Skocz do zawartości
Mich@ł

Serwer Shoutcast

Polecane posty

Jaki soft trzeba zainstalowac na serwerze aby można było zrobić serwer shoutcast, erds i auto pilota ?

 

Chciałbym załozyc małą rozgłosnie radiową a z uwagi na to ze mam dedyka wiec nie ma sensu płącić za wynajem serwera shoutcast ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na serwer shoutcast instalujesz shoutcast

 

jest nawet oficjalna strona-ta sama na ktorej jest client to wysylania muzyki dla winampa.

 

autopilot- taki najprostszy to sc_trans

 

erds - skrypty w php, ale nie pamietam gdzie je znalazlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki soft trzeba zainstalowac na serwerze aby można było zrobić serwer shoutcast, erds i auto pilota ?

 

Chciałbym załozyc małą rozgłosnie radiową a z uwagi na to ze mam dedyka wiec nie ma sensu płącić za wynajem serwera shoutcast ;)

 

Zgłoś się do mnie na gadu-gadu: gg:500397 a pomogę Ci. Nie od parady mam firmę playcast.eu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie od parady, nowy krzak na rynku. Co to ma być, że na życzenie wystawiacie RACHUNEK? Ma być faktura VAT do domu i to bez żadnych życzeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to, żebyś trzymał się z daleka od "firm" pokroju playcast.eu jeśli nie chcesz później żałować.

 

Hm a możesz mi powiedzieć dlaczego miałby żałować? Czy te słowa, typu krzak itd. kierowane w naszą strone są napewno trafne?

 

Może jednak najpierw sam sprawdzisz nasze usługi, ew. zapytasz któregoś z klientów - to wtedy będziesz miał prawo oceny, imho ja myślę, że jednak napisałeś tak z powodu tego, iż mamy słabą stronę (zmieni się to)

 

Pozdrawiam,

Dawid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. "firma" istnieje od niedawna, zero praktyki na rynku

2. kontakt typowo jak podwórkowej ekipie: gg, mail, żadnych telefonów, adresów... co to ma być?

3. żadnego biura w Polsce, żadnego sensownego kontaktu z kimkolwiek odpowiedzialnym za całość

4. nie ma czegoś takiego jak rachunek na życzenie. Jak sprzedajesz w Polsce, to mam dostać bez proszenia, za darmo, pocztą, fakturę VAT do domu. Wtedy możemy mówić o poważnej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad. 4. Tutaj się z Tobą nie zgodzę, osoba prowadząca działalność gospodarczą nie ma obowiązku wystawiania Rachunku(przed osiągnięciem 10 tyś euro przychodu) lub FVAT (powyżej tej kwoty). Jak byś poczytał przepisy prawa podatkowego to tam istnieje takie coś jak "ewidencja sprzedaży", gdzie wpisuje się dziennie kwoty sprzedaży usług, towarów itp na które nie wystawiło się Rachunku, FVAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to w kontekście "poważnej firmy": jeśli prowadząc działalność chcę wyglądać poważnie, to postarałbym się o te fakturki - a już na pewno nie pisałbym "na życzenie". W moim przekonaniu KAŻDY klient ma prawo, a nie "możliwość" otrzymania dowodu zakupu i takie podejście jest nieco "na odwal się".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ad. 4. Tutaj się z Tobą nie zgodzę, osoba prowadząca działalność gospodarczą nie ma obowiązku wystawiania Rachunku(przed osiągnięciem 10 tyś euro przychodu)

 

Chyba 10 k zł o ile się nie myle :(

 

Pozatym panowie nie spamujcie mi w moim temacie ;)

 

 

Może ktoś ma skrypt do e-rds'a lub jakiś inny do autopilota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozatym panowie nie spamujcie mi w moim temacie

 

Wiesz co to spam? W interesie wszystkich jest ostrzeganie przed takimi firmami :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co to spam? W interesie wszystkich jest ostrzeganie przed takimi firmami :]

zle sie wyraziłem ;] Raczje offtop :] Chodzi mi o to ze zaraz to bedzie temat o firmie a nie o sofcie do prowadzenia radia :]

 

Zreszta ja nie krozystam z takich firm... Kilka razy sie przejechąłem na tym ze nie było nigdzie adresu nipu itd :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a tak w ogóle to najpierw był temat o sofcie, i to NIE JA przywaliłem nagle reklamę swojej firmy. Odpowiadam więc ostrzeżeniem przed tego typu przedsięwzięciami i to by było na tyle tego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, a tak w ogóle to najpierw był temat o sofcie, i to NIE JA przywaliłem nagle reklamę swojej firmy. Odpowiadam więc ostrzeżeniem przed tego typu przedsięwzięciami i to by było na tyle tego wątku.

 

Proszę bardzo, temat o sofcie. Posiadam autopilota sterowanego przez gadu-gadu, a e-rds na dniach skończe pisać (z panelem)

 

Co do tematu naszej firmy. Kto powiedział, że telefonu nie będzie? Zostanie on wprowadzony jeszcze w tym tygodniu.

 

Kontakt główny jest zawarty w dziale "KONTAKT". Można się skontaktować osobno ze mną i osobno z BOK'iem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już skomentowałem. Potencjalnym klientom polecam wybranie innej firmy. Wracamy do tematu.

 

Imo zapraszam ;-)

 

Z mojej strony eot.

 

Jeżeli jednak chce ktoś zakupić skrypt autopilota sterowanego przez gadu-gadu (mam pełne prawa do sprzedaży) ew. e-rds z panelem (skończony będzie do końca tygodnia) to zapraszam, gg:500397.

 

Mogę również wymienić na inny, równie dobrze przydatny skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 k euro, aby wejść w VAT. Sprzedając usługi w dość niskich cenach, trudno wymagać by na każdą rzecz wystawiać FVAT czy rachunek, bo to mijało by się z celem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4. nie ma czegoś takiego jak rachunek na życzenie. Jak sprzedajesz w Polsce, to mam dostać bez proszenia, za darmo, pocztą, fakturę VAT do domu. Wtedy możemy mówić o poważnej działalności.

Jest to oczywiście nieprawda, po 1 ta firma nie musi być płatnikiem VAT, po 2 nie ma przymusu wysłania faktur każdemu klientowi, a jedynie tym, którzy sobie tego zażycza, po 3 nie ma sensu wysyłać faktur tym, którzy ich nie chcą i generować niepotrzebnych kosztów, po 4 nie trzeba wysyłać pocztą, a można np. w pdf i wreszcie po 5 -- my kiedyś wysyłaliśmy wszystkim i bywało tak, że niektórzy mieli o to pretensje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to oczywiście nieprawda, po 1 ta firma nie musi być płatnikiem VAT

Krótki kurs WKP(b ) - jeżeli firma działająca w branży internetowej nie jest płatnikiem VAT, to należy się jej wystrzegać. Tak na zaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krótki kurs WKP(b ) - jeżeli firma działająca w branży internetowej nie jest płatnikiem VAT, to należy się jej wystrzegać. Tak na zaś...

hmm nie zgadzam się z Tym twierdzeniem.

Każdy kto zaczyna w jakiejś branży nie zakłada od razu firmy bo wiążą się z tym duże koszty, no chyba że masz sporo kasy na rozwinięcie inwestycji.

 

W przypadku większości działalności internetowych, ich twórcy rejestrują firmę dopiero wtedy kiedy ich funkcjonowanie przekroczy prób opłacalności.

 

Osobiście jak tworze strony internetowe to nie w oparciu o moją dzialalność gospodarczą tylko o umowe o dzieło np. jest to dla mnie wygodniejsze bo nie musze prowadzić własnej księgowości.

 

Shive i Pan Piotr chyba są bardzo zasobni w kase rozpoczynajac jakas dzialalnosc albo nigdy tego nie robili w polskich warunkach a potrafią się tylko wymądrzać.

Równie dobrze firma z regonem i pan iksinski moze wykonac powierzoną robote na tym samym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to oczywiście nieprawda, po 1 ta firma nie musi być płatnikiem VAT

Krótki kurs WKP(b ) - jeżeli firma działająca w branży internetowej nie jest płatnikiem VAT, to należy się jej wystrzegać. Tak na zaś...

 

Moim zdaniem jest to opinia co najmniej kuriozalna. Branża internetowa to pojęcie szerokie i może dotyczyć sprzedaży bardzo wielu produktów bądź usług. Klienci takich firm także niekoniecznie muszą być VAT-owcami i osobiście znam takich sporo, im jest nawet na rękę otrzymać Rachunek, a nie FVAT z doliczonym VAT-em którego i tak sobie nie odliczą. Co to za mania VAT-owania w ogóle? Jakiś nowy wyznacznik jakości firmy? A czy osobie prywatnej bardziej zależy na FVAT czy na niskiej cenie?

 

Proszę się dobrze zastanowić zanim znów wygłosi Pan jakąś opinię w podobnym tonie. Osobiście gdybym miał do wyboru zakupienie np. projektu strony www dla małej firemki za 250zł + VAT 22% (305zł brutto) lub za 250zł + VAT 0% która nie jest płatnikiem VAT-u to chyba oczywiste którą ofertą bym wybrał? Zwłaszcza gdyby robota była dobrze i sprawnie wykonana. Czegóż to miałbym się wystrzegać w takim konkretnym przypadku? Napisał Pan to w taki sposób, jakby co najmniej każdy vatowiec był pewny i uczciwy, a tak naprawdę jest to kwestia jednego papierka więcej przy rej. firmy.

 

Przepraszam za off-topa, ale nie mogłem się powstrzymać. Co do tematu to jeśli wciąż potrzebna jest pomoc z shoutcastem to chętnie pomogę zainstalować i skonfigurować. Oczywiście nieodpłatnie i prywatnie, żeby mnie tu czasem ktoś nie "pojechał", że próbuję się reklamować i mam firmę krzak...

 

Chociaż, sądząc po dacie założenia wątku, temat bardziej do zamknięcia niż rozwijania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krótki kurs WKP(b ) - jeżeli firma działająca w branży internetowej nie jest płatnikiem VAT, to należy się jej wystrzegać. Tak na zaś...

Moim zdaniem jest to opinia co najmniej kuriozalna. Branża internetowa to pojęcie szerokie i może dotyczyć sprzedaży bardzo wielu produktów bądź usług. Klienci takich firm także niekoniecznie muszą być VAT-owcami i osobiście znam takich sporo, im jest nawet na rękę otrzymać Rachunek, a nie FVAT z doliczonym VAT-em którego i tak sobie nie odliczą. Co to za mania VAT-owania w ogóle? Jakiś nowy wyznacznik jakości firmy? A czy osobie prywatnej bardziej zależy na FVAT czy na niskiej cenie?

Chodzi raczej o to, ze ZTCP bycie płatnikiem VAT jest obligatoryjne powyzej pewnego, nie tak znowu duzego przychodu (bodajże około 10K miesięcznie). Jeśli więc firma płatnikiem VAT nie jest, to jej przychody są stosunkowo niewielkie i zapewne nie spodziewa się szybkiego ich zwiększenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie ma dzialalnosci gospodarczej?? Tzn nie ma srodkow jak napisal wyzej suq83. Nie ma srodkow na dzialalnosc?? Czyli firemka bedzie prowadzona dzieki temu co zarobi. Co to powoduje??

a) Im mniej klientow tym gorszy support

;) W razie kryzysu (pady serwerow, koniecznosc przeprowadzki do innej serwerowni itd itp) skad takowa "firemka" wezmie kase na to?? Spod ziemi??

c) Po co sie mieszac w cos nielegalnego, jak za takie same pieniadze (czasem TROSZKE wieksze) mozna uzyskac cos legalnego i lepszego jakosciowo??

Po drugie: wynajecie ksiegowego, ktory wie, co mowi: 150 zlotych wzwyz. I po wynajeciu takowego i wypytaniu go o kilka podstawowych rzeczach mozna pisac cokolwiek o regulacjach, sposobach na biznes itd tutaj. Nie wprowadzajmy w blad czytelnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×