Skocz do zawartości
kacper3355

Domena z cyfrą

Polecane posty

Hej. Co sądzicie o domenach z cyfrą? Np. 6hours.pl. Czy jest jakaś różnica przy pozycjonowaniu takich domen?

 

Zastanawiam się, czy to nie wpłynie negatywnie na zapamiętywanie takiej nazwy, bo niektórzy mogą mylić cyfrę ze słowem (np. 6 z sześć) i w konsekwencji nie trafiać na stronę. Co sądzicie?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno prowadziłem rozmowę ze znajomymi na temat domeny w podobnej formie właśnie, dlatego przedstawię to, co jako swoją opinię wyraziłem wtedy właśnie.

 

Nie znam się na tzw. "SEO", więc w tej kwestii się nie wypowiadam. Szczerze mówiąc nie bardzo mnie interesuje jakieś "pozycjonowanie", dla mnie najważniejszy jest zawsze bezpośredni wpływ strony i jej adresu na żywych odwiedzających, na ludzi, wpływ pośredni poprzez wyszukiwarki ma dla mnie drugorzędne znaczenie, a same boty wyszukiwarkowe i ich algorytmy w ogóle mają u mnie niski priorytet.

 

Skupiłem się na tym jak nazwa domeny będzie przekazywana potencjalnym i rzeczywistym klientom (chodziło tam o stronę dla małej firmy usługowej). Z przekazywaniem w formie linków na forach, w emailach itp. nie ma problemu. Publikowanie nazwy w formie pisemnej na różnego rodzaju ulotkach, wizytówkach też nie powinno stanowić problemu. Ale czasem przecież rozmawia się z kimś twarzą w twarz, albo przez telefon - czy wtedy nie pojawi się problem?

 

Nie chodzi tylko o samą cyfrę, to tylko pierwszy "niuans" wymagający uściślenia przy każdorazowym słownym przekazywaniu adresu, tak by nie było wątpliwości po drugiej stronie. Pojawia się tu (i w przypadku moich znajomych, i w przypadku Twojego przykładu) mieszanie języków. W przypadku znajomych można założyć, że 99% klientów będzie polskojęzycznych. Nie wiadomo, czy wszyscy oni będą wystarczająco dobrze znali angielski. Jak zatem wypowiadać taką nazwę domeny? "siks ałers dot pi el" - po angielsku? Ale to w końcu Polacy będą zazwyczaj, więc może lepiej "sześć ho urs kropka pe el (szóstka na początku cyfrą)"? Nie za bardzo mi językowo pasuje - a dość często stosowany - "miszmasz językowy": "siks ałers kropka pe el".

 

Ale to tylko moje skromne zdanie. Zależy czy w ogóle i jak często będzie konieczny przekaz słowny nazwy domeny, do kogo w ogóle strona będzie kierowana.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się wypozycjonować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze Zgredem, ale zastanawiam się, czy pod kątem marketingowym upychanie cyfry w nazwie domeny ma sens. Może to być spore utrudnienie dla Kowalskiego szukanie cyfry na klawiaturze gdyby zechciał wejść na stronę "z palca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×