Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kabi

Własny serwer

Polecane posty

Chciałbym rozpocząć własna działalnośc hostingową jednak w tej kwesti jestem kompletnie zielony dlatego prosze o pomoc.

Nie chodzi mi tutaj o odsprzedawanie miejsca na resal....(niewiem jak to się pisze :)) tylko o swój własny serwer)

Prosze o jakieś obszerne informacje na ten temat

zaznacze że do wydania mam ok 15.000 zł

PozDro

 

Wysłany Pon Sty 10, 2005 10:22 pm:

 

interesują mnie też strony o administracji serwerem dedykowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym rozpocząć własna działalnośc hostingową jednak w tej kwesti jestem kompletnie zielony(...)
Dlatego sie za to nie bierz.
(...)niewiem jak to się pisze(...)
Pisze sie "reseller" - sell, seller, reseller.
Prosze o jakieś obszerne informacje na ten temat  

zaznacze że do wydania mam ok 15.000 zł

Jesli masz do wydania tyle, to proponuje Ci 2 rzeczy:

- wez sie za cos innego (to dobra rada)

- zaplac komus, kto sie na tym zna i pomoze Ci stworzyc oferte (sam i tak nie jestes w stanie tego prowadzic)

 

Praktycznie ja widze tylko te dwa wyjscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz do mnia maila pastwa@o2.pl mysle ze cos razem wymyslimy, jestem informatykiem z doswiadczeniem, czekam na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabi za 15tys to kup sobie jakis pub i uwierz ze wyjdziesz na tym lepiej jak...

 

za 15 tys. to mozesz kupic co najwyzej krzesla i stoliki do pubu :P

 

 

a tak wracajac do tematu ... to 15 tys. zl mozna ... szybko wydac a na zwrot tej kasy mozna sie nie doczekac.

Za hosting radze brac sie tym co maja wiedze na ten temat, maja dobrych adminow, maja duzo znajomych firm ktore na 100% na starcie by sie przeniosly do tej nowej firmy hostingowej, no i trzeba znac sie na marketingu - no bo w jakis sposob trzeba co miesiac pozyskiwac po kilku/kilkunastu/kilkudziesieciu klientow.

 

Jesli ktos sie nie zna to na stracie radze zaczac od konta resellerskiego gdzie nie musimy sie znac na administracji i nie musimy ponosic zadnych gigantycznych kosztow a z czasem jak klientow bedzie faktycznie duzo to proponuje dopiero wtedy zatrudnic admina i kupic wlasny serwer dedykowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starczy ci na xeona 2.8 - polecam dell-e 1850, do tego jakas tania kolokacja i rządzisz. Witaj w biznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ale na poczatek nie potrzebny jest Xeon. Wystarczy Celeron. Pieniadze imho lepiej zainwestowac w reklame.

 

Na poczatek potrzebny jest dobry administrator albo perfekcyjna znajomosc OSa na ktorym bedzie stal serwer, czyli pewnie Linuxa... Na drugim miejscu sprzet serwerowy. Pisanie, ze do obslugi hostingu wystarczy maszyna o pewnie slabszych parametrach niz wiekszosc jej przyszlych uzytkownikow to kompletna pomylka.

 

A do zaczynajacego watek -> wydaj lepiej te 15k na cos, na czym sie dobrze znasz! Ludziom sie wydaje, ze z serwerem za 99$ zdobeda rynek i zostana krajowym gigantem hostingu... Administrujac serwerem cpanelem :-D

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale na poczatek nie potrzebny jest Xeon. Wystarczy Celeron. Pieniadze imho lepiej zainwestowac w reklame.

Na poczatek potrzebny jest dobry administrator albo perfekcyjna znajomosc OSa na ktorym bedzie stal serwer, czyli pewnie Linuxa... Na drugim miejscu sprzet serwerowy. Pisanie, ze do obslugi hostingu wystarczy maszyna o pewnie slabszych parametrach niz wiekszosc jej przyszlych uzytkownikow to kompletna pomylka.

Ludziom sie wydaje, ze z serwerem za 99$ zdobeda rynek i zostana krajowym gigantem hostingu... Administrujac serwerem cpanelem :-D

Poniewaz odpowiadasz na moj post, wiec zostalem wywolany do tablicy:

1. NIGDZIE nie napisalem, ze wystarczy _sam_ serwer i nie trzeba inwestowac w administratorow - przeczytaj dokladnie co napisalem - sam jestem przeciwnikiem obslugi serwera przez myszke, wiec tego typu stwierdzeniami obrazasz mnie.

2. Do obslugi 100 prostych klientow hostingowych nie potrzebny jest zaden Xeon ani dyski SCSI. Wystarczy P4 + (S)ATA w RAID1. Jezeli uwazasz inaczej to poprosze o _konkretne_ argumenty a nie teksty typu "to kompletna pomylka".

Na dobrze skonfigurowanym Xeonie + SCSI (zadne RedSzmaty i uslugi stawiane z paczek) obsluzysz bez problemu 700 klientow (widzialem cos takiego w duzej polskiej firmie hostingowej - wiekszej od Was). Wiec powiedz mi prosze, po jaka cholere, wg. Ciebie, potrzebny jest taki mocny sprzet do obslugi kilkudziesieciu klientow?

3. Jestem _ZDECYDOWANYM_ przeciwnikiem hostingow, jak sam to nazwales, serwer za 99$+cPanel. Ale jakby nie patrzec, kilka firm tego typu jest wiekszych od Was (TOP100), wiec nie wiem, czy na miejscu jest Twoje nasmiewanie sie z tego typu firm.

4. Twoj post, jako odpowiedz na moja wypowiedz, potraktowalem jako "kompletna pomylke" - zakladam po prostu, ze nie zrozumiales intencji mojego posta. Nie napisalem o potrzebie dobrych administratorow, poniewaz jest to dla mnie rzecz _oczywista_ i zdecydowanie _najwazniejsza_ do swiadczenia uslug hostingowych.

 

Mam nadzieje, ze sie teraz rozumiemy.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja popieram Ece i innych, którzy wypowiedzieli się podobnie. Jeśli się nie znasz to nie zabieraj się za ten biznes. Tynek w tej chwili jest wręcz naszpikowany takimi usługodawcami i z takim kapitałem i chęcią posiadania własnego serwera daleko nie zajedziesz......krótko mówiąc - szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
1. NIGDZIE nie napisalem, ze wystarczy _sam_ serwer i nie trzeba inwestowac w administratorow - przeczytaj dokladnie co napisalem - sam jestem przeciwnikiem obslugi serwera przez myszke, wiec tego typu stwierdzeniami obrazasz mnie.
Nie to mialem na celu. To fakt, nie napisales ze wystarczy sam serwer ale napisales ze mozna zaczac od celerona.. A to w pewnym stopniu swiadczy _zwykle_ o calej reszcie.

 

2. Do obslugi 100 prostych klientow hostingowych nie potrzebny jest zaden Xeon ani dyski SCSI. Wystarczy P4 + (S)ATA w RAID1. Jezeli uwazasz inaczej to poprosze o _konkretne_ argumenty a nie teksty typu "to kompletna pomylka".

 

Wczesniej byla mowa o Celeronie;) Ale OK. Wiesz co jest glowna przewaga dual xeona? Ze ma 4 logiczne procesory, ktore w przypadku czesto zdarzajacych sie logicznych bledow w skryptach PHP uzytkownikow i ich zapetlaniu sie pomoga utrzymac maszyne i wszystkie jej uslugi przy zyciu _sporo_ dluzej. Jezeli miales do czynienia z maszynami wiecej niz jednoprocesorowymi powinienes zdawac sobie sprawe z ich oczywistych zalet nad singlami. Sprobuj odpalic jeden zapetlajacy sie proces na celeronie i zobacz jak sie zachowuje cala reszta. I nie pisz, ze mozna sie przed tym zabezpieczyc bo sie _nie da_. Mozesz ograniczyc CPU TIME ale co z tego jak przez te kilkanascie sekund (procesora) serwer bedzie zdechly.

 

Drugi argument - dyski IDE. Nie bede sie rozpisywal o szybkosci i wydajnosci, bo zdajesz sobie z tego sprawe, a to i tak nie bedzie argumentem, bo mowimy przeciez tylko o kilku klientach. OK. A co z trwaloscia ? Zaleta SCSI jest nie tylko wydajnosc ale przede wszystkim trwalosc. Te dyski sa wieczne. Za to IDE w zastosowaniach serwerowych sa do niczego - grzeja sie i szybko padaja (swego czasu sprzedawalismy w firmie dedykowane z dyskami IDE - byl czas ze w ciagu 2 miesiecy padly 3 sztuki).

 

Mowimy o profesjonalnym hostingu z uptime bliskim 100%, czy o kolejnej mikro firmie swiadczacej uslugi na poziomie firmy pana gienka co ma serwery w piwnicy?

 

Wiec powiedz mi prosze, po jaka cholere, wg. Ciebie, potrzebny jest taki mocny sprzet do obslugi kilkudziesieciu klientow?
Widzisz, ty masz ubrane okulary "szybkosc", doloz sobie szkla "bezpieczenstwo" i "stabilnosc" to zrozumiesz moj post.

 

3. Jestem _ZDECYDOWANYM_ przeciwnikiem hostingow, jak sam to nazwales, serwer za 99$+cPanel. Ale jakby nie patrzec, kilka firm tego typu jest wiekszych od Was (TOP100), wiec nie wiem, czy na miejscu jest Twoje nasmiewanie sie z tego typu firm.

 

Wiesz, ja nie twierdze ze nie mozna uzywac cPanela i miec dobrego admina i dobrze skonfigurowanego serwera. Niektorzy cPanela uzywaja wylacznie jako soft dla klientow do obslugi serwerow wirtualnych, a cala reszte robia jak bozia przykazala "z palca".

 

4. Twoj post, jako odpowiedz na moja wypowiedz, potraktowalem jako "kompletna pomylke" - zakladam po prostu, ze nie zrozumiales intencji mojego posta. Nie napisalem o potrzebie dobrych administratorow, poniewaz jest to dla mnie rzecz _oczywista_ i zdecydowanie _najwazniejsza_ do swiadczenia uslug hostingowych.

 

No i tu sie zgadzamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze lepiej miec porzadna maszyne, ale przy niewielkiej ilosci klientow, to az szkoda maszyny. Jesli dobrze ja kolokujesz, ewentualna awaria wywolana uszkodzeniem dysku to relatywnie krotki czas niedostepnosci serwera.

 

Generalnie wszystko sprowadza sie do jakosc/cena. Wedlug mnie na poczatku warto wydac mniej, kosztej slabszej maszyny - tak wg mnie ekonomicznie bedzie lepiej. Dalej ida takie czynniki jak struktura klientow etc. Mozna pozwolic sobie przy taniej ofercie na ew. ryzyko z powodu zepsucia sie dysku, ale sa klienci, ktorych nie obchodzi cena, ale jakosc.

 

No i mozna tak dywagowac jeszcze dlugo, rozpatrywac kolejne aspekty tego problemu, ale sprowadzi sie do tego, ze jedni wydadza wiecej na lepsza maszyne, a inni stwierdza, ze im to niepotrzebne. Zeby bylo weselej, zarowno jedna jak i druga decyzja moze byc trafiona lub nie - nie ma reguly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczesniej byla mowa o Celeronie;) Ale OK. Wiesz co jest glowna przewaga dual xeona? Ze ma 4 logiczne procesory, ktore w przypadku czesto zdarzajacych sie logicznych bledow w skryptach PHP uzytkownikow i ich zapetlaniu sie pomoga utrzymac maszyne i wszystkie jej uslugi przy zyciu _sporo_ dluzej. Jezeli miales do czynienia z maszynami wiecej niz jednoprocesorowymi powinienes zdawac sobie sprawe z ich oczywistych zalet nad singlami. Sprobuj odpalic jeden zapetlajacy sie proces na celeronie i zobacz jak sie zachowuje cala reszta. I nie pisz, ze mozna sie przed tym zabezpieczyc bo sie _nie da_. Mozesz ograniczyc CPU TIME ale co z tego jak przez te kilkanascie sekund (procesora) serwer bedzie zdechly.

Powiem tak, przez pol roku swiadczylismy uslugi miedzy innymi na Duronie ok 1Ghz :) Fakt, ze klienci to byli glownie klienci biznesowi a nie ludzie ze skryptami co robia z procesora jesien sredniowiecza, ale:

apache przelaczal sie zawsze na prawa danego uzytkownika (fakt, ze to zjadalo troche procesora, ale trudo) i m.in. na PAMach byly limity na kazdego usera na ilosc odpalonych procesow oraz max. zajetosc procesora. Jeden uzytkownik nei mial szans zajechac procesora (dysk mial ale to juz inna para kaloszy :) )

Drugi argument - dyski IDE. Nie bede sie rozpisywal o szybkosci i wydajnosci, bo zdajesz sobie z tego sprawe, a to i tak nie bedzie argumentem, bo mowimy przeciez tylko o kilku klientach. OK. A co z trwaloscia ? Zaleta SCSI jest nie tylko wydajnosc ale przede wszystkim trwalosc. Te dyski sa wieczne. Za to IDE w zastosowaniach serwerowych sa do niczego - grzeja sie i szybko padaja (swego czasu sprzedawalismy w firmie dedykowane z dyskami IDE - byl czas ze w ciagu 2 miesiecy padly 3 sztuki).

Alez ja sie z Toba w zupelnosci zgadzam. Zobacz, ze ja napisalem, ze "na poczatku" proponuje taki sprzet a nie, ze ma caly czas na takim sprzecie swiadczyc uslugi. Ma dobra oferte, mija kilka miesiecy, sprzedaje serwer typu Celeron+IDE i kupuje Xeon+SCSI. I prawdopodobienstwo, ze mu padnie sprzet w ciagu pierwszych kilku miesiecy jest prawie zerowe.

Nigdzie tez nie pisalem, ze ma korzystac ze zwyklego peceta skladaka - wejdz sobie na konfigurator Della np. - mozesz sobie zlozyc SERWER z Celeronem i dyskami SATA - jakos Dell taki sprzet nazywa serwerem.

Mowimy o profesjonalnym hostingu z uptime bliskim 100%, czy o kolejnej mikro firmie swiadczacej uslugi na poziomie firmy pana gienka co ma serwery w piwnicy?

Zapewniam Cie, ze na takim sprzecie da sie swiadczyc uslugi na poziomie prawie 100% - ale nie caly czas ale np. przez pierwsze kilka miesiecy dzialalnosci firmy.

Widzisz, ty masz ubrane okulary "szybkosc", doloz sobie szkla "bezpieczenstwo" i "stabilnosc" to zrozumiesz moj post.

Zapewniam Cie, ze dla mnie duzo wazniejsze jest bezpieczenstwo&stabilnosc niz tylko szybkosc czy zadowolenie klientow z miliona opcji na serwerze (np. u mnie nie uswiadczysz w ogole CGI, cPanelow, itd.)

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
ilosc odpalonych procesow oraz max. zajetosc procesora. Jeden uzytkownik nei mial szans zajechac procesora
Nie zgodze sie. Pokaz mi soft ktory ogranicza max _zajetosc_ procesora, a nie max _czas_ procesora. Byl kiedys taki modul do kernela ale nie sprawdzal sie za dobrze. To fakt, ze "zajechac" serwera przy ustawionych limitach ilosci uruchomionych procesow sie nie da, mozna jednak dosyc skutecznie go przymulic, szczegolnie jezeli to maszyna z 1 CPU :)

 

I prawdopodobienstwo, ze mu padnie sprzet w ciagu pierwszych kilku miesiecy jest prawie zerowe.

 

Powiedzialbym, ze prawdopodobienstwo ze padnie dysk IDE na poczatku jak dysk jest nowy i niesprawdzony jest wieksze niz po kilku miesiacach sprawnego dzialania ;-) Ale nie wdawajmy sie w szczegoly.

 

Mi bardziej chodzi o to ze obecnie roznica w cenie dual xeona, a celerona jest na tyle niska (mowimy o dedykowanych w USA), ze to wrecz kropla w morzu innych wydatkow zwiazanych z funkcjonowaniem firmy. Wiec oszczedzanie na samym serwerze, ktory jest de fakto podstawa dzialania tej firmy nie swiadczy o niej zbyt korzystnie. Swiadczy o tym, ze nie podchodzi sie to tego zbyt powaznie. Ze nie ma sie wystarczajacych srodkow na prowadzenie tego interesu:) A niestety brak srodkow i robienie tego wszystkiego na wariackich papierach to domena ostatnio powstajacych firm hostingowych..

 

Tylko to mnie boli, bo to bardzo psuje opinie o naszym rynku :)

 

I nie biez sobie tego do serca - nie znam Cie, nie wiem jaka masz firme i co robisz - mowie bardzo ogolnikowo :)

 

Nigdzie tez nie pisalem, ze ma korzystac ze zwyklego peceta skladaka - wejdz sobie na konfigurator Della np. - mozesz sobie zlozyc SERWER z Celeronem i dyskami SATA - jakos Dell taki sprzet nazywa serwerem.
Wiesz, to tak samo jak stosowanie WAPow w sieciach radiowych. Mozesz uzywac WAPa w swoim biurze do komunikacji komputery <> drukarka, a mozesz stawiac na nich 10km linki lub access pointy ktore obsluguja 200 klientow bezprzewodowych.

 

Mozesz trzymac swoja rozbudowana strone na serwerze della opartym o celerona, a mozesz trzymac na nim 200 klientow, ktorzy beda trzymac na nim 200 rozbudowanych stron :)

 

Rozumiesz roznice ?

 

Pewne rzeczy sa zaprojektowane tylko do pewnych zastosowan i uzywanie ich do innych jest poprostu nieprofesjonalne.

 

Zapewniam Cie, ze na takim sprzecie da sie swiadczyc uslugi na poziomie prawie 100% - ale nie caly czas ale np. przez pierwsze kilka miesiecy dzialalnosci firmy.

 

A ja i tak bede trzymal przy swoim. Argumenty juz wylozylem (bezpieczenstwo i duzo wieksza stabilnosc). Wyzsza cena dual xeona to kropla w morzu, wiec o rozrzutnosci nie ma nawet co rozmawiac.

 

np. u mnie nie uswiadczysz w ogole CGI

 

CGI? Tzn co, nie mozna uruchamiac skryptow perlowych, php ? Jezeli nie, to nie ma rowniez dostepu do bazy sql.. Wiec zostaje tylko statyczny html ? :) Bez przesady :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodze sie. Pokaz mi soft ktory ogranicza max _zajetosc_ procesora, a nie max _czas_ procesora. Byl kiedys taki modul do kernela ale nie sprawdzal sie za dobrze. To fakt, ze "zajechac" serwera przy ustawionych limitach ilosci uruchomionych procesow sie nie da, mozna jednak dosyc skutecznie go przymulic, szczegolnie jezeli to maszyna z 1 CPU :)

Nie ja to pisalem, nie ja paczowalem serwer - ja po prostu staralem sie jak moglem i za cholere nie moglem, uzywajac przeroznych kombinacji w PHPie, zajechac procka.

Mi bardziej chodzi o to ze obecnie roznica w cenie dual xeona, a celerona jest na tyle niska (mowimy o dedykowanych w USA)

aaaaaaaaaaaaa widzisz :)

Ja caly czas mowie o kupnie serwera w Polsce (gdzie ceny sa jakie sa).

Jesli chodzi o USA to faktycznie 150$ miesiecznie wiecej warto wylozyc.

ze to wrecz kropla w morzu innych wydatkow zwiazanych z funkcjonowaniem firmy.

W przypadku serwera w USA zgadza sie. Przy zakupie Della za 15k zl to juz nie jest kropla.

Tylko to mnie boli, bo to bardzo psuje opinie o naszym rynku :)

No wlasnie, mnie tez to boli. Bo jak ktos sie dowiaduje, ze serwer stoi nie w Polsce, to od razu kojarzy mnie z firma typu 16-latek+myszka+cPanel.

I nie biez sobie tego do serca - nie znam Cie, nie wiem jaka masz firme i co robisz - mowie bardzo ogolnikowo :)

Nie biore, poniewaz w czesci sie z Toba zgadzam. Chociaz nadal twierdze, ze (majac serwery w Polsce, pod reka), zaczynajac dzialalnosc nie trzeba od razu kupowac Xeon+SCSI.

Swoja droga to ja juz krzywo patrze, na kolejne firmy hostingowe, ale to juz inny temat.

Mozesz trzymac swoja rozbudowana strone na serwerze della opartym o celerona, a mozesz trzymac na nim 200 klientow, ktorzy beda trzymac na nim 200 rozbudowanych stron :)

Mozesz na Celeronie utrzymac 200 stron firmowych (gdzie 90% stron to sam HTML z 2 wejsciami dziennie). Nie znam struktury Twoich klientow, byc moze cierpisz na duza ilosc zapychaczy serwera - ja sie takich bardzo szybko pozbywam i mam swiety spokoj.

Pewne rzeczy sa zaprojektowane tylko do pewnych zastosowan i uzywanie ich do innych jest poprostu nieprofesjonalne.

Ja uwazam jedno, Ty uwazasz cos innego - nikt nikogo nie przekona cos czuje :)

CGI? Tzn co, nie mozna uruchamiac skryptow perlowych, php ? Jezeli nie, to nie ma rowniez dostepu do bazy sql.. Wiec zostaje tylko statyczny html ? :) Bez przesady :-)

PHP tak, Perl nie.

Chociaz w sumie gdyby wylaczyc PHPa to w ogole nie byloby problemow :) Ale niestety klienci by sie zbuntowali :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
W przypadku serwera w USA zgadza sie. Przy zakupie Della za 15k zl to juz nie jest kropla.

 

Nie nie. Dopiero w tym wypadku kupowanie della z celeronem to rozrzutnosc :-) Nie lepiej wziasc na troche dluzszy okres czasu takiego della dual xeona w leasing, niz kombinowac za pol / rok co zrobic z bezsensownym celeronem? :)

 

Ale do tego trzeba biznesplanu, troche wyobrazni i minimum doswiadczenia :) No ale jak przeczytalem pare watkow z tego forum to sadze, ze raczej wiekszosc tych nowych raczej tylko bada rynek, probuje swoich sil i nie zamierza sie w tej branzy osiedlic na dluzej.. A przynajmniej nie jest o tym przekonana..

 

Dlatego bede walczyl i zniechecal wszystkich ktorzy chca sprobowac wlasnych sil majac 100$ w kieszeni, 1mln$ w marzeniach i wiedze o tej branzy nie wartą zlamanego dolara ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie. Dopiero w tym wypadku kupowanie della z celeronem to rozrzutnosc :-) Nie lepiej wziasc na troche dluzszy okres czasu takiego della dual xeona w leasing, niz kombinowac za pol / rok co zrobic z bezsensownym celeronem? :)

Serwery nie traca tak mocno na wartosci :)

A tak na powaznie:

podsumuje: uwazam, ze jezeli ktos zaczyna, wystarczy mu slaba maszyna. Jesli jednak jest juz troche dluzej na rynku to koniecznie przechodzi na Xeon+SCSI+itd.

 

Do tego jakis tam serwer z Celeronem (nie Della) mozna miec za 3-4 tys. zl. Jezeli juz kupuje sie Xeona+SCSI to wtedy kontroler robi sie drozszy, do tego redundatne zasilanie, hotplug itd. A to wszystko kosztuje.

No ale jak przeczytalem pare watkow z tego forum to sadze, ze raczej wiekszosc tych nowych raczej tylko bada rynek, probuje swoich sil i nie zamierza sie w tej branzy osiedlic na dluzej.. A przynajmniej nie jest o tym przekonana..

Wiekszosc po prostu nie obliczyla sobie tego wczesniej. Nie mowie juz o zadnym nawet biznesplanie - wystarczylby chociaz prosty rachunek, czy tyle i tyle klientow na jeden serwer pokryje koszty serwera + koszty dzialalnosci (ktora nie jest tania, dzialalnosc to nie tylko kwestia placenia podatkow+ZUSu).

Dlatego bede walczyl i zniechecal wszystkich ktorzy chca sprobowac wlasnych sil majac 100$ w kieszeni, 1mln$ w marzeniach i wiedze o tej branzy nie wartą zlamanego dolara ;-)

A po co walczyc? Czlowiek zawsze najlepiej sie uczy na wlasnych bledach? :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
A po co walczyc? Czlowiek zawsze najlepiej sie uczy na wlasnych bledach? :)

 

Juz pisalem - po to zeby ten rynek nie zszedl na psy wsrod zewnetrznych obserwatorow. Widzialem ostatnio program w TVN24 ktory w kilku slowach mozna skrocic do: "jak otworzyc wlasny biznes - projektowanie stron www". Wynikalo z niego ze kazdy kowalski majac w domu komputer moze zarabiac 10 tys miesiecznie. Nie bylo mowy o talencie i wiedzy, tylko czysta kalkulacja ze wystarczy komputer i soft, wiec to sie musi oplacic i koniec!

 

Z hostingiem robi sie jeszcze gorzej ;-)

 

Ale to nic - ja lubie konkurencje, przynajmniej klienci latwiej dostrzegaja pozniej kontrast jakosciowy przenoszac sie do firmy ktorej glownym celem nie jest zarobienie kilku pln na piwko ;-)

 

PS. lubie piwo i nie mam nic przeciwko zarabianiu na nie;))

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci szukalem sobie informacji o laczach jakie musialaby miec firma hostingowa o ile ofert kilka znalazlem to nie ma w nich cen - zawsze jest to samo oferta przygotowywana indywidualnie itp Ciekawia mnie ceny lacz jakie wykupuja ISP zwlaszcza ci mniejsi swiadczacy uslugi na osiedlach, przykladowo powiedzcie mi ile by kosztowaly lacza 10Mb,50Mb oraz 100Mb chodzi mi tutaj o miesieczne kwoty - pomijam kwestie instalacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firma chostingowa

jakas sugestia odnośnie syn... (oops, moze lepiej nie bede podawał tej nazwy bo w więzeniu skończe)

a poważnie to tylko chciałem zwrócić uwage na błąd :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ciekawia mnie ceny lacz jakie wykupuja ISP zwlaszcza ci mniejsi swiadczacy uslugi na osiedlach, przykladowo powiedzcie mi ile by kosztowaly lacza 10Mb,50Mb oraz 100Mb chodzi mi tutaj o miesieczne kwoty - pomijam kwestie instalacyjne.

 

Oj z tym 50 czy 100 to troche przesadziles ;-)

Jezeli chodzi o ceny lacz to sprawa ma sie mniejwiecej tak:

- ok 1k pln / 1Mbit dobrego lacza z gwarancja tranzytu do TPNETu

- ok 500 pln / 1Mbit lacza "poza TPNETowego"

 

Dodatkowo musisz doliczyc ceny sprzetu (routery, ew. modemy itp.) i uslug dodatkowych (jezeli chcesz miec paru operatorow to cena w TPSA za lacze z mozliwoscia BGP + router z BGP).

 

Nie jest to na pewno tania zabawa, a roznica miedzy 10, a 50, czy miedzy 50, a 100 Mbit moze wynosic nawet kilkadziesiat tys. PLN ;-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×