Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

Kolokacja za 1500zl i wpiecie w port 100Mbit/s bez limitow

Polecane posty

Gość Fobi

Witam,

Jako, ze zauwazylem zainteresowanie oferta to moze przedstawie jeszcze oficjalnie w nowym temacie. Wiekszosc szczegolow do ustalenia.

 

Koszt kolokacji jednego serwera to 1500zl netto, wpiecie w switcha, za ktorym stoi router i prosto lacze 100Mbit .

 

Jedynym wymogiem jest uzbieranie 20 chetnych (20 serwerow).

 

W praktyce wyglada to tak, ze na te 20 serwerow przeznaczone jest osobne pasmo 100Mbit/s bez zadnych limitow, czy tc (dla niewtajemniczonych traffic shaping) .

 

Kolokacja w serwerowni Warsaw Data Center (www.wdc.pl) , w pelni profesjonalnej. Jesli jakies szczegoly to prosze pytac.

 

Chetnych prosze o zgloszenie sie w temacie i najlepiej jednoczesne potwierdzenie emailem na admin@webhostingtalk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, kusisz mnie żeby postawić tam ten i ten serwer. Mam jednak wrażenie, że wtedy bardzo szybko pojawiłby się tam tc :-).

 

Oferta byłaby bardzo dobra - faktyczne 5Mbps za 1500 - gdyby nie to, że taka konfiguracja jest podatna na zużycie całego pasma przez dwie-trzy maszyny. Mieliśmy już doświadczenia z kolokacją na takich warunkach - w praktyce wygląda to tak, że od momentu nasycenia łącza wszystko zaczyna chodzić beznadziejnie (z powodu kolejkowania się pakietów na switchu). W efekcie - przypuszczalnie zaczniecie kształtować / mierzyć łącze szybciej, niż się tego spodziewacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Serwerownia charakteryzuje sie duzym nadmiarem przepustowosci. Normalnie sprzedajemy pasmo dla poszczegolnych serwerow/firm , a ta oferta jest wzorowana na ofertach, ktore mozna znalezc w USA. Jesli znajdzie sie 20 serwerow chetnych to nie widzimy jakiegokolwiek powodu do ksztaltowania ruchu, gdyz taka wlasnie jest oferta. Jesli ktos wstawi tam dwa podobne serwery jak na wykresach, to zajmie prawie cale lacze, ale takie sa warunki. 20 serwerow / lacze 100Mbit/s / wydzielony switch, to wszystko.

Dla serwerow, ktore zjadaja do 40Mbit/s tworzymy oferte na przyklad na 50Mbit/s i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja rozumiem.

 

Zwróć tylko uwagę, że ktoś może Ci się zgłosić do tej oferty w takim serwerem - i co wtedy zrobisz? Powiesz mu po miesiącu "sory, renegocjujemy ofertę"? Jeśli tak - to czy masz ustawiony jakiś próg powyżej którego to robisz?

 

Przecież serwer może zacząć z 2Mbps, i rosnąć do 40 w czasie pół roku na przykład.

 

Zważ - nie krytykuję tu oferty (uważam ją za b.dobrą względem finansowym), mam jednak doświadczenia z taką kolokacją i problemami jakie sprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Alez oczywiscie, widze jakie problemy niesie ze soba taka kolokacja. Podkreslam, ze normalnie nie oferujemy czegos takiego wlasnie ze wzgledu na problemy, ktore moga zaistniec. Mysle, jednak ze jesli taki serwer "urosnie" z 5Mbps do np. 40 to napewno bedzie chcial posiadac wlasne pasmo i sprawa rozwiaze sie sama. Jest to bardzo dobre rozwiazanie dla mniejszych firm, ktore dopiero startuja lub nie zuzywaja duzej ilosci pasma. Jesli sie rozrosna (automatycznie zarabiajac pieniadze) to beda w stanie wykupic sobie osobne pasmo. Do czego zmierzam, jesli ktos zuzywa 40Mbps to stac go na osobne pasmo, ktore zapewni mu znacznie wieksza gwarancje.

 

Trzeba pamietac, ze serwer bedzie korzystal z profesjonalnej serwerowni, z wielokrotnymi laczami do operatorow w Polsce jak i zagranica, dajac praktycznie nieograniczone mozliwosci rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voytar
bez zadnych limitow, czy tc (dla niewtajemniczonych traffic shaping)
Ja sobie pozwolę na drobną dygresję.

Z tc mamy do czynienia tylko w Linuksie. Przykładowo w dummynecie, ALTQ bądź CISCO nie ma czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hi,

 

ja chcialbzm wynajac sobie jakis serwer 100mbit, i widzialem ze wz na tet temat rozmawiacie :)

moze ma ktos jakies informacje dla mnie na tema 100 mbits ??

jakies strony

dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam serwery 100mbit SHARE (nie jest to 20osób - ja wyciągałem na takim góra 35mbit bo większego bociązenia nie umiałóem zrobić ;) ).

 

Cena 849zł / msc

 

AMD Sempron 2400

512RAM

Serwerownia Level 3

Transfer : NO LIMIT!

 

Pozdrawiam, Michał

 

Telefon: 504210919

gg: 2652780

mail: admin@shoutcast.com.pl

www: www.shoutcast.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×