Skocz do zawartości
MasterNETpl

Magazyn "webhosting"

Polecane posty

Witam serdecznie!

 

Cytat z di.com.pl:

Już w listopadzie, na polskim rynku gazet papierowych pojawi się nowy tytuł "Webhosting". Będzie to pierwsze na rynku, regularnie ukazujące się wydawnictwo poświęcone rynkom usług hostingowych i domen internetowych w Polsce.

 

Co Wy o tym sądzicie?

Czy uważacie, że będzie to po prostu tylko i wyłącznie nowa forma reklamy firmy home.pl?

Osobiście jestem bardzo ciekaw jak będzie ten magazyn wyglądał w stosunku do konkurencji.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa... żeby tylko nie napisali, jak prosto i łatwo prowadzić firme hostingową w 3 krokach :D Również jestem straaaaaasznie ciekawy :) Ciekawe, kiedy dokładnie się ukarze :) Myśle, że home wynajmie tylko 'plakat' :P Również bardzo ciekawe jest, jakie osoby zajęły się tym i na jakiej podstawie będzie to wszystko działać. No nic, mam nadzieje, że szybko go przeczytam ;) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale czad! Ja jestem entuzjastycznie nastawiony, ale co to będzie.. zobaczymy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby tylko nie napisali, jak prosto i łatwo prowadzić firme hostingową w 3 krokach :P

 

Oczywiście, że nie napiszą. Zapewne w każdym atykule będą reklamy/pseudoreklamy home.pl mające jeszcze bardziej wzmocnić pozycję lidera, aż Polski hosting będzie się dzielił na home.pl i resztę świata. A home.pl wraz ze wzrostem klientów będzie stawać się jeszcze bardziej sztywne.

 

Dobry pomysł, zły wykonawca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupię 1 numer, aczkolwiek tak jak wcześniej stwierdzono - zapewne nie będzie to obiektywne czasopismo.

Poza tym odnoszę wrażenie, że będzie to połączenie poradnika dla początkujących w internecie + reklama home.pl, czyli dla przeciętnego użytkownika tego forum - publikacja bezwartościowa.

Jednak mam nadzieję, że się mylę.

Jak na razie czytuję magazyn "INTERNET" i sporadycznie "INTERNET MAKER"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeczytałem ten artykuł i trochę mój entuzjazm osłabł...

bo home, bo kwartalnik, bo wkładka do innych magazynów, bo 300 tys. egzemplarzy... czyli tak naprawdę to będzie coś jak w CD-Action CD-Projekt zrobił... że reklamówka taka ściemniona na mini-czasopismo..

 

lipa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem o tym w DI http://di.com.pl/news/15101,4.html ale lekko mnie zatkało, będą mieli nowy biuletyn firmowy który ponoć ma być gazetą! (Wow) U nie w mieście jest taka gazeta co ją wydaje Urząd Miasta - propagandowa papka która ma zerową wiarygodność - przypomina mi tą właśnie sytuację.

 

Osobiście jestem bardzo ciekaw jak będzie ten magazyn wyglądał w stosunku do konkurencji.

 

To NetArt też coś wydaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomi chodziło mi raczej o to czy będą w tym magazynie "pokazane" inne firmy skoro magazyn ma być poświęcony rynkom usług hostingowych i domen internetowych w Polsce czy pokazane będzie na każdej stronie tylko home.pl home.pl home.pl ...

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym piśmie nie będzie nic wartościowego.

Przeciętny Kowalski dowię się z niego tyle,

że każdą swoją webową zachciankę może spełnić... w home.pl. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się chwilę po pastwię i przetłumaczę na nasze tekst informacji prasowej. Złośliwie zacznę od tego, że większość notki w DI to żywcem przeklepany komunikat prasowy Home.pl ze zmianą Internet na internet. Ale do rzeczy :(

 

Będzie to pierwsze na rynku, regularnie ukazujące się wydawnictwo poświęcone rynkom usług hostingowych i domen internetowych w Polsce. Wydawcą magazynu jest firma home.pl, dostawca usług internetowych.

Będzie to pierwszy na rynku, regularnie ukazujący się dodatek reklamowy polskiej firmy hostingowej, poświęcony jej usługom. Zleceniodawcą reklamy jest firma Home.pl.

 

W "Webhosting" znajdą się materiały informacyjne oraz poradnikowe związane z użytkowaniem usług internetowych.

W "Webhosting" znajdą się materiały informacyjne oraz poradnikowe związane z użytkowaniem usług internetowych firmy Home.pl

 

Formuła magazynu wzorowana będzie na najlepszych wydawnictwach polskich i zagranicznych operatorów telekomunikacyjnych i internetowych - informują przedstawiciele home.pl.

Formuła wkładki reklamowej będzie wzorowana na broszurach reklamowych wydawanych przez Orange.

 

- Chcemy informować i edukować małych przedsiębiorców, pokazywać jak praktycznie wykorzystać internet do zarabiania pieniędzy.

Chcemy informować o naszych usługach i pokazywać małym przedsiębiorcom, jak możemy na nich zarobić wykorzystując do tego celu Internet.

 

W magazynie znajdą się przydatne informacje o szeroko pojętym rynku usług internetowych m.in. hostingu, dostępie do internetu czy produktach reklamowych - mówi Krystian Stypuła, dyrektor ds. obsługi klienta home.pl.

W magazynie znajdą się informacje reklamowe dotyczące usług Home.pl oraz dostępu do Internetu w sieci TPSA w usłudze Neostrada.

 

Nakład pierwszego wydania magazynu "Webhosting" wyniesie 300 tys. egzemplarzy. Będzie on dystrybuowany wśród użytkowników usług home.pl oraz dołączony w formie insertu do wybranych czasopism komputerowych.

Wkładka reklamowa "Webhosting" będzie wysyłana klientom Home.pl oraz dorzucana jako gratis do "CHIP-a" i kilku innych magazynów, niekoniecznie wyłącznie komputerowych.

 

Firma planuje również dystrybucję magazynu w formie elektronicznej.

Broszurę reklamową będzie można pobrać ze stron Home.pl

 

Magazyn będzie wydawany jako kwartalnik począwszy od listopada 2006 roku.

Uznaliśmy, że nie ma co się wygłupiać i wysyłać biuletynu reklamowego co miesiąc, bo ludzi trafi szlag. Wystarczy pitolić raz na kwartał, że jesteśmy najlepsi, a oni to i tak zapamiętają.

 

Pierwszy numer magazynu będzie składać się z 16 stron i zawierać 6 artykułów pogrupowanych w trzech głównych działach tematyczne - domeny, serwery i bezpieczeństwo.

W pierwszym numerze magazynu wyjaśnimy, dlaczego należy rejestrować domeny w Home.pl, dlaczego należy wykupić hosting w Home.pl i dlaczego Idea Web Server jest bardziej bezpiecznym rozwiązaniem od Apache.

 

Kolejne numery magazynu "Webhosting" zostaną wzbogacone m.in. o wywiady oraz testy sprzętu.

W kolejnych numerach biuletynu reklamowego czytelnicy będą mogli poczytać wywiady z naszymi pracownikami, którzy powiedzą im, czemu warto wydawać kasę w Home.pl.

 

 

No dobra, tyle złośliwości, czas zajrzeć do numeru :)

 

Strona 4 - "Zacznij od domeny".

Tekst o budowaniu wizerunku firmy w Internecie. Przypuszczam, że będzie w nim mowa o konieczności wykupienia dobrej domeny w wiarygodnej firmie, o konieczności wykupienia porządnego hostingu w dużej, sprawdzonej i wiarygodnej firmie etc. W tekście pojawią się przypuszczalnie odniesienia do usług Home.pl na zasadzie "jak np. w usłudze X firmy Home.pl".

 

Strona 7 - "Domena pod kontrolą" - Jak dobrze zarządzać swoją domeną.

Enigmatyczny tekst, który może mówić o czymkolwiek związanym z domenami. Stawiam na instrukcję obsługi subdomen w Home.pl oraz reklamę zakupu domen dodatkowych, np. *.com.pl do posiadanej już *.pl etc.

 

Strona 10 - "Własne miejsce w sieci" - Wybieramy dobre konto dla naszej strony WWW.

Tutaj pewnie będzie tekst pełen ogólników i pierdół, porównywalny z tekstem CHIP-a sprzed kilku miesięcy. Nie zdziwię się, gdy będą zamieszczone w nim cytaty z CHIP-a...

 

Strona 12 - "Moja pierwsza strona" - Tworzenie własnego serwisu WWW i jego reklama.

Stawiam na reklamowanie kreatora stron WWW, który jest przecież doskonałym sposobem na zaoszczędzenie na tych złod zdziercach żądających za zrobienie strony WWW kupy szmalu...

W części o reklamie będzie zapewne garść informacji o AdWords i kuponie 200 złotych na początek.

 

Strona 14 - "Ostrzeżony, uzbrojony - demaskujemy domenowych oszustów"

Tu mogę tylko zgadywać, ale przypuszczam że będzie to tekst o oszustach prawdziwych (firmy nakłaniające do wykupienia domen za grubą forsę, lewi rejestratorzy etc.). Nie zdziwią mnie wcale jakieś żaluzje dotyczące Top 100 i spraw z tym związanych...

 

 

 

PS. Niech mi ktoś powie, czemu IPB głupieje i nie pokazuje cytatów? Za dużo ich? :)

PS.2 Przeedytowałem cytaty, łącząc dwa ze sobą. Ani chybi IPB nie lubi zbyt wielkiel liczby cytatów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiast
- home.pl chyba jeszcze nie zarejestrował się w progresso :(

 

PS.

Na pewno będzie o Lerkins Group i dlaczego trzeba ich unikać i rejestrowa domenę w jakiejś innej, sprawdzonej firmie np Home.pl. Taką wkładkę dostaje z PLUS GSM do faktury. :) To by się nawet zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slash or backslash that is the question :(

 

oj chyba jednak jest dobrze

 

czyli jednak

bedzie problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo reklam w wykonaniu Home.pl dzisiaj natrafiłem na stronę i gdzie akurat HOME ładnie się wpasował :-) sami oceńcie. .jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie czytuję magazyn "INTERNET" i sporadycznie "INTERNET MAKER"

 

Milo to czytac :-).

 

Pozdrawiam,

Pawel Gruszecki

(Magazyn INTERNET, INTERNET Maker)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie kurcze przycenzurowało Czyżby home mnie nie lubił :-)

 

TUTAJ FOTKA HOME >>

Lepsza wersja

 

 

PSik

Do Pana: Pawel Gruszecki. Czytuję regularnie, przyzwoite czasopismo, ala proszę nam oszczędzić art (w INTERNET Maker) pod tytułem jak zainstalować phpbb przemo czy Vbulletin 3.6. My wszyscy kupujący to czasopismo wiemy jak klikać w ikonkę "dalej" w internecie. Proszę mi wierzyć na słowo.

 

- Może tak art na temat jak stworzyć menu z formie wielopoziomowego drzewka opartego o relacyjnej BD i obiektowego PHP5 wspieranego za pomocą AJAX.

- Albo specyfika sql5 vis sql4 Jak sprawnie przesiąść sie na nowszą wersję.

- COREL kontra ADOBE (darmowa wersja dla prenumeratorów) :( - taki żart

 

Tego czasopisma nie kupią zwykli czytelnicy, W poprzednim numerze nie było specjalnie niczego czego bym nie wiedział a wiem że nic nie wiem.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Milo to czytac :-).

 

Pozdrawiam,

Pawel Gruszecki

(Magazyn INTERNET, INTERNET Maker)

 

Dziękuję Panie Pawle za zrzut ekranu i wspomnienie o forum WebHostingTalk.pl w Magazynie Internet w raporcie o hostingu (listopad 2006).

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ooo.. to redaktor jest tu? Suuper :( heh.. muszę też zacząć kupować, bo jakoś nie mogłem się zdecydować... Computer Arts i CD-Action to razem już 3 dyszki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu wiernym czytelnikiem jestem, a o jorze jeszcze ani razu nie wspomnieliście :(.

Za to, Grześka ścigaliście 3 tygodnie aby skrobną coś o swojej firmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już zeszliśmy na temat Magazynu Internet to też coś napiszę. Byłem baardzo wiernym czytelnikiem przez jakieś 3 lata (w międzyczasie nawet opublikowałem w nim 3 artykuły)... ale od jakiegoś czasu niestety poziom magazynu spadł. Stał się gazetą zbytnio nastawioną na zwykłego użytkownika sieci i jak rozumiem Internet Maker miał za to zadowolić tą drugą część czytelników. Niestety po pierwszym dość udanym numerze... też zaczęło się opisywanie klikologii itp. Innymi słowy, brakuje na rynku gazety dla bardziej zaawansowanych czytelników... i niestety pewnie się już to nie zmieni.

 

Ot taka mała konkluzja. Raport z rynku hostingu zawsze jednak czytuję z zainteresowaniem :(

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. brakuje w magazynie np zaawansowanych objaśnień. Kurs Flasha jaki tam jest to niestety poziom dla przeciętnego anglika nie polskiego programisty webowego. A to w programowaniu dwa zupełnie inne poziomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...no.. i właśnie dlatego po przejrzeniu w Empiku jednak tego nie kupiłem.. bo po co komu kolejny PC Format, albo - co gorsza - "Komputer Świat" czy jak to tam się nazywa.. swoją drogą PC Format po przejęciu i wznowieniu też podupadł, nie? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×