Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Co Wybrać?

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuję porządnego hostingu w granicach 300zł +- 50zł. Dość mam serwerów zagranicznych i w grę wchodzi tylko serwer w PL. I mam problem, trafiłem na 2 porządne hostingi, polecane m.in. tutaj na forum:

 

1. IQ.pl - Wersja standard

2. Progreso.pl - Wersja Biznes

 

Co wg Was wybrać? Może jakiś inny polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to sam pytanie.

Moje wymagania to przede wszystkim stabilny, szybki hosting z dobrym supportem.

Zastanawiam się czy nie wziąć hostingu z IQ Standard (225zl), Progresso Biznes (305zl w tym domena więc wychodzi mniej wiedzej ta sama cena co w IQ) czy może zaoszczędzic i wziasc tmbnet.pl profi serwer 100 (180zl) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może zaoszczędzic i wziasc tmbnet.pl profi serwer 100 (180zl) ?

Jesli to ma byc "stabilny, szybki hosting z dobrym supportem" to lepiej nie oszczedzac. Tak jak pisalem, zaloz sobie darmowe konta w obu firmach i testuj! Na pewno jedna z firm bardziej przypadnie ci do gustu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o dedyku i sobie nim zarządzaj. W hostingu shared to nawet home.pl czasami "przerywa".. Masz dwóch pierwszoligowych graczy do wyboru - Nazwe i Home. W drugiej lidze paru następnych. Kwestia czego i jak potrzebujesz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home jak dla mnie jest bardzo super, a zwłaszcza jego środowisko - bo jeśli tylko ktoś używa skryptu pt. PHPBB z 350 userami online to dostaje ładny komunikat "Virtual server overloaded" - i nie przeszkadza (teoretycznie) reszcie userów. Podobne myki wśród różnych CPanelowych hostingów pozwoliłby rozwiazać 90% problemów powodowanych przez php-script kiddies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wspomnialem wyliczanke - obie firmy maja wspaniale opinie, i raczej nie zawiedziesz sie na zadnej:)

 

Ale najlepiej potestowac - chocby zeby zobaczyc interfejs, gdyz maja autorskie panele.

Byc moze ktorys bardziej przypadnie Ci do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm IQ ma uptime 99,9% a Progreso "tylko" 99,5% ;)

 

Chciałbym się dowiedzieć od ludzi, którzy być może mają bardzo duże serwisy na którymś z w.w. serwerów jak znosi on takie obciążenia ... i jak to znosi obsługa firmy ;)

 

Zdaję sobię sprawę, że piszący pozytywne opinie to w 90% użytkownicy serwisów nie obciążających zbytnio serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KEI ??? Co to

 

Podałem parametry, w znaczeniu jakie serwery (pakiety hostingowe w danej firmie) mnie interesują. Za IQ przemawa własne IP i ssl w pakiecie, gdzie jest to tylko w najwyzszych pakiecie w progreso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KEI ??? Co to

[...]

 

To taka mała firemka która ostatkiem sił trzyma sie na rynku ;) A na poważnie. Moim zdaniem najsolidniejsza obecnie firma na polskim rynku hostingowym. SSL dla usług, Postgres 8, MySQL 5, PHP 5.1 itd. Świetna jakość i szybkie serwery. Minusem jest mała liczba baz danych.

 

http://kei.pl/?stronka=host/hosting_comp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko. Istnieje na rynku od kilku dobrych lat, zajmuje 3-cie miejsce w top100.pl. O jakość nie musisz się martwić. To nie ta klasa żeby się przejmować opiniami. Była opinia na forum. Poszukaj. Albo załóż konto testowe, posprawdzaj, opłać, zapomnij. Do następnego roku.

 

Edit: już się poświęcę ;)

opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aa szukajka Wam szwankuje bo wpisywalem kei i nie bylo rezultatow ;)

 

Stopa.. nie wiem, czy z jednym kontem FTP poudajesz resellera smile.gif

i w ogóle szereg ograniczeń typowych dla "home/nazwa/progreso" (z czego progreso wypada tu chyba najlepiej co do możliwości, najgorzej jest w home)..

jakie ograniczenia w progreso?

 

I co sie tyczy "Pomoc i nadzór administratora 24h/dobę" w kei, jest godzina 23:10 kilka razy dzwonilem, nikt nie odpowiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszli na kawę. A tak na serio... często ten tekst jest tylko i wyłącznie reklamowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku października jestem klientem IQ (pakiet advanced). Mój serwis nie jest duży (webalizer podaje ok. 2000 unikalnych odwiedzin na dobę, do tego niecałe 2 GB transferu), ale serwer znosi to bez zająknięcia - po prostu śmiga. Z usługi jestem zadowolony, za takie pieniądze takie parametry to świetny układ. Minusy? Cóż, ich autorski panel jest fajnie zrobiony, ale póki co uboższy od cPanelu i wymaga przyzwyczajenia. Z obsługą idzie się dogadać i chętnie pomagają, ale czas reakcji na maile jest taki sobie. W webd jestem sprawniej obsługiwany. Gdybyś miał jakieś konkretne pytania to postaram się odpowiedzieć. Póki co, podobnie jak przedpiscy, polecam konto testowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem wszystkie te infolinie pomocy technicznej czynne 24h na dobę. Tylko w progreso nikt nie był na kawie. Dodatkowo miło się z Panem gadało (o tej nocnej porze chyba mu było nudno bo z tego co mi powiedział awarii nie ma to i pracy nie za wiele ;))

 

@Dżo: To ta strona z podpisu? Jakie problemy długo rozpatrują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz Progreso, ogolnie jest pozytywnie, opinie na forum tez, nie mieli tez jeszcze zadnej wiekszej wpadki. Nie polecam gigantow w stylu home.pl i nazwa.pl. Sa chwaleni za elastyczne podejscie i przyjaznosc uzytkownikom. Taki serwis specjalnie dla webmasterow-programistow.

 

Moge polecic tez platforme wirtualna Luna w KEI, przy czym teraz wprowadzili limity czasow procesora i nie wiem jak to w praktyce wychodzi, ale raczej nie sa chyba bardzo restrykcyjne. Z KEI wspolpracuje od 2001 roku i jestem zadowolony, choc ostatnio obsluga stala sie ciut mniej elastyczna, a ciut bardziej szablonowa (coz, klientow coraz wiecej).

 

P.S. Fidma, czy my kiedys razem nie wspolpracowalismy? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierz Progreso, ogolnie jest pozytywnie, opinie na forum tez, nie mieli tez jeszcze zadnej wiekszej wpadki. [..]

Tylko nie bierz progreso! Zaloz konto testowe w progreso oraz np. w iq.pl i porownaj szybkosc dzialania np. phpbb2. Wtedy zrozumiesz, dlaczego progreso odpada.

 

 

To, ze tylko infolinia progreso w nocy odpowiedziala, nie jest zadnym duzem plusem. Sam mam z trzy przypadki, ze na moje zglosznie w extranecie odpowiadali po kilkunastu godzinach (zazaczam, ze tematy nie byly super trudne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×