Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
exe

Czemu Niemcy ?

Polecane posty

Witam

Od 3 dni męczy mnie myśl. Czemu do cholery w Niemczech jest tyle dobrych serwerowni , a w Polsce nie ma jakiegoś dobrego nie z bardzo tanimi serwerkami ale średnimi cenami ;) W Polsce jedynie SW mają przystępne ceny, ale co do serwerowni ich to jeszcze trochę czasu musi upłynąć aby powiedzieć że to dobre DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny łącz providerów, mniej rozwinieta struktura, drozszy sprzet, wieksze podatki itd - dlugo by wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Od 3 dni męczy mnie myśl. Czemu do cholery w Niemczech jest tyle dobrych serwerowni , a w Polsce nie ma jakiegoś dobrego nie z bardzo tanimi serwerkami ale średnimi cenami ;) W Polsce jedynie SW mają przystępne ceny, ale co do serwerowni ich to jeszcze trochę czasu musi upłynąć aby powiedzieć że to dobre DC.

 

Dlatego nie ma bo ceny w PL sa chore i skutecznie uniemozliwiaja powstanie takich tanich DC.

Dzis dla przykladu bylem w TK telecom po ceny, wlasnie pod male DC i co sie okazalo:

 

1mbps z ruchem do TPSA ( z Telia Sonera Tzw. nazywaja to "MIX"), 260 netto, przy zamowieniu min 30 mbps

1mbps bez TPSA, ruch przez Telia Sonera i level3, 190 netto przy 30 mbps

1 mbps tylko level3 za 140 netto przy 30 mbps

 

1mbps z ruchem do TPSA za 220 pln przy 50 mbps ( + gwarancja zjazdu 5pln za kazde 10mbps dobrane)

 

moglem jeszcze minimalnie sie potargowac o te pare pln ale to MINIMALNIE a ceny i tak sa CHORE.

 

w NASK`u zaoferowali mi natomiast takie ceny:

 

30 mbps do TPNET`u za bagatela ~21000 netto za miesiac

30 mbps (mix z TPNETEM i innymi) 10600pln netto za miesiac

30 mbps ruch zagraniczny bez tpnetu (telia sonera, DE-CIX) 4300 netto

30mbps sam DE-CIX za 2600 netto

 

takze o czym my tu mowimy, zapewne chodzi Ci o dedyki za 200 pln na miesiac, a w PL mozna zaoferowac ale nie za 200 a za 1500-2500 i wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, gdy kiedys przegladalem ceny dedykowanych lacz w USA to cena siegala nawet $100/1mbps wiec tez nie tak znowu malinowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony, gdy kiedys przegladalem ceny dedykowanych lacz w USA to cena siegala nawet $100/1mbps wiec tez nie tak znowu malinowo.

moze to lacze exclusive, premium czy cos bylo, bo gdyby byly ceny lacz takie to by dedykowicze szybko znizyli loty i zaczeli pietruszke na targu sprzedawac a nie w hosting sie bawic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapewne chodzi Ci o dedyki za 200 pln na miesiac, a w PL mozna zaoferowac ale nie za 200 a za 1500-2500 i wiecej...

 

Chodzi mi dobre serwery klasy PIV w cenach 400 -600 zł (brutto). Żeby było godne 1000 GB transferu. Nie są to wygórowane wymagania, ale niemożliwe w PL :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi dobre serwery klasy PIV w cenach 400 -600 zł (brutto). Żeby było godne 1000 GB transferu. Nie są to wygórowane wymagania, ale niemożliwe w PL :(

 

mozliwe w PL ale nie przy tych cenach... w PL taki serwer powiniem kosztowac okolo 1800 netto jak styk z TPSA ( nie wliczajac oversellingu) oraz z ~700-800 jak bez styku z TPSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 mbps tylko level3 za 140 netto przy 30 mbps

Tu chodzi o skale.

W Warszawie mozna miec 1Mbit od Telii za 10euro (przy wielkosciach powyzej 1Gbit). Ale w Polsce nie ma takiego rynku, zeby jakas serwerownia mogla brac tej wielkosci lacza dla serwerow dedykowanych.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery w polsce niekoniecznie musza oznaczac niskiego pinga - w serwerydedykowane.pl bez lacza premium masz 45-90ms z neostrady. W webperoni mam ok 50 (przez caly dzien) a place sporo taniej za mocniejszy sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego optymalniej jest kupić w Niemczech ;) Miałem konto testowe w rwi.pl a oni nie mają premium trafik to tak mi chodził ftp jakby serwer był w USA :|

 

PS. Nie mam innej możliwości niż neostrada (moja sieć elknet.pl) chodź kablówkę mógłbym mieć ale ludzie narzekają na nich w moim mieście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Dlatego optymalniej jest kupić w Niemczech

Jeżeli pijesz do wcześniejszej wypowiedzi o SD no to imho nieprawda ;) serwer z .de leci 100% przez .de a serwery w SD dla wiekszej (a nie wszystkich) cześci polaków leci przez .de ;) Pomijam fakt supportu, faktur itp.

 

Prawie robi różnice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×