Skocz do zawartości
HoldenCaulfield

Iq.pl Czy Progreso

Polecane posty

Trudno mi sie zdecydowac - wybieram pomiedzy IQ standard i Progreso biznes. Zblizone parametry, przejrzalem archiwum i widze ze na forum obydwie firmy oceniacie raczej dobrze. Obydwa chodza w miare szybko, maja serwery w pl. IQ daje indywisualne IP i SSL, progreso shella. Autorski panel w obydwu przypadkach. Obydwie firmy szybko odpowiadają na wysyłane pytania technczne.

 

Roznica w cenie niewielka (progreso doklada domene) wiec jej nie biore pod uwage.

 

Sam juz nie wiem, moze bedziecie w stanie z dluzszego doswiadczenia z tymi firmami powiediec cos co pomoze przechylic szale na korzysc ktorejs z nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługa mysql 5 i postgresa w iq. Większy transfer w IQ. Domena kupiona osobno + iq wyjdzie taniej niż dodana w progreso. Tak więc brałbym IQ. Chyba że bardzo potrzebujesz SSH (przy okazji co to jest? JailedSSH?) to Progreso. Nie pamiętam co oznaczała SSH opcja ale chyba nie dawali w tym pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sie teraz przenosił i gdyby dawali własne IP to brałbym progresso Pozatym lubie dobrego webmaiala a oni mają cuba i planują autorski webmail. IQ nie ma kompresji gz co niestety jest przydatne przy wiekszych stronach z textem. Obie firmy są godne polecenia i mają okres testowy wiec można sprawdzić co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

Nie napisałeś pod co to konto konkretnie. Dla mnie progreso jest za wolne jeżeli chodzi o serwisy www, do firmy nie można mieć zastrzeżeń. Mają okres testowy - wrzuć swój stuffik, potestuj, sprawdź czy ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko progeso ;) Wspaniały support. Dla mnie IQ skresla brak .gz. Php na progreso moze chodzi ciut wolniej ale dla mnie roznica miedzy czasem generacji 0,2s a 0,6s to zadna roznica.

 

acha na google sa linki do nazw kuponow i masz wtedy na progreso 15% znizki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko progeso ;) Wspaniały support. Dla mnie IQ skresla brak .gz.

 

.gzip nie jest dostepny tylko na jednym serwerze i to dla PHP5. Zreszta i tam jutro, najdalej pojutrze sie pojawi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał progresso, od czasu kiedy jestem tutaj na forum nie usłyszałem żadnych negatywnych opinii.

To jest nieprawda, ze nie ma zadnych negatywnych opinii o progreso.pl - przeczytaj caly watek: Progreso lepsze od Home ?

( http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=3153 ) a dokladniej moje posty albo ten watek: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...=6185&st=20

 

Nie napisałeś pod co to konto konkretnie. Dla mnie progreso jest za wolne jeżeli chodzi o serwisy www, do firmy nie można mieć zastrzeżeń. Mają okres testowy - wrzuć swój stuffik, potestuj, sprawdź czy ci pasuje.

 

Progreso muli!

 

W tej chwili testuje iq.pl. Ogolnie to nie chcialem nic pisac przed zakonczeniem testow, ale ten watek mnie ponaglil, gdyz nie chce, aby ktos popelnil blad wybierajac zly hosting.

 

Po testowym przeniesieniu forum na iq.pl, dalem kumplowi linka, aby kompletny laik porownal szybosc dzialania forum na progreso.pl i na iq.pl i wiecie jak okreslil forum dzialajace na iq.pl?

Dziala jak brzytwa!

 

Jutro dalszy ciag testow, ale juz jestem spokojny, co do ich wynikow.

 

Ja chce, aby kazdy przekonal sie sam - masz okresy testowe, wiec do roboty - moze Ty bedzie mial inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Progreso muli!

Jak cholera ;) Ale to już przecież było kilka razy poruszane przez różne osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, "muli" Wam bo macie skrypty które akurat nie lubią PHP po CGI czy muli bo Progreso ma load 150 na serwerach? To znacząca różnica..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi nic nie muli.. muli to mi nazwa.pl (że wgram coś przez FTP, minutę nic nie robię, potem chcę wgrać i się krztusi i muszę reconnect robić..).. na Progreso jest świetnie na FTP.. strony też mi nie mulą... no nie wiem co muli.. ;) ale podzielcie się opiniami i faktami z tym muleniem.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panowie, "muli" Wam bo macie skrypty które akurat nie lubią PHP po CGI czy muli bo Progreso ma load 150 na serwerach? To znacząca różnica..

IQ chyba tez ma php na CGI?

 

btw - Gdzie stoi to forum? Strasznie muli od kiku dni :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To są jakieś specjalne skrypty które akurat działają lepiej pod CGI?

Nie, ale są takie co działają pod nim zdecydowanie gorzej niż w modułowym PHP. Suexec też robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
To jest nieprawda, ze nie ma zadnych negatywnych opinii o progreso.pl - przeczytaj caly watek:

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?act...sult_type=posts

 

Zastanawia mnie ze we wszystkich 17 postach jest cos negatywnego o nas... ;)

 

Ja chce, aby kazdy przekonal sie sam - masz okresy testowe, wiec do roboty - moze Ty bedzie mial inne zdanie.

 

Ano wlasnie, po to jest okres testowy zeby sprawdzic szybkosc dzialania naszych uslug ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem troche nasz extranet odnosnie Litr'a. Ustalmy fakty i popraw mnie jezeli sie myle, ale:

 

1. byles bardzo, ale to bardzo niezadowolony, wg Ciebie progreso praktycznie nie dzialalo

2. poprosiles o zwrot pieniedzy

3. my nie znalezlismy podstaw co prawda (skoro 99,99% userom wszystko dziala dobrze, to mamy podstawy sadzic, iz wina lezy po stronie skryptu, a nie wydajnosci serwerow), ale zaproponowalem przeniesienie na nowa maszyne - jezeli nie bedziesz zadowolony - zwracamy cala kase

4. kontakt sie urwal

 

Jezeli cos pokickalem to z gory przepraszam - nie przeprowadzalem dokladnego sledztwa, nie ma mnie dzis w firmie. Jezeli cos trzeba doprecyzowac - precyzujmy ;) Jezeli beda niejasnosci i sie zgodzisz to moge udostepnic nasza korespondencje.

 

Caly czas negatywnie piszesz o Progreso - ok, to nawet dobrze, ludzie dzwonia i mowia, ze jest masa opinii dobrych i tylko jeden powtarzajacy sie krytyk. Swoja droga troche nam pomogles - posty podapaja ponoc pod fanatyzm (nie wiem gdzie, wiem od ludzi telefonujacych, ze WHT to nie jedyne forum, na ktorym nam sie od Ciebie dostalo), a to dopingowalo innych do sprawdzenia, czy faktycznie ten diabel jest taki straszny. Zwroc uwage, ze moja oferta jest nadal aktualna - nie pasuje - zwracamy pieniadze ;).

 

@normanos - ta oferta dotyczy rowniez Ciebie. Przenosilismy testowo WP na czysta maszyne - tez mulil, ale to byl problem walkowany z Piotrkiem Mikolajskim i wina lezala po stronie WP.

 

Chlopaki (litr i normanos) - nic na sile :D Jezeli faktycznie jest tak zle, to nie ma zadnego problemu - jeszcze dzis ida korekty i przelew do Was -> wojtek@progreso.pl, 500 284 800.

 

Cala reszte zapraszam na testy - opinie ludzi maja to do siebie, ze albo nas bardzo lubia i obraz progreso jest wypaczony, albo od razu cos im nie siadzie i beda nas krytykowac wypaczajac obraz w druga strone. Przez 14 dni naprawde mozna solidnie przetestowac serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
@normanos - ta oferta dotyczy rowniez Ciebie. Przenosilismy testowo WP na czysta maszyne - tez mulil, ale to byl problem walkowany z Piotrkiem Mikolajskim i wina lezala po stronie WP.

To już jego DOMYSŁY, a nie fakty. Swego czasu wrzuciłem 2 inne skrypty i efekt był ten sam. Za jakieś 2 tygodnie skończę serwis dla klienta (już swój własny super wydajny kod) więc nie omieszkam go wrzucić na Progreso i przetestować skreślając opcje "jakiś zamulający skrypt".

 

Chlopaki (litr i normanos) - nic na sile ;) Jezeli faktycznie jest tak zle, to nie ma zadnego problemu - jeszcze dzis ida korekty i przelew do Was -> wojtek@progreso.pl, 500 284 800.

Nie przypominam sobie abym zgłaszał taką potrzebę. Jak mnie najdzie to znam namiary, poza tym właśnie po to zapłaciłem tylko za pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przypominam sobie abym zgłaszał taką potrzebę.

Nie zglaszales, ale wydajesz sie byc niezadowolony.

 

Jak mnie najdzie to znam namiary

Wiem. Przypominam tylko o mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rshmn: Musisz się niestety pogodzić z tym, że niektórzy płacą tylko po to, żeby sobie pomarudzić (och, jak fajnie jest zobaczyć 10 minutowy downtime o 4 w nocy, napisać maila i sprawdzić jeszcze czy support odpisze i pocałuje w rączkę o tej porze!) - taki ich już cel życiowy (no offence Normanos, pisze tak ogólnie..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Nie zglaszales, ale wydajesz sie byc niezadowolony.

Kupiłem konto głównie dla emaila (tak samo zresztą jak wcześniej na nieszczęsnym easyISP), mój blog to popierdółka. Odnośnie czasu dostępu do www stwierdziłem tylko fakt - może ktoś będzie chciał kupić konto specjalnie dla WordPressa, więc lepiej żeby wiedział co może go czekać. J/w pisałem o swoim 'skrypcie': wkrótce wrzucę, przetestuje i dam znać czy to rzeczywiście WordPress jest takim śmieciem.

 

Za to swoje realne niezadowolenie wyraziłem ze względu na te opóźnienia w otrzymywaniu emaili ostatnimi czasy. Szczególnie wczoraj mi to utrudniało pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to swoje realne niezadowolenie wyraziłem ze względu na te opóźnienia w otrzymywaniu emaili ostatnimi czasy. Szczególnie wczoraj mi to utrudniało pracę.

Adam pisal w innym watku - bedzie taki nietypowy patent na ew. kolejki + dzis doszedl nowy skaner OCR tekstu przesylanego w gif'ach etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
rshmn: Musisz się niestety pogodzić z tym, że niektórzy płacą tylko po to, żeby sobie pomarudzić (och, jak fajnie jest zobaczyć 10 minutowy downtime o 4 w nocy, napisać maila i sprawdzić jeszcze czy support odpisze i pocałuje w rączkę o tej porze!) - taki ich już cel życiowy (no offence Normanos, pisze tak ogólnie..).

Rzeczywiście nic nie robie tylko marudzę, za cel obrałem sobie Progreso i teraz będę jechał... :) Gadasz zupełnie jak moja żona, która nie trawi uwag/krytyki/opinii (na jakikolwiek temat) nazywając wszystko marudzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi z powodu Twoich problemów z żoną, ale zauważ, że chodziło mi tylko i wyłącznie o paradoks (potwierdzony smutnymi doświadczeniami), że niektórzy płacą za coś - w tym wypadku hosting i narzekają bo coś im nie odpowiada zamiast go zmienić/zażądać zwrotu gotówki itd i sprawia im to jakąś niekłamaną przyjemność :) - jest masa takich ludzi tutaj na forum w tematach o i365, progreso i innych hostach. Przecież nikt nikogo nie trzyma na siłę, jeśli jest tak fatalnie - droga wolna, rynek hostingu jest ogromny, podobnie jak ilość kobiet w parku/dyskotece/gdziekolwiek :)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Przykro mi z powodu Twoich problemów z żoną

Między wierszami to wyczytałeś? Czy szklana kula pod ręką?

 

, ale zauważ, że chodziło mi tylko i wyłącznie o paradoks tego, że niektórzy płacą za hosting i narzekają bo coś im nie odpowiada zamiast go zmienić/zażądać zwrotu gotówki itd - masa takich ludzi tutaj na forum w tematach o i365, progreso i innych hostach. Przecież nikt nikogo nie trzyma na siłę, jeśli jest tak fatalnie - droga wolna..

Musisz odróżnić "nieodpowiadanie" bo "coś tam", a stwierdzenie konkretnych, niepodważalnych faktów.

 

Trzeba też pamiętać, że skakanie z hostingu na hosting jest bardzo czasochłonne. Swego czasu, jak serwis mi się rozwijał to w ciągu 3 miesięcy zwiedziłem chyba z 3 firmy zanim przeskoczyłem na dedyka. Ogrom prac związanych z przenoszeniem był przybijający :/

 

No i zostaje jeszcze ostatnia sprawa, że tak na dobra sprawę to w PL nie ma za bardzo dużego wyboru: 2-3 firmy to za mało :)

 

Aha, i nie może też dojść do takiego paradoksu, że hostingi to święte krowy, złego słowa nie można powiedzieć.

 

Parę miesięcy temu był trend na forum (przy okazji easyISP), że czego można chcieć na parę zeta. Ludzie postawili sobie w takim razie poprzeczkę wyżej to teraz słyszą: "to taki biznes, ten typ tak ma" :)

 

No i koniec bo jak ktoś policzy moje posty w tematach o Progreso to jeszcze jest gotów stwierdzić, że ja tu z konkurencji jestem i kopie specjalnie pod Progreso. Nie mój cyrk, nie moje małpy :) Wracam do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×