Skocz do zawartości
anarchy

Wynagrodzenie Dla Admina

Polecane posty

Ogolnie sie zgadzam z @shive - trzeba znac swoją wartość, jednak nie wiem czy bierzesz pod uwage firmy ktore robia to masowo i dany admin nie obsluguje 1 czy 2 serwerów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, firmy mogą robić znacznie taniej, to jasne. Ale firmy oferują wtedy opiekę bieżącą, co nie obejmie wstępnego, naprawdę porządnego załatwienia sprawy konfiguracji. Na takie coś już trzeba wydać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, firmy mogą robić znacznie taniej, to jasne. Ale firmy oferują wtedy opiekę bieżącą, co nie obejmie wstępnego, naprawdę porządnego załatwienia sprawy konfiguracji. Na takie coś już trzeba wydać więcej.

 

No chyba nie będą administrować czegoś czego sami nie konfigurowali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nie musi aż tak ściśle łączyć. Przykładowo, w usłudze masz aktualizację pakietów i monitoring usług, co nie przeszkadza, żebyś miał jakiś custom konfig zrobiony przez kogoś kto się zna na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam shive, realia nie do końca takie są, za konfiguracje servera, nie złe zabezpieczenie (upgrade wszystkich usług, zabezpieczenie luk), httpd (mody), firewall, monitoring usług i loadu, ochrona przed brute force na usługi, co naprawde jest gdzieniegdzie plagą, wykorzystanie snorta i dobra kontrola nad wszystkim kosztuje ~230 zł. Dla niektórych adminów to starcza, przecież nie muszą mieć sporego obciążenia finansowego. Nie wszystkim zależy tak strasznie na kasie... na pewno się cenią, bo wiedzą co robią i siedzą w tym już jakiś czas ;) To tyle z mojej strony. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę niezłego zabezpieczenia tylko DOBRE zabezpieczenia zrobione przez gościa z kilkuletnim doświadczeniem. Więc ja bym zapłacił znacznie więcej, a jeśli ktoś ma mniejsze wymagania to może dać te 250 i też będzie miał jakoś zrobione. Kwestia poziomu oczekiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaz jestem przyzwyczajony do tego, ze ludzie pod pojeciem 'kompilacji ze zrodel' maja na mysli ./configure && make && make install, a to z punktu widzenia bezpieczenstwa (przynajmniej zgodnie z moja wiedza :P roznicy nie robi).

 

chyba ze ma sie gcc spaczowane stackguardem albo defaltowo ustawione -fstack-protector

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×