Skocz do zawartości
HoldenCaulfield

Iq.pl Czy Progreso

Polecane posty

Przejrzalem troche nasz extranet odnosnie Litr'a. Ustalmy fakty i popraw mnie jezeli sie myle, ale:

 

1. byles bardzo, ale to bardzo niezadowolony, wg Ciebie progreso praktycznie nie dzialalo

 

Bylem niezadowowoly z czasu generowania strony.

Od konca sierpnia jestem takze niezadowolony z szybkosci dzialania forum.

 

2. poprosiles o zwrot pieniedzy

Zgadza sie. To bylo pod koniec maja.

 

3. my nie znalezlismy podstaw co prawda (skoro 99,99% userom wszystko dziala dobrze, to mamy podstawy sadzic, iz wina lezy po stronie skryptu, a nie wydajnosci serwerow), ale zaproponowalem przeniesienie na nowa maszyne - jezeli nie bedziesz zadowolony - zwracamy cala kase

Przeniesliscie wtedy moja strone na nowa maszyne i szybkosc dzialania jej stala sie akceptowalna.

Faktycznie zaproponowaliscie mi zwrot pieniedzy (duzy +), ale po poprawie zdecydowalem sie zostac u Was.

 

4. kontakt sie urwal

Nastaly wakacje, prace nad strona stanely w miejscu. Pod koniec sierpnia przenoslem na Wasz serwer forum i znowu przypomnialem sobie o "problemach z wygajnoscia" o czym Was poinformowalem poprzez extranet.

 

Jezeli cos pokickalem to z gory przepraszam - nie przeprowadzalem dokladnego sledztwa, nie ma mnie dzis w firmie. Jezeli cos trzeba doprecyzowac - precyzujmy :) Jezeli beda niejasnosci i sie zgodzisz to moge udostepnic nasza korespondencje.

Nie ma zadnych niejasnosci, sprawa jest jasna.

 

Caly czas negatywnie piszesz o Progreso - ok, to nawet dobrze, ludzie dzwonia i mowia, ze jest masa opinii dobrych i tylko jeden powtarzajacy sie krytyk. Swoja droga troche nam pomogles - posty podapaja ponoc pod fanatyzm (nie wiem gdzie, wiem od ludzi telefonujacych, ze WHT to nie jedyne forum, na ktorym nam sie od Ciebie dostalo), a to dopingowalo innych do sprawdzenia, czy faktycznie ten diabel jest taki straszny. Zwroc uwage, ze moja oferta jest nadal aktualna - nie pasuje - zwracamy pieniadze :).

Nie jestem fanatykiem.

Wczesniej mialem forum na netlook.pl i dzialo super.

Teraz mam na progreso.pl i jest gorzej - na tyle gorzej, ze idzie to znaczaco odczuc. Nie pisze o tym wszystkim, dlatego ze mi sie nudzi.

Masz racje - niech kazdy sprawdzi na wlasniej skorze, czy mu dany hosting odpowiada - do czego takze zachecalem w moim ostatnim poscie.

 

@normanos - ta oferta dotyczy rowniez Ciebie. Przenosilismy testowo WP na czysta maszyne - tez mulil, ale to byl problem walkowany z Piotrkiem Mikolajskim i wina lezala po stronie WP.

 

Chlopaki (litr i normanos) - nic na sile :) Jezeli faktycznie jest tak zle, to nie ma zadnego problemu - jeszcze dzis ida korekty i przelew do Was -> wojtek@progreso.pl, 500 284 800.

Nie ma potrzeby - ja tutaj nigdy nie pisalem o pieniadzach. Ale ciesze sie, ze stawiasz sprawe jasno.

 

Cala reszte zapraszam na testy - opinie ludzi maja to do siebie, ze albo nas bardzo lubia i obraz progreso jest wypaczony, albo od razu cos im nie siadzie i beda nas krytykowac wypaczajac obraz w druga strone. Przez 14 dni naprawde mozna solidnie przetestowac serwer.

 

A co moze siasc na forum z 43MB baza danych.

 

 

Podsumowanie: niech kazdy wybierze sobie hosting, ktory mu odpowiada, przetestuje go itd.

A przy wyborze firmy X czy Y, w zadnym wypadku nich nie sugeruje sie moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już jego DOMYSŁY, a nie fakty.

Ekhem... jako wywołany do tablicy spytam - czy znasz nasze rozmowy z rashem, żeby wiedzieć gdzie były domysły, a gdzie były fakty? Coś mi się widzi, że wciąż masz zdolności jasnowidzenia...

 

Dla P.T. Zainteresowanych - problem leżał nie tyle po stronie WP jako takiego, ale po stronie pewnej przydatnej, acz kiepsko napisanej wtyczki. Wtyczka została zidentyfikowana (Fold Page List), przyczyna problemu opisana (bezsensowne zwiększanie zapytań wraz ze zwiększaną liczbą stron, co graniczyło z absurdem) i zlikwidowana.

 

Wyjaśnienie problemu zajęło nam obu chwilę, ale dzięki temu ewentualne kolejne mulące serwisy na Wordpressie mogą być poprawione znacznie szybciej. To jest dla mnie przykład sensownej współpracy obsługi z klientem, dzięki której obie strony mają korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...jest masa takich ludzi tutaj na forum w tematach o i365, progreso i innych hostach. Przecież nikt nikogo nie trzyma na siłę, jeśli jest tak fatalnie - droga wolna, rynek hostingu jest ogromny, podobnie jak ilość kobiet w parku/dyskotece/gdziekolwiek ;)..

Tylko widzisz problem jest taki, ze Progreso stawia sprawe jasno i uczciwie, jak cos sie klientowi nie podoba czy to z winy ich czy jakis wymyslonych powodow przez klienta to zwracaja pieniadze i jeszcze w przenosinach pomoga a i365.pl mowi klientowi "mozesz mnie pocalowac w ...", co z tego ze moge sie przeniesc jak mi nikt pieniedzy nie zwroci ???

 

P.S. Zeby nie bylo ze ja pierwszy poruszylem sprawe i365 ;)

 

Do Litra: Ja rowniez mialem forum na phpbb by Przemo z jeszcze wieksza baza niz ty i mi nic nie mulilo. Wniosek, cos masz pogrzebane w kodzie, moze jakas zle zaisntalowana modyfikacja czy cos w tym stylu, nie wiem. Owszem api cgi jest "ciut" wolniejsze ale to "ciut" jest mierzone w milisekundach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja osobiście w ogóle nie rozumiem jak można "jakieś tam" i365 stawiać obok Progreso i oba równomiernie besztać.. hosting za 70zł w i365 nie będzie taki sam (i tak samo wspierany przez BOK) jak hosting w Progreso.. (to a propos wypowiedzi BOSSa).. nie no, bez sensu porównania... (to już tak ogólnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: po doświadczeniach swoich "klientów", wiem, że co jak co akurat BOK w i365.pl jest szybszy nie tylko od tego w Progreso, ale też od tego w Nazwie, przegrywa może z Home ;).

 

Progreso pod względem liczby obsługiwanych domen etc. to ta sama klasa co i365 - różniąca sie jedynie lokalizacją serwerów (w obu wypadkach brak jednak własnego datacenter, i365.pl stoi sobie gdzieś w Stanach i u Niemców, a Progreso w USA i GTSie) i rozwiązaniami technicznym i naprawdę nie ma się co wiele oszukiwać, oba hostingi to tak naprawdę małe firemki z 5 pracownikami, bez jakiegokolwiek sensownego budżetu reklamowego, a nie home.pl. Wiem, że może Ci to złamać serce, ale cóż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
w obu wypadkach brak jednak własnego datacenter,

 

O wybacz, home.pl tez nie ma wlasnego DC a jest liderem ;) Takze ten argument to jakas pomylka!

pozdr.

 

Progreso pod względem liczby obsługiwanych domen etc. to ta sama klasa co i365 - różniąca sie jedynie

 

... doswiadczeniem - my dzialamy ponad 7 lat, i365 1,5 roku ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Litra: Ja rowniez mialem forum na phpbb by Przemo z jeszcze wieksza baza niz ty i mi nic nie mulilo. Wniosek, cos masz pogrzebane w kodzie, moze jakas zle zaisntalowana modyfikacja czy cos w tym stylu, nie wiem. Owszem api cgi jest "ciut" wolniejsze ale to "ciut" jest mierzone w milisekundach.

 

Masz szczescie, ze Tobie nic nie mulilo.

Nie mam pogrzebane w kodzie - forum instalowal sam Przemo, na netlook.pl smigalo az milo.

To nie bylo jakies tam moje dziwne odczucie, tylko takze opinie userow forum. Poza tym forum daje mozliwosc sprawdzania czasu generowania strony a ten znacznie roznil sie od tego z netlook.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz szczescie, ze Tobie nic nie mulilo.

Nie mam pogrzebane w kodzie - forum instalowal sam Przemo, na netlook.pl smigalo az milo.

To nie bylo jakies tam moje dziwne odczucie, tylko takze opinie userow forum. Poza tym forum daje mozliwosc sprawdzania czasu generowania strony a ten znacznie roznil sie od tego z netlook.pl.

sprawdz indexy, chmody i synchronizacje bazy (mas znajnowsza wersje by przemo?)- czasami podczas przenoszenia cos sie sypie

ja mam kilka for by przemo i nie mam zadnych problemow poza tym ze jedza duzo ramu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdz indexy, chmody i synchronizacje bazy (mas znajnowsza wersje by przemo?)- czasami podczas przenoszenia cos sie sypie

ja mam kilka for by przemo i nie mam zadnych problemow poza tym ze jedza duzo ramu :/

 

Wszystko zostalo sprawdzone. Wersja najnowsza. Zadnych modyfikacji. Wczeniej testowo przenioslem je na home.pl i tam takze smigalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

patryk ...nie doceniasz mnie, nie jestem aż tak niedoinformowany... niemniej jednak raczej będę trwał przy swoim, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam: i Ty wiesz, i ja wiem, że Home.pl funkcjonuje w GTS na "trochę innych" zasadach niż Progreso ;-)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Adam: i Ty wiesz, i ja wiem, że Home.pl funkcjonuje w GTS na "trochę innych" zasadach niż Progreso ;-)...

 

Wiem ale nie sa to zasady na tyle inne zeby mowic o roznicy w jakosci.

Swoja droga my chyba niedlugo tez bedziemy mieli te troche inne zasady - w przeciagu 2 tyg przenosimy sie tez do Piaseczna bo miejsca dla nas brakuje na Pieknej ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Wszystkie serwery przenosicie czy tylko nowe tam beda kolokowane?

 

Wszystkie. Ale bez obaw - to jest caly czas GTS - druga serwerownia, "troche" wieksza (jakies ponad 10 razy :(

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylem niezadowowoly z czasu generowania strony.

Od konca sierpnia jestem takze niezadowolony z szybkosci dzialania forum.

Skoro tak Ci się nie podoba to skorzystaj wreszcie z proponowanego zwrotu pieniędzy i przestań marudzić po forach. Podziwiam cierpliwość ekipy Progreso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro tak Ci się nie podoba to skorzystaj wreszcie z proponowanego zwrotu pieniędzy i przestań marudzić po forach. Podziwiam cierpliwość ekipy Progreso...

 

Przeczytaj caly watek dokladnie. Nie odgrzebuj starych postow.

 

 

A ja podziwiam szybkosc dzialania mojego forum na serwerze Iq.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podziwiaj podziwiaj zanim Ci iq nie podziekuje za wspolprace :(

 

Nie przewiduje, aby w najblizszym czasie moj serwis az tak sie rozrosl, zeby skrypty zaczely generowac az tak ogromne obciazenie. Poza tym zawsze bede mogl zobic to co Ty - przejsc na ich inny rodzaj.

 

Dla mnie najwazniejsze jest to, ze teraz mam porownanie dzialania mojego serwisu na roznych hostingach i tak jak juz to wczesniej napisalem: niech kazdy testuje rozne konta i wybierze dla siebie to co mu odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×