Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sync.pl

SYNC.PL WIELKI SPADEK W RANKINGU - WYJASNIENIA

Polecane posty

nexis mi konto działa narazie nie narzekam ;)

EDit 10 maja 18:43

pFF jednak się myliłem jednak nadal hała ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypatruje się od jakiegoś czasu temu co sie tu pisze o sync.pl. Nieraz juz chciałem cos napisać ale... czyste lenistwo.

Szczególnie usmiałem sie przy watpliwościach na temat "firmy", obsługi itp... Nie wiem kto kiedykolwiek mógł mieć jakieś watpliwości że ta "firma" ma jakichkolwiek ludzi w stylu administratorów, techników... Od początku dla mnie było oczywiste że to jeden dzieciak, swoją droga nieźle niektórych omotał jeśli chociaż trochę w to uwierzyli. Firma owszem, jest zarejestrowana ale na ojca. Niektórzy sugerowali żeby dac znac rodzicom, ale jak przypuszczam oni sa doskonale zorientowani w temacie - ba, nawet współuczestniczą. Podejrzewam że zrobili sobie źródło dochodu przy pomocy syna, w końcu chełmża to mała miejscowość ziejąca pustka i bezrobociem.

Jeśli idzie o to że Dominik chciał stworzyc obraz wielkiej firmy z administratorami, działem technicznym itp - nie uważam tego za coś szczególnie nagannego bo robi tak wiele osób. Tylko niektóre z lepszym skutkiem - kłamac też trzeba umieć. Takie kłamstwo jest w zasadzie nieszkodliwe dopoki nie ma zwiazku z nie wywiązywaniem sie przez firme ze swoich obowiazków - wtedy to juz pachnie przekretem. W zasadzie to nie jest przekret jako taki od poczatku - wiekszosc z takich osob moze na poczatku ma zamiar to ciagnac, problem zaczyna sie wtedy gdy zaczynaja sie awarie, nie mozna sobie z nimi poradzic bo zapchalo sie serwer userami... Wtedy wiekszosc idzie na latwizne, wylacza komorke, chowa sie. Nawet gdyby sie nie schowal to i tak pieniedzy nie odda bo ich po prostu juz nie ma.

 

Co mnie sklonilo do napisania tego postu? Otoz stala sie rzecz jaka przewidzialem juz dawno. Obydwa serwery sync.pl zostaly odlaczone od sieci. Jeden w thePlanet a drugi w niemieckiej serwerowni. Ten drugi nota bene jest wykupiony w jednej z polskich firm, i z informacji jakie posiadam wynika ze serwer jako taki chodzi i jest sprawny, jest tylko odlaczony od sieci. Przypuszczam ze taka sama sytuacja ma miejsce w thePlanet, nie mam jak tego potwierdzic, chyba ze ktos dobrze znajacy angielski chce pokorespondowac z thePlanet.

Co jest w tym wszystkim bardzo dziwne - poniewaz sa to dwa serwery w niezaleznych serwerowniach wiec nie jest to awaria tylko celowe dzialanie. Nie jest to tez odlaczenie za brak platnosci dla serwerowni bo ten serwer w polskiej firmie jest podobno oplacony.

Glupota ludzka czasami mnie przeraza. Jesli by Dominik chcial po prostu olać cala sprawe i sie odlaczyc to zostawilby chyba wszystko dzialajace do momentu az samo nie zgasnie za brak platnosci w serwerowni np. Wtedy mialby czas zeby sie chociazby ukryc bo niektore konta jakos by dzialaly. a on (wszystko na to wskazuje) odlaczyl oba serwery. No, chyba ze po prostu cos popsul w obydwoch...

Od pewnego czasu jedyna komorka jaka podawal jest nieaktualna - numer jest zly co wskazuje na fakt ze karta sie zdeaktywowala. Co do drugiego "telefonu" z gdanskim kierunkowym to jest oczywiscie tlenofon wiec go wogole pod uwage nie biore. Natomiast numer pod jakim ostatnio mozna bylo go czasem zlapac czyli numer domowy przestal byc odbierany a z informacji od mojego znajomego wczoraj najpierw odebrala jakas kobieta ktora stwierdzila ze "nie ma w tej chwili osoby zajmujacej sie serwerem", a pozniej odebral jakis koles i stwierdzil ze to pomylka - i to wlasnie utwierdza mnie w przekonaniu ze dzialalnosc jest zakonczona.

Odlaczenie serwerow moze (choc nie musi) byc przemyslanym dzialaniem w jednym celu - mianowicie zeby uniemozliwic komus dotarcie do logow serwerow.

Osobom ktore deklarowaly chec "wloczenia sie" po sadach w celu uzyskania nakazu zaplaty wspolczuje - jak znam zycie nakaz zaplaty bedzie mozna oprawic w ramki bo komornik i tak nie bedzie mial co zajac. Natomiast zgloszenie tego organom scigania ma to do siebie ze korzysc dla poszkodowanych zadna a jemu i tak nic nie zrobia - firma jest na ojca, zawsze moze zwalic na to ze syn cos zrobil bez jego wiedzy i przypna mu tylko niedopelnienie obowiazkow i nie zachowanie nalezytej starannosci w prowadzeniu firmy. Jako takie wyludzenie jest ciezkie do udowodnienia bo trzeba udowodnic ze zamiar powstal niejako na samym poczatku a zawsze winny moze powiedziec ze chcial to prowadzic ale tak sie popsulo ze nie mial juz mozliwosci. Nawet jesli jakims cudem poniesie jakas kare typu grzywna, wyrok w zawieszeniu itp to dla poszkodowanych zadna korzysc bo sad co prawda nawet jesli nakaze zwrot pokrzywdzonym wplat to kazdy pokrzywdzony bedzie z tym musoal udac sie do komornika i tu kolo sie zamknie bo winny jest biedny...

 

Dziwie sie ze jesli jest tak duza grupa ludzi ktorym sie narazil to jeszcze przynajmniej czesc tej grupy nie zdecydowala sie na wyjazd do chelmzy. To jedyny sposob zeby go do czegos namowic. I to trzeba bylo zrobic juz dawno, teraz moze lada chwila byc za pozno.

Co prawda firma jest zarejestrowana na mieszkanie ale nie ma zadnego dowodu ze nie jest to mieszkanie wynajete. A nawet jesli nie jest to moze byc w kazdej chwili puste a cala rodzina moze wynajac sobie drugie na drugim koncu miasta i przeczekac w nim az sprawa ucichnie. Oczywiscie nie ma ludzi ktorych nie mozna znalezc, nawet jak sie schowa na drugim koncu polski... :)

 

Coz - pozostaje mi tylko wspolczuc osobom poszkodowanym. Sam jakies tam grosze u niego utopilem wiec niby tez moge czuc sie pokrzywdzony.

Proponuje zalozyc Stowarzyszenie Pokrzywdzonych Przez SYNC.PL (w skrócie SPPSYNC?? :)) i zdecydowac co zrobic z Dominikiem... w razie czego sluze informacjami i pomoca w miare mozliwosci, wzglednie koordynacja dzialan..

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Osobom ktore deklarowaly chec "wloczenia sie" po sadach w celu uzyskania nakazu zaplaty wspolczuje - jak znam zycie nakaz zaplaty bedzie mozna oprawic w ramki bo komornik i tak nie bedzie mial co zajac.

 

No to odpracuje w zieleni miejskiej albo za kratkami, komornik oddaje sprawe do sadu ktory zamieni cala naleznosc na pracke.

pozdr.

 

i tu kolo sie zamknie bo winny jest biedny...

 

A moze on jest bogaty? Tatus zlota vise udostepnil na zaplate serwerow zeby synus potrenowal prowadzenie firmy ?:)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i odpracuje - nie moja rzecz - ja tylko wskazuje ze poszkodowany nie bedzie z tego mial zadnej korzysci. A jesli chodzi Ci o satysfakcje to prosze bardzo, powodzenia. Zreszta z tym odpracowaniem jest cienka sprawa.... Moze Cie to troche rozczaruje ale wiele ze spraw takich wlasnie w trakcie postepowania obracaja sie na korzysc winnego - prawo mamy niedoskonale.

Sadze ze wiekszosc poszkodowanych zechce odzyskac pieniadze a nie uzyskac satysfakcje.... I to skutecznie.

 

A co do tego czy jest bogaty - to nie bylo stwierdzenie faktu tylko przekonanie. 95% takich wlasnie "wałkarzy" nie ma nic. W jego przypadku swiadczy o tym wiele faktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako nieletni wątpie, żeby odpowiadał w 100% za swoje czyny. Oczywiście od 16 lat w górę wszystko idzie na jego konto, nie rodziców, lecz kara to co najwyżej grzywna, poprawczak lub cokolwiek innego w zawieszeniu za "nikłą szkodliwość społeczną czynu". Znając polski system sądownictwa można powiedzieć więcej - ta srpawa jest skazana na fiasko. Jedyna ewentualność to trafienie na prokuraturę zorientowną na sprawy "internetowe'.

 

Teraz może dokończę i lekko wyprostuję wypowiedź arcade33.

 

Wszystko zaczęło się 1,5 miesiąca temu. Firma HT Networks wprowadziła do swojej oferty serwery VPS. Jedną z form promocji usług było wystawienie wirtualnych maszyn na aukcję w serwisie Allegro.pl. Po kilku dniach serwer zakupił użytkownik o loginie Sidek_. (link do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=45714986). Po chwili na gg odezwał się pewien osobnik. Pierwszym odruchem jest sprawdzenie danej osoby w katalogu - co też uczyniłem. We wszystkich rubrykach widniał napis sync.pl. Następnie nieznajomy przedstawił się jako Adam Nowicki z sync.pl. Poinformował mnie iż na aukcji grzecznościowo za niego zakupu dokonał pan Maciej K. [nazwisko mogę ujawnić na privie, jednak nie jest to osoba publiczna i nie chcę szargać złym imieniem osób postronnych]. W ten oto sposób odbyła się nasza przygoda prawdopodobnie z panem Dominikiem Nowackim. Jako nasz klient, przesiadywał na kanałach irc sieci http://irc7.pl/ pod nickiem Adminnus (w szczególności na kanale #htn). To był nasz jedyny kontakt. Ciągła niepewność co do jego osoby włączyła w nas (pracownikach htn) żyłkę detektywistyczną. Odpowiednio zadawane pytania + godziny wypytywania googli o najdrobniejsze szczegóły doprowadziły nas do wielu dowodów, na to iż Adam Nowicki = Dominik Nowacki = Adminnus = Ins3k = Insekt. Finalnie kilka dni temu przestaliśmy ukrywać naszą wiedzę i przedstawiliśmy ją panu Dominikowi. Ten jednak wszystkiemu zaczął zaprzeczać, a następnie zniknął z sieci IRC. Od tego czasu de facto zerwał się z nim kontakt. Teraz jako firma jesteśmy w nieciekawej sytuacji, ponieważ VPS jest póki co opłacony za ten miesiąc, ale nie wiemy co robić z nim dalej.

Teraz jeszcze kilka faktów - amerykański serwer sync zniknął z mapy świata. Jego ip: 70.84.106.149 i 70.84.106.148 nie odpowadają na jakiekowiek żądania. W związku z padem serwera (może nawet jego wyłączenie m za brak płatności) wyłączeniu uległ także serwer DNS, przez co wszelkie domeny sync nie działają (sync.pl, cvv.pl, h4u.pl, domenka.net.pl, infek.net). Co do domeny infek.net proszę DOKŁADNIE przyjrzeć się danymi z whois..

 Administrative Contact:

     Nowacki, Dominik  dnowacki11@wp.pl

     Ks.P.Skargi 10/73

     Chelmza, Kujawsko-pomorskie 87-140

     Poland

     0566753108      Fax --

Jeśli chodzi o drugi serwer - niemiecki - on oczywiście nadal działa, lecz nie ma żadnej domeny. Dla testu podaję jego IP: http://213.202.247.9/

Teraz została tylko sprawa telefonów - są to oczywiście nukmery VoIP'owe, lecz w Sieci T2 (seict2.pl). Numery są 2 i od kilku dni odmawiają autoryzacji - albo moje ip zostało wycięte u pana Dominika, albo rozwiązał on umowę z operatorem.

To by było na tyle. W razie gdyby ktoś potrzebował logów posiadam je wszystkie. Zarówno z komunkatora, jak i IRC. W razie pytań i problemów jestem dostępny właśnie na kanle #htn w wyżej wspomnianej sieci.

 

Pozdrawiam,

Barteq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam Nowicki = Dominik Nowacki = Adminnus = Ins3k = Insekt.

Zapomniales jeszcze dodac, ze to jest admin techniczny z poziomu drÓgiego oraz pani Kasia z ksiegowosci (czy jakos tak) :)

 

a tak na serio:

bardzo sie ciesze, ze wreszcie to cos (bo tego firma nie mozna bylo nazwac) zakonczylo swoj byt. Mysle, ze po czesci jest to skutek postow na tym forum, gdzie chyba najbardziej zaciekle atakowano synca.

Ostatnio w ramach zemsty (???) popisal kilka postow jako letiwa (inny adres ip to zaden dowod) i chyba dal sobie spokoj.

Szkoda tylko, ze tak to dlugo wszystko trwalo - ale winni byli tez ludzie, ktorzy kupowali u niego konta mimo samych negatywnych opinii na tylu forach.

To, ze byl to ciagle insekt to bylo latwe do sprawdzenia - wystarczylo zobaczyc na jego serwerze, jaki nick jest administratorem, w jakim katalogu domowym jest trzymana strona itd.

Jesli chodzi o zwrot pieniedzy - to chyba nikt nie wierzy, ze cos takiego moze miec miejsce. Jesli jednak wierzy, to znaczy, ze nigdy nie mial doczynienia z polskim systemem prawnym (tfutfu).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o zwrot pieniedzy - to chyba nikt nie wierzy, ze cos takiego moze miec miejsce. Jesli jednak wierzy, to znaczy, ze nigdy nie mial doczynienia z polskim systemem prawnym (tfutfu).

 

No z systemem prawnym to trafne spostrzezenie. Wlasnie dlatego napisalem ze wspolczuje tym co zamierzaja isc ta droga. Znam to z autopsji bo zawodowo zajmuje sie wierzytelnosciami. Ale kto kaze wykorzystywac system prawny? Napisalem ze dziwie sie ze na tyle osob jeszcze nikt nie zorganizowal zbiorowego wyjazdu do chelmzy. W koncu jakby nie bylo firma jest zarejestrowana a jej klienci maja prawo odwiedzic siedzibe. Nie sugeruje zadnych niezgodnych z prawem dzialan. Ale jedyne co moze zmusic go do oddania chociaz czesci to jego wlasny strach. Ciekawe co powie on i rodzice jak mu z 50 osob bedzie koczowac pod blokiem, rozmawiac z sasiadami opowiadajac o jego przekretach itp.. Taki wstyd... a to male miasto. Na wielu dluznikow to dziala wysmienicie. natomiast wszelkie pisma od komornikow czy Sadu wrzuca sie do kosza nawet ich nie otwierajac. Albo sie ich nie odbiera na poczcie - dwa dni temu sam bylem swiadkiem na poczcie - Pan w kolejce przede mna z awizo pyta w okienku "skad to pismo? Komornik? To nie odbieram" - wszystko w tym temacie.

Ale jak widze wiekszosc woli albo satysfakcje w postaci proby doprowadzenia do sprawy karnej (i oby nie okazalo sie ze Dominik jest niewinny bo tak tez moze byc) albo wybiera dluga droge uzyskania nakazu zaplaty ktory nieczego nie gwarantuje - jedyne co gwarantuje taki nakaz to tyle ze naleznosc nie przedawni sie po 2 latach a po 10 dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Jesli chodzi o zwrot pieniedzy - to chyba nikt nie wierzy, ze cos takiego moze miec miejsce. Jesli jednak wierzy, to znaczy, ze nigdy nie mial doczynienia z polskim systemem prawnym (tfutfu).

 

Ja bym nie byl takim pesymista - przede wszystkim pozwac dominika lub jego ojca jako przedsiebiorce, a nie jego osobiscie (chociaz teoretycznie na to samo wyjdzie ale tylko teoretycznie) - z przedsiebiorca sady sie nie papraja i IMO sa duuze szanse na odzyskanie pieniedzy. Byla przeciez jakas gwarancja uptime'u w regulaminie, ktorego punkt byl notorycznie lamany.

 

Pytanie, czy ktos dostal wogole za usluge jakis dokument potwierdzajacy zakup? Rachunek, fakture ? Bez tego ciezko bedzie pewnie :)

 

Z mojej strony chyba EOT, bo mnie to nie dotyczy - patrze sie tylko z boku i usmiecham, troche do dominika ze zrobil z tylu osob barankow, troche do tych barankow, ze dali sie tak latwo oszukac :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej sie nie rozumiemy.

Oczywiscie ze w przypadku przedsiebiorcow uzyskanie nakazu zaplaty jest dziecinnie latwe. Ale to jest koniec, na tym sprawa sie konczy. Nakaz zaplaty idzie do komornika a komornik robi wywiad i umarza albo zawiesza postepowanie z powodu braku sciagalnosci. Takich umorzonych spraw mam u siebie kilkadziesiat. Ba, zdarzaja sie nawet takie gdzie dluznik (akurat w tym przypadku dluzniczka) mimo iz winna jest prawie 60 tys zl to twierdzi ze zyje z alimentow i w zwiazku z tym postepowanie komornicze jest UMORZONE. jesli Ci sie chce zaskarz czynnosci komornika.

Dlatego mowie ze nakaz zaplaty to nic nie warty papier jesli ktos nie ma pieniedzy lub nie chce placic. Uwierz mi, znam te sprawy. Ciagna sie latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byla przeciez jakas gwarancja uptime'u w regulaminie, ktorego punkt byl notorycznie lamany.

A masz umowe?

Nie orientuje sie dokladnie ale chyba faktura nie jest dowodem. Wymagana jest umowa. Faktura moze byc tylko dowodem w sprawie, ze zawarles umowe - i to Ty musisz wykazac przed sadem, ze umowa istniala. Nie pamietam teraz jak to szlo.

 

Ja osobiscie mialem pare sytuacji, gdzie dluznicy nie placili mi za moje zlecenia. Po sadach nie chodzilem bo mi prawnik powiedzial wprost - wygramy sprawe i co z tego, jak facet okaze sie goly i nici z kasy.

Dlatego mniej optymizmu, wiecej realizmu.

 

Z dobrych metod sciagania dlugow to jest wejscie do biura dluznika i z tylu z Toba wchodzi kilku panow (z typu takich co to nie maja problemow z lupiezem), ktorzy sobie pozniej gawedza miedzy soba po rosyjsku. Dluznik wie o co chodzi a Ty nic nie sugerujesz wiec jestes czysty.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Dlatego mniej optymizmu, wiecej realizmu.

 

Mnie otaczaja sami prawnicy, prezes sadu, adwokaci, prokuratorzy - pol mojej rodziny to prawnicy i wiem doskonale jakie sa realia w tej "branzy" :-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<lol>!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Serwer wstał!

Jestem w szoku.... myślałem że zdarzyło sie najgorsze... a tu jeszcze dostałem szanse na skopiopwanie danych i przeniesienie sie na inny serwer.... bardzo ładnie. Daje + Dominikowi, jednak ma jakieś serce (albo nie ma juz kasy na lizaki :)). Przemkneła mi taka myśl (totalna głupota)... a moze chłopak sie poprawi i zmądrzeje i będzie prowadził dobrze hosting?

 

 

 

 

... to było pytanie retoryczne.... ale bede bacznie obserwował poczyniania tego niesamowitego młodzieńca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jutro jest 13 ... i piątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
a ja mam dzis (13 maja) piątą rocznicę ślubu :)

 

A wiec gratulujemy i prosze przekazac pozdrowienia malzonce.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam dzis (13 maja) piątą rocznicę ślubu :)

 

A wiec gratulujemy i prosze przekazac pozdrowienia malzonce.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Ten temat jest boski :* , dołączam się do życzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fobi, patS, No Name> Wielkie Dzieki!

 

PS. Ten temat naprawde jest rewelacyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Fobi, patS, No Name> Wielkie Dzieki!

PS. Ten temat naprawde jest rewelacyjny :)

 

Naj naj naj.. Mnie to czeka juz za 6 lat ;-))

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Probujesz wszystko uciszyc wiazanka slow ktorych jak pewnie sadzisz nikt nie zna? Uzywanie emulatora windowsa w linuxie to juz dla mnie totalny nonsens i wyraz skrajnej glupoty. Chcesz uzywac linuxa - uzywaj linuxa, chcesz uzywac windowsa - kup go, chyba ze Cie nie stac. Jest wiele klientow gg pod linuxa.

 

Kolejny "ekspert" od "linuxa" :| znasz czlowieku odmianę słowa Linux? Bo odnoszę wrażenie, że z polskim to masz niewiele wspólnego...Ciężko nauczyć się poprawnej odmiany, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×