Skocz do zawartości
Geocart

Dobra Skrzynka Pocztowa

Polecane posty

Gdzie Waszym zdaniem najlepiej jest wybrać płatną skrzynkę pocztową? Onet, Interia, Wp, Home, a moze coś innego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko nie home! Chyba, że masz zamiar przechowywać na niej spam... mam tam konto, którego od roku nie używam (napisz coś na sponsi@slupsk.home.pl - mam tam nawet autoresponder włączony z takim komunikatem hehe)

 

A może kup domenę w nazwie, tam się dostaje skrzynkę za darmo.. fajny panel mają..

 

Onet, Interia, WP... czy ja wiem.. podobno Onetowska komercyjna średnio działa, gdzieś czytałem, chyba nawet tutaj...

 

W sumie progreso mogłoby jakieś mejle mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam home.pl bo często przesyłam filmy 100-400mb. Można niby FTP ale wiele znajomych nie umie tego obsługiwać. Home.pl ma limit 1GB załączniki. Fakt, ze spam jest tam uciążliwy. Zmieniłem adres mailowy i nigdzie go nie podaje (w sieci), tylko znajomym... i nie mam problemu ze spamem. Serwery są szybkie, dobrze sie ściąga nawet duże maile

 

Nowa poczta i kalendarz na wp.pl mi sie podoba. Najbardziej lubię (darmowy) Gmail. Niestety pisze dużo do Norwegi i firmy u których znajomi maja swoje konta mailowe uznają wszystko z Gmail jako spam. Także musze mieć cos innego. W sumie dlatego mam maila na wp.pl, bo dochodzi raczej wszędzie.

 

Mam tez płatnego maila u Microsoft (nowy hotmail: mail.live.com) i jestem zadowolony w sumie. Nowy wygląd webmaila i działanie jest ok. Jednak znowu mam problem, ze maile nie dochodzi bo są uznawane jako SPAM :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dobrą opinię o 2com.pl - to chyba jest część hoga.pl. Spora przestrzeń i niska cena. Z ciekawych darmowych rozwiązań można wymienić polskie @yahoo.pl Swietna poczta jest na epf.pl ale mało tam przestrzeni. A osobiście to używam nazwa.pl bo webmeila mają bezkonkurencyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku używam konta mailowego na home.pl i do tej pory dostałem może kilka "niechcianych" maili. Webmail działa bardzo szybko i sprawnie, natomiast pocztę pobieram zawsze najszybszą możliwą prędkością dla mojego łącza.

 

Adres podaje rozsądnie, może dlatego do tej pory nie otrzymuje spamu.

 

Ostatnio zainteresowała mnie nowa poczta Interii.pl, gdzie przy wersji płatnej mamy do wykorzystania "nielimitowaną" pojemność (w praktyce jest to bodajże 15 GB) skrzynki mailowej, a także 1 GB aktówki. Konto działa nadzwyczaj szybko oraz bez jakichkolwiek problemów. Niestety brak ciekawych domen, a także ich mała ilość powoduje, że bardzo ciężko jest wybrać nie zajętą już nazwę. Natomiast samą skrzynkę interii lub home polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płatna poczta na Onecie to chyba to samo co na Home?
To zupełnie inne skrzynki.

 

Nie polecam poczty na Onet.pl ponieważ ciężko jest się dostać do webmaila w godzinach szczytu, posiada blokady większych załączników (chyba do 20 MB), praktycznie zero funkcjonalności webmaila oraz zdarzają się częste błędy i problemy z logowaniem. Plusem dla poczty onet i wp są domeny europejskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wśród konkurencji wygrywa poczta na Home i w Nazwa.pl (jaka tam jest wogóle pojemność?, jak duży załącznik można przesłać? i przede wszystkim jak działa, szybko?)

 

Jeszcze zwróciłem uwagę na ofertę www.naczasie.pl (to chyba prowadzi Sisco), ma ktoś doświadczenia z kontem na tym serwerze. Ciekawa również wydaje się oferta Supermedia http://smhost.pl/ - ta marka to też chyba gwarancja dobrej jakości.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Geocart poczta na home wygrywa tylko pod względem ilości spamu, jaki na nią przychodzi... nazwa ma tylko skrzynkę przy zakupie domeny... chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geocart poczta na home wygrywa tylko pod względem ilości spamu, jaki na nią przychodzi... nazwa ma tylko skrzynkę przy zakupie domeny... chyba.

Nie do końca się z Tobą zgodzę Sponsi...

Home.pl ma najcudowniejszy webmail pod słońcem.

Żadna inna firma nie oferuje czegoś tak idealnie wyważonego

pod względem stosunku wyglądu do funkcjonalności.

Parodiując to i owo... firmie Home gratulujemy webmaila. :)

Na marginesie, nie można też im zarzucić tego, iż usługi POP3

tudzież SMTP działają wolno - co swoją drogą jest domeną WP i Interii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Webmail home ma świetny, nazwa też ma bardzo fajny... ale ja wolę czysto, ale nawet głupi squirrel, niż wspaniały webmail z 30 mejlami spamu na dobę... heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Webmail home ma świetny, nazwa też ma bardzo fajny... ale ja wolę czysto, ale nawet głupi squirrel, niż wspaniały webmail z 30 mejlami spamu na dobę... heh...

 

Wybacz, że zrobię mały OT, ale czy:

 

5dbd7f35c640da81m.png

 

Zabezpieczenia antyspamowe (opcji jest naprawdę sporo) nie pomagają? Zawsze można zmienić alias, bądź główny mail (za pośrednictwem konsultanta, bez straty maili).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Woofer ...włączam, dodaję - i tak przychodzi... a do tego nie dochodza mejle od znajomych z hotmaila albo yahoo... ten ich SPAM jest po prostu tępy... wpisuję na białą listę, czarną.. a on działa, jak chce... LIPA LIPA LIPA...

 

uff heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten ich SPAM jest po prostu tępy...

Korzystałem z konta pocztowego w home.pl przez ponad 2 lata.

Tak, to prawda, ich system filtracji wiadomości ewidentnie wymaga regulacji.

Włączony odrzuca o wiele za dużo wiadomośći, wyłączony... wiadomo.

Szkoda też, że system nie ma opcji filtracji po zakresach adresów IP( np. /24),

a poszczególne listy są ograniczone do bodajże 50 pozycji o ile mnie pamięć nie myli.

Nie mniej jednak trzeba sobie zdać sprawę z kilku rzeczy.

Po pierwsze, jak się czyjś adres e-mail stanie stałym punktem na liście spamerów,

to tak naprawde zawsze będzie miał przechlapane.

Ktoś zaraz napisze: przecież jest Greylisting, są rekordy SPF, czarne listy,

fajny system filtracji o taki DSPAM.

Tak, tak, tak, a na końcu tak, sam tego wszystkiego używam ale...

co innego wdrożyć to na 1 maszynie, a co innego na chimerze jaką

niewątpliwie jest klaster home.pl.

Niejedna już osoba na tym forum określiła home.pl jako firmę sztywną.

To prawda, tam nie można od tak sobie różnych cudów powłączać,

bo co innego MX obsługujący kilkaset maili dziennie,

a co innego taki co obsługuje ich miliony.

Co jak zaczną wam mulić wasze ukochane fora phpBB by Przemo w wersji ultra 3 choinka RC 2 z powodu tego iż QMail zaczał zipać?

Swoją drogą, firma o takim wizerunku raczej nie może sobie pozwolić

na np. używanie Greylistingu, bo źle współpracuje on z systemami pocztowymi takimi jak np. GMail,

a w efekcie listy z tego serwisu nie dochodzą w ogóle.

Czarne listy to również w pewnym sensie problem, bo taki Pan Nowak mógłby się wkurzyć,

że nie dostaje poczty od swojego kontrahenta z Francji, który ma darmowe konto w serwisie Wandoo( tak to się pisze? :)),

a którego hosty na niektórych listach są wpisane niemal na stałę.

Rekordy SPF z kolei utrudniają forwardy poczty.

Chcieliście firmy molocha co daje gigabajty za grosze? To teraz poczekajcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Potwierdzam co do spamu na home.pl może ilość nie jest zastraszająca ale zdecydowanie przekracza granice.

 

Podsumowując: nazwa.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę e powinieneś używac googla bo to pytanie jest niepotrzebne Poczytaj tutaj http://nazwa.pl/konto.php i tutaj http://nazwa.pl/druk.php?s=r&k=kont&print=0 i wogóle poczytaj inforoacje na stronach usługodawców oni lepiej wiedzą co oferują niż my.

 

Pamietaj że przez webmaila załaczniki zawsze mają ograniczoną wielkość co wynika nie ze specyfiki konta pocztowego ale z ustawień PHP które obsługuje webmail, przez SMTP czy POP3 takie ograniczenia już nie istnieją. W nazwie plusem jest poczta całkowicie we własnej domenie nawet serwery pop3 i i smtp sa dokonfigurowane do domeny którą sobie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×