Skocz do zawartości
noodly

[opinia] Xxl-web.com

Polecane posty

problem w tym, że chcę kupić VPS a tego nie można testować :(

Krótkie wyjaśnienie. Jeżeli mamy akurat jakiś wolny serwer, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić mały test. Dotyczy to zarówno serwerów wirtualnych, jak i dedykowanych. Jednak opcja ta nie jest gwarantowana. Inaczej jest w przypadku normalego hostingu (shared). Tu klient otrzymuje automatycznie 7 dni na przetestowanie. Opłata regulowana jest dopiero po upływie tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wątek dośc stary - czy od tego czasu ktoś nowy korzysta z ich usług? aktualnie mam 7dniowy test i ciągle sie zastanawiam, bo nie można podpiąć za darmo swojej domeny, brak php5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jam am od 3 tygodni... nic specjalnego tam nie trzymam, mam Vpowerserver 10 ze strato... dla mnie w porządku :) ale to dopiero dla mnie taki początek z VPSami... więc nie za bardzo się znam :))

 

domenę można podpiąć, ale to trochę inaczej się odbywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę otwierał kolejnego wątku, ale pozwolę sobie odgrzać ten. Opinia nie dotyczy samej firmy jako takiej, ale łączy do serwerowni. W zeszłym tygodniu mieliśmy pad dostępu minimum 2 razy dziennie.

Wali się kabel po stronie niemieckiej - nie ma dostępu do serwerów z Netii, TPSA, Crowleya, Futuro, również przez Nask/Geant się nie turla.

Cholera mnie trafia, bo nie dość, że sprawcy tego bajzlu pozostaną anonimowi, ja tracę z trudem zdobywaną satysfakcję użytkowników to tak naprawdę jestem mocno uziemiony - serwisy przez ilość i wielkość + cała poczta użytkowników - to daje ogromną bezwładność.

Niestety firma xxl-web.com pozostaje tu w roli panienki w kasie - nic nie może, ale kolejka petentów na niej się wyżywa. Co nie zmienia faktu, że taka sytuacja dorosła już do skali, którą muszę nazwać nagminną i zdecydowanie obniża wartość skądinąd niezłej oferty firmy. Co mi jednak po niej skoro ktoś notorycznie wyciąga kabel ze switcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pecado w której serwerowni masz swoje maszyny? w Berlinie czy w Karlsruhe?

 

i jak długie były te 2 pady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@pecado w której serwerowni masz swoje maszyny? w Berlinie czy w Karlsruhe?

Oj, tego nie wiem :/

 

i jak długie były te 2 pady ?

Wczoraj wieczorem około kilkunastu minut, po 1.30 kilka godzin. Taki kilkunasto-kilkudziesięcio minutowy jest minimum raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście 3 w berlinie i od początku mam 100% up time.. Obserwuje bardzo dokladnie ze wszystkich sieci moje serwery i moge powiedziec, ze ostatnio nawet nie ma zadnych skoków pingów.. Jak juz to nie z winy łącz.. a przerwy typu kilkanascie sekund już na pewno bym wyczuł, a co dopiero kilkunasto minutowe..

 

gdzie masz bardzo latwo sprawdzic, jesli sygnal przechodzi po drodze przez router BCX to berlin, jesli DCX to Karlsruhe

 

a sprawdzic w której serwerowni masz swoje maszyny jest bardzo łatwo:

- dajesz whois na np.: ripe.net

 

i w jednej linijce masz netname:

STRATO-RZG-DED2 - to jest berlin

STRATO-RZG-KA - a to Karlsruhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tyle na ile rozumiem nie przechodzi przez żaden z powyższych. Resztę proponuję na PW, bo to odbiega nieco od tematyki wątku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netname: IXEUROPE-1BLU-2

 

wkleje tutaj, zeby inne osoby tez przeczytaly. Otoz z tego co mi wyslales jest juz wszystko jasne :P Sadzilem ze masz serwery dedykowane. A ty masz nielimitowane transferem VPSy, ktore nie naleza do strato, tylko do 1blue.de ktore sa dobrej jakosci, ale polaczenia maja okropne. Z tego co wiem to bardzo duzo klientow instaluje sobie na takich maszynkach torrenty i inne p2p i ssaja mimo malego dysku. Mialem kiedys 1 VPSa z tamtad zrezygnowalem na drugi dzien :)

 

takze polecam nie wdawac sie w tą serwerownię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem dodac od siebie opinie o owej firmie.

Posiadam serwery dedykowane w kilku firmach w polsce w niemczech i w kilku innych krajach.

 

Wiec sobie przypomnialem ze posiadam 1 serwer dedykowany w xxl-web.

 

***********.pl

Since: January 3, 2007

Outages: 1

Total Uptime: 99.968%

Last Check: March 8, 2007 at 5:06 AM PST

Year Outages Uptime

2007 1 99.968%

 

Year Month Outages Uptime Downtime

2007 March 0 100.000% 0.000%

2007 February 0 100.000% 0.000%

2007 January 1 99.928% 0.072%

 

 

Average response time: 0.083 seconds

 

Od 3 miesiacy posiadam tam serwer dedykowany. Jestem z niego bardzo zadowolony. Zreszto o czym swiadczy uptime. z January uptime jest nico mniejsze gdyz serwer zostal konfigurowany i wiadomo byly rozne restarty itp, a ststytyki dzialaly :P .

Jestem na tyle zadowolony z serwera ze az zpomnialem ze wogole cos mam :). Zero padów ( odpukac ) ja place za serwery automatycznie wiec jesli nic sie nie dzieje to poprostu jest OK. Posiadam nie jeden serwer dedykowany i posiadalem i jak na mnie serwer jest wzrowy. Ping zawsze 50 ms. Niestety nie podam IP / Hosta owej maszyny. Powiem tyle ze serwer pracuje na wysokich obrotach i nic sie nie psuje ani nie zapycha. Jestem bardzo zadowolony .

 

Co do tego tematu i watku o 1blue i VPSach z xxl-web moj kolega mial tam vps'a i przesiadl sie na dedyka . Posiadal tam vps'a bez limitu, ale wiadomo vps bez limitu i dajmy tak 10 osoba i cos napewno sie przytnie :) . WG. mnie ludzie kupujac vps'a za 100 zł ( bo chyba tyle kosztuje ) bez limitu transferu by chcieli nie wiadomo co dostac 100 mb/s loncze itp. Przeciez to wszytko jest dzielona na kilkanascie ludzi a wiadomo ze jsli ktos kupuje vps'a no limit transfer to nie bedzie tam trzymal fotek ? - pomojemu niektorzy za duzo wymagaja . Jesli chceesz miec wlasne 40 mb/s czy 100 mb/s zaplac cene x4 i bedzisz mial dla siebie wszytko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nikt tu nie pisał, że łącze się przytyka. Ja napisałem, że ono pada, ma kompletną awarię, a nie duże lagi/mały transfer. Nie mylmy pojęć :-)

Odpukać - od kilku dni jest cisza i spokój :-)

 

A na dedyk przyjdzie pora, ino budżet trza wypracować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co do tej pory było podejrzeniem, teraz się powoli potwierdza. Faktycznie zauważyliśmy w ostatnim czasie wzmożone problemy z łączami do VPS-ów firmy 1blu. Wprawdzie ich atutem w porównaniu z serwerami Strato jest panel Virtuozzo, jednak jak widać nie jest to w stanie zrekompensować minusów związanych z problemami sieciowymi. Dlatego, korzystając z okazji, wszystkim, dla których ważna jest niezawodność, proponuję zamianę tych serwerów na - nie ukrywając - o kilka klas lepsze serwery wirtualne należące do Strato (vPowerServer). Z zamianą taką nie ma najmniejszych problemów z naszej strony.

 

Pozdrawiam

Bargiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może daj sobie spokój z 1blue i zmień to np na hosteurope.de Oferta pewnie lepsza pod kontem stabilności. Ich łącze nie sprawia mi problemu. Virtuozzo też jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt tu nie pisał, że łącze się przytyka. Ja napisałem, że ono pada, ma kompletną awarię, a nie duże lagi/mały transfer. Nie mylmy pojęć :-)

Odpukać - od kilku dni jest cisza i spokój :-)

 

A na dedyk przyjdzie pora, ino budżet trza wypracować ;-)

 

strato ma teraz nowe dedyki, zreszta dawno mowiono m.in. na benchamrku ze jako jedyni wprowadza Opterony HE do swojej oferty. Zapewne obniża im sie sporo rachunki za prąd :), ale z testów jak na niecałe 70W procki te są niezle wydajne.

 

Nowe rozwiazanie limitowania wprowadzilo Strato, jezeli dobrze zrozumialem z xxl-web.. Otoz jak dedyki nie maja limitu transferu.. po przekroczeniu 1TB predkosc spada do 10mbit, jednakze można z powrotem przywrocic predkosc 100mbit (z panela) i tak musimy przywracac je co każde 300GB transferu.. To zabezpieczenie chyba na przeciwko p2p ? :)

 

Dla mnie osobiscie nei bylo by to jakso uciazliwe.. przeciez nie robi sie 300GB dziennie w normalnych warunkach :) chyba, ze rzeczywiscie ktos daje p2p na serwerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuję zamianę tych serwerów na - nie ukrywając - o kilka klas lepsze serwery wirtualne należące do Strato (vPowerServer). Z zamianą taką nie ma najmniejszych problemów z naszej strony.

 

Pozwolę sobie skontaktować się w tej sprawie na GG, będzie mi łatwiej omówić kilka detali techniczno organizacyjnych. Poziom ciśnienia jaki mam przez te łącza osiąga już apogeum.

Kolegom, którzy czytają ten wątek obiecuję relację z nowego miejsca zamieszkania, jak już tam trochę posiedzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo przybyło trochę usług w xx-web.com

 

File-server - za 20zł/3mies 1GB miejsca na ftp z nieograniczonym transferem :)

Narazie działa to nieźle bo download z tego serwerka w teście wypadł ze średnią (1.88 MB/s)

 

Ciekawe co będzie jak trafi się klient, który zacznie korzystać z tego nielimitowanego transferu? :|

 

Pozmieniały się również plany shared hostingu. Każde konto otrzymało dostęp do shella.

Najmniejsze konto ma 400MB/15GB transferu miesięcznie i kosztuje 15zł/6mies :)

 

Czy dobrze rozumiem, że shared hosting ma nieograniczoną liczbe domen i subdomen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze rozumiem, że shared hosting ma nieograniczoną liczbe domen i subdomen?

Z tego co wiem to nie bo hosting na Plesku jest oferowany do domeny, głupie licencje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to nie bo hosting na Plesku jest oferowany do domeny, głupie licencje ;(

 

To jak rozumieć zapis:

 

Aliasy domeny

(podpinanie domen) bez limitu

 

Tworzenie subdomen bez limitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak rozumieć zapis:

 

Aliasy domeny

(podpinanie domen) bez limitu

 

Tworzenie subdomen bez limitu

 

Ano w taki, że pod pojęciem domeny rozumie się osobne serwisy. Alias domeny jest skojarzony z jednym serwisem i nie ma własnej fizycznej instancji na serwerze. Np. mamy serwis w domenie knives.pl a oprócz tego dodajemy do niego alias na domenie knives.com.pl. Ta druga nie stanowi osobnego serwisu, a wskazuje na "główną" domenę. No i takich aliasów można dodać do bólu.

Podobnie subdomeny.

 

P.S.

Miałem zdać relację po posiedzeniu jakiś czas na vPowerServer30. Relacja jest krótka - na miarę zasobów nie mam zastrzeżeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem.

 

XXL-Mini pozwala na posiadanie 3 domen, nieograniczoną ilość aliasów i subdomen.

XXL-Basic 5domen

XXL-Reseller prawdopodobnie 15domen

 

Dziwne, że tak ważny parametr nie jest podawany w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wszystko wiem.

 

XXL-Mini pozwala na posiadanie 3 domen, nieograniczoną ilość aliasów i subdomen.

XXL-Basic 5domen

XXL-Reseller prawdopodobnie 15domen

 

Dziwne, że tak ważny parametr nie jest podawany w ofercie.

 

W ofercie jest mowa o kontach użytkowników, nie o domenach. Jest to związane z faktem, że domen jako takich (np. w postaci aliasów) można dodać nieograniczoną ilość. Ograniczona jest w tym przypadku ilość kont (account-ów), czyli fizycznych, autonomicznych hostingów.

 

Pozdrawiam,

Jacek Bargiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mimo że ceny mają naprawdę dobre to muszę powiedzieć że konfiguracja samego serwera mi się bardzo nie podoba. Przede wszystkim w PHP włączony jest Safe Mode a tym samym nie można korzystać (np. instalacja komponentów) z Joomli ;)

Napisałem do xxl-web, może coś się da z tym zrobić ale jak na razie kiszka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, mimo że ceny mają naprawdę dobre to muszę powiedzieć że konfiguracja samego serwera mi się bardzo nie podoba. Przede wszystkim w PHP włączony jest Safe Mode a tym samym nie można korzystać (np. instalacja komponentów) z Joomli ;)

Napisałem do xxl-web, może coś się da z tym zrobić ale jak na razie kiszka ;)

 

Zacznijmy od tego z jakiej usługi korzystasz - shared hosting czy VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×