Skocz do zawartości
anarchy

Wynagrodzenie Dla Admina

Polecane posty

W najbliższym czasie prawdopodobnie zatrudnię admina do serwera dedykowanego. Jakie są teraz mniej więcej oczywiście ceny na rynku? Potrzebuję kogoś kto skonfiguruje LAMPa do forum dyskusyjnego (baza MySQL ~1GB) plus odpowiednia konfiguracja od strony bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle kosztuje obsluga serwera przez jakąś z zachodnich firm http://rack911.com/ itp

 

Podejrzewam ze traktują klienta masowo czyli wszedzie to samo. Z drugiej strony na większości serwerów jest zainstalowany podobny soft (LAMP).

 

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz całkiem o innej usłudze. On szuka osoby, która mu ustawi i zabezpieczy serwer, a nie firmy która będzie doglądała maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Nie no ta cena jest dobra za taka uslugę jak na polskie warunki/zarobki.

Wiesz na takim debianie apt-get ... plus edycja kilku plikow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patick, jak u ciebie setup+bezpieczeństwo to pare razy apt-get to ja się cieszę, że nie jestem na twoim serwerze.

 

Po drugie, setup to tutaj akurat byłby najtańszym składnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

shive: to zalezy za jakie pieniadze, sam uzywam systemow slackwar'o podobnych i albo staram sie korzystac w inteligetny sposob z paczek slackware albo kompiluje wszystko. Ogolnie wole kompilowane kernele, openssh, openssl etc. ale jezeli brak czasu to korzystam z paczek .tgz.

Naprawde nie jestem takim "newbie" ;)

ps. debiana nie lubie za jego prostote i bledy w zaleznosciach pakietow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wciąż się nie rozumiemy. Instalacja czegokolwiek a tuning i odpowiednio bezpieczny konfig to dwie różne bajki.

 

Stawki rynkowe to 200-600zl za godzine w zaleznosci od projektu.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stawki rynkowe to 200-600zl za godzine w zaleznosci od projektu.

 

g.

 

Taa...

 

Też ceny z kosmosu.

 

Swego czasu (kilka miesięcy temu) pytałem o koszt instalacji i zabezpieczenia nowego dedyka + ustawienie indywidualnych opcji w jednej z wiodących firm hostingowych (baaardzo polecanej na tym forum :( ) i roboczogodzina administratora to 65zł netto - czyli "troszke" mniej niż 600zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stawki rynkowe to 200-600zl za godzine w zaleznosci od projektu.

To już wiem, dlaczego macie takie ceny. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
To też roześmiałem się na widok stawki zaproponowanej przez patricka...

a ja na gb ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realne stawki za konfiguracje i zabezpieczenie servera, plus jakaś tam optymalizacja to do 250 zł. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Za 250zł zrobi ci to jakiś średnio inteligentny uczeń gimnazjum. Ale dobrych efektów nie oczekuj.

heh, albo ktoś kto sie zna i z reguły nie zajmuje mu to dużo wolnego czasu.

Jak patrząc na polskie place minimalne to 250 zl, za te może kilka godzin jest kwotą dużą. Wątpię byś ty miał większa dniówke niz 250 pracując w nas w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o dniówkę. Po prostu nikt, kto na serio zna się na rzeczy i zainwestował sporo kasy w swoją edukację, nie zrobi ci tego za marną kasę, bo jego praca jest warta więcej. Za 250 mógłby ci na szybko postawić serwer i najważniejsze komponenty, ale nie ma co liczyć na porządny konfig, a co dopiero zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na gb ;)

 

Jesli znasz dojrzalych, sumiennych, dokladnych, terminowych i z odpowiednia wiedza to chetnie ich poznam i zatrudnie. Od ponad dwoch miesiecy prowadzimy rekrutacje i trudno znalezc takich ludzi, dlatego zamiast sie smiac polec ich :-)

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli znasz dojrzalych, sumiennych, dokladnych, terminowych i z odpowiednia wiedza to chetnie ich poznam i zatrudnie. Od ponad dwoch miesiecy prowadzimy rekrutacje i trudno znalezc takich ludzi, dlatego zamiast sie smiac polec ich :-)

A prowizję jaką oferujesz? ;) Całkiem powaznie pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Klocicie sie a w sumie nie ma o co, bo rozmawiacie o 2 roznych uslugach (przynajmniej takie odnosze wrazenie).

shive i gb pisza o administratorach, ktorzy maja pare lat doswiadczenia, czesto specjalizuja sie w jakis konkretnych uslugach, daja jakiestam gwarancje wykonanej pracy i wystawiaja fakturki, dla ktorych zainstalowanie komus LAMP'a + zrobienie wstepnej konfiguracji jest nie warte w ogole zachodu.

Cala reszta natomiast pisze o 'administratorze' znajacym sie troche na rzeczy, ktory za ~200zl (przelane na konto, bez fakturki i gwarancji) zainstaluje wymagane paczki i zintegruje je tak, zeby dzialaly miedzy soba, doda pare regulek w iptables i ustawi pare podstawowych opcji w php.ini. I chyba wlasnie takiej osoby szuka anarchy ;)

 

OT:

patrick: Mozesz mi wytlumaczyc w jaki sposob kompilacja zrodel zwieksza bezpieczenstwo systemu w porownaniu do instalacji 'z paczki'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrick: Mozesz mi wytlumaczyc w jaki sposob kompilacja zrodel zwieksza bezpieczenstwo systemu w porownaniu do instalacji 'z paczki'?

Oooo, widzę że tajemniczy P do nas wrócił.

Trochę Cie nie było... Szukałeś literówek w dokumentach z rodziny RFC? ;)

Podejrzewam, że Patrick miał na myśli fakt, iż kompilująć klientowi coś ze źródeł

można powyłączać w daemonach/intetpreterach różne zbędne jemu dodatki,

dostosować system pod konkretny projekt, a tym samym zmniejszyć ilość

ew. miejsc gdzie w przyszłości mogą się znajdować krytyczne błędy.

Dodatkowo, można też spojrzeć na to tak, że np. dopieszczony LAMP

o wiele trudniej będzie zwiesić niż "choinkę z paczek",

a więc też jest bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo, widzę że tajemniczy P do nas wrócił.

Trochę Cie nie było... Szukałeś literówek w dokumentach z rodziny RFC? :(

Ktos musi :) A tak na powaznie to juz tak mam, ze pojawiam sie i znikam :)

 

Podejrzewam, że Patrick miał na myśli fakt, iż kompilująć klientowi coś ze źródeł

można powyłączać w daemonach/intetpreterach różne zbędne jemu dodatki,

dostosować system pod konkretny projekt, a tym samym zmniejszyć ilość

ew. miejsc gdzie w przyszłości mogą się znajdować krytyczne błędy.

Dodatkowo, można też spojrzeć na to tak, że np. dopieszczony LAMP

o wiele trudniej będzie zwiesić niż "choinkę z paczek",

a więc też jest bezpieczniej.

W sumie masz racje. Chociaz jestem przyzwyczajony do tego, ze ludzie pod pojeciem 'kompilacji ze zrodel' maja na mysli ./configure && make && make install, a to z punktu widzenia bezpieczenstwa (przynajmniej zgodnie z moja wiedza ;) roznicy nie robi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, że Patrick miał na myśli fakt, iż kompilująć klientowi coś ze źródeł

można powyłączać w daemonach/intetpreterach różne zbędne jemu dodatki,

dostosować system pod konkretny projekt, a tym samym zmniejszyć ilość

ew. miejsc gdzie w przyszłości mogą się znajdować krytyczne błędy.

Dodatkowo, można też spojrzeć na to tak, że np. dopieszczony LAMP

o wiele trudniej będzie zwiesić niż "choinkę z paczek",

a więc też jest bezpieczniej.

 

I taki wannabe-admin za 200zł naaapeeewnoo będzie się za to brał. Kupowanie usług od takich ludzi to po prostu kupowanie mniejszej lub większej katastrofy która prędzej czy później nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×