Skocz do zawartości
noodly

[opinia] Xxl-web.com

Polecane posty

No i jeszcze jest reseller ;) Napisałem do nich raz czy zamierzają aktualizować php4 do php5 i też się nie doczekałem odpowiedzi :/

 

Mam tylko doświadczenia z VPS i w tej usłudze nie widzę problemu, żeby to samemu zrobić...

Znaczy widzę problem, bo musiałbym to przećwiczyć itp, a chwilowo nie mam susła pod ręką do treningów, ale... po to ma się dostęp do roota i kompilatorów, żeby nie polegać na innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły shared hosting. Niestety podczas zakładania konta dla hostingu miałem tylko możliwość włączenia lub wyłączenia PHP przy czym od razy wyskoczył napis że Safe Mode is ON.

 

Korzystać oczywiście się da ale instalacja dodatkowego modułu lub komponentu to katorga - trzeba samodzielnie założyć i poustawiać tablice w bazie danych. Prawdę mówiąc wolę przeprowadzać instalacje 3 kliknięciami a nie tracić na to całego dnia przy okazji "modląc się" aby wszystko działalo tak jak trzeba. Ponadto jest włączony Short Open Tag (niezalecane), post max size tylko 8 MB a upload max filesize zaledwie 2 MB (przy uploadzie bazy np forum jest to zdecydowanie za mało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ty nie wiedziałeś co kupujesz? Trzeba czytać regulamin i korzystać z kont testowych wtedy obędzie się bez żali i trosk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zawsze to działa - przy bardziej rozbudowanych komponentach nie wprowadza to wszytskich modyfikacji w bazie.

 

Dzisiaj admin xxl-web.pl zmienił mi na koncie dyrektywe Safe Mode i aktualnie jest tak jak pownno czyli na OFF. Kolejna rzecz która przemaia na plus za hostingiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XXL daje rade ;) Tylko moglby Pan Szanowny Administrator upgrade czasem zarzucic php/sql na shared hostingu! Ale zbyt leniwy jestem zeby stosowac maila w tej sprawie.

 

Tak czy siak polecam. Chyba najlepsza polska oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak inne maszynki, ale ta na której mam hosting (85.25.131.87) leży od rana:/

 

Chyba zacznę zliczać uptime dla tego serwera.

 

Nie chciałbym nikomu zarzucać podawania nieprawdziwych informacji, jednak interesujący jest fakt, że z serwera, na którym funkcjonuje ok. 150 adresów internetowych (bravo410.ixan.net), nikt oprócz jednego użytkownika nie zauważył całodziennego niedziałania serwera... Nie był to przypadkiem problem DNS?

 

Pozdrawiam

Jacek Bargiel

XXL-WEB.COM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam kogoś kto ma tam aktualnie dedyka i mógł by mi udostępnić kawałek serwera na 2-3 dni ( chcę postawić jedną aplikacje i przetestować pingi :] ) - Nie potrzebuje ssh, wystarczy by admin odpalił proces :]

 

Jak coś proszę na PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy dobrze pisze ale co tam :

Serwery dedykowane po obniżonej cenie, bez opłaty instalacyjnej! więcej xxl-web.pl

Czyli wszystkie serwery są bez opłaty instalacyjnej

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wypowiem - zacznę od tego że mam tam dedyka.

 

1) Jakość serwerów - celerony... co tutaj wymagać? :) Na razie problemów z sprzętem nie mam więc jest ok, jak coś to będę winić raczej strato bo to w ich dc mam serwer :)

 

2) Support - może mylne odczucie ale odpowiadają czasem długo, dokładnie się nie wypowiem bo teraz do nich nie piszę.

 

3) Łącza - Hmm.. pingi mogły by być trochę mniejsze ale nie narzekam. Stabilność jest ok, jeżeli oferują 1TB transferu to można go wykorzystać - nie przycinają łącz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok :D Teraz mogę wypowiedzieć się o tej firmie, nasza współpraca trwała 3 miesiące. Od razu mówię że to dedyk - power1000. Uptime serwera wynosił +80dni. Żadnych przerw w działaniu łącza czy też samego hardu nie zauważyłem. Serwer działał pod kontrolą debiana 4.0 służył jako host pod małe serwery gier i komunikacji głosowej. Pingi jako tako ~60-70 w CS - ale wiadomo to Niemcy :)

 

Ocena ogólna - 7/10 :>

 

Pozdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czemu trwała, zrezgynowałeś ? Jaki powód ? Ja swoją drogą zamierzam kupić Resellera ze 100GB transferu miesięcznie. Ceny nie są kosmiczne i przede wszystkim nie przycinają paru rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł_15 - Celeron nie wystarczał, teraz mam Athlona 4200+ (4.4GHZ) w Polsce :D

 

Teraz już puściłem w niepamięć czasy loadów z rzedu 40 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie które opinie powinny iść do działu ze strato.de :> Bo xxl-web to pośrednicy tylko :D

 

SERWER SR-4:

14:31:22 up 105 days, 12:23,  8 users,  load average: 2.12, 2.19, 2.58

 

Wcześniej miałem około 160 dni ;/ Ale padł z niewiadomych mi przyczyn ... ;/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting Shared owszem szybki i stabilny, ale pojemność praktycznie zerowa. Za DNS'y trzeba dodatkowo płacić. Możliwość podpięcia tylko jednej domeny pod konto. No i ten paskudny Plesk, w którym trzeba przejść megawielkiego kreatora, aby założyć sobie głupie konto FTP :/Hosting Shared owszem szybki i stabilny, ale pojemność praktycznie zerowa. Za DNS'y trzeba dodatkowo płacić. Możliwość podpięcia tylko jednej domeny pod konto. No i ten paskudny Plesk, w którym trzeba przejść megawielkiego kreatora, aby założyć sobie głupie konto FTP :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wywalili mnie ze shared hostingu.

Upominali mnie, że im procka katuje - ok rozumie, ale nie podoba mi się, że usunęli mi konto bez ostrzeżenia. Pisali mi dwa razy, że za duże obciążenie generuje. W trakcie optymalizacji usunęli mi konto.

Mogli przecież ostrzec to bym się nie starał...

Ale nie mam do nich żalu.

Tania alternatywa, w miarę porządna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałeś zwykłe konto czy resellera? Tak czy inaczej nie mają prawa kasować konta, owszem mogą je zablokować ale NIE usuwać :/

Prawo to pewnie mają (regulamin) skoro 2 razy ostrzegali. Inna sprawa, czy powinni to robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Shared to na wizytówki jest albo na strone domowa. Ja polecam tam brać Reseller 5GB/100GB albo VPS. Choć na Strato.de widziałem coś na wzór VPS za 3 Euro miesięcznie. Nie umiem po niemiecku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałeś zwykłe konto czy resellera? Tak czy inaczej nie mają prawa kasować konta, owszem mogą je zablokować ale NIE usuwać :/

Reseller chyba bo mogłem robić konta ftp.

 

Prawo to pewnie mają (regulamin) skoro 2 razy ostrzegali. Inna sprawa, czy powinni to robić...

ja za 90 zł /rok też bym się nie cackał. Nie mam do nich żalu. Dobra firma.

Jak chcecie coś lepszego to prohost.pl a jak na swoją cenę to linuxpl.com to rewelacyjna oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak wiem, odgrzewam stare tematy ale uważam że warto...

 

XXL-WEB

 

NOWOść NA POLSKIM RYNKU !

Konta WWW bez limitu pojemności:

# administracja kont panelem Plesk 8.2 PL

# tworzenie niezależnych kont WWW (hostingów)

# nieograniczona pojemność dysku bez dodatkowych kosztów,

# standardowe usługi serwera (PHP5, MySQL5, poczta, statystyki)

# transfer od 50 GB miesięcznie bez dodatkowych kosztów

 

Bezpieczeństwo:

# Opcja Premium - Cluster IP (File-Over) dla 100%-wej osiągalności Twojego serwisu w przypadku awarii serwera!

# Spamassassin - ochrona przed spamem

# bezpłatny backup na zewnętrznych serwerach,

# DNS-y na odzielnych serwerach i w niezależnych sieciach

...oraz wiele innych inowacji!

 

Już za parę dni - zobacz koniecznie!

 

Tak więc mam nadzieje ze nie są to czcze zapowiedzi tylko naprawdę dojdą te nowości a powiem że mnie to nawet ucieszy bo mam zamiar postawić swój serwis na joomla! + com_remository. Co o tym sądzią pozostali użytkownicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

BOSS wiem ale mimo to myślę że pewne udogodnienia i ulepszenia będą, być może skuszę się na nie bo oferta wygląda na w miarę lepszą. Nie mówię że będzie to jakiś super wypas mega odlot itd ale po prostu liczę że za dość małe pieniądze będę mógł kupić serwer który będzie lepszy od nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×