Skocz do zawartości
Darkfutur

odpowiedzialność prawna właciciela serwera

Polecane posty

Czy ktoś moze polecić prawnika który specjalizuje się w prawie telekomunikacyjnym, własnosci intelektualnej itp. który by przygotował regulaminy dla klientow tak żeby uchronić firmę przed przed pozwami ze strony różych instytucji czy odpowiedzialnośći karnej spólki w przypadku gdy klient który będzie wynajmować sprzęt dopuszczac się będzie nielegalnych działań na serwerach. Nie wiem nawet czy spólka może być pociągnięta do odpowiedzialnośći karnej. Potrzebuje fachowca w tej dziedzinie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, szukasz prawnika, który będzie "bronił" daną firmę przed różnymi podmiotami, którzy będą chcieć usunąć własny utwór, który jest nielegalnie rozpowszechniany ?

Wystarczy, że na każde zgłoszenie zareagujesz i usuniesz dany utwór/treść, a nikt nie będzie mógł się Ciebie przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak cos w tym rodzaju. Tylko na jakiej podstawie miałbym komuś usuwać daną treść czy wyłaczac usługi ? Nie mi bedzie oceniać czy dana treść jest legalna czy też nie. Rozumiem że musiałbym otrzymać zgłoszenie z sądu czy prokuratury ? tylko teraz z jakiego kraju itp. ? Wlasnie to są głowne pytania do prawnika na jakie zgłoszenia i czyje muszę reagować.

Wygladac to bedzie tak że będę oferować usługi globalnie , spółka jest zarejstrowana w USA i ja jestem jej udziałowcem, aktualnie mieszkam w pl, serwery będą umieszczone w data center na Ukrainie i w Polsce . Maszyny będę wynajmować z gotowym własnym oprogramowaniem które będzie można wykorzystwać do legalnych ale także do nielegalnych rzeczy. Nie mam zamiaru potem chodzić po sądach dlatego szukam kontaktu z prawnikiem jak to rozwiązac żeby potem spać spokojnie.

Edytowano przez Darkfutur (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko na jakiej podstawie miałbym komuś usuwać daną treść czy wyłaczac usługi ?

 

Ty jako usługodawca nie masz prawa do usunięcia komuś plików, tylko dlatego, że ktoś wysyła Ci maila o naruszeniu dóbr osobistych przez jakiegoś Twojego klienta. Generalnie takie prośby są wysyłane przez konkretne instytucje, zajmujące się pilnowaniem praw autorskich. Generalnie wtedy dostajesz oficjalnego maila z takiej instytucji, z numerem telefonu, osobą kontaktową oraz ścieżką do danego pliku, gdzie proszą o usunięcie danej treści. Ty jej nie usuwasz, kontaktujesz się z klientem, klient na 99% wie, że dany plik nie posiada licencji i usuwa to, koniec problemu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×