpiety w swiatlowody? Jak juz sie chcesz czepiac, to z sensem...

Ale ja widze sens drogi @p. Powiedzmy, ze siedze jakies 50m po linii prostej od miejsca gdzie stoja te serwery (i strzelam, ze ten nowy serwer tez tam bedzie stal) i wiem jak wyglada infrastruktura swiatlowodowa w okolicy (a raczej to kto co ma).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja widze sens drogi @p. Powiedzmy, ze siedze jakies 50m po linii prostej od miejsca gdzie stoja te serwery (i strzelam, ze ten nowy serwer tez tam bedzie stal) i wiem jak wyglada infrastruktura swiatlowodowa w okolicy (a raczej to kto co ma).
I tu sie mylisz (chyba :(). Zakladam tez, ze piszac te serwery masz na mysli serv1.only.pl.

Z maila wyraznie wynika, ze chca zmienic miejsce, w ktorym bedzie stal nowy serwer (zakladam, ze swiatlowodow sobie sami nie dociagna). Co wiecej, moj magiczny traceroute pokazal, ze serv2.only.pl stoi w TKTelekom i strzelam, ze nowy serv1.only.pl tez tam bedzie stal :(

Poza tym pewnie dlatego 5300 nie musi znajdowac sie w ofercie SD :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C:\tracert www.only.pl

 

Trasa śledzenia do only.pl [212.162.21.164]

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

 

1---9 ms 5 ms 5 ms 10.130.224.1

2--- * * * Upłynął limit czasu żądania.

3--- * * * Upłynął limit czasu żądania.

4---7 ms--- 5 ms -- 6 ms superhost.waw.pl-ix.pl [195.182.218.38]

5--- 6 ms--- 5 ms --5 ms 195.114.0.8

6--- 5 ms--- 5 ms --6 ms serv1.only.pl [212.162.21.164]

 

Śledzenie zakończone.

nie tylko na waszym ... ale przy okazji etin.pl takze padł

 

Widzę, że tracert windowsa ma błąd i pokazuje komunikat o 30 przeskokach dla wszystkich hostów :(

 

Kaziuk nie bardzo rozumiem, indeks 6 świadczy o tym, że serwer działał poprawanie i tak też było.

 

Dodane:

p

Nowy serwer będzie stał w serwerowni Gdańskiej ale będzie w specjalnym nowym pomieszczeniu o podwyższonych standardach, właśnie są do niego ciągnięte światłowody. Szczegóły po przenosinach, a raczej w ich trakcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaziuk nie bardzo rozumiem, indeks 6 świadczy o tym, że serwer działał poprawanie i tak też było.
Raczej chodzilo mu o router superhost'u po drodze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wiecej, moj magiczny traceroute pokazal, ze serv2.only.pl stoi w TKTelekom i strzelam, ze nowy serv1.only.pl tez tam bedzie stal :(

Bingo.

A teraz daj:

$whois ip_serwera|grep descr

:(

 

Kurcze, jakbys byl w Wawie na konferencji to sam bym sie wybral - z checia bym z Toba piwo wypil - strasznie lubie sie z Toba spierac :(

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bingo.

A teraz daj:

$whois ip_serwera|grep descr

:(

Yyy... Dalem ciala :( Teraz nie bede mogl zasnac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem szpecem w tej dziedzinie, ale tak sie składa ze mam załozony ( 5 min) SiteUptime na swojej stronie i przy okazji Hosting z ktorego zrezygnowałem z powodu padów serwera .

w czasie ostatniej awarji zauwazyłem ze w tym samym czasie padły

 

domenynet.pl

etin.pl

only.pl

prh.pl

domenyhosting.pl

altnet.pl

superhost.pl

sewerydedykowane.pl

itd........

 

wszyscy maja cos wspolnego z superhost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam czesto cos pada :)

 

Tak jak w prawie fizyki każda akcja ma swoją reakcję ;)

Naszą reakcją na spadek jakości usług serwerowni Warszawskiej jest jak najszybsze przeniesienie się z niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak w prawie fizyki każda akcja ma swoją reakcję ;)

Naszą reakcją na spadek jakości usług serwerowni Warszawskiej jest jak najszybsze przeniesienie się z niej...

 

I bardzo dobrze ....

własnie lezy Wasz Etin i Only ....pewnie do rana

 

Jedynie Maniak działa. ale ostatnio pingi mu sie podwyzszają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I bardzo dobrze ....

własnie lezy Wasz Etin i Only ....pewnie do rana

Od jakiejś godziny nie od rana ;)Od rana do teraz działał prawidłowo.
Kaziuk napisal do, nie od :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jakiejś godziny nie od rana :) Od rana do teraz działał prawidłowo.

 

 

Ale kto napisał ze od rana ? ja nie ;)

 

napisałem ze Do rana ... jak panowie serwisanci przyjdą na 10 tą do pracy i zresetuja serwery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×