Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Oprogramowanie sklepow internetowych

Polecane posty

Gość Fobi

Jak w temacie, jakie oprogramanie znacie/polecacie.

 

Osobiscie uzywam oscommerce.com

 

Zalety:

+ oprogramowanie jest darmowe (rozprowadzane na licencji GPL = szybka reakcja na bledy, szybki rozwoj)

+ szybka instalacja

+ stosunkowo male wymagania

+ pelne spolszczenie

+ praktycznie wszystkie funkcje, ktore potrzebne sa do prowadzenia sklepu

+ ogromna ilosc dodatkowych modyfikacji dostepna za darmo

 

Minusy:

- podstawowy skrypt jest "goly" w praktycy trzeba doinstalowac kilka modyfikacji

- wiecej nie stwierdzilem, uzywam ponad pol roku

 

 

Podsumowujac:

Bardzo polecam (i sluze pomoca)

 

 

Kolejny sklep nalezacy do Wolnego Oprogramowania to zen-cart

 

Testowalem na ogolnodostepnym "demie".

Co zauwazylem :

- ludząco podobny do wczesniej wymienianego oscommerce.com

- bardzo podobne funckje, prawie identyczne

 

Po poszukiwaniach w polskim internecie nie znalazlem polskiego supportu ani przejawow szerszego stosowania tego systemu w Polsce.

 

I jeszcze jeden mymarket

 

Sklep napisany, aby pokazac budowe sklepu internetowego, obecnie "rozrosl" sie do w pelni funkcjonalnego sklepu. Troche inny wyglad, wydaje mi sie, ze moze byc dobra baza do dalszej rozbudowy.

Dostepne sa juz kolejne "mutacje" czyli osobne projekty dodajace nowe mozliwosci:

# Freznoshop

# PgMarket

# Marketplus

 

Podobnie jak w przypadku zend-cart brak polskiego supportu i znikoma ilosc uzytkownikow.

 

P.S. Co do zend-cart i mymarket to poszukiwania polskich stron poswieconym tym systemom jak i funkcjonujacych sklepow nie byly wnikliwe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Nie dalem wczesniej bo nie ma sie czym chwalic ;)

 

galeria-sklep

Kumpel ma galerie obrazow, ja sie strona techniczna zajmuje.

 

PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
Ten sklep jest chyba w pakiecie fantastico.. ;)

 

Z tego co kiedys fantastico przegladalem to jest, wiec instalacja staje sie jeszcze latwiejsza w takim przypadku.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy u jakiego dostawcy ;) Np. ja kiedyś nie miałem w fantastico oscommerce ... było samo phpbb .. na dodatek jakieś stare ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oscommerce jest w podstawowej instalacji nowego cpanelu nawet bez fantastico zalezy tylko czy admin danego serwisu ja oferuje ja oferuje, tak czyinaczje instalacje to betka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ensim PowerTools / którego teraz Ensim daje za friko przy wersji Pro swojego panelu / tez to daje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

W moim pierwszym poscie dodalem dwa sklepy, jesli ktos zna jakies ciekawe informacie to prosze sie z nami podzielic ;)

 

Wysłany Sob 12 Cze, 2004 15:41:

 

Polski jezyk mozna sciagnac z portalik.com

Bardzo polecam ta strone.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc od początku.

 

Zen-cart jest tak łudząco podobny, gdyż jest zbudowany właśnie na bazie oscommerce :D wraz z dodatkowymi modułami i licznymi przeróbkami.

 

Co do wersji polskiej profesjonalna polska wersja językowa znajduje się na www.oscommerce.pl. Pod tym samym adresem znajduje się forum wsparcia.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Polecam nasze oprogramowanie sklepu internetowego - cSTORE. Jednak jest ono platne.

 

Glowna zaleta to mozliwosc oblsugi pasazow - WP i ONET, dzieki temu poprostu sklep zyje, a nie tylko lezy na serwerze. Bez wiekszych problemow mozna uzyskac 30.000 unikalnych odwiedzin miesiecznie - i co najwazniejsze osob zainteresowanych zakupem.

 

Wiecej szczegolow pod adresem: www.cstore.pl

 

Dla osob z forum przewiduje sie znizki.

 

Oczywiscie faktura VAT, pomoc techniczna, roczne aktualizacje gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oscommerce nie polecam nikomu. Od strony nowoczesności technicznej/wydajności kodu/jakości generowanej treści to totalna sieczka. Jest masa lepszych rozwiązań od tego przeterminowanego spaghetti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oscommerce nie polecam nikomu. Od strony nowoczesności technicznej/wydajności kodu/jakości generowanej treści to totalna sieczka.

 

Niestety 100% prawdy w praktyce ledwo co nadaje się do użytku - mam na myśli sklep Porządnie widoczny w sieci.

 

Jest masa lepszych rozwiązań od tego przeterminowanego spaghetti.

 

Nie do końca, każde rozwiązanie które chwali się, że jest dużo lepsze od oscommerca w rzeczywistości niewiele od niego odstaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oscommerce nie polecam nikomu. Od strony nowoczesności technicznej/wydajności kodu/jakości generowanej treści to totalna sieczka.

Nie wiem, jak z jakością kodu PHP, ale przypuszczam że niezbyt dobrze - wszak to produkt z początku wieku i (AFAIK) kod nie był przepisywany od nowa, a spora część jest pisana jeszcze pod PHP3...

Jakość HTML jest wręcz tragiczna. CSS praktycznie nie jest tam używany, więc kod jest 2-3 razy większy od zoptymalizowanego. Dodatkowo ilość pozagnieżdżanych tabel jest tak wielka, że aż człowieka [ustawa o ochronie publikacji z dnia...] strzela...

Próbowałem zacząć przepisywać kod z bur... HTML na sensowny HTML i CSS, ale mi się odechciało. Tam wszystko trzeba napisać od nowa, bo w tej chwili to przypomina bardziej phpBB :)

 

Jest masa lepszych rozwiązań od tego przeterminowanego spaghetti.

A możesz coś konkretnego polecić? Najchętniej OpenSource, bo to można potestować w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A, podzielę się moimi przeżyciami...

 

Postawiłem 3 czy 4 razy Oscommerce na róznych serwach.. była to wersja tzw. "Premium", czy jakoś tak.. Grzegorza jakiegośtam.. licencja za 97zł z VAT czy coś takiego... jest to OSC z modułami, trochę poczyszczony.. itd... tak naprawdę, to gołego OSC miałem juz dość... ciągle jakieś błędy podczas instalacji, po instalacji.. że "cośtam var=23213 w pliku 21941242.php w lini 1024801284 ma wartość 23123-xv+231 zamiast 23123xc=vv".. siedziałem godzinami na necie i szukałem o co chodzi... a pamiętając, że na większości for są 'informatycy' z odpowiedziami i radami typu "ustaw CHMOD"... to naprawdę krew mnie zalewała... generalnie OSC to szit na miarę phpbb (by przemo też)...

 

OSC Premium, ten od e-gregora (e-gregor.com czy coś takiego - na takiej stronie on to sprzedaje/wał) jest lepszy..bo daje się zainstalować (wow! hehe)... ale żeby już to współpracowało z gotowymi cennikami np. Actionu, to trzeba było gościowi jednemu posmarować, żeby przygotował skrypt..

 

Generalnie jakbym miał stawiać sklep, to bym wolał dać parę stów przynajmniej na jakiś sensowny skrypt, a nie na tym g..nie..

 

Tak dla poparcia tego, co piszę: www.profimed.pl - tu było maksymalnie dużo chrzanienia się z importem, ale jak już doszedłem co i jak to nawet działa(ł).. tylko czasem baza pada i trzeba przywrócić hehe.. ale to możę wina klatki.pl, na którym to stoi :)

 

www.explo.pl - to postawiłem dla kolegi, który marzył o sklepie internetowym... no i się bawi, ale czy coś już sprzedał, to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie jakbym miał stawiać sklep, to bym wolał dać parę stów przynajmniej na jakiś sensowny skrypt, a nie na tym g..nie..

Tylko na jaki? :)

 

Znowu powraca temat z wątku o Joomli i innych CMS-ach - brak wiarygodnych testów wydajności skryptów. A przecież dobre testy, pokazujące np. obciążenie serwera przy:

- 10, 100, 1000, 10000 i 100000 produktach;

- 10, 25, 50, 100, 200, 500, 1000 jednocześnie odwiedzających;

 

cieszyłyby się olbrzymią popularnością. Odpowiednie wyliczenia dla każdej z kombinacji mogłyby się kończyć sugestią, jakie parametry serwera i łącza będą potrzebne do sprawnego działania sklepu. Autor takiego opracowania mógłby spokojnie zarabiać na reklamach, a webmasterzy i biznesmeni chcący założyć sklep internetowy wiedzieliby, co wybrać i jak kalkulować koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce mieć platformę sprzedaży za free to mimo wszystko trzeba się pogodzić z faktem, że nie znajdziemy nic naprawdę optymalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się chce mieć platformę sprzedaży za free to mimo wszystko trzeba się pogodzić z faktem, że nie znajdziemy nic naprawdę optymalnego...

Jestem bardzo daleki od krytykowania w czambuł całego oprogramowania Open Source, co jest tutaj dość popularne. Krzywa Gaussa obowiązuje tak wśród OS, jak i wśród opracowań komercyjnych i nie ma co kombinować, że opracowania komercyjne zawsze są lepsze. Przykład?

 

Na poczatku maja pewna agencja interaktywna odpaliła serwis pewnemu wydawnictwu. Tworzyła go przynajmniej od marca, choć patrząc na daty rejestracji administratorów nieśmiało przypuszczam, że tworzyli całość (takie ciut bardziej rozbudowane forum z możliwością uploadu grafiki) od grudnia 2005.

 

Ów "skrypt autorski" forum nie miał w chwili startu:

 

* absolutnie żadnej wyszukiwarki (wprowadzono dość kulawą po paru tygodniach, na skutek naprawdę licznych protestów użytkowników)

* automatycznego logowania

* wyszukiwarki własnych postów / postów danego użytkownika

* podglądu większej liczby postów przy odpowiedzi, niż jednego

* opcji cytowania poprzednika

* opcji edytowania własnych postów (nie wspominając o edycji ograniczonej w czasie, np. do 24h)

* formatowania tekstu

* wygodnej nawigacji między tematami / działami forum (okruszków)

* zaznaczania nowych postów w dziale

* zaznaczania nowych postów w wątku

* linku do pierwszego nowego posta w wątku

* linku do najnowszego posta w dziale

* raportowania postów spamerskich / obraźliwych do administratorów

 

Miał za to:

* niemożność wpisania tekstu dłuższego, niż ~ 2000-3000 znaków (nie chciało mi się liczyć, ale dłuższa wypowiedź musi być dzielona na części)

* wylogowywanie po kilkunastu minutach "bezczynności", co m.in. oznacza niemożność napisania dłuższego posta z cytowaniem źródeł;

* brak informacji o wylogowaniu, w związku z czym właśnie wklepany dłuższy tekst potrafi pójść w powietrze;

 

 

To tylko garść zauważonych bubli, nie chce mi się wypisywać wszystkich.

Oprócz tego po kilku miesiącach okazało się, że skrypt zaczął nagle pokazywać ponad 42 miliony postów w jednym z działów (błąd wisi dobrze ponad miesiąc), zdarzają się przypadki błędów w linkach, odsyłające do zupełnie innych artykułów, niż powinny odsyłać etc.

Być może ten serwis jest zoptymalizowany, jeśli chodzi o obciążenie serwera etc. Niestety, jest koszmarnym bublem, który utrudnia użytkownikom korzystaniez całości, a jest właśnie na użytkowników nastawiony.

 

Bez żadnej przesady mogę powiedzieć, że goła instalka phpBB jest o niebo lepsza od opisanego komercyjnego (i przypuszczalnie dość drogiego) wytworu owej agencji interaktywnej. Gdyby na takich samych zasadach zrobili sklep internetowy, to goły osCommerce byłby bardziej użyteczny i przyjazny użytkownikowi, miałby jakieś 10 razy więcej udogodnień i byłby sprawniejszy od ichniej produkcji.

 

 

Oczywiście przykład owego forum nie ma za zadanie udowodnić, że osCommerce jest dobrym skryptem do prowadzenia sklepu internetowego. Mimo swej popularności nie jest. Sęk w tym, że ciężko go porównać do istniejących na rynku niedrogich rozwiązań "instaluj i zapomnij", na jakie stać 98% rozpoczynających biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie krytykuję, bo sam mam na komputerze 100% softu open source. Po prostu nie zawsze ci open-developerzy przykładają się tak jak trzeba :) Chociaż fakt, że spora część firm też odwala fuszerkę, ale ostatecznie mając do wydania sporo kasy można znaleźć kogoś, kto zrobi to porządnie, ale z pewnością nie należy szukać takich firm "na google" tylko przez referencje konkretnych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie krytykuję, bo sam mam na komputerze 100% softu open source. Po prostu nie zawsze ci open-developerzy przykładają się tak jak trzeba :)

A to się zgadza. Dlatego tak bardzo chciałbym widzieć porządne testy wydajności oprogramowania dostępnego na rynku. Wymuszałoby to na developerach przyłożenie się do pracy, a i ułatwiało pracę tym wszystkim, którzy budują serwisy dla klientów. Wszak część klientów ma za doradców własne dzieci i mają jakieś kosmiczne wyobrażenie o cenach i możliwościach. Pokazanie facetowi czarno na białym informacji w niezależnym serwisie, że jego pomysł wymaga dobrego dedyka kosztującego określoną kasę często skróciłoby negocjacje.

 

Chociaż fakt, że spora część firm też odwala fuszerkę, ale ostatecznie mając do wydania sporo kasy można znaleźć kogoś, kto zrobi to porządnie, ale z pewnością nie należy szukać takich firm "na google" tylko przez referencje konkretnych osób.

Powiedziałbym, że najlepiej przez jedno i drugie. Wszak wspomniana przeze mnie agencja interaktywna niewątpliwie została wzięta z polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko na jaki? ;)

 

Znowu powraca temat z wątku o Joomli i innych CMS-ach - brak wiarygodnych testów wydajności skryptów. A przecież dobre testy, pokazujące np. obciążenie serwera przy:

- 10, 100, 1000, 10000 i 100000 produktach;

- 10, 25, 50, 100, 200, 500, 1000 jednocześnie odwiedzających;

 

cieszyłyby się olbrzymią popularnością. Odpowiednie wyliczenia dla każdej z kombinacji mogłyby się kończyć sugestią, jakie parametry serwera i łącza będą potrzebne do sprawnego działania sklepu. Autor takiego opracowania mógłby spokojnie zarabiać na reklamach, a webmasterzy i biznesmeni chcący założyć sklep internetowy wiedzieliby, co wybrać i jak kalkulować koszty.

Czy mi sie wydaje czy niezbedne do przeprowadzenia takich testow jest posiadanie conajmniej 1 serwera dedykowanego z cms'em badanym i 1 serwera wirtualnego ze skryptem przeprowadzajacym testy i opracowujacym wyniki?

 

Pozdrawiam

Smigacznr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorka ze sie wtrace

sam wlasnie jestem na etapie budowanie sklepu znam dosc php i mysql oraz xhtml

ale jesli ktos ma sie zajac biznesem to szkoda czasu na oscommerce - siedzialem nad nim 2 miesiace bo starsznie trudno zbudowac fajna oryginalna grafike (a nie modyfikacje standartowej)

jak kolega wspomnial dodatkow jest masa ale ona wzajemnie sie gryza i trzeba sie wykazac naprawde cierpliwoscia i nerwami zeby doprowadzic to do poczatku

 

jesli ktos prowadzi sprzedaz na mala skale to polecam sie tym bawic

jesli chcecie cos profesionalnego polecam zakup glownie dlatego ze jest tam panel amnina bardzo rozbudowany co daje nam kontrole nad cala sprzedaza i zarzadzaniem produktami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×