Skocz do zawartości
aniol

serveradmin.pl

Polecane posty

Firma bitmar.net wykupila 3 serwery w bardzo znanego posrednika jakim byl serweradmin.pl.

Historja zaczela sie okolo 5 miesiecy temu kiedy to przenioslem 1 serwer do nich i byl to moj najwiekszy blad jaki kiedykolwiek moglem zrobic.

Z poczatku wszystko szlo bardzo ladnie - 1 -2 resety na tydzien szlo mi przebolec admin tlumaczyl to obciazeniem serwera i takie tam .

zeby niebyc goloslownym zalonczam statystyki :

 

http://www.siteuptime.com/statistics.php?I...mp;UserId=47207

pozostale staty doloncze jak tylko serwer sie podniesie

 

jednak w miesiacu sierpien bylo juz tego troche zawiele przerwy trwaly po kilka - kilkanscie godzin niekiedy !

tlumaczac ze to znowu moja wina ze serwer nie wyrabia i takei tam ! usunolem najbardziej obciazajace konta jednak dalej zdazaly sie pady serwera co sie okazalo serwer byl atakowany a panowie admini zapomnieli zainstalowac firewalla !!

Zamowilem maszyne za 1100 zl mieisecznie u nich jaka byl :

 

2x Dual Optron 170 3.0 GHz !!!!

4 GB RAM

2 Dyski SATA II 250 GB

 

jednak serwer sie mulil dosc mocno niemoglem sprawdzic co sie dzieje gdyz admin niedal mi root-a twierdzac ze niejest mi to potzrebne bo to oni sie zaimuja serwerem. Jednak ze ejstem uparty udalo mi sie dowiedziec co to byl za serwer i okazalo sie ze jest to :

 

3.7+ AMD Athlon

2 GB ramy

2x80 Dyski AIDE

 

Wartosc serwer 49 euro

 

aby sie upewnic sprawdzilem owe procesory i sie okazuje ze niema takich procesorow na swiecie !! ze procesory Optron 170 sa procesorami ktore moga wystepowac jako pojedyncze jednostki ( nigdy 2 procesory nie moga byc na jednej plycie glownej ) Po poteznej awantuze stwierdzil ze sie nic nie stalo i ze to DA zle pokazywalo a on mi sprzedal maszyne taka jak DA pokazywalo !!

Na dziesiatki awarji nigdy sie prawie niemozna bylo dodzwonic ani na GG nie odpowiadali czas reakcji na usterke niekiedy byl kilka - kilkanascie godzin !!

Jeden serwer tak skonfigurowali ze jesli ktos dodal domene , subdomene to serwer musial sie RESETOWAC co powodowalo wylonczenie wszystkich stron userow na kilkanascie sekund niekiedu kilka minut !!

6 dni potrzebowali zeby sie dowiedziec czemu serwer dokladnie o 1 w nocy sie wylancza jak bylo wszystko dokladnie powiedziane czas awarji , rodzaj awarji niebyl w stanie zobaczyc do logow serwera ze to problem z DA - musialem o 1 sie logowac do DA i wlonczyc wszytsko recznie !!

W koncu miarka sie przebrala i postanowilem odeisc od tych zlodziej i oszustow i zaczolem przenosiny poniewaz DNS-y sie nie odswierzyly jeszcze zaczeli wysylac do moich klijentow e-maile z informacja ze firma splaitowala i oferujac im swoj hosting !!!!! Co juz sie wydaje totalnym H.......

 

Odradzam wszystkim kontakt z tymi oszustami i prosze o pomoc co w tym temacie dalej poczac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie dowiedziec co wspolnego maja SerweryDedykowane.pl

z "serweradmin.pl"? Chyba Pan "Aniol" pomylil firmy. Nie mamy i nie mielismy

nigdy w ofercie Dual Opteronow.

Nie oferujemy platnosci w "EURO".

 

Prosze o sprostowanie.

 

Pozdrawiam,

Aleksander Mach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam po tysiackroc serwerydedykowane za moj potezny blad !!!!!!!!!

 

Chodilo tylko i wyloncznie o serweradmin.pl i tylko o nich mowie.

 

Tylko i wyloncznie dzieki uprzeimosci firmy serwerydedykowane ktore to w niedziele postawili mi serwer , zainstalowali system, umozliwili poprawna prace stronie mojej i userow moge dalej dzialac z malym poslizgiem czasowym ale moge :)

 

Jeszcze raz przepraszam za zly tytul ale moja jestem tak wsciekly na serweradmin.pl z tym co wyprawiaja ze niemysle do konca poprawnie

 

PS:

Prosze admina lub moderatora o poprawienie mojego tytulu posta gdyz niejest prawdziwy chodzilo mi o serweradmn a nie o serwerydedykowane.pl !!

 

Az sie spalilem zewstydu ze w tytuke iczerniam firme ktora bardzo bardzo mi pomogla i pomaga - DZIENKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odradzam wszystkim kontakt z tymi oszustami i prosze o pomoc co w tym temacie dalej poczac ?

1. Sam sobie odpowiedziales co z nimi zrobic. Na oszustwo jest paragraf. Zabezpiecz wszystkie mozliwe dowody, nawet te najbadziej blache i smigaj na policje.

 

2. Przenies jak najszybciej swoich klientow do sprawdzonej, dzialajacej klika lat, wyplacalnej i kompetentnej firmy.

 

3. Wyjasnij w kilku zdaniach klientom jaki byl powod mailingu i awarii, ale bez zlosci. Zloszcza sie przedszkolaki, jak prowadzisz biznes musisz byc skuteczny, a tupanie nogami nijak ma sie do skutecznosci.

 

4. Przygotuj rozszerzona, kompletna informacje o tym co sie stalo.

 

5. Popros kogos doroslego najlepiej o reprezentowanie Cie (chyba, ze jestes bardzo zdenerwowany i stad liczne bledy i styl wypowiedzi ucznia gimnazjum - to nie sarkazm, po prostu stwierdzam fakt).

 

6. Wyspij sie - jest pozno, jest weekend. Musisz nabrac sil, bo czeka Cie sporo pracy. Wyspij sie wiec, rano zjedz pozadne sniadanie, wypij dobra kawe, zrob sobie liste rzeczy do zrobienia i wyjasnij problem.

 

7. Uzbroj sie w cierpliwosc, zacznij byc drobiazgowy, kazdy (lacznie z telefonicznym czy osobistym) kontakt z podmiotem, ktory Cie oszukal musi byc zalogowany/nagrany/zabezpieczony.

 

Nie zartuje z powyzszym, nie ma tutaj sarkazmu - to, ze kaze Ci sie wyspac i dzialac moze zaprocentowac, zobaczysz :)

 

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 28 lat z czego ponad 20 lat jestem poza polska i moj jezyk polski jest bardzo bardzo slaby w pisowni choc staram sie go nauczyc i kazdy swoj wolny czas poswiecam wlasnie nato . NIestety w UK gdzie teraz przebywam nieznaja firmy i tutaj wiem co bym z nia zrobil jednak niewiem jak w Polsce dokonca to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 28 lat z czego ponad 20 lat jestem poza polska i moj jezyk polski jest bardzo bardzo slaby w pisowni choc staram sie go nauczyc i kazdy swoj wolny czas poswiecam wlasnie nato . NIestety w UK gdzie teraz przebywam nieznaja firmy i tutaj wiem co bym z nia zrobil jednak niewiem jak w Polsce dokonca to wyglada

 

Rozumiem - postaraj sie wiec o pelnomocnika w Polsce. Skoro ja sie pomylilem i zle ocenilem sytuacje, to i innym moze sie to zdarzyc. Zadbaj o wizerunek - popros kogos znajomego w .pl o pomoc. Ciezko bedzie Ci cokolwiek zdzialac bedac na wyspach (co nie znaczy, ze to niemozliwe, ale z gory mowie - czasochlonne i kosztowne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto e-mail jaki te hxxxxx wysylaja :

 

Zalozymy kazde konto na pol roku gratis przywracajac kopie z wylaczonego serwera.

Jestesmy firma ktora dzierzawila serwer dedykowany bitmar.net .

Z racji braku platnosci przez firme bitmar.net i proby oszustwa naszej firmy zmuszeni bylismy wylaczyc ich serwery

Wiecej informacji pod numerem telefonu 500012885 lub mailowo biuro@serveradmin.pl

 

Nadmieniam ze firma nie upadla i nieupadnie !!

 

Informacje w e-mailu sa nieprawdziwe i beda wyciagniete konsekwencje przeciwko tej firmie

Dodatkowo sa przewidziane rekompensaty dla wszystkich uzytkownikow bitmar.net

Jezeli ktos zazada zwrotu pieniedy za niewykozystany hosting - oczywiscie z tym niebedzie problemu

Wszystkie dane kont posiadamy i moga zostac przekazane wlascicielowi konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto e-mail jaki te huje wysylaja :

Idz z tym na policje. Teoretycznie wlasnie popelniles przestepstwo: "jaki te beeep wysylaja" Spokojnie - zrob sobe jeszcze jeden dzien wolnego, znajdz przedstawiciela w .pl i nie przelewaj wiecej swojej zlosci na forum. To nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o bleee slowo niema problemu jego bleeee slow do mnie i pod adresem naszych prawnikow padlo duzoooo w sumie 5 osob nazwal bleeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się pytam: Czy ten pan od serweradmin.pl to czasami nie jest recydywista, przestepca , napewno ma kartotekę. Gdzieś czytałem o nim na innym forum chyba na forum.webhelp.pl

 

PS. Policjanci nie lubią recydywistów, oj nie lubią. Firma ma złe opinie i szkoda tam coś kupować.

 

Ja tam Cie nie chce martwić ale twojej strony nie widzę w sieci może DNS sie nie odswieżyły jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z DNS-ami jest najwiekszy problem - poszperalem troche w necie i znalalzem to :

 

http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t=33227&start=80 to

http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=22275

http://linuxpl.podstrona.pl/

oraz firmy tak samo oszukane jak ja - dokladnie ten sam mechaniz dzialania

 

jor.pl , nuh.pl - w kilka godzin juz to znalazlem i szukam dalej - naleze do osob ktore nie odpuszczaja tak latwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo

czlowieku nie dosc ze nie zaplaciles za 3 serwery za 2 miesiace ponad 2 tys zł to jeszcze masz czelnosc pisac na forach ze to nasza firma cie oszukala

Zastanow sie co piszesz

Jestes kolejna osoba ktora probowala wyludzic od nas serwery.Teraz wypisujsz bzdury i klamstwa o obsludze

Ludzie pisza ze nie placiles im za wykonane projekty tak jak nam za serwery dlatego je wylaczylismy.

 

--

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez komentaza - polemika z toba niema sesu

 

Prosimy o kontakt firmy i osoby pokrzywdzone przez ta firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
bez komentaza - polemika z toba niema sesu

 

to udowodnij, że zapłacileś na łamach forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to udowodnij, że zapłacileś na łamach forum.

Moze nie placil bo druga strona nie wywiazala sie z umowy. Tutaj nic sie nie udowodni, bedzie tylko obrzucanie sie miechem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze nie zaplacilem za ostatni miesiac boi zaco mialem zaplacic ? Za to ze serwey nie dzialaly nonstop , moze zato ze musialem z angli do pl na komprke wydzwaniac po kilkanscie razy dziennie zeby wlonczyl serwer , zato ze userzy mnie obrzucali blotem bo serwer niedzialal , zato ze przez 3 miesiace niemoglem sie doprosic sprawdzenie serwera - bo niebylo firewalla , za sprzeadny serwer ktory nieistnial , zato ze sprzedal mi serwer ktory byl podobno w 100 % moj a w statystykach widzialem inne konta !! zwalajac ze serwer nie wytrzymuje przezemnie , moze zato ze jak mialem serwer podobno cacy i mailem reselera miec to go wziol odemnie i kase skasowal - mojego klijenta zabral za moimi plecami bez mojej zgody ! , moze zato ze nigdy sie niedoprosilem umowy , moze zato ze nigdy niedostalem faktury , moze zato ze ktos nieumial skonfigurowac serwera tak ze jak sie doda domene / subdomene to zeby serwer sie nie resetowal w taki sposob ze przez kilkanascie sekud niedzialaly zadne strony , moze za uptaim serwera - link powyzej, moze zato ze jak prosilem o zmiane maszyny od 2 miesiecy na mocniejsza to sie niedoczekalem tego nigdy ! , moze zato ze ze sam mi kazal znalesc sobie serwer bo dla siebie bo on sobie z tym nieradzi , moze zato ze srednio raz na dzien przestawaly dzialac bazy danych

 

Wiedz pytam za co mialem zaplacic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze nie zaplacilem za ostatni miesiac boi zaco mialem zaplacic ? (...)

Ech, z tego co pamiętam, w języku angielskim zdania też zaczyna się wielką literą, a przed znakami interpunkcyjnymi takze nie stawia spacji itd. Moze trochę więcej staranności? Naprawdę pisząc w ten sposób wypadasz jak gimnazjalista...

 

A co do tematu -- skoro nie jesteś z Polski, to po co kupiłeś serwer w polskiej firmie o nie najlepszej opinii, która w dodatku jest (chyba) tylko pośrednikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem u polakow bo klijenci byli z PL wiedz suport w jezyku ojczystym mial byc - niestety skonczylo sie na mial byc .

Dodatkowym atutem byla administracja w cenie serwera - byla bo sie okazalo co sie okazalo

Inni mowia duzoo zeczy a czy sa prawdziwe czeba sie samemu przekonac ja sie przekonalem niestety :)

Pozatym cena byla bardzo przystepna i to mnie skusilo

 

Cena = Jakosc

Na przyszlosc sobie musze to zapamietac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki numer byłby pierwszy raz to może panu Klocowi z podkarpacia udało by się jakoś wymigać. Ale to już kolejny przypadek. Niestety jeśli ktoś ma kartotekę w Policji za hacking i oszustwo internetowe no to nie ma co się z nim zadawać.

 

Pan Kloc swiadomie sprzedał klientowi nie ten towar co był w zamówieniu. To jest poważny zarzut i w sumie tłumaczy dlaczego serwer w końcowej fazie nie był opłacany. Za niewystawianie faktur to można nawet skończyć w zakładzie karnym szczególnie jak np ktoś ma wcześniej wyrok w zawiasach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie @Pioklo, czy może Pan powiedzieć na jakiej podstawie PRAWNEJ skorzystał Pan/firma z danych adresowych klientów bitmar.net (i innych) wysyłajać do nich informację o "upadłości" ?

Gdzie tu ustawa o ochronie danych osobowych ?

Czy wykupując u Was jaką kolwiek usługę potencjalny klient musi się liczyć z faktem, iż jego zasoby zostaną przez Was przejęte/przywłaszczone gdy usługa przestanie być świadczona?

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Panie @Pioklo, czy może Pan powiedzieć na jakiej podstawie PRAWNEJ skorzystał Pan/firma z danych adresowych klientów bitmar.net (i innych) wysyłajać do nich informację o "upadłości" ?

Gdzie tu ustawa o ochronie danych osobowych ?

Jest to czysta kradziez no i spam :)

Za takie poczynania odpowiada sie w sadzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się przejedź, a nie pisz pustych zdań... jak to bywa w 99% przypadkach osób tak piszących.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo
Panie @Pioklo, czy może Pan powiedzieć na jakiej podstawie PRAWNEJ skorzystał Pan/firma z danych adresowych klientów bitmar.net (i innych) wysyłajać do nich informację o "upadłości" ?

Gdzie tu ustawa o ochronie danych osobowych ?

Czy wykupując u Was jaką kolwiek usługę potencjalny klient musi się liczyć z faktem, iż jego zasoby zostaną przez Was przejęte/przywłaszczone gdy usługa przestanie być świadczona?

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

 

 

Na podstawie wpisu naszej firmy do GIODO jako administratora danych osobowych.

Nie zostala naruszona zadna ustawa o ochronie danych osobowych poniewaz nikt zadnych danych nie zobaczyl ani nie zostaly one nikomu ujawnione.My jako administratorzy mamy prawo wgladu do takich danych moj drogi jak i rowniez mamy pelne prawo powiadomic ich wlascicieli co sie z ICH danymi dzieje.

Pseudo jednoosobowa firma bitmar z anglii gdzie pewnie nawet nie jest zarejestrowana to kolejna firma ktora splajtowala nie zaplacila za serwery i pozniej pisze na forach jakie to zle jest serveradmin

Nie placisz = serwer wylaczony.

 

Zapraszam do biura firmy na pogawedke jak ktos dalej tego nie rozumie.

pozdr,

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×