Skocz do zawartości
zuku

Failover MX dla poczty

Polecane posty

Witam,

jest sobie serwer pocztowy który widnieje pod dwoma niezależnymi adresami IP - ISP1 ISP2 łącza te zmieniają się w przypadku awarii jednego z nich.

Po stronie hostingu jest zrobiony wpis A typu mx.domena.pl wskazujący na adres ISP1

jest zrobiony wpis MX dla domeny na której jest poczta wskazujący na ten powyższy wpis A.

Czyli wszystko standardowo, wiem także że mogę utworzyć drugi wpis A typu mx2.domena.pl - i wskazać go na drugiego dostawcę internetu ISP2. I mogę finalnie utworzyć drugi odpowiedni wpis MX już z wyższym priorytetem.

Jednakże moje pytanie jest takie, wszyscy klienci pocztowi a jest ich bardzo dużo i rekonfiguracja nie wchodzi w grę mają w konfiguracjach klientów pocztowych jako serwery IMAP, SMTP wpis kierujący na ISP1 czyli mx.domena.pl - w jaki sposób uzyskać taki pełny failover dla obsługi poczty bez konieczności rekonfiguracji klientów pocztowych gdyby serwer pocztowy przełączył się na drugi adres ISP2?

Jak wy to rozwiązujecie? pytałem swojego hostingowca ale nie świadczą takich usług, mówił coś o potrzebie konfiguracja własnego serwera proxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×