Skocz do zawartości

Zdjęcie

odpowiedzialność prawna właciciela serwera

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Darkfutur

Darkfutur

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisany 19 styczeń 2018 - 21:12

Czy ktoś moze polecić prawnika który specjalizuje się w prawie telekomunikacyjnym, własnosci intelektualnej itp. który by przygotował regulaminy dla klientow tak żeby uchronić firmę przed  przed pozwami ze strony różych instytucji czy odpowiedzialnośći karnej spólki w przypadku gdy klient który będzie wynajmować sprzęt dopuszczac się będzie nielegalnych działań na serwerach. Nie wiem nawet czy spólka może być pociągnięta do odpowiedzialnośći karnej. Potrzebuje fachowca w tej dziedzinie.

• 0

#2 toudy

toudy

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisany 19 styczeń 2018 - 22:48

Nie bardzo rozumiem, szukasz prawnika, który będzie "bronił" daną firmę przed różnymi podmiotami, którzy będą chcieć usunąć własny utwór, który jest nielegalnie rozpowszechniany ?

Wystarczy, że na każde zgłoszenie zareagujesz i usuniesz dany utwór/treść, a nikt nie będzie mógł się Ciebie przyczepić.

• 0

#3 Darkfutur

Darkfutur

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisany 20 styczeń 2018 - 00:17

No tak cos w tym rodzaju. Tylko na jakiej podstawie miałbym komuś usuwać daną treść czy wyłaczac usługi ? Nie mi bedzie oceniać czy dana treść jest legalna czy też nie. Rozumiem że musiałbym otrzymać zgłoszenie z sądu czy prokuratury ? tylko teraz z jakiego kraju itp. ? Wlasnie to są głowne pytania do prawnika na jakie zgłoszenia i czyje muszę reagować.

Wygladac to bedzie tak że będę oferować usługi globalnie , spółka jest zarejstrowana w USA i ja jestem jej udziałowcem, aktualnie mieszkam w pl, serwery będą umieszczone w data center na Ukrainie i w Polsce . Maszyny  będę wynajmować z gotowym własnym oprogramowaniem które będzie można wykorzystwać do legalnych ale także do nielegalnych rzeczy. Nie mam zamiaru potem chodzić po sądach dlatego szukam kontaktu z prawnikiem jak to rozwiązac żeby potem spać spokojnie.

Edytowany przez Darkfutur, 20 styczeń 2018 - 00:51.

• 0

#4 TTL

TTL

Moderator

• Moderatorzy
  • 86 postów
  • Firma:MZone Group
  • Imię:Irek

Napisany 20 styczeń 2018 - 08:28

Tylko na jakiej podstawie miałbym komuś usuwać daną treść czy wyłaczac usługi ?

Ty jako usługodawca nie masz prawa do usunięcia komuś plików, tylko dlatego, że ktoś wysyła Ci maila o naruszeniu dóbr osobistych przez jakiegoś Twojego klienta. Generalnie takie prośby są wysyłane przez konkretne instytucje, zajmujące się pilnowaniem praw autorskich. Generalnie wtedy dostajesz oficjalnego maila z takiej instytucji, z numerem telefonu, osobą kontaktową oraz ścieżką do danego pliku, gdzie proszą o usunięcie danej treści. Ty jej nie usuwasz, kontaktujesz się z klientem, klient na 99% wie, że dany plik nie posiada licencji i usuwa to, koniec problemu.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników